Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6134 odpowiedzi w tym temacie

#151 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:42

holokaust to świetnie prosperujące przedsiębiorstwo nastawione na dojenie każdego kogo się da. Żydków pierdoli czy kasa przychodzi od winnych, niewinnych czy innych ofiar, byle w twardej walucie.

No... to daliby sobie spokój... :)


WHITE BOYS CENTRUM


#152 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 19 czerwiec 2014 - 16:15

http://kuzmiuk.blog....0-akcji-azotow/ Stało się, Rosjanie mają ponad 20% akcji Azotów

 

 

1. Jak poinformowały ostatnio media spółka Nordica Holding S.a.r.l. działająca jako pośrednik rosyjskiego Acronu i spółek z nim powiązanych nabyła na i poza rynkiem regulowanym 2.755.606 akcji Azotów S.A. stanowiących 2,778% ogólnej liczny głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki.

Ponieważ wcześniej w wielu transakcjach Nordica nabyła 17.086.094 akcji stanowiących ok.17,225% kapitału spółki, obecnie posiada ona 19.841.700 akcji tj. 20,0026% kapitału spółki i ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

W ten sposób Rosjanin z izraelskim paszportem Wiaczesław Mosze Kantor, dopiął swego, osiągnął ponad 20% akcji w kapitale akcyjnym tarnowskich Azotów i będzie mógł mieć swojego przedstawiciela w jej Radzie Nadzorczej.

2. Przypomnijmy tylko, że cała sprawa z przejęciem tarnowskich Azotów przez Rosjan rozpoczęła w lipcu 2012 roku.

Wtedy to premier Tusk i ówczesny minister skarbu stawali wręcz na głowie aby nie dopuścić do wrogiego przejęcia przez rosyjską spółkę Acron pakietu większościowego Azotów z Tarnowa.

Jak informowały wówczas media, determinacja rządu Tuska była wywołana opracowaniami przygotowanymi przez ABW, które czarno na białym dowodziły, że zainteresowanie Rosjan zakładami w Tarnowie, stanowi zagrożenie dla interesów ekonomicznych naszego kraju, głównie z powodu zapotrzebowania na gaz przez tę firmę, a także jak się twierdzi nieoficjalnie ze względu na posiadanie przez Azoty technologii produkcji grafenu.

W sytuacji kiedy Rosjanie na giełdzie w Warszawie wezwanie do sprzedaży akcji Azotów i na 3 dni przed jego zakończeniem podnieśli zaproponowaną przez siebie cenę do 45 zł (a więc sporo wyżej niż ówczesna wycena tych walorów na giełdzie), do kontrakcji ruszył resort skarbu.

Minister Budzanowski publicznie mówił o próbie wrogiego przejęcia Azotów przez Rosjan, prowadził poufne rozmowy z niektórymi PTE właścicielami OFE aby nie odpowiadały na to wyzwanie, wreszcie ogłosił połączenie Zakładów Azotowych w Tarnowie z zakładami Azotowymi w Puławach i tym samym zablokował możliwość zdobycia przez Acron większościowych udziałów w tej spółce.

Ostatecznie za duże pieniądze Rosjanie wykupili wtedy tylko 12% akcji i rząd „odtrąbił” odparcie wrogiego przejęcia.

3. Później o tarnowskich Azotach było znowu głośno, ponieważ Gazeta Polska Codziennie o zaangażowaniu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i szefa doradców premiera Tuska Jana Krzysztofa Bieleckiego w lobbowanie na rzecz rosyjskiej firmy.

W Sejmie odbyła się nawet debata na ten temat. Biorący w niej udział wiceminister skarbu Paweł Tamborski nie rozwiał wielu wątpliwości  jakie mieli posłowie w tej sprawie.

Mówił o specjalnym zapisie w statucie spółki nie pozwalającym na wykorzystywanie praw z akcji akcjonariuszom powyżej 20% kapitału akcyjnego (oprócz Skarbu Państwa) ale już wtedy powstały poważne wątpliwości ,że zapis ten może się nie utrzymać po skardze takiego akcjonariusza do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

4. Teraz po nabyciu przez Rosjan kolejnego pakietu akcji dającego im przedstawiciela w Radzie Nadzorczej spółki, widać jak fatalna w skutkach była decyzja rządu Tuska o wykreśleniu tarnowskich Azotów z listy przedsiębiorstw strategicznych i rozpoczęcie ich prywatyzacji.

Później „bliscy i znajomi królika” zachęcali Rosjan do inwestycji w Azoty i stało się. Teraz Rosjanie będą mieli wgląd we wszystkie strategiczne posunięcia spółki i zapewne będą starali się przejąć w niej pakiet większościowy.

 

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 16:16

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#153 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 26 czerwiec 2014 - 10:17

http://www.prawy.pl/...przejeli-grafen



#154 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 lipiec 2014 - 22:41

http://www.pch24.pl/...l#ixzz375itKnwR



#155 Waldas

Waldas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 lipiec 2014 - 23:52

Wątek dotyczący Acronu i Azotów:

 

http://www.biztok.pl...sy-rosji_a16871



#156 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 05:19

To co się wczoraj wydarzyło na Służewcu gdzie archeolodzy prowadzą prace nad mogiłami Żołnierzy Wykętych nie pozostawia mi żadnych złudzeń w jakim kraju żyjemy i gdzie sięgają macki Rosjan.

 

http://niezalezna.pl...ipn-na-sluzewcu


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#157 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 06:42


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#158 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 06:52

25 Lat Wolności

 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#159 Guziecpunx

Guziecpunx
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:05

Zawsze jak tylko się zorientują że ktoś ich nagrywa, to dostają wścieklizny. Standardowy wachlarz zachowań.

 

Ja za małolata zawsze ich wkurwiałem, troche jak ten kawalarz z Warszawy, co sok wlewał do butelki po piwie. Ja butelkę Coli trzymałem w papierowej torebce i też zawsze się przypierdalail na pewniaka. A później jak im było głupio to juz lecieli tak samo, czy telefon nie jumany, czy jest meldunek, skad mam pieniądze, jakies kurwa proby przeszukania czy nie mam "broni i substancji zakazanych". Tumany z przerośniętym ego.


  • PRT i Marek lubią to
Don't stop believing.

#160 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:06

Przecież to co się dzieje przez te ostatnie miesiące to już jest kurwa apogeum bezczelności, chamstwa, służalczości, złodziejstwa i kurewstwa ze strony tych zakłamanych kurw, które nami rządzą od 25 lat... Afera taśmowa, grafen, odszkodowania dla ofiar II WŚ które ucierpiały w PL, psy z europy mogą sobie przyjechać i do nas strzelać... To tylko kilka przykładów, które są jeszcze na gorąco a wiadomo, że jest ich o wiele więcej a wczoraj odjebali sobie godzine policyjną i łapanke na każdej możliwej trasie... I naprawde w głowie mi się nie mieści jak ktoś kurwa może głosować na te szmaty ?????



#161 Guziecpunx

Guziecpunx
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:44

Rafik, większość ludzi nie rozumie treści dziennika telewizyjnego. Roi się od funkcjonalnych analfabetów. Dzieciaki potrafią napierdalać na smartfonach, ale maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym myśleniem. To jest właśnie paradoks naszych czasów, że mimo ogomnych zasobów wiedzy dostepnych praktycznie ZA DARMO (internet, biblioteki itp) odsetek debili w społeczeństwie rośnie, z korzyścią dla władzy oczywiście. Ludzi nie interesuje to że ktos im zajebał emerytury, prawa itp, ich interesuje telewizor w promocji na najbliższe mistrzostwa, i kto komu dał dupy w reality show.

 

Często tutaj i nie tylko tutaj wspomina ktoś o Orwellu i cenzurze, odnosi sie do roku 1984.

Tutaj zgoła inne wytłumaczenie fenomenu z jakim mamy obecnie do czynienia.

 

http://kwejk.pl/obra...-orwell-pl.html

 

Obrazek z kwejka ale akurat to większego znaczenia nie ma.

Sam na to trafiłem dość niedawno i według mnie trafne.


Użytkownik Guziecpunx edytował ten post 11 lipiec 2014 - 10:46

Don't stop believing.

#162 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 14 lipiec 2014 - 16:08

 

Psy w Gorzowie oddały chyba ponad 10 strzałów nim trafiły w gościa. Stał niecałe 10 metrów od nich.


Przyjaźń jest wszystkim!


#163 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:51

Nie jest tak że muszą oddać strzały ostrzegawcze przed tymi "prawdziwymi" stąd ta rzekomo słaba skutecznosc?


Dołączona grafika


#164 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:17

Ale je trzeba oddać w powietrze i po komunikacie ostrzegawczym. Tutaj celowali chyba w niego.

 

A jeśli były to ostrzegawcze to było ich 10. Nie ma co - ostrzegli gościa.


Przyjaźń jest wszystkim!


#165 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:24

Kosa, zalamales mnie. Przeciez to jest oczywiste, ze to strzaly ostrzegawcze!
Napisalem kumplowi przed chwila bo mi wkleil: "najlepsi sa ci ludzei co sie smieja ze dopiero 12 strzal trafil. To trza byc richtig jebnietym" a teraz tys z takim czyms wyskoczyl.



#166 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:25

Nigdy nie sądziłem że trzeba oddać 10 strzałów ostrzegawczych. No ale to Ty jesteś po prawie.


Przyjaźń jest wszystkim!


#167 wojciech1964

wojciech1964
  • Czytelnicy

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:34

Ostrzegawczych sie nie strzela w cel bo moga byc rykoszety.



#168 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:36

z tego filmiku tego nie widac czy oni strzelaja w niego czy w nogi czy w nogi w bok. Mi sie wydaje ze strzelaja 2 metry od niego w strone nog. Chyba powinni strzelac w gore po prostu ze 2 razy.

Z drugiej strony to nie jest proste strzelac do czlowieka. Dziwi mnie tylko, ze jak juz pozbyl sie narzedzi to strzelili mu w plecy, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Albo strzelasz w nogi jak rzuca albo potem go gonisz. To nie USA, tutaj za leczenie zaplacimy z podatkow.



#169 wojciech1964

wojciech1964
  • Czytelnicy

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:41

To prawda trafic w noge nie jest łatwo szczególnie że to nie jest tak jak w westernach a z drugiej strony czego oczekiwac po blondi z policji.



#170 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:01

koniec koncow, ja jestem zadowolony, ze strzelali bo potem sie trza z taka osoba pierdolic i prawnik wymysla chorobe psychiczna etc etc. A tak kurwa moze wiecej tak nie zrobi bo zapamieta, ze mial kulke w korpusie. Amerykanski styl na takich pajacow mi pasuje mimo ze acab.



#171 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:19

Z jednej strony takich psycholi trzeba eliminowac od razu, jakby nic mu nie zrobili a on by skrzywdził kogoś przypadkowego to wszyscy by płakali "czemu policja nic nie zrobiła"...

Z drugiej strony obawiam się że za kilka lat (miesięcy) zamiast gumowych kul na meczech też będą latały ostre kule po nogach na trybunach w imię dobrze spełnionego obywatelsko-policyjnego obowiązku!



#172 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:27

a dla mnie to potwierdzenie przyczyny problemu, w policji pracują debile, z całym szacunkiem dla tej mniejszości która w porywie romantycznej namiętności postanowiła przywdziać mundur i zmieniać świat, 90% to są życiowe nieudaczniki, które w ten sposób starają się poprawić swój status społeczny. Jeden z drugim do żadnej innej roboty się nie nadaje, bo zupe przesoli, rów krzywo wykopie, a za tokarke lepiej niech się nie chyta.

Tyle że to wina systemu, jak im płacą mniej niż rumunom na dworcu, to nie spodziewajmy się tam normalnych ludzi i standardów zachowania.


  • Naujox, kosa i PRT lubią to

#173 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 lipiec 2014 - 22:18

koniec koncow, ja jestem zadowolony, ze strzelali bo potem sie trza z taka osoba pierdolic i prawnik wymysla chorobe psychiczna etc etc. A tak kurwa moze wiecej tak nie zrobi bo zapamieta, ze mial kulke w korpusie. Amerykanski styl na takich pajacow mi pasuje mimo ze acab.

Ale pierdolisz, znowu.

 

Po pierwsze w żaden korpus, tylko w nogę dostał.

 

Po drugie to ciekawe są te Twoje "strzały ostrzegawcze" co trafiają kamienice na poziomie parteru, cud, że nie ranili kogoś z mieszkańców.

 

Interwencja śmierdzi amatorką na kilometr, zero panowania nad sytuacją.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#174 Guziecpunx

Guziecpunx
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2014 - 00:12

Mayek wszystkologu, oczywisty to jest twój debilizm.

 

Strzały ostrzegawcze oddaje się w BEZPIECZNYM KIERUNKU, najczęsciej jest to powietrze to raz.

 

Strzały ostrzegawcze w ziemie 2 metry od nogi buehehehe. Widać wszystkologu jaką masz wiedzę o broni palnej. Cud że ta pipa się sama nie postrzeliła.


W procedurze pełnej przed użyciem broni palnej policjant podejmuje następujące działania:

1. Identyfikuje swoją służbę okrzykiem „POLICJA!”
2. Wzywa osobę do zachowania zgodnego z prawem, a w szczególności do:
a) natychmiastowego porzucenia broni lub innego niebezpiecznego przedmiotu, którego użycie może zagrozić życiu, zdrowiu lub wolności policjanta lub innej osoby,
b) zaniechania ucieczki,
c) odstąpienia od użycia przemocy.
3. W przypadku niepodporządkowania się powyższym wezwaniom policjant uprzedza o użyciu broni palnej okrzykiem: „STÓJ, BO STRZELAM!”, a jeżeli wezwanie to okaże się nieskuteczne, oddaje strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku.

Od procedury pełnej lub jej poszczególnych elementów, w szczególności od oddania strzału ostrzegawczego, można odstąpić, jeżeli ich zrealizowanie groziłoby bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia lub zdrowia policjanta lub innej osoby.

 

 

W momencie gdy typ nie miał już w rękach niebezpiecznych narzędzi i zaczał uciekać, te patafiany powinny zacząć go gonić,a na filmie wyraźnie widać że walą do niego jak do kaczki.

 

 

Beka z ciebie jak zwykle.


  • kosa lubi to
Don't stop believing.

#175 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2014 - 00:36

pisalem:

"Chyba powinni strzelac w gore po prostu ze 2 razy. Z drugiej strony to nie jest proste strzelac do czlowieka. Dziwi mnie tylko, ze jak juz pozbyl sie narzedzi to strzelili mu w plecy"

 

beka z ciebie bo nie rozumiesz tekstu pisanego. Znam fragmenty tych przepisow bo z dupy bym se tego strzalu w gore nie wymyslil.

 

Napisales to samo co ja i pierdolisz. Gratuluje!

 

a to co te psy mialy zmiar zrobic to juz tylko one wiedza, mnie sie wydaje, ze oddawali strzaly ostrzegawcze obok tego typa bo nie wiedzieli jak to sie robi, swoja droga strzal w gore by nic nie dal. Nie wiadomo. Cala akcja pojebana i niezgodna z przepisami. Przy okazji tez pokazuje nieudolnosc tych palantow.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 1 anonimowych