Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca


2980 odpowiedzi w tym temacie

#126 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 24 październik 2013 - 12:17

 U nas też, zwykle w przypadku dobrze płatnej pracy w mocno wyspecjalizowanych branżach.

 

Nie zgadzam się z Tobą:) mam wielu znajomych w branży rekrutacyjnej (którzy szukają pracowników dla takich firm jak np. PwC, IBM, Capgemini, Steria IT, Comarch, Bombardier, Mittal Polska, Unilever, Ing Bank Śląski) W dobrze płatnej pracy na bardzo wysokie/specjalistyczne stanowisko firma NIGDY nie poda Ci stawki w ogłoszeniu bo zawsze negocjujesz ją osobiście na rozmowie kwalifikacyjnej. Takie firmy nie chcą żeby konkurencja wiedziała za ile obecnie poszukują pracownika na wysokie stanowisko.

 

ale rzeczywiście w Wielkiej Brytanii zarobki są jawne w ogłoszeniach (a bardziej wytyczne które i tak negocjujesz).



#127 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 październik 2013 - 12:27

Nie zgadzam się z Tobą:) mam wielu znajomych w branży rekrutacyjnej (którzy szukają pracowników dla takich firm jak np. PwC, IBM, Capgemini, Steria IT, Comarch, Bombardier, Mittal Polska, Unilever, Ing Bank Śląski) W dobrze płatnej pracy na bardzo wysokie/specjalistyczne stanowisko firma NIGDY nie poda Ci stawki w ogłoszeniu bo zawsze negocjujesz ją osobiście na rozmowie kwalifikacyjnej. Takie firmy nie chcą żeby konkurencja wiedziała za ile obecnie poszukują pracownika na wysokie stanowisko.

 

ale rzeczywiście w Wielkiej Brytanii zarobki są jawne w ogłoszeniach (a bardziej wytyczne które i tak negocjujesz).

No nie wiem, jak dostaję zaproszenia do rozmów o pracę (branża IT) przez Goldenline to często (nie jest to regułą oczywiście) jest orientacyjna stawka podana (zwykle przedział lub określenie "do <jakaś tam kwota>. I to niezależnie, czy szczegóły pracy podawane są w przysłanym do mnie mailu, czy też otrzymuję link do strony z ogłoszeniem.

A ja głupi dalej się kiszę w bankrutującej firmie za kiepską stawkę. I, co najgorsze, w Sosnowcu  :hihi:



#128 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2013 - 14:15

O tym wszystkim można rozmawiać godzinami. Chciałbym się tylko zapytać tutaj chłopaków którzy przeprowadzają te rozmowy i ewentualnie zatrudniają.

 

Skąd do chuja brać to doświadczenie jak każdy go wymaga ?

 

A co do pisania o wynagrodzeniu to nie ma się co dziwić, że głównie tego nie piszą jak stawki są raczej wiadome :)


  • terror lubi to

#129 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 24 październik 2013 - 15:03

ja tego nie wymagam. jest to mile widziane,ale nie przypominam sobie osoby która by odpadła z procesu przez brak doświadczenia.

 

tylko Ci bez doświadczenia w CV nie raczą się najczęściej zjawiać na rozmowach...



#130 Duch

Duch
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2013 - 16:58

Zna ktoś może jakąś ciekawą firmę, która zajmuje się sieciami/serverami/itp. ogólnie działem teleinformatycznym coś na wzór UPC? Potrzebuje załatwić sobie praktyki na maj'14, ale chciałbym się czegoś nauczyć nowego, a nie tylko zamiatać, może ktoś polecić coś na terenie Katowic najlepiej. Zna ktoś kogoś gdzie szukają praktykantów w tym kierunku? Z góry dzięki.

#131 PH1964Gisz

PH1964Gisz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2013 - 17:02

praca  w handlu jako sprzedawca, dla kobiety, jakby ktoś wiedział ,byłbym wdzięczny,dzięki



#132 Typerke

Typerke
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2013 - 17:21

http://tablica.pl/of...html#69b627bbd5



#133 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 24 październik 2013 - 20:50


Skąd do chuja brać to doświadczenie jak każdy go wymaga ?

 

 

 

To jest moja prywatna opinia ale.....

 

jeśli sie nie ma wcale doświadczenia ani dzieci na utrzymaniu to niestety trzeba zpierdalać w takich firmach jak te opisywane tutaj za 12 godzin po 5 zł na godzine. Nie ma innego wyjścia. Ja zaczynałem od zbierania śmieci w wesołym miasteczku za 500 zł, potem robiłem jako elektryk nosząc meble po piętrach itd......   Dlaczego te firmy ciągle szukają kogoś? bo kto sie nauczy od razu sperdala po większą kase do normalnej firmy. Niestety ale trzeba najpierw po zapierdalać jak wół za nic, żeby potem coś osiągnąć. Potem w wieku 30 lat okaże się, że są od was lepsi 20 latkowie co mają jakiekolwiek doświadczenie i będzie coraz trudniej i i Cv coraz gorsze. 30 lat mało pracy ciągłe przerwy z robotą itd....

Smutne ale prawdziwe niestety... czy się ze mną zgadzacie czy nie.


  • Misiek lubi to

#134 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 00:21

Do nabycia doświadczenia najlepsza jest szkoła zawodowa. Tylko większość pracodawców wymaga średniego wykształcenia nawet do kopania rowów.

#135 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 00:43

Normalka.

 

Jak ja szukałem było to samo CV dostałem 200.  z czego 20 szło w ogóle zaprosić na rozmowę, bo cokolwiek miały wspólnego z poszukiwaniami.. Z tych 20 dziesięciu robiło łaskę, że w ogóle na rozmowę przyjdą (bezrobotni byli), a wybór tak na prawdę miałem z dwóch osób.

 

Dodam informację dla wiecznych bezrobotnych na tym forum, żeby się nie dopieprzali, że nie chodziło o prace 12 godzin za 500 zł.

Takie mamy bezrobocie Panie takie,,,,,,,,,,,,.

Coś w tym jest, szukałem ostatnio dla zaprzyjaźnionej firmy programisty, bez kosmicznych wymagań, wymagana konkretna znajomość dość popularnego języka.

 

Praca zdalna (z domu), zarobki 200zł\godzina. Gwarantowana ilość godzin miesięcznie: nie mniej niż 90.

 

Odezwały się dwie osoby...


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#136 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 październik 2013 - 07:09

To czemu nie pisałeś tutaj? Jaki język? 



#137 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 09:15

Nie sądzę abym tutaj kogoś znalazł.

 

Ruby on Rails


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#138 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 październik 2013 - 12:42

A, tego jeszcze nie umiem, ale mam w planach zacząć się tego uczyć, bo sporo start-upów w tym pisze. Niemniej mam znajomego, który coś w tym kodził, nie wiem, w jakim stopniu to ogarnia, jakby co mogę dać na niego namiar.

 

Myślałem, że jak piszesz o popularnym, to Java albo C# czy coś.



#139 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 12:49

"coś w tym kodził" jakoś mnie nie przekonuje.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#140 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 13:29

Orientuje się ktos czy przy umowie na czas określony, po przepracowaniu ponad 2 lat i zwolnieniu indywidualnym bez winy pracownika przysługuje odprawa?



#141 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 25 październik 2013 - 13:33

ustawa z 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników

 

poczytaj te ustawe i sie dowiesz.



#142 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 październik 2013 - 13:50

Dzieki



#143 zetdeer

zetdeer
  • SK1964

Napisano 26 październik 2013 - 09:04

...



#144 spdr

spdr
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 październik 2013 - 10:00

A ja głupi dalej się kiszę w bankrutującej firmie za kiepską stawkę. I, co najgorsze, w Sosnowcu  :hihi:

Bankruutująca? A mieli się rozwijać :) Ale Dominika fajna :)

 

Ja niedawno na stanowisko szlifierza dostałem test IQ o poziomie rekrutacji do NASA.

Pracuje ktoś na Famurze?



#145 Nash

Nash
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZadole

Napisano 30 październik 2013 - 10:21

Potrzebuje 4 osoby do rozładunku kontenera. W poniedziałek. Stawka 10zł/h. Więcej na PW.



#146 diverse

diverse
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 październik 2013 - 11:37

Potrzebuje 4 osoby do rozładunku kontenera. W poniedziałek. Stawka 10zł/h. Więcej na PW.

 

poszlo PW, czekam na info

 

pozdro



#147 Cygon

Cygon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 31 październik 2013 - 20:14

Poszukuję pracy, jestem z zawodu elektrykiem 5 lat doświadczenia w zawodzie, uprawnienia sep do 1kv, dodatkowo uprawnienia na podesty ruchome przejezdne : wolnobieżne, samojezdne montowane na pojeździe, przewoźne oraz książka operatora maszyn budowlanych ręcznych. Ktoś ma jakieś info ?



#148 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 31 październik 2013 - 20:25

Ja rowniez rozgladam sie za praca, moze ktos ma jakis cynk? 4 lat doswiadczenia w firmie outsourcingowej, technik ekonomista. Moze ktos potrzebuje albo ma jakies info to bede wdzieczny :)



#149 Kryss64

Kryss64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 listopad 2013 - 14:57

Panowie jakby ktoś coś słyszał o pracy dla kobiety wiek 21 lat wykształcenie średnie to PW . Dziękówa !



#150 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 05 listopad 2013 - 10:09

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

ul. Towarowa 6, Tychy

 

SPECJALISTA TOTAL PRODUCTIVE MAINTENANCE (TPM)

 

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

 

- Diagnostyka maszyn i urządzeń przez zastosowanie narzędzi

 predyktywnego utrzymania ruchu takich jak wibroakustyka, termografia

 itd.

- Analiza niezawodności maszyn, wprowadzanie działań korygujących

 i zapobiegawczych.

- Analiza zużycia mediów, chemii przemysłowej.

- Organizacja remontów maszyn, usprawnień.

- Wprowadzanie usprawnień w zakresie PPM.

- Prowadzenie projektów oszczędnościowych.

- Zamawianie narzędzi.

 

WYMAGANIA:

 

- Wykształcenie techniczne i kilkuletnie doświadczenie w dziale

 Utrzymania Ruchu.

- Ogólna wiedza techniczna z zakresu budowy maszyn (mechanika,

 elektryka, hydraulika).

- Dobra znajomość maszyn CNC.

- Znajomość TPM, lean.

- Podstawowa wiedza technik diagnostyki maszyn.

- Dobra znajomość MS Office.

- Uprawnienie SEP G1 do 1kV.

- Znajomość j. angielskiego będzie dodatkowym atutem.

- Komunikatywność, zdolności interpersonalne.

 

 

Prześlij CV na adres:

email: rekrutacja.tychy@nexteer.com

 

Nie mam pojęcia o stawce, ani o niczym więcej co zostało już napisane, także nie wysyłać do mnie PW


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych