Jump to content


Photo

Polityka


  • This topic is locked This topic is locked
6055 replies to this topic

#3776 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 12 February 2017 - 14:06

jezeli mowisz, ze jestem za wolnym rynkiem, to dobrze wiesz, ze wolny rynek = swoboda umow = brak KP = brak UNŻ = uregulowanie tego przy podpisywaniu umowy.

 

To nie tak, ze jestem przeciwny UNŻ, a juz na pewno nie jestem przeciwny napiwkom.

 

Napisalem to juz nascie razy. Interesuja mnie powody, dla ktorego ktos bierze UNŻ, a zwlaszcza ich wykorzystywanie. A w przypadku napiwkow interesuje mnie motywacja ich dawania. Jezeli ktos daje bo chce, to nic mi do tego, a jezeli ktos traktuje to jako jalmuzne, jako wyrownywanie zarobkow oraz zaplate za normalna usluge, lub za to, zeby przy tobie skakala obsluga i sie starala, a przy osobie ktora nie daje, nie. To przeciwko temu na pewno zaprotestuje. Szafa dal dobry przyklad konsekwencji. Wiem, ze u nas tego nie ma, ale bazujac na tym przykladzie co powoduje napiwek? Lepsze uslugi, czy wyjebke na tych, co nie daja/daja mnie. Czyli wychodzi, ze brak napiwku=pierdol sie.

 

Powody i motywacja. Za kazdym przepisem prawnym stoja powody i motywacje. Ustawodawca wprowadza jakies przepisy i bada ich cel i motywacje wykorzystujacego. O tym nalezy pamietac. UNŻ na pewno nie zostal wprowadzony, zeby sie najebac i do roboty nie przyjsc.


  • tomzkat likes this

#3777 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 12 February 2017 - 14:50

No ale to już wcześniej napisałem, że chuj Ciebie powinno obchodzić dlaczego ktoś z pracowników bierze UNŻ. Tak samo pracowników chuja powinno obchodzić, jak przyjdziesz i im powiesz, że wyjeżdżasz na tydzień i mają nie dzwonić do Ciebie. Nie rozumiem tej potrzeby posiadania wiedzy, która jest totalnie zbędna. 


  • BadBoy likes this

Przyjaźń jest wszystkim!


#3778 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Posted 12 February 2017 - 15:58

GW raz jeszcze.

 

http://prostozmostu....nitki,4143.html



#3779 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Posted 13 February 2017 - 21:40



#3780 Jarecki567

Jarecki567
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPołudnie Katowic

Posted 18 February 2017 - 22:23

 

Wywiad Z. Stonogi z Wałęsą.



#3781 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 23 February 2017 - 20:03


  • Edy likes this

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3782 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Posted 23 February 2017 - 21:37

Dziennie go słucham jadąc do roboty i muszę przyznać, że w moich oczach to jest jeden z nielicznych ( jak nie jedyny ) obiektywny dziennikarz. Obiektywny pod tym względem, ze  obojętnie  z kim prowadzi wywiad, czy to z lewa czy z prawa wytyka palcem  błędy, afery itd.


  • Bhoy likes this

#3783 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 23 February 2017 - 21:43

Kiedyś go Pitera zgasiła jak jej powiedział że też się nie stosuje do wyroku sądu (miała przeprosić za zniesławienie czy obrażenie kogoś) a ona na to - no i co z tego? Zatkało go wtedy. Jak na eremef to w miarę obiektywny.

Edited by Bartek84, 23 February 2017 - 21:44.

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3784 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 23 February 2017 - 21:55

"Jak na eremef to w miarę obiektywny."

 

Serio? Przecież RMF to chyba najbardziej obiektywne źródło informacji, czego najlepszym przykładem jest Mazurek, który zawsze jest merytorycznie przygotowany. I mnie po odpowiedzi "i co z tego" w przypadku osoby pełniącej tak ważne stanowiska też by mnie zamurowało


  • pomp likes this

#3785 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 23 February 2017 - 21:57

No wtedy z Piterą to ona się skompromitowała, a nie Mazurek.


  • Simao likes this

Przyjaźń jest wszystkim!


#3786 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 24 February 2017 - 10:25

Każdego normalnego by zatkało. Bezczelność elyty zaskoczy nawet dobrego dziennikarza. Co do obiektywności eremefu mam inne zdanie.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3787 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 24 February 2017 - 12:29

Dajcie spokój, jakie obiektywne media jak oni zapraszają ciągle te same osoby z tej samej strony politycznej?

To jest taka "obiektywność" jakby powstała TV/FM prowadząca przez ludzi o poglądach wolnorynkowych i prawicowych i zapraszaliby ludzi z Organizacji Monarchistów Polskich, partii Korwin, jakiś organizacji libertariańskich, Gwiazdowskiego etc. byłoby to obiektywne? No nie.

Obiektywna TV/FM będzie wtedy, Jeśli któryś z gości powie w telewizji że np. trzeba zaprowadzić niedemokratyczne formy władzy, znieść wolność słowa, podwyższyć podatki i zerwać z USA i nie trafi za to do sztumu czy to nie będzie jego pierwsza i ostatnia wypowiedź w mediach publicznych/masowego przekazu. W Polsce pod tym względem jest i tak nie najgorzej, bo w takich Niemczech to WSZYSCY mówią to samo (dosłownie), tam nawet już nie obradują w Bundestagu, wszystko przechodzi. Ale daleki byłbym od stwierdzeń, że są w POlsce media obiektywne, szczególnie pokroju RM FM, na pewno nie ma merytorycznej i pluralistycznej dyskusji. Ewentualnie jest to konflikt na linii postpolityka (PO/N.)-polityka (PiS)


Edited by terror, 24 February 2017 - 12:31.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3788 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 26 February 2017 - 21:30

A obiektywność mediów, w tym eremefu, poznałem podczas przekazywania informacji o mordzie delegacji smoleńskiej.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3789 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 03 March 2017 - 22:11

Wywiad Mazurka z Jethon czyli pis huj bo huj. Doskonale ukazana inteligencja opozycji. 

 

http://www.gazetapra...wywiad-pis.html


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3790 pomp

pomp
  • SK1964

Posted 03 March 2017 - 22:29

Dajcie spokój, jakie obiektywne media jak oni zapraszają ciągle te ósame osoby z tej samej strony politycznej?
To jest taka "obiektywność" jakby powstała TV/FM prowadząca przez ludzi o poglądach wolnorynkowych i prawicowych i zapraszaliby ludzi z Organizacji Monarchistów Polskich, partii Korwin, jakiś organizacji libertariańskich, Gwiazdowskiego etc. byłoby to obiektywne? No nie.
Obiektywna TV/FM będzie wtedy, Jeśli któryś z gości powie w telewizji że np. trzeba zaprowadzić niedemokratyczne formy władzy, znieść wolność słowa, podwyższyć podatki i zerwać z USA i nie trafi za to do sztumu czy to nie będzie jego pierwsza i ostatnia wypowiedź w mediach publicznych/masowego przekazu. W Polsce pod tym względem jest i tak nie najgorzej, bo w takich Niemczech to WSZYSCY mówią to samo (dosłownie), tam nawet już nie obradują w Bundestagu, wszystko przechodzi. Ale daleki byłbym od stwierdzeń, że są w POlsce media obiektywne, szczególnie pokroju RM FM, na pewno nie ma merytorycznej i pluralistycznej dyskusji. Ewentualnie jest to konflikt na linii postpolityka (PO/N.)-polityka (PiS)

obiektywizm
1. «przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów»

P.S. z mojego, subiektywnego punktu widzenia, również jestem zdania że RMF jest chyba najbardziej obiektywną stacją radiową ;)

Edited by pomp, 03 March 2017 - 22:32.

  • Mikołów likes this

#3791 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 04 March 2017 - 09:10

Chyba źle mnie zrozumiałeś, więc napiszę jeszcze raz.

Dla mnie  w dziedzinie polityki, światopoglądów nie istnieje "obiektywizm" bo "obiektywizm jest absurdalną abstrakcją, każde poznanie jest jakąś interpretacją". Nie bez powodu od lat np. toczy się spór o rolę kobiety w społeczeństwie. Każdy pogląd czy ustosunkowanie się jest skutkiem redefinicji na podstawie prezentowanej wizji społeczeństwa - światopoglądu. To, że upadł faszyzm, następnie komunizm i w świecie dominuje liberalizm, nie oznacza to, że liberalne postrzeganie świata jest końcowe i jedynie słuszne by móc je nazywać "obiektywnym" (patrz mój podpis)

Twój cytat dotyczy się empirycznie namacalnych bytów. Czyli np. "Była wichura, zniszczyła xx domów i xx drzew", no to jest obiektywizm, ale  w kontekście dysput politycznych traci na znaczeniu i zasadności.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3792 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Posted 04 March 2017 - 23:00

Mazurek to obecnie wg mnie nr. 1 w całym polskim dziennikarstwie. Do tego jeden z niewielu, którzy cisną w swoich wywiadach każda frakcję polityczną.



#3793 pomp

pomp
  • SK1964

Posted 07 March 2017 - 21:36

Chyba źle mnie zrozumiałeś, więc napiszę jeszcze raz.

Dla mnie  w dziedzinie polityki, światopoglądów nie istnieje "obiektywizm" bo "obiektywizm jest absurdalną abstrakcją, każde poznanie jest jakąś interpretacją". Nie bez powodu od lat np. toczy się spór o rolę kobiety w społeczeństwie. Każdy pogląd czy ustosunkowanie się jest skutkiem redefinicji na podstawie prezentowanej wizji społeczeństwa - światopoglądu. To, że upadł faszyzm, następnie komunizm i w świecie dominuje liberalizm, nie oznacza to, że liberalne postrzeganie świata jest końcowe i jedynie słuszne by móc je nazywać "obiektywnym" (patrz mój podpis)

Twój cytat dotyczy się empirycznie namacalnych bytów. Czyli np. "Była wichura, zniszczyła xx domów i xx drzew", no to jest obiektywizm, ale  w kontekście dysput politycznych traci na znaczeniu i zasadności.

 

Chyba jednak Cię dobrze zrozumiałem, tylko zmieniasz zdanie jak rano wstajesz :) Teraz piszesz że obiektywizm nie istnieje, a wyżej napisałeś, że jednak tak:

 

 

Obiektywna TV/FM będzie wtedy, Jeśli któryś z gości powie w telewizji że np. trzeba zaprowadzić niedemokratyczne formy władzy, znieść wolność słowa, podwyższyć podatki i zerwać z USA i nie trafi za to do sztumu czy to nie będzie jego pierwsza i ostatnia wypowiedź w mediach publicznych/masowego przekazu. 

 

 

Ponadto....

 

 

Twój cytat dotyczy się empirycznie namacalnych bytów. Czyli np. "Była wichura, zniszczyła xx domów i xx drzew", no to jest obiektywizm, ale  w kontekście dysput politycznych traci na znaczeniu i zasadności.

 

Niestety nie tego dotyczy cytat. To o czym Ty piszesz (te drzewa, domy), to są namacalne fakty i przeinaczanie tego jest nazywane kłamstwem, albo opieszałością dziennikarską - nie drążę już pozostałych pobudek dziennikarskich. Ale na pewno nie obiektywizmem. 

 
W mediach zapraszają gości, którzy są obecnie na świeczniku - ich własnie ludzie chcą słuchać, a nie jakiegoś kolesia i jego poglądów np: antysystemowych. Równie dobrze mogli by zapraszać każdego z nas, a by poopowiadał co mu ślina na język przyniesie. Tylko co to kogo obchodzi?
 
Obiektywizm jest wtedy, kiedy są w stanie takiego np: polityka i jego wypowiedzi, ocenić - nazwijmy to - merytorycznie, niezależnie z której strony sceny politycznej pochodzi oraz jakie ma poglądy.
 
Są stacje radiowe i telewizyjne, które tej cechy nie posiadają, gdyż politycy z jednej frakcji są zawsze OK, nie ważne jakie bzdury opowiadają, a Ci z drugiej frakcji są zawsze "be", choćby nie wiem jak mądrze prawili. To jest własnie brak obiektywizmu, czyli subiektywizm. A takie media być nie powinny.

 



#3794 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 12 March 2017 - 00:08

 

Gadowski o niemieckim kandydacie na prezydenta UE, przecweleniu Dudy, komisji amber Gold itp


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3795 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Posted 07 April 2017 - 21:34

Pewnie większość już widziała jak Kukiz dzisiaj zaorał, bo film błyskawicznie obiegł internety, ale jakby ktoś miał zaległości, to polecam całość:

 


  • Foxu likes this

#3796 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 07 April 2017 - 21:34

Gadowski: Na zachodzie mają nas w D**IE! Polacy muszą liczyć na siebie! O gospodarce i dyplomacji!

 


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3797 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Posted 31 May 2017 - 16:54

 

36:09

"Z całą stanowczością podkreślam, że każdy funkcjonariusz, który będzie łamał przepisy musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. W policji nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania. Dla policjantów, którzy nie będą przestrzegać prawa i wysokich standardów służby nie ma miejsca w tej formacji"

 

 

Nie wiem czy było, ciekawa wypowiedź w Sejmie po sytuacji z Igorem Stachowiakiem.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#3798 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 31 May 2017 - 17:10

Oprócz kiboli :)


  • kosa likes this

#3799 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 05 June 2017 - 20:23

O znikających i odnajdujących się dyskach twardych Amber Gold


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3800 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Posted 11 June 2017 - 19:46

To proponuje sobie poczytać: http://www.racjonali.../kk.php/s,10124 i będzie trochę bardziej wiadomo, co się dzieje od paru lat.


  • Bartek84 and spdr like this




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users