Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6055 odpowiedzi w tym temacie

#76 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 wrzesień 2013 - 09:54

rozgoryczenie z powodu odstawienia go na boczny tor.

W sumie tylko tyle można mu autentycznie zarzucić. Co do samej treści, odrzucając forme to jest ona OK.

To że ktoś sie z nim nie zgadza w 100% to normalne, bo niektórzy to oczekują chuj wie czego od niego, tylko czekając na choćby minimalną wpadke.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#77 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 04 wrzesień 2013 - 08:53

gdyby ktoś miał wątpliwości, że PiS gospodarczo to czysta lewica: http://www.rp.pl/art...go-systemu.html

 

Jarosław Kaczyński: "Dziś w Polsce za pośrednictwem państwa należy wymusić podniesienie płac, bo są one zaniżone. Można to zrobić na wiele sposobów, np. poprzez karne podatki".

 

w Polsce żeby było można zrobić jakieś zmiany to trzeba pozbyć się całego pierdolonego betonu: PiS-u, PO, SLD, PSL-u... z tymi partiami nigdy nie będzie normalności.



#78 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 wrzesień 2013 - 22:29

qrwa, blokada na fb za jakieś zdanie o pedałach.



#79 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 05 wrzesień 2013 - 00:06

c

 

qrwa, blokada na fb za jakieś zdanie o pedałach.

z jednej strony cisniesz na pedałów a z drugiej płaczesz za bana na jakimś ciotowatym portalu.



#80 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2013 - 08:22

A Ty się ośmieszasz pisząc, że to ciotowaty portal. Obojętnie czy ktoś korzysta czy nie to trzeba mieć szacunek do siły, zasięgu i potencjału Facebooka.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#81 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2013 - 08:22

http://wpolityce.pl/...a-sie-zascianka

 

Jak widać poseł PO niepełnosprawne ma nie tylko ciało.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#82 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 05 wrzesień 2013 - 15:20

qrwa, blokada na fb za jakieś zdanie o pedałach.

 

Mnie blokowali na FB za to, że nazwałem debilem osobę, która wyzywała kibiców od bydła i pisała "do gazu z nimi". Potem najwidoczniej poskarżył się do FB konfident jebany.


"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#83 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:38

Mnie zablokowali za wrzucenie cycków, dranie :hihi:



#84 F64

F64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:27

co to za gnój wyciekł w związku z korespondencją Holchera?

 

http://www.wykop.pl/...h-w-internecie/



#85 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:30

Mnie blokowali na FB za to, że nazwałem debilem osobę, która wyzywała kibiców od bydła i pisała "do gazu z nimi". Potem najwidoczniej poskarżył się do FB konfident jebany.

nie ma to jak podwojne standardy nawet na fb.ale powoli zacznie sie kolejna histeria mediow czym blizej bedzie wyborow i Pis bedzie prowadził w sondazach.ze tez czlowiek dozył takich czasow w "wolnej "Polsce.wszyscy do wyborow zeby odsunac ta bande szkodnikow z Polski.



#86 Michał1964

Michał1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 wrzesień 2013 - 23:32

http://wpolityce.pl/...a-sie-zascianka

 

Jak widać poseł PO niepełnosprawne ma nie tylko ciało.

Jako człowiek mam szacunek dla Polskich niepełnosprawnych itd. : pewnego dnia na 3-stawach zobaczyłem kobietę- inteligentną zadbaną - po prostu Piękna Kobieta od stóp  po głowę-panowie 11 na 10  (akurat się zdarzyło 2 minuty gadki na temat zakupów ) . Pomyślałem jesteś idealna, a tu w wózku dla dużego dziecka widzę chłopczyka z zespołem downa- (skryty ból !!!),  po kolejnych 5 minutach miłej rozmowy  z uśmiechem żegnamy się idziemy do partnerów, a ja sobie myślę : no  kurwa jakie te życie jest nie sprawiedliwe, kobiecy gen idealny potrafi być tak niesprawiedliwy.

 

Ten człowiek jeśli wypowiedział takie słowa :

Dzieciom „każemy” tęsknić wraz z Adamem Mickiewiczem za Litwą, gdzie Polski już nie ma, a nie sięgamy po wielkiego twórcę romantyzmu, którego cała Europa uznaje za klasyka epoki, a który żył tu gdzie i my żyjemy, który kochał tę ziemię, jak i my ją teraz – w Polsce – kochamy. Ten śląski piewca obecnego we wszystkim piękna i szczęścia, jakie ono daje to Joseph von Eichendorff.

 

:Nie jest mi go żal ( za kalectwo).

:To jest dla mnie marionetką euro-rusko  kołchozu nazywanego polską ( niestety z małej litery)

 

Cieszy mnie cytat pod tym artykułem :

 

Tak mi przykro Panie POśle że ma Pan takie problemy ze swoją tożsamością narodową... może by w następnych wyborach kandydował Pan do Bundestagu. Biedne są Pana dzieci. Bardzo Panu wskułczuję że musi się Pan tak męczyc w Polsce. Na osłodę ma Pan tylko tą skromną poselską pensję.



#87 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 14:49

to co się dzieje w sprawie emerytur to jest polityczne mistrzostwo świata. jak ugrać jak najwięcej dla budżetu przy poklasku ludzi,jednocześnie biorąc ich /choć Sąd Najwyższy twierdzi inaczej/ kasę...to jest masakra. na chwilę jest nowy temat zastępczy,liga nie gra :)



#88 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 14:53

No wlasnie...

 

Bylem wylaczony kilka dni, wiec nic nie wiem. 

 

O co chodzi z tymi OFE? Czy oni sobie moga tak legalnie zajebac 150mld? 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#89 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:02

jak widać, mogą.

Narobili ciule długu, to sie wyręczają społeczenstwem. Ty i ja za podobne akcje - kryminał.



#90 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:03

mniej więcej.

 

Wszystko co OFE ma w obligacjach /z głowy - jakieś 60-70% kasy/ ma trafić do ZUSu. Punkt dla budżetu

Dalej - wszyscy mają 3 miesiące /nie wiadomo od kiedy/ czy chcą być w OFE+ZUS,czy tylko ZUS. Jak nie wybierzesz - to do ZUSu bez możliwości odwrotu. Ile osób to oleje doskonale wiemy. Punkt dla budżetu.

Dalej - od teraz OFE mogą inwestować TYLKO w akcje. Ludzie się wystraszą - pójdą do ZUS,który 'wypracował w ostatnich latach większy zysk niż OFE' - punkt dla budżetu.

Dalej - na 10 lat przed emeryturą OFE mają przekazywać stopniowo kasę do ZUSu - czyli i tak wszystko tam trafi w końcu - możesz mieć 500 000 w OFE,ale w ZUSie to będzie tylko zapis - punkt dla budżetu.

Propaganda proZUSowa tylko cholernie pokazuje,w jakiej dupie budżetowej i emerytalnej jesteśmy.

 

Jako że jakiś czas temu Sąd Najwyższy zdecydował,że składki w OFE nie są własnością ubezpieczonych,to...przecież nie kradną.

 

A publiczność klaszcze na stojąco.



#91 Bombon

Bombon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2013 - 16:48

Dalej - od teraz OFE mogą inwestować TYLKO w akcje. Ludzie się wystraszą - pójdą do ZUS,który 'wypracował w ostatnich latach większy zysk niż OFE' - punkt dla budżetu.

I tą decyzją przez ostatnie 2 dni GPW straciło na wartości 52 mld zł, czyli mniej więcej tyle, ile podczas ogłoszenia 15 września 2008r. bankructwa przez Lehmann Brothers, mając dług w wysokości 200 mld $. Strach przeglądać notowań po zamknięciu dzisiejszej sesji.

 

Poza tym:

-  2 lata temu zmniejszenie składki OFE na korzyść zus-u z 7,3% do 2,3%,

- prognozy FUS-u na lata 2015-2019 to minimum 350 mld zł., które zabraknie na wypłaty na bieżące emerytury,

- argument rostowskiego, że stopa zwrotu OFE jest niższa od zus-u -> tu jest głupota i propaganda. Żaden szanujący się ekonomista nigdy by tak nie stwierdził, bo w przypadku zus-u stopa jest ustalana administracyjnie, a nie rynkowo.

- w ubiegłym miesiącu rostowski ot tak sobie zawiesił funkcjonowanie progów ostrożnościowych dot. zadłużenia (tj. art. 86 ustawy o finansach publicznych z 2009r.), czyli tuskociule mogą zadłużać Polskę bez jakiegokolwiek zahamowania,

- przekroczenie limitu deficytu budżetowego za rok 2012 o 16 mld (w tym roku ma być jeszcze gorzej. Już po pierwszym półroczu zrealizowano prawie 80% deficytu),

- przez 6 lat rządów matołów dług publiczny zwiększył się niemalże 2-krotnie.

 

Jeszcze jedno. Wartość wygenerowanych zysków przez OFE do czerwca 2013 to 272,1 mld zł. To jest kasa, po którą gnoje lecą. Może być jak na Węgrzech, czyli całkowite zlikwidowanie OFE, a to już by miało katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki.

 

To się nadaje do kryminału. Z urzędu Prokurator Generalny powinien się za to zabrać, ale że on jest jednym z nich - to jakby rzekł Lars - "kurwa kurwie łba nie urwie".



#92 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2013 - 18:40

No ale przeciez te pieniądze w OFE też są rozkradane marnowane, z tą różnica że na OFE dorabiaja się zaagraniczni banksterzy, korpo, banki i inni menadzerowie.

Lepiej przecież, aby pieniądze rozkradno Państwo Polski niż prywatni, w wiekszości zaagraniczni inwestorzy.

Swego czasu OFE zainwestowały miliardy w akcje Petrolinvest, które spadły o 98%... nikt za to nie bekną, nawet media nic o tym nie wspomniały, że OFE zainwestowały i wjebały miliardy ot tak.

Jeżeli obuwatel nie ma pełnej swobody inwestycyjnej swoimi filarami, to dla mnie nie ma różnicy czy to OFE czy ZUS i tak chuja z tego będziemy mieli.

OFE to jest jeszcze większy przekręt od ZUSu. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#93 hajer72

hajer72
  • Zbanowani
  • Lokalizacjaz gruby

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:04

kurestwem jet to ze ofe w tej postaci wogóle powstało i mogło działac-złodziejski system nastawiony wyłacznie na wyprowadzanie kasy z kraju,wiec trudno tego bronic,prosze sobie jednak wyobrazic co by było gdyby na pomysł przeniesienia składek do zusu wpadł rząd pisu...wrzask byłby słyszalny nawet na marsie...



#94 Bombon

Bombon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:07

Nie aż tak bardzo. Poza tym OFE więcej wypracowały pieniędzy niż zus, który jedynie księguje, a nie zarabia, więc przekręt jest większy.

Parę lat temu podczas jednych z zajęć na uczelni jeden z doktorów słusznie stwierdził, że zus to "żywy truposz czyhający w szafie". To on w głównej mierze rozwala finanse publiczne. Ustawa wiążąca dla zus-u jest z 1964r. (sic!) i nic z tym nie zrobiono.

Idea OFE kiedy ją tworzono- bo chyba nikt o tym nawet nie mówi - była taka, żeby każdy z obywateli mógł decydować o swoich pieniądzach ile ma być odłożonych na poczet przyszłej emerytury.

OFE mogłyby być bardziej efektywne, ale od początku jej utworzenia - czyli 1999r. - max. wartość zainwestowanych pieniędzy w akcje mogą wynieść 40% całości, z kolei min. 60% na skarbowe papiery wartościowe. Mechanizm jest prosty - im lepsza koniunktura, tym więcej pieniędzy ląduje na rynku kapitałowym. Ale po tym co tusek odwalił 2 dni temu to znów będzie trzeba czekać tygodniami (może i miesiącami), aż wszystko wróci do normy. W tej sytuacji masowe odejście od OFE to bardzo prawdopodobny scenariusz.



#95 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:56

w OFE były i są realne pieniądze - nawet biorąc pod uwagę opłaty - w ZUSie są tylko cyferki,którymi dowolnie można kręcić. Nie znam osoby która płaci sama do ZUSu i robi to z radością, i świadomością że będzie miała z tego realny zwrot... ZUS w takiej formie jak jest to żywy trup,który nigdy ostatecznie nie padnie,bo będzie zawsze pod kroplówką,której będzie trzeba coraz więcej. I nie sądzę,żeby tutaj cokolwiek miało się zmienić. System jest zły i tyle,a chcą go dalej pompować...

 

Próba wprowadzenia OFE była słuszna - i nadal jest - tylko forma...można mieć zastrzeżenia. Ale dla mnie jest wielokrotnie lepsza niż pompowanie ZUSu! A już forma w jakiej to robią...to jest skandal. Czy robi to PO,czy PiS,czy SLD,czy inne Palikoty...bez znaczenia. Nikt nie ma pomysłu.


  • Naujox i Zielu88 lubią to

#96 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2013 - 21:11

Czyli jakie były pierwotne założenia OFE?

Od początku miało to być ojebanie naszej kasy poza ZUSem, taka dodatkowa mozliwość wzbogacenia się osobom którzy nie mieli bezpośredniego dojścia do państwowego koryta, jeden wielki wałek. Oczywiście, ty tego będziesz bronił, bo siedzisz w tym biznesie i pewnie teraz bonusy polecą wam na morde i wielkie wkurwienie hehe ;-)

Do momentu aż nie zlikwiduja WSZYSTKICH Zusów, OFE itd. i nie wprowadzą jednego filaru w postaci IKE to nic sie w tej kwesti nie zmieni. Zus jak i OFE to są półśrodki, ale efekt jest ten sam - beznadziejna wydajność.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#97 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 06 wrzesień 2013 - 21:32

nie siedzę. z OFE nie mam nic wspólnego,poza tym że je mam. założenie OFE było takie,żeby wprowadzić kilka filarów emerytalnych,a nie jeden ZUS,o którym było wiadomo już wtedy,że jest niewydolny. Dopóki państwo nie będzie ułatwiać i premiować oszczędzania na emeryturę to nic się nie zmieni. 



#98 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 wrzesień 2013 - 22:55

nie rozumiem obrony OFE.

może mi ktoś napisać w ilu i jakich krajach coś takiego działa?

i jeszcze jedno.o ile pamiętam to OFE chciało wprowadzić wypłacanie emerytur max chyba 10 lat oraz to ze wypłacali by tyle ze więcej by nam zysku ROR w banku przyniósł.



#99 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 wrzesień 2013 - 08:09

taki mała odskocznia od OFE.

W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku ZNAK; (Kraków) w nr 11-12 z 1987 roku str. 190, Donald Tusk tak mówi o sobie: Jak wyzwolić się od tych stereotypów,które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą,historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.

 

 

a tutaj wywiad z nim na temat m.in. prawicy, oglądać bo szybko może zniknąć..
https://www.dailymot...-09-2013_webcam



#100 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 08:09

Chyży Ruj zapowiedział podwyżkę akcyzy na alkohol o 15%.

 

Szykujcie widły, smołę i pierze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych