Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12987 odpowiedzi w tym temacie

#12951 bekabeka!

bekabeka!
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 marzec 2024 - 18:41

Dzisiaj wychodząc z domu zauważyłem gościa, który filmował domy dronem u mnie na ulicy ze wszystkich stron, od ziemi do dachu. Na pytanie po co to robi, stwierdził że ma być remont ulicy i filmuje wszystko dla inwestora(?) czy jak tak. Takie latanie 5 metrów od okien na czyjejś posesji jest w ogóle legalne?

#12952 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 20 marzec 2024 - 18:54

Długopis 3D dla dziesięciolatka - polecacie jakiś? Na półkoloniach miał zajęcia z nim i się jara teraz nim :D

#12953 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 19:22

Takie latanie 5 metrów od okien na czyjejś posesji jest w ogóle legalne?

 

W 99% przypadkach nie jest, ale jak to często w Polsce bywa - wszyscy to mają w dupie.

 

https://ulc.gov.pl/p...arta-informacje


  • Buziol lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#12954 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 marzec 2024 - 17:58

Nie orientuje się za bardzo w anonimowości w necie ale nurtuje mnie jedna kwestia. Powiedzmy, że kupuje jakiś stary telefon, karte sim na słupa lub zagraniczną kartę sim. Później groże śmiercią komuś na Twitterze lub cokolwiek zabronionego 😅 Ktoś to zgłasza na psy. I teraz pytanie, służby są w jakikolwiek sposób namierzyć moją osobę? Jeśli tak to na jakiej niby zasadzie? Jah, Ty chyba jesteś dobry w te klocki

#12955 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 22 marzec 2024 - 18:40

Nie orientuje się za bardzo w anonimowości w necie ale nurtuje mnie jedna kwestia. Powiedzmy, że kupuje jakiś stary telefon, karte sim na słupa lub zagraniczną kartę sim. Później groże śmiercią komuś na Twitterze lub cokolwiek zabronionego 😅 Ktoś to zgłasza na psy. I teraz pytanie, służby są w jakikolwiek sposób namierzyć moją osobę? Jeśli tak to na jakiej niby zasadzie? Jah, Ty chyba jesteś dobry w te klocki

Miałem sprawę o nakłanianie świadka do zmiany zeznań. Facet zadzwonił do mnie z jednego z kilku telefonów jakie posiadał. Karta SIM kupiona na allegro z odbiorem osobistym - właścicielem karty SIM był sprzedający (hurtowo sprzedaje karty SIM rejestrowane na siebie). Jakoś doszli do tego kto konkretnie do mnie dzwonił. Fakt, że w sądzie za którymś razem wysypał się, że to on.


Musiałbyś też później nie korzystać już z danego telefonu - mogą po imei dojść później.

Użytkownik Budus edytował ten post 22 marzec 2024 - 18:40


#12956 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 marzec 2024 - 18:52

Lokalizację telefonu (logowanie do sieci) pewnie tez da się wyciągnąć, to potem może być punkt zaczepienia.



#12957 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 22 marzec 2024 - 19:06

Operator udostępni lokalizację, sama rozmowa też byłaby do odtworzenia



#12958 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 22 marzec 2024 - 20:19

Księdzu Zaleskiemu ktoś ciągle smsy wysyłał z groźbami, zgłosił na psy, a oni że zarejestrowane w Czechach i nic nie mogą (pewnie im się nie chciało) zrobić.

Także można próbować z zagranicznymi kartami. Oczywiście nikogo nie namawiam do niezgodnych z prawem działań :D

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 22 marzec 2024 - 20:21

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#12959 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 marzec 2024 - 12:10

Prowadzi ktoś od nas biuro rachunkowe? Poszukuje zmiany do JDG:)

#12960 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 marzec 2024 - 14:01

sama rozmowa też byłaby do odtworzenia

 

Niby jak? Operatorzy przecież nawet treści SMS nie przechowują.

 

Operator udostępni lokalizację

 

No nie bardzo. Operator może przekazać przybliżoną lokalizację bazując na logach połączeń pomiędzy IMEI and najbliższymi BTS. Pewnie mają jakieś urządzenia do triangulacji, ale nie wiem jak to pod kątem prawnym wygląda.

 

Mówimy oczywiście o scenariuszu działań operacyjnych "po fakcie", gdzie służby zgłaszają się do operatora po informacje. Inaczej sprawa wygląda z nadzorem stałym, który prowadzą już same służby, za zgodą sądu i na wniosek prokuratora i policji. Tam mają wieksze pole do popisu, włącznie z podsłuchiwaniem rozmów real-time.

 

Każdego można złapać i każdy może uniknąć złapania. Wszystko zależy od scenariusza, kalibru sprawy i determinacji złego aktora oraz służb.

 

Jak kupisz telefon na targu bez kamer w Maroko, przywieziesz go do Polski i wsadzisz tam kartę SIM kupioną przez słupa na targu bez kamer w Bułgarii, zrobisz co masz zrobić w miejscu bez kamer w Polsce, po wszystkim wypierdolisz cały zestaw w bezpieczny sposób - to na chuja ci mogą naskoczyć i nawet NSA cię nie znajdzie. Ale czynników gdzie się można wyjebać są setki i 99.9% populacji prędzej czy później się gdzieś wypierdoli.


  • kosa i Buziol lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#12961 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 29 marzec 2024 - 14:16

Ja nie twierdzę, że nie da się zrobić tego nienamierzonym. Lokalizacja z dokładnością do stacji bazowej gdzie się logowano. Co do rozmów to miałem na myśli taki scenariusz, gdy ktoś jest tam w jakiś sposób śledzony czyli operacyjnie, jasne, użycie jak to opisałeś (BTW dobry materiał na scenariusz na film szpiegowski) byłoby skrajnie trudne do namierzenia praktycznie niemożliwe.

 

P.S.

Wiadomo, że nagrywanie wszystkich rozmów ze względu na rozmiar jest wykluczone. 


Użytkownik Buziol edytował ten post 29 marzec 2024 - 14:21


#12962 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 30 marzec 2024 - 12:49

...

 

P.S.

Wiadomo, że nagrywanie wszystkich rozmów ze względu na rozmiar jest wykluczone. 

no ja całe życie mam info w branży ,że rozmowy i smsy są rejestrowane- oczywiście oficjalnie nie dostaniemy do nich wglądu ale odpowiednie przepisy dają taką możliwość, dzisiaj to nie problem magazynować olbrzymie ilości informacji na serwerach, chmurach itp.



#12963 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 30 marzec 2024 - 15:05

no ja całe życie mam info w branży ,że rozmowy i smsy są rejestrowane- oczywiście oficjalnie nie dostaniemy do nich wglądu ale odpowiednie przepisy dają taką możliwość, dzisiaj to nie problem magazynować olbrzymie ilości informacji na serwerach, chmurach itp.

Czyli twierdzisz, że tak po prostu wszystkie rozmowy nagrywają? Chodzi o operatora na terenie Polski? Jaka jest podstawa prawna? Jah zapodał sytuację, gdy ktoś kupi telefon w jednym kraju, wsadzi weń kartę z drugiego a używa na terenie Polski (załóżmy, że oba te kraje są spoza Unii Europejskiej). 



#12964 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 30 marzec 2024 - 15:51

Według raportu "Digital 2021" łączna długość połączeń wychodzących na terenie Polski sięgnęła 200 tys lat w roku kalendarzowym. Załóżmy, że używamy kodeka EFR, wtedy 1 sekunda to 12 kb (kilobitów) czyli 1.5KB (kilobajta). Jeder rok to 365 dni czyli 31 536 000 sekund. To będzie 47 304 000 Kilobajtów danych rocznie dla Polski czyli 47.3 GB (gigabajtów) dla jednego roku danych. Dla 200 000 lat danych to będzie  9 460 000 GB czyli 9 460 TB (Terabajtów) w roku kalendarzowym. Czyli by nagrać 1 rok rozmów w Polsce potrzebują 9.46 Petabajtów miejsca. 

 

 

Dużo to czy mało? Dobre pytanie. 

 

Tu źródło:

https://www.gov.pl/w...a-narzad-sluchu


Użytkownik Buziol edytował ten post 30 marzec 2024 - 23:24


#12965 SM1964

SM1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 kwiecień 2024 - 21:45

Czy w Katowicach lub bliskich okolicach znajduje się wieża cisnien, do której można wejść? Zarówno na własną rękę, jak i "legalnie".
Ta kolo byłej Huty Uthemanna jest w fatalnym stanie, raczej kiepsko z wejściem.
Ta na Giszowcu - jak to wyglada z wejsciem?
Ta kolejowa na "trzech garbach"?
I jak się sprawa ma z tą przy byłej KWK Katowice - jest częścią Muzeum Śląskiego i można ją zwiedzac?
Czy w ogóle jest w okolicy jakaś wieża cisnien, która jest jednocześnie wieża widokowa?
Będę wdzięczny za wskazówki.

Użytkownik SM1964 edytował ten post 02 kwiecień 2024 - 21:46


#12966 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 kwiecień 2024 - 23:05

W Orzeszu jest zabytkowa i chyba można ją zwiedzać. W Łaziskach też jakąś stoi.
  • SM1964 lubi to

#12967 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 03 kwiecień 2024 - 05:16

Ta przy KWK wujek - na Gallusa jest zawarta. Jest to chyba już zabytek ale w chujowym stanie.
  • SM1964 lubi to

#12968 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 kwiecień 2024 - 06:05

W Zabrzu jest wyremontowana wieża ciśnień, w okolicach ulicy Sienkiewicza. 


  • SM1964 lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#12969 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2024 - 11:59

Na większości wież działają operatorzy komórkowi więc obiekty są zamknięte do zwiedzania. Zresztą stan wielu z nich to totalna katastrofa. Na Giszu byłem jakieś 6 miesięcy temu na samym szczycie na dachu Satysfakcja jak cholera patrzeć na dzielnie na której się urodziłem i kościół w którym byłem chrzczony 👍😎. Jeszcze jedno na większości wież cisnien nie ma galerię widokowych a wyłazy dachowe zamknięte na klucz(kłódke). No i syf bo ptactwo często ma tam swój świat.
  • SM1964 lubi to

#12970 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 kwiecień 2024 - 15:22

 

... Czyli by nagrać 1 rok rozmów w Polsce potrzeba 9.46 Petabajtów miejsca. 

 

Dużo to czy mało? Dobre pytanie.  

 

Co do magazynowania tych Petabajtów, to nie wolno zapominać o możliwości/konieczności ich kompresowania (między innymi "szybkościowego"), i to nie jakimś "Win Zipem", lecz narzędziami redukującymi magazynowaną objętość plików dźwiękowych - przy obecnym poziomie techniki - do ułameczka procencika "promilika" wyjściowego czasu nagrywanych WSZYSTKICH rozmów, czy "streamów" na wszelkiej maści komunikatorach u wszystkich publicznych operatorów telefonicznych. 

Operatorzy ci są zobowiązani do magazynowania tych nagrań przez dobrych parę lat. 


Użytkownik Edy edytował ten post 04 kwiecień 2024 - 15:25

  • Buziol lubi to

MCMLXIV  :szpada:


#12971 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 04 kwiecień 2024 - 16:54

Operatorzy ci są zobowiązani do magazynowania tych nagrań przez dobrych parę lat.

 

Fałsz. To wszystko zależy od jurysdykcji. W Polsce operatorzy nie mają obowiązku magazynowania nagrań rozmów. W USA również, choć jak pokazały materiały od Snowdena, NSA i tak nagrywa i magazynuje wszystko jak leci. Należy więc przyjąć, że mogą mieć swoje wysublimowane narzędzia do kompresji, o których opinia pulbiczna może sobie tylko pomarzyć.

 

W Utah Data Center NSA ma do dyspozycji ok. 12 exabajtów, czyli ponad 12000 petabajtów.


  • Edy i Buziol lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#12972 kubisiemce

kubisiemce
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 kwiecień 2024 - 19:50

Czy w Katowicach lub bliskich okolicach znajduje się wieża cisnien, do której można wejść? Zarówno na własną rękę, jak i "legalnie".
Ta kolo byłej Huty Uthemanna jest w fatalnym stanie, raczej kiepsko z wejściem.
Ta na Giszowcu - jak to wyglada z wejsciem?
Ta kolejowa na "trzech garbach"?
I jak się sprawa ma z tą przy byłej KWK Katowice - jest częścią Muzeum Śląskiego i można ją zwiedzac?
Czy w ogóle jest w okolicy jakaś wieża cisnien, która jest jednocześnie wieża widokowa?
Będę wdzięczny za wskazówki.

Uderz do własciciela wieży na Korczaka. Kiedyś pytałem czy udostępnią i mieli informować, ale dupa. Teraz ma ponoc przejść rewitalizacje i jakieś osiedle obok.

Sam bym chetnie tam wszedł, obserwuje ją z okna. Daj znać jakby dało rade 😀

https://www.facebook...WiesseTurmBorki

Użytkownik kubisiemce edytował ten post 04 kwiecień 2024 - 19:51

  • SM1964 lubi to

#12973 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 05 kwiecień 2024 - 13:02

Fałsz. To wszystko zależy od jurysdykcji. W Polsce operatorzy nie mają obowiązku magazynowania nagrań rozmów. W USA również, choć jak pokazały materiały od Snowdena, NSA i tak nagrywa i magazynuje wszystko jak leci. Należy więc przyjąć, że mogą mieć swoje wysublimowane narzędzia do kompresji, o których opinia pulbiczna może sobie tylko pomarzyć.

 

W Utah Data Center NSA ma do dyspozycji ok. 12 exabajtów, czyli ponad 12000 petabajtów.

Też już od nastu lat jestem zdania, że prawo prawem a fakt nagrywania to oddzielna kwestia. Kompresja nawet znanymi i łatwymi sposobami można skompresować dźwięk 10 krotnie plus czasowo następne kilkukrotnie. To w sumie będzie już powiedzmy kilkudziesięciokrotnie. No i chętnie bym się dowiedział (wy pewnie też) jak wyglądają bebechy takiej mega kompresji.   


  • Edy lubi to

#12974 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 12 kwiecień 2024 - 13:31

W jakim programie Klub, lub nasze media kibicowskie robią filmiki?
Lub jaki program (najlepiej darmowy) polecacie do robienia filmików?

#12975 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 12 kwiecień 2024 - 15:15

W jakim programie Klub, lub nasze media kibicowskie robią filmiki?
Lub jaki program (najlepiej darmowy) polecacie do robienia filmików?

Adobe Premiere do montażu, After Effects do animacji
z darmowych: https://www.capcut.com


  • Piotrek Pna lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 1 gości, 1 anonimowych


    Bing (1)