Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery


695 odpowiedzi w tym temacie

#176 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2017 - 03:01

Takie pytanko. Czy ktoś może z Was orientuję się czy diody led na szprychach są zabronione? Czy policja może się przyjebac np bo może to rozpraszac innych uczestników drogi?

#177 chemik

chemik
  • SK1964
  • LokalizacjaPaderewa/Bojszowy

Napisano 26 luty 2017 - 22:04

ktoś używa plecaków z bukłakami?

warte zachodu na trasy 3-5 godzinne, czy lepiej zostać przy zwykłym plecaku i butli po mineralnej


"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że się mylili"


 


#178 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 luty 2017 - 23:04

Takie pytanko. Czy ktoś może z Was orientuję się czy diody led na szprychach są zabronione? Czy policja może się przyjebac np bo może to rozpraszac innych uczestników drogi?

Nie ma prawa zakazującego użytkowania oświetlenia na szprychach. 


GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#179 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 27 luty 2017 - 00:24

ktoś używa plecaków z bukłakami?

warte zachodu na trasy 3-5 godzinne, czy lepiej zostać przy zwykłym plecaku i butli po mineralnej

Ja uzywam i moim zdaniem warto. Raz, ze pic powinienes czasto ale malo, a przy butelce w plecaku to jest prawie niemozliwe, dwa, ze taki plecak jest wygodniejszy do jazdy na rowerze. Ja mam z Decathlona jakis podstawowy i spisuje sie rewelacyjnie.


  • chemik lubi to

#180 chemik

chemik
  • SK1964
  • LokalizacjaPaderewa/Bojszowy

Napisano 27 luty 2017 - 12:17

Ja uzywam i moim zdaniem warto. Raz, ze pic powinienes czasto ale malo, a przy butelce w plecaku to jest prawie niemozliwe, dwa, ze taki plecak jest wygodniejszy do jazdy na rowerze. Ja mam z Decathlona jakis podstawowy i spisuje sie rewelacyjnie.

 

bukłak jest w osobnej komorze ? jakoś chroniony przed uszkodzeniami (upadki, krzaki) ?

jak jest z pojemnością i miejscem na dętki, narzędzia, jedzenie, przeciwdeszczowe ubrania, ręcznik, itp ?


"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że się mylili"


 


#181 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 28 luty 2017 - 10:11

Jest w srodku tak komora (ala kieszen na laptop w niektorych plecakach) od strony plecow, wiec w miare chroniony jest. Jak centralnie plecami bys uderzyl to podejrzewam moglby wystrzelic, ale idzie kupic nowy i to sa groszowe sprawy.
Moj ma pojemnosc 2 litrow i najczesciej sa wlasnie w tych okolicach.
Pozatym miejsca jest dosc. Ja mieszcze 2 detki kurtke, ocieplacze na nogi, ocieplacze na bury, podstawowe narzedzia (multi tool, lyzki do opon i klucze rowerowe) pompke, jakies zele i batony. Wtedy juz raczej jest wypchany na maxa, ale sa rozne pojemnosci, moj ma chyba 6 litrow tylko.

#182 chemik

chemik
  • SK1964
  • LokalizacjaPaderewa/Bojszowy

Napisano 28 luty 2017 - 23:33

dzięki Foxu

 

jeszcze tylko jedno

bawil sie ktos w "slime" i samouszczelniajace sie detki ?


"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że się mylili"


 


#183 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 01 marzec 2017 - 07:53

I znowu Ja. W detki nie, ale bezdetkowe opony mam (wlasciwie to jedna Juz tylko). Jakiejs duzej roznicy nie odczuwam. Jedna opone rozwalilem najezdzajac na sporej wielkosci kamien, byl na tyle ostry ze rozcial opone (boczna scianke) na ok 1,5cm i musialem zalozyc detke.
A tak to narazie pany rzadnej nie bylo na tym.
  • chemik lubi to

#184 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 marzec 2017 - 17:51

SIema orientuje się może ktoś z was w sprawie kamer na rower ? Jazda typowo rekreacyjna budżet 300-500zł



#185 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 07 marzec 2017 - 09:26

Cos w stylu GO Pro? Jesli tak to model Hero powinien byc w okolicach 400-450zl

#186 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 marzec 2017 - 15:29

poczytaj o xiaomi yi

#187 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 marzec 2017 - 18:40

Dzięki. Właśnie będę się przymierzał do zakupu xaiomi yi.

#188 Smoke

Smoke
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKoszutka

Napisano 31 marzec 2017 - 22:25

Bukłaka używam w górach i jest to wg mnie świetne rozwiązanie - wolne ręce, brak koniecznosci postoju jeśli masz większą butlę. Na kole najczesciej jezdze bez plecaka, wiec klasyczny bidon sprawdza sie lepiej.

---

Foxu dwa pytanka

1.Linia tajli shimano deore godna zaufania?
2.werci sie inwestować w hydrauliczny hampel do przodu? Tera mam dwa vb, ale zmieniam kola i piasty, kusi mnie i tarcza.

Jazda typu szybko i agresywnie po miescie/lekki trekking bez kosmicznych dystansow.

SPM SKK


#189 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 31 marzec 2017 - 23:11

Mi się podoba przejście na hydrauliczny

#190 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 01 kwiecień 2017 - 00:06

Foxu dwa pytanka

1.Linia tajli shimano deore godna zaufania?
2.werci sie inwestować w hydrauliczny hampel do przodu? Tera mam dwa vb, ale zmieniam kola i piasty, kusi mnie i tarcza.

Jazda typu szybko i agresywnie po miescie/lekki trekking bez kosmicznych dystansow.

 

Ad1 Deore to jest szersze pojecie, ale w skrocie:

Komponenty z sama nazwa Deore to jest najwyzsza polka w rekreacyjnym (jak to nazywaja) MTB i potem cala gama w juz najwyzszej polce az do Deore XTR (cena za sama tylna przezutke to cos kolo 1000pln). Do takiej jazdy jak piszesz to nawet ta najnizsza (M520/M540) spokojnie wystarczy i bedziesz zadowolony.

 

Ad2. Ja napewno nie narzekam (mam Shimano XT), trzeba sie troche wprawic z serwisowaniem tego, odpowietrzanie itp. Jak dasz sobie rade z tym to bierz. Tylko jak juz mozesz to bierz jakies lepsze, bo ja mialem jakis podstawowy model Tektro orginalnie w rowerze i bylo srednio. Po paru miesiacach gdzies stuknalem kierownica i sie przewod przekrzywil i wtedy juz byla tragedia

 

PS Co do tej zmiany hamulca to sprawdz czy jest do czego przykrecic ten hamulec :hihi: tzn czy widelec/amor jest kompatybilny


Użytkownik Foxu edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 00:09


#191 p1964

p1964
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2017 - 15:21

jest tu na forum ktos ogarniety w temacie rowerów. albo ktoś kto ma sklep?? proszę PRIV



#192 p1964

p1964
  • SK1964

Napisano 16 kwiecień 2017 - 07:28

Albo inaczej to rowery btwin z decatlonu to takie do amatorskiego pojezdzenia nadaja sie? Czy szajs?

#193 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2017 - 07:30

Posiadam ten rower od roku, swoje już przejezdzil i jeszcze nic mi się z nim nie dzieje. Tak do amatorskiej jazdy to polecam

#194 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2017 - 09:05

Na pewno bwiny są lepsze niż jakieś dziadostwo z Auchan, Carrefour, itp. Nie jest to rower do wyczynowej jazdy w górach, ale amatorsko zupełnie wystarczą. 


GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#195 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2017 - 12:02

Poczytaj sobie
https://roweroweporady.pl
Fajna stronka,można się dużo dowiedzieć o rowerach.
  • Assmodeo i Scarface WNC lubią to

#196 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 17 kwiecień 2017 - 00:14

btwin'y sa napewno solidnymi rowerami na park czy las. A te najwyzsze modele spokojnie dadza rade w jakichs mniej wymagajacych gorach. Napisz w sumie tutaj, co chcesz wiedziec. Do czego chcesz rower? Za jaka kase?



#197 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:17

Chyba najważniejsze są dwa czynniki

1) częstotliwość jazdy

2) wykorzystane

 

Przy zamiarze częstej jazdy (np. codzienny dojazd do pracy) lepiej nie oszczędzać na osprzęcie bo ten najzwyczajniej w świecie się rozpadnie czy bardzo szybko zużyje na skutek rozregulowania - no chyba, że ktoś sie zna, i co tydzień w weekend w nim sobie pogrzebie.

Ja posiadam Gianta Talona 3 27.5 na średnim/dobrym osprzęcie - Tył deore, przód acera podajże etc. - to po 4 miesiącach codziennego dojazdu do pracy po 10 km w dwie strony i kilku wycieczek na Jurze rower był już dość mocno wyeksploatowany.

Serwisant myślał że ten rower ma z 2 lata, mimo że coś tam przy nim grzebałem. Trochę słąbo jak na rower za 2.2 k. w promo. B-twin to chyba byłby do wyrzucenia po tych 4 miesiącach... Jak ktoś ma zamiar co 2 tygodnie pojeździć po WPKiW to Btwin chyba będzie ok.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#198 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:11

Ja mam bwin rockrider 520 od roku przejechane 1100km i jeszcze ani jednej usterki ani nic. Rower za 1,500 zl

Użytkownik mekoz edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 13:12

  • mekoz lubi to

#199 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 29 maj 2017 - 13:29

https://www.kross.pl.../mtb/hexagon-x3 do jazdy do pracy z 5 km + dolina ewentualnie inny wypad będzie dobry ?

#200 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 maj 2017 - 13:39

Jasne, fajne koło. Na takie dojazdy do roboty o których mówisz lub czasem jakiś wypad w weekend rekreacyjny to w zupełności starczy. Nawet za 1200 kupisz.

Ino widze, że ten zic na dalsze trasy może być uciążliwy. Proponuje dokupić żelową nakładke. Kosztuje to ze 20zł.

Ja u siebie tez mam takie siodełko cieńkie i twarde i jak robisz trase np 40 km i więcej to na drugi dzień dupa napierdala.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 29 maj 2017 - 13:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych