Skocz do zawartości


Zdjęcie

podróże/ wypoczynek


4159 odpowiedzi w tym temacie

#2351 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 27 listopad 2017 - 19:08

wedlug mnie, jezeli gdzies jest zagrozenie terrorystyczne i ktos tam jedzie, bo jest tanio, to jest jebniety.

 

Wg mnie nie cebulaki jada do Chorwacji, Czarnogory, Grecji, Wloch, Hiszpanii.

 

A nie jada do turcji, czy egiptu oraz wydaje mi sie, ze tez do maroka, aczkolwiek tutaj nie mam pelnej wiedzy. Slyszalem, ze MSZ odradza wyjazdow. Widzialem spis blogerow gastro, ze MSZ tam pierdoli, bo jest super. To sie zastanawiam, czy taka osoba nie jest przypadkiem pierdolnieta?

 

 

No to teraz pytanie kiedy ostatni raz byl atak w Egipcie badz Turcji na postronnych turystow (kurort, centrum miasta jaiegos duzego kurortu (nie licze tu atakow na jednych arabow na drugich) chodzi mi o turystow ??? i To samo w Europie atak typowo na miejsce turystyczne lub centrum miasta)

Wiec w 2017 roku wyglada to tak:

1 stycznia Istambul zabitych 39 rannych 70, narodowosc zabitych

Victims by nationality:
  • Turkey: 11
  • Saudi Arabia: 7
  • Iraq: 3
  • Lebanon: 3
  • Jordan, India, Morocco: two nationals from each country
  • Germany, Syria, Israel, France-Tunisia, Tunisia, Belgium, Kuwait, Canada, Russia: one national from each country

 

9 Kwietnia Alexandria Egipt ... w zamachach na koscioly ginie 45 osob z tego co znalazlem na necie sami obywatele Egiptu

 

i to by bylo na tyle plus ten ostatni zamach w Egipcie ale tam tez gina same arabusy

 

A teraz tak wg Ciebie bezpieczna Europa no i zajebiste wg twoich wczesniejszych postow UK

3 Luty Paryz Luwr atak nozownika (nie wiem czemu to wpisali w liste tych zamachow) w Londynie takie cos to incydent ... praktycznie codziennie sie to dzieje

22 marca Londyn ... zamach z uzyciem samochodu 6 trupow 22 rannych

2 kwietnia St Petersburg ...atak na metro 15 trupow 45 rannych

7 kwietnia Sztokholm ... zamach z uzyciem auta 5 trupow 15 rannych

22 maj Manchester ... zamach bombowy Arena Manchester 23 trupy 116 rannych

3 czerwca Londyn ... zamach z uzyciem samochodu 7 trupow 48 rannych

17 sierpnia Barcelona ... atak z uzyciem samochodu 14 trupow 100 rannych

15 wrzesnia Londyn ... ladunek wybuchowy w metrze 0 trupow 29 rannych

 

Czyli chyba ta Europa jest nie taka bezpieczna jak ja maluja ;)


  • misz lubi to

#2352 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 27 listopad 2017 - 19:10

Tak jak pisal Rabin ... nie ma na swiecie miejsca gdzie jestes w 100 % bezpieczny ... wiadomo ze sa kraje do ktorych sie latac/podrozowac nie powinno ... ale to wg mnie kazdego wybor



#2353 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 27 listopad 2017 - 19:22

Chudy napisz po prostu, że w Europie jest mniej bezpiecznie w turystycznych miejscach niż w Egipcie w turystycznych miejscach, to może będzie prawdą. Ale Ty wyjechałeś na początku z teorią, że w UK jest mniej bezpiecznie niż w Egipcie, czyli wziąłeś pod uwagę całe państwa, a nie same hotele i kurorty. 

 

A w tych porównaniach ofiar nie wziąłeś pod uwagę tego, że w Egipcie nie będą ginąć Europejczycy, bo się tam rzadko osiedlają. Także z powodu tego, że to jest bardziej niebezpieczny kraj do życia niż te europejskie. Trudno więc oczekiwać, by w zamach w centrum miast lub na miejscowe obiekty, ginęli Europejczycy. 

 

A ogólnie odbiegamy od tematu, więc ja kończę. 


Użytkownik kosa edytował ten post 27 listopad 2017 - 19:27

  • Mayek lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#2354 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 27 listopad 2017 - 19:30

Powiedz to Polce kilkukrotnie zgwalconej na wloskiej plaży...ale moze tym ciapakom euro nie zasmakowalo...ryzyko choc nie wielkie jest wszedzie od finlandii po maroko...idiotyczne jest też porownanie egiptu z Turcją...o ile egipt to jest zdecydoanie muzlumanski kraj i czuć to na kazdym kroku to turcja na przestrzeni 14-15lat odkąd spedzam tam wakacje to zrobiła sie europa

 

Jesteś cebulakiem jeżdżącym na wakacje za kilkaset złotych  :hihi:  :hihi:  :hihi:



#2355 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 27 listopad 2017 - 19:40

Kosa to chyba nie zrozumielismy sie od poczatku ... Mayek wyjechal z teoria wczasow za 800 zl i cebula (mnie od samego poczatku chodzilo o miejsca turystyczne ale widze ze tego nie zaznaczylem) i sie zaczelo
Notabene dzis znalazlem Egipt z Berlina 30.11 na tydzien all 4* hotel na marsa za 699 zl
Wiadomo ze jak ktos leci do Egiptu to poza teren hotelu sie nie rusza (to samo tyczy sie czesci krajow nie tylko tych arabskich) a lecac np na wakacje do Hiszpanii ... czujesz sie bezpieczniej bo Europa cywilizacja itp a tu booom
Ten temat mozna ciagnac w nieskonczonosc ... ja np z wlasnego doswiadczenia wiem ... ze bedac w Brazylii w Rio bylem na faweli na ktorej nic nam sie nie stalo ... a jebli nam aparat w samym centrum w ataku nozownika

#2356 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 listopad 2017 - 19:54

ja mowilem o tym, ze jezdzenie do stref uznanych za niebezpieczne, bo jest tanio, to cebulactwo. Duzo takich komentarzy na necie w stylu "ja to pierdole, nic sie nie stanie".

Porownywanie zamachow w londynie do egiptu bez sensu.

We wloszech doszlo rzeczywiscie do tragicznej sytuacji, ale budowanie na tym teorii, ze wlochy niebezpieczniejsze od egiptu, to litosci.

 

Sprawa jest prosta. Sa kraje, gdzie bylo 0 zamachow. Czarnogora, Chorwacja, Polska :)

 

Odnioslem sie tylko do tego, ze ktos pisal niedawno, ze bzdura, ze egipt niebezpieczny, a tu jeb, zamach. Zachowujecie sie jak sprzedawcy wycieczek. Nigdzie nie mozna byc pewnym o zycie, ale niech ktos nie tworzy mitu bezpiecznego egiptu, bo to jakis absurd.

 

http://www.msz.gov.p...75FD6FB.cmsap1p

 

http://www.msz.gov.p...odrozujacych_10

 

 

to oczywiscie nei sa najbardziej aktualne informacje, ale chyba trzeba to przemyslec. W UK tez sa ostrzezenia przed mozliwym terroryzmem, nie zmienia to faktu, ze pozostale miejsca sa niebezpieczne.



#2357 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 27 listopad 2017 - 20:13

21x egiptow 26x turasow ...1x antwerpia ...do Belgii już nie wracam ze względów bezpieczeństwa
  • BadBoy i Dudi_1979 lubią to

#2358 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 01 grudzień 2017 - 17:27

Jak wygląda teraz Grecja? Siedzą kajś ci imigranci w rejonach turystycznych? 


Przyjaźń jest wszystkim!


#2359 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 01 grudzień 2017 - 21:51

21x egiptow 26x turasow ...1x antwerpia

A składki w SK1964 nieopłacone :chamisko:
  • Junior lubi to

#2360 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 01 grudzień 2017 - 22:00

Kurwa, na forum kibicowskim jakiś gorol sie przyznał że zrobił 26 turasów. Szok.



#2361 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 02 grudzień 2017 - 14:35

Pan gorol Kapitan drużyny piłkarskiej Stowarzyszenia Kibiców klubu GKS KATOWICE !
  • hermano lubi to

#2362 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 02 grudzień 2017 - 14:36

Jak wygląda teraz Grecja? Siedzą kajś ci imigranci w rejonach turystycznych?


Widoczni tylko na kosie...kurwa dziwnie to zabrzmiało
  • ToJa i Lars lubią to

#2363 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:07

A jak opiszesz pozostałe turystyczne regiony Grecji? Gdzie warto jechać, by mieć święty spokój he he

Przyjaźń jest wszystkim!


#2364 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:25

Ja byłem w sierpniu na Rodos cisza spokój . Dwa lata temu Kos od zajebania ciapaków

#2365 Cuba

Cuba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 grudzień 2017 - 23:06

Byłem w sierpniu na Kos, słyszałem, że ciapaki są, jeździłem wzdłuż, wszerz wyspy, w noc, w dzień i niewidoczni ciapaci, także spokojnie



#2366 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:02

Ktoś z mniej wygodnickich forumowiczów może miał okazje przemierzać okolice rosyjskiego Uralu subpolarnego, albo fińskiej Laponii?
  • Smoke lubi to

SPM SKK


#2367 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:28

A jak opiszesz pozostałe turystyczne regiony Grecji? Gdzie warto jechać, by mieć święty spokój he he


Tsilivi-zante

#2368 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 17 grudzień 2017 - 13:20

Informacja dla tych co zawożą lub odbierają osoby z lotniska w Krakowie. Jeśli używacie opcji parkowania kiss&fly to za każde dodatkowo przekroczone 10min płacicie 10 zł.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#2369 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 27 grudzień 2017 - 09:45

Mam prośbę o namiary na dobre - sprwadzone kwatery prywatne w Szczyrku.

 

Priv.

 

Dzięki.



#2370 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:15

Chciałbym się w wakacje (sierpień) wybrać w Bieszczady. Gdzie uderzyć żeby odciąć się od wszystkiego odpocząć złapać kontakt z naturą. Fajnie gdyby było jakieś jezioro w okolicy. Ktoś coś może polecić ? Mile widziany domek letniskowy.

www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#2371 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:19

Chciałbym się w wakacje (sierpień) wybrać w Bieszczady. Gdzie uderzyć żeby odciąć się od wszystkiego odpocząć złapać kontakt z naturą. Fajnie gdyby było jakieś jezioro w okolicy. Ktoś coś może polecić ? Mile widziany domek letniskowy.

Zapomnij. Chyba, że na szlaki będziesz wychodzić o 5,6 rano (wtedy na swojej drodze spotkasz tylko zbieraczy jagód).
Ludzi w Bieszczadach z roku na rok niestety przybywa.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#2372 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:23

Jak Bieszczady i mało ludzi, to polecam te ukraińskie. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#2373 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:35

polecam beskid niski i sądecki - mało ludzi :)



#2374 Jacas

Jacas
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:41

polecam beskid niski i sądecki - mało ludzi :)

 

albo wyspowy



#2375 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:14

Beskid Niski jest o podobnym zaludnieniu co Bieszczady a turystów jak na lekarstwo, do tego z perspektywy krajoznawczej/historycznej Beskid jets atrakcyjniejszy za sprawą pozostałości po kulturze Łemków. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych