Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca


2980 odpowiedzi w tym temacie

#1926 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 czerwiec 2017 - 15:57

ile pieniedzy zarobi dla nich pojedyncza osoba, ktora dzwoni? Jakich wymaga to umiejetnosci? Czy wymaga innych umiejetnosci niz mowienie po polsku? Pozyskuje ta osoba klientow, czy dzwoni do gotowej bazy danych? Ilu jest chetnych na jej miejsce?

 

o Zywiec, tu akurat sie nie zgodze. Zeby pracowac dla siebie trzeba miec pomysl, czesto pieniadze, mowa tu zwlaszcza o zapasie gotowki na czas rozkrecania biznesu. Trzeba miec predyspozycje i charakter.
Akurat stajac w "obronie" Rulona, nie zgodze sie z tym, ze to jest rozwiazanie problemu.


Użytkownik Mayek edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 15:59


#1927 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 czerwiec 2017 - 18:00

Ja znam firme, ktora ma potęzne obroty i przychody, ale robi takie koszty ze zysu prawie nie wykazuje.

Nawet jak firma dzieki tobie ma duże przychody to nie znaczy,że musi miec duży zysk, bo może lecieć na niskiej marży a tobie sie zdaje ze firma zarabia krocie.

Jak nie masz wgladu w bilans (nawet jak masz a sie nie znasz to tez nic ci to nie da) to tak naprawde nie wiesz ile firma faktycznie zarabia.



#1928 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 30 czerwiec 2017 - 18:31

Ja znam firme, ktora ma potęzne obroty i przychody, ale robi takie koszty ze zysu prawie nie wykazuje.

Nawet jak firma dzieki tobie ma duże przychody to nie znaczy,że musi miec duży zysk, bo może lecieć na niskiej marży a tobie sie zdaje ze firma zarabia krocie.

Jak nie masz wgladu w bilans (nawet jak masz a sie nie znasz to tez nic ci to nie da) to tak naprawde nie wiesz ile firma faktycznie zarabia.

 

ooo i jest głos rozsądku co ma jakieś pojęcie

Zgadnijcie jaki obrót ma firma ruch chorzów s.a.  :) i jakie pieniądze płaci pracownikom :)


Użytkownik Artis edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 18:33


#1929 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 07:04

https://amazon.force...j&setlang=pl_PL

 

hehehe, to taka oferta z kategorii tych, na ktore narzeka Rulon.

15,71 na reke za robote, ktora wg nich wymaga samych zajebistych rzeczy



#1930 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 11:53

 

Doskonałe umiejętności interpersonalne;

 

:chamisko:

 

 

Poza tym, Na team lidera wątpię by wzięli kogoś "z ulicy" kto nigdy team liderem nie był.

Opcja A: jesteś z firmy i znasz wiesz co i jak funkcjonuje.

Opcja B: Robisz/ robiłeś jako team lider w innej firmie, co łatwe nie jest bo jeśli twój TL miał pod osobą z 20 osób (jak tu) to nawet gdy odszedł, na jego miejsce było 20 chętnych + ludzie z poza firmy.


Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1931 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 12:10

co łatwe nie jest bo jeśli twój TL miał pod osobą z 20 osób (jak tu) to nawet gdy odszedł, na jego miejsce było 20 chętnych + ludzie z poza firmy.

Team liderem bardzo łatwo zostać,wystarczy że znasz np. jako tako Niemiecki, masz prawko i auto. Odzywasz się do jakiekolwiek agencji pośrednictwa pracy i praktycznie z bomby jesteś liderem na jakimś projekcie w DE. Ewentualnie jedziesz jako zwykły fizyczny i po kilku miesiącach jesteś TM bo na tych magazynach to mało kto mówi po Niemiecku a ktoś musi tłumaczyć załodze co i jak, załatwiać kranki, nocleg, rozmawiać z Polizei jak ekipa na hotelu popije etc a zazwyczaj każdy z językiem to sobie sam załatwia prace po lepszej stawce a nie siedzi wśród polaczków za 7 euro.

 

PS: co do Amazona, wystarczy wejść na Go Worka i się zobaczy wysyp jakiś czereśniaków z pytaniami w stylu - "dostałem zaproszenie na rozmowe na TM w So CO MÓWIĆ?" Pewnie odzywają się co do drugiej osoby wysyłającej CV bo osoba pracująca kiedyś jako TM nigdy by się nie pytała o takie rzeczy, w ogóle nikt ogarnięty by się nie pytał ;-)


Użytkownik terror edytował ten post 01 lipiec 2017 - 12:24

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1932 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 13:22

A żyjąc w Polsce? No właśnie, żyjąc w Polsce, ciężej bo jak już pisałem, doświadczenie na TL, trzeba gdzieś zdobyć albo znając firmę (czyli pracując w niej jakiś czas, co i tak nie jest łatwe, bo chętnych będzie więcej) albo zdobywając je gdzieś indziej. I koło się zamyka.

Co do tych wszystkich narzekających na Rulona. Ja miałem okazję z nim pracować. Praca przy wklepywaniu dokumentów do systemu, firma akurat potrzebowała masy ludzi bo przejmowała dokumenty od dużej korporacji, umowy z kilkudziesięciu lat, trzeba było wszystko zarejestrować więc i ludzi była masa.
Jako, że większą cześć na projekcie stanowiły dziewczyny a pudła pełne dokumentów trzeba było weryfikować i przekazywać na magazyn (czyli poprzenosić) to trafiłem na dział weryfikacji, a że z całego działu byłem najbardziej ogarnięty (ogarnie programu firmy, Excela, szybkie dostosowywanie się do "zmian" które musiałem później tłumaczyć "podwładnym" i osobom wklepującym dane <tak, ja, z moją wadą wymowy, byłem osobą od tłumaczenia zmian> wszystko oczywiście na tej samej stawce) to i mam wiedzę jak Rulon pracuje.
Jako pracownik był całkiem ok. nie brał, urlopów na żądanie (info dla Mayka) mimo iż była to zleceniówka, normę wyrabiał a i nie miałem z nim częstej okazji "porozmawiać", bo błędy popełniał rzadziej niż ogół. Oczywiście ze 150 osób które były na projekcie po jego zakończeniu w firmie zostało z 20 więc Rulon dużej mierze dlatego, że nie ma długich, pięknych kobiecych nóg poleciał z firmy (oczywiście zostały osoby najlepsze, ale naprawdę w kilku wypadkach naprawdę pozostawały dziewczyny które nadrabiały tym, że ładnie wyglądały gdy ktoś odwiedzał biuro). A czy ma czego żałować, stawka minimalna, praca (teraz) na dwie zmiany (na tym dużym projekcie były 3) ja sam też wtedy poleciałem (nawet większość współpracowników była tym zaskoczona). Ja później jak to w Polce, pałętałem się gdzie popadnie, planowałem wyjazd za granicę co mi nie wyszło, koniec końców trafiłem znów w to samo miejsce tyle, że na magazyn więc wiem jak to nadal tam wygląda.Dalej wszędzie stawki minimalne, mimo iż koniec końców robota do lekkich (czy w biurze czy magazynie) nie należy i mimo, że firma zarabia krocie ani myśli o podwyżkach przez co masa ludzi chce uciekać ale, no właśnie tak jak pisałem we wcześniejszym poście 

 

Praca w Polsce uczy tylko tego, że "normalna robota" za minimalną to i tak luksus bo można trafić gorzej.

 

więc większość nadal siedzi gdzie siedziała, nie rzadko po 7 lat na zleceniówce.


Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1933 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 14:33

to trafiłem na dział weryfikacji, a że z całego działu byłem najbardziej ogarnięty (ogarnie programu firmy, Excela, szybkie dostosowywanie się do "zmian" które musiałem później tłumaczyć "podwładnym" i osobom wklepującym dane wszystko oczywiście na tej samej stawce) to i mam wiedzę jak Rulon pracuje.

,>

Czyli w pewnym sensie robiłeś rzeczy za które odpowiedzialny jest TL.  Jak Cię taka robota interesuje to ja bym na Twoim miejscu walił do tego Amazona, bo 3500 brutto jest lepsze od 2000 brutto. I nie ma co ukrywać, jak jesteś pewny że robota Ci odpowiada i dasz sobie radę to trzeba trochę naściemniać w CV czy na rozmowie (z głową), w kwestii pieniędzy nikogo nie obchodzi prawda ale aby wszystko się zgadzało a każdy robił swoją robotę. Pozory że wszystko jest ok.

 

Jak pracowałem w Reichu to mieliśmy na magazynie TL taką kompletną faję, studenciaka który praktycznie nigdy wcześniej nie pracował, typowy włazidupa i leser. Całymi dniami kręcił się po magazynie i "ustalał" różne rzeczy, no walił w ciula po prostu. Jako że kiedyś już robiłem na podobnym stanowisku to pracowałem na transporcie i obrabianiu palet - wprowadzaniu danych do kompa, drukowaniu etykiet, obklejaniu palet naklejkami typu jakie substancje, czy są płyny niebezpieczne,  etc Pewnego dnia ten TL przychodzi do kierownika że on chce porobić ze mną, trochę się ździwiłem, bo praca w sumie nie była ciężka, ale lepiej nic nie robić spacerując po magazynie. I tutaj meritum, zapytałem na co się tutaj pcha, a on mi pado, że musi poogarniać nazwy programów, jakieś tam schematy organizacyjne i z bomby sobie wpisuje w CV jakiegoś kierownika produkcji :szok: Później też mi opowiadał jak został TL na tym magazynie - popierdolił jakieś głupoty na rozmowie i dostał fuchę, teraz jest menadzerem w jakimś korpo we Wrocławiu a typ ma dwie lewe ręce, leser i pozer.

 

To tak w temacie jak zostać Team Liderem w polszy :chamisko:

 

PS: Haha kiedyś mu jeszcze opowiadałem zakres obowiązków z mojej poprzedniej firmie, to typ tak słucha, myśli i nagle: ja bym wpisał w cv to i to i uderzał na stanowiska kierownicze :rotfl:

 

 

TAK TRZEBA ŻYĆ


Użytkownik terror edytował ten post 01 lipiec 2017 - 14:40

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1934 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 14:37

Skoncz pisać polsza na tym forum, bolszewiku

#1935 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 14:52

Świetne umiejętności komunikacyjne zdyskredytują mnie zaraz po tym jak się przedstawię.

Poza tym, co jak co, ale bez prawa jazdy (poważna wada wzroku) to dojazdu tam nie mam. Nie chcę z siebie tu robić "stereotypowego Rulona", ale przyszłości w tym kraju po prostu nie ma.

 


Skoncz pisać polsza na tym forum, bolszewiku

 
Polska się skończyła, wraz z oddaniem niepodległości na rzecz UE. Sowiecka polsza czy Niemieckie pollen to jeden taki sam twór.

Użytkownik Marek edytował ten post 01 lipiec 2017 - 14:55

  • terror lubi to

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1936 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:00

Jeden rozumie dlaczego pisze Polsza, ale z tym bolszewikiem to się w sumie uśmiałem :D


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1937 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:15

pierdolenie. Wlasnie przed tym krajem (kurwa, Polską, nie lubie okreslenia "ten kraj") stoja wielkie mozliwosci. W obliczu zarazy muzulmanskiej, w obliczu mozliwego dogadania sie z Chinczykami. W obliczu potencjalu ludnosci, wielkosci, polozenia.

Kurwa. Po prostu trzeba zmienic rzad. To jest bardzo proste.

Trzeba nie zamawiac w amazonie. Trzeba nie kupowac w miejscach, gdzie zle traktuja pracownikow. Jestesmy sila robocza dla zachodu tak? To kurwa mac nie kupujcie butow za 500zl.

My jestesmy wlasnie zacofani z tego powodu, ze Polacy se ubzdurali pojebany konsumpcjonizm na poziomie Niemcow, tylko ze zarabiaja 4 razy mniej.

Pensja 2200zl, a kabzie nowy ajfon za 3 kola. I pierdoli taki "tu sie nie da zyc, szef chuj, malo zarabiam".

To nie jest abstrakcyjny przyklad. Zreszta zobaczie sobie po ryjach ludzi. Idzie byle jaki szmaciarz, ale telefon za klocka ma.

 

Nie trzeba kupowac takich drogich rzeczy. Nie trzeba calej wyplaty rozkurwic na telefon.

 

Trzy podstawowe kroki:

1) zmiana rzadu na niesocjalistow

2) bojkot sklepow typu amazon

3) ograniczenie pojebanego konsumpcjonizmu


  • mac lubi to

#1938 Bart

Bart
  • Zbanowani
  • LokalizacjaTauzen/Paderewa

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:26

Rulon piszesz ze w branzy,w której chcesz pracować to trzeba mieć znajomości to dlaczego na przykład 10 lat temu nie zacząłeś tam pracy za marne grosze albo w ogóle za free zeby sie pokazac i zebrac kontakty znajomości?
Wielu ktorych ty uwazasz za.biznesmenów na poczatku poswiecalo wiele zeby zarobić ,nauczyć sie zebrac kontakty bo nie dostali pracy na tacy od rodziców. Masz wiele zdolności piszesz fajne teksty i juz lata temu powinieneś swoje zdolnosci wykorzystywać do zarabiania a ty wolisz z na fb wysmiewac wpisy ludzi ze sa w jakies restauracji,kinie czy gdzie indziej. Jestes fajny synek ale powiem szczerze ze jak mialbym wybor tp.nigdy b Ciebie nie zatrudnił po tym co piszesz w tym temacie.

#1939 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:33

Nadmierny konsumpcjonizm to nie jest domena tylko POlaków, tylko ogólnoeuropejska (ograniczmy się), więc nie wiem za bardzo jaki to ma wpływ na pozycje danego kraju na arenie międzynarodowej? Wspieramy obcy kapitał? Czy o co chodzi? Bo piszesz tylko o butach za 500 zł.

Niemcy też konsumują, tylko to jest inny poziom, oni nie kupują Iphona na kreche, tylko BMW.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1940 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:50

Niemcy konsumuja swoje. My konsumujemy niemieckie.

 

Prosty przyklad to SCC. Wlasciciel zagraniczny, sklepy zagraniczne lub polskie (ale i tak czynsz placony wlasnie tym zagranicznym).

 

Polak bierze kredyt lub przepierdala cala wyplate na zagraniczne buty, w ktore jest wliczona marza na zagranicznego producenta, zagraniczny czynsz i zlodziejski podatek, ktorzy jest przejebywany nastepnie na inwestycje drogowe czy stadionowe... u zagranicznych firm.

Jezeli to centrum handlowe ma 5% wspolnego z polska w 95% wspolnego z zagranica, to jak my mamy byc bogaci?

Kupujemy na kredyt auta zagraniczne. Urzadzamy dom i kupujemy zagraniczny komputer, zagraniczna pralke i kuchenke, zagraniczne meble. Zagraniczne telefony i telewizory. Do auta mamy zagraniczne opony.

Zarcie kupujemy w zagranicznym markecie.

 

Przyczyna problemow jest to, ze nie mamy wlasnego przemyslu i wlasnych firm.



#1941 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:55

1) zmiana rzadu na niesocjalistow
2) bojkot sklepow typu amazon
3) ograniczenie pojebanego konsumpcjonizmu


1. Nierealne i dobrze o tym wiesz.
2. Wybacz ale przy moich zarobkach każde kilka zł. jest dla mnie "małą fortuną" więc zwyczajnie mnie nie stać. Tak jak 3/4 społeczeństwa które zarabia podobnie jak ja.
3. Na własnym przykładzie: w kieszeni telefon za 250zł, ubrania z tych tańszych, jakieś pieniądze potrafię uciułać ale co z tego skoro mimo iż jest całkiem to spory % mojej wypłaty to i tak nie znaczy niemal nic bo podstawa jest ręcz śmieszna.


A co do tych wielkich szans...to one, może i były, ale w latach 90. Dziś kiedy znaczną część polskiej produkcji stanowią "okupanci" wyprowadzający z kraju c tylko się da. Gdy ci okupanci dyktują płace, bo kto Ci da więcej skoro na twoje miejsce jest 10 pracujących u Niemca za 2000 brutto. Już nie mówiąc o tym, że "niewidzialne ręce rynku" są zwyczajnie powiązane, z jednej strony racja źli socjaliści, z drugiej strony to "niemieckość" polskiego rynku pracy sprawiła, że dziś gdy ludzi w niemieckich montowniach w pollen zaczęło brakować i mechanizmy wolnorynkowe (jaka praca taka płaca) mogły w końcu działać - zalały nas hordy Ukraińców przez co znów będąc dobrym pracownikiem na płacy minimalnej musisz się obawiać o jej utrzymanie.
Czy zaraza muzułmańska coś zmienia? Większe szanse są na to, że w Polsce umrzesz z głodu niż na Zachodzie z powodu zamachu.


Użytkownik Marek edytował ten post 01 lipiec 2017 - 15:55

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1942 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 lipiec 2017 - 16:36

A o tej hurtownii co ktoś pisał to nie chodzi o Neuca? : D Bo ja tam właśnie pracuję - nie polecam :D



#1943 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 16:41

jezeli okupant ci dyktuje prace to idz na wojne do urny wyborczej i zmien cos. Kiedys ludzie musieli walczyc o swoja wolnosc ryzykujac zycie. Teraz musza zaglosowac na kogos innego niz do tej pory. A od 30 lat glosuja w kolko na socjalistow. Nie sprzyja nam historia, nie sprzyja nam rozwoj wypadkow, nie sprzyja polozenie geopolityczne. Ale zasadniczo to nie sprzyja nam wlasna glupota.



#1944 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 17:25

jezeli okupant ci dyktuje prace to idz na wojne do urny wyborczej i zmien cos.

 

Byłem, czy coś zmieniłem?

-

Czy to socjaliści pozapraszali Ukraińców? Nie, wielki niemiecki przemysł, w którego kolonii zabrakło rąk do pracy przez co ludzie zaczęli domagać się godziwej płacy.

 

Zresztą, odbiegając od tematu w latach '70, '80 i na zachodzie było podobnie, to nie lewica przepełniona "szczytnymi ideałami" sprowadziła tabuny imigrantów i poosadzała je w gettach, to wielki kapitał potrzebował rąk do pracy.


  • terror lubi to

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#1945 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 17:52

Bierze mnie na wymioty jak słyszę takie pierdoły z tą urną...

Demokracja to jest dobra dla emerytów. Demokracja jest oznaką starości i zmęczenia. Gdy naród jest na dorobku, pełen instynktów, ciekawości, powinien eksperymentować i podbijać. Nie rozumiem, jak można być mężczyzną w sile wieku i upatrywać w demokracji jakiegoś ratunku? To jest dobre dla pedałów (chcą być równi) bądź bab (instynkt opiekuńczy)

 

DEMOKRACI DO URN.

 

Islamizacja Europy? Dobrze że Polska się zbroi, militaryzacja narodu (nie mylić z liberalizacją dostępu do broni) i czekać. Jak w Paryżu, Amsterdamie, Berlinie zacznie robić się cieplej to zapraszać pierwszych uciekinierów z Europy zachodniej, tylko że na granicy oddają wszystkie pierścionki...


Użytkownik terror edytował ten post 01 lipiec 2017 - 17:53

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1946 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 01 lipiec 2017 - 18:01

Murzynskie podejscie .
Najpierw robisz u szkopa na magazynie,a potem bys go okradl :)
  • markus73 lubi to

#1947 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 18:12

to dlaczego na przykład 10 lat temu nie zacząłeś tam pracy za marne grosze albo w ogóle za free zeby sie pokazac i zebrac kontakty znajomości?
Ja nawet mógłbym teraz zacząć pracę w tej branży za "grosze". 

 

Co ma kurwa wyśmiewanie postów na fejsbuku do tego tematu? :rotfl:

 

Znaczy ja wiem, że się wkurwiasz, bo wyśmiewam Twoje udostępnianie ciągłe tego, że coś jesz. No mnie to tak rozpierdala jak nic innego na fejsie. Ale to nie ma nic wspólnego z tematem pracy Bartku :chamisko:  



#1948 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 18:14

W Polsce wiele milionów również pracuje u "Niemca", "Francuza", "Holendra" etc. tylko polecenia wydawane są w języku Polskim - zysk leci gdzieś daleko, choć nie zawsze, często kadra menadzerska jest również z zagranicy... co do drugiej części zdania, nie uważam tego za kradzież. Mamy utrzymywać Niemców, Francuzów? Serio?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1949 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 01 lipiec 2017 - 18:15

Pensja 2200zl, a kabzie nowy ajfon za 3 kola
Albo pensja 2200zł a opłat 2000 żeby móc mieszkać na swoim. To jest paranoja.

 

Z tym telefonem i ogólnie konsumpcjonizmem się z Tobą zgodzę. Tak jest jak piszesz. Tak samo z telewizorami itp. Ludzie kupują rzeczy, których możliwości nie wykorzystują w 90% (chociażby możliwości smartfonów).  


  • Łysy lubi to

#1950 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 lipiec 2017 - 18:55

W sumie to się zgadzam, trzeba walczyć i to zawsze, na każdej płaszczyźnie życia, ale na prawdę ktoś tu uważam, że w dzisiejszych czasach gdzie 1% ludzi posiada 99% majątku świata, obrzydliwie bogate rody są w posiadaniu strategicznych korporacji, czy to produkcja żywności, produkcja broni, rafinerie, elektrownie, farmaceutyka, lichwa, nawet źródła wody itp itd, to jesteśmy w stanie coś "ugrać" ? Wszystko co jest Nasze, wspólne, jest przejęte, więc nie ma co się łudzić, że demokracją ( heh, co kurwa ? ) i wyborami, zmienimy stan rzeczy świata. Bo Ci w sejmie, kto by tam nie siedział, to sobie mogą, prawdziwe decyzje zapadają za kurtyną. Świat jest przepełniony egoizmem i będzie dążył do totalitaryzmu, władzy totalnej i absolutnej przez grupę ludzi. Ucisk mas był zawsze, ale znak czasu, czyli technologia, pokazuje, że nasze czasy to chyba ostatni krok do wielkiego ucisku, zaczynając od tego, że jesteśmy niewolnikami ekonomicznymi, do tego, że w naturalny sposób nie możemy sami sobie wyprodukować jedzenia i przeżyć, jesteśmy zdani na korporacje, za niedługo wszczepią wszystkim RFID i po ptokoach. 

 

Uważam, że jak by każdy się przez chwilę zastanowił to doszedł by do wniosku, że moglibyśmy na tej planecie wszyscy żyć normalnie, każdy na wystarczającym poziomie, bez głodu, bezsensownych wojen, bez bezsensownego kumulowania majątku, a to wszystko kosztem cierpień wielu istnień. No ale to chyba by musiały być wyżyny pozytywnego stanu umysłowego ludzi :) 

 

"Świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie"


Użytkownik WzG edytował ten post 01 lipiec 2017 - 19:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych