Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12991 odpowiedzi w tym temacie

#8126 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:18

Ja mam wszystko na prad (oprocz ogrzewania) i zuzywamy 6MWh rocznie.


  • kosa lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#8127 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:22

A co ma zabezpieczenie przed licznikiem?
Liczniiki, jednofazowe nawet, mają zwykle zabezpieczenie min 40A
40A*230*24*365=~80MWh więc to gówno nie argument
 

Moc znamionowa tez nic nie znaczy.
Lodowka ma ~240-300W ale moze w ciagu doby pracować nawet poniżej 20% więc i zużyć mniej niż np. czajnik


Od czegoś musi zacząć, żeby "dojść" do odpowiedzi "dlaczego jest 3 razy więcej?". Zabezpieczenie i moc umowna określają max zużycie. Nie raz miałem sytuację że Tauron jebnal faktura 2-3 razy przekraczającą możliwości danego ppe
  • kosa lubi to

#8128 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:37

Kurde to widzę, że te zużycie rodziny B jest bliżej Waszych zużyć niż to moje małe zużycie (A) - 100 kWh/miesiąc.


Przyjaźń jest wszystkim!


#8129 wojtaskatowice

wojtaskatowice
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 02 styczeń 2018 - 22:26

Czajnik elektryczny, odkurzacz, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, su#arka do włosów to urządzenia zużywające około 2000 watt, toster, tradycyjne żarówki to również wyposażenie mieszkań zużywające dużo energii. Warto przyjrzeć się tym urządzeniom.
  • kosa lubi to

#8130 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:05

Ja mam mega rachunki i nie mam pojęcia czemu. Mieszkanie w bloku ogrzewanie miejskie, gotuje na gazie, woda z pieca gazowego a zużywam średnio 220 kWh miesięcznie.


Użytkownik Artis edytował ten post 03 styczeń 2018 - 11:06


#8131 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:47

Bo nie gasisz światła jak wylazisz z haźla.
  • Trójkolorowy64 i Mateusz lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#8132 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:15

2 osoby = Indukcja, boiler, piekarnik, laptopy i reszta elektroniki, światła ledowe ~150 kWh


Dołączona grafika


#8133 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:04

Znaczenie ma moc urządzenia i jak długo czego używasz. Ilość nie ma aż tak dużego znaczenia w gospodarstwach domowych (a zwłaszcza w blokach)

#8134 Trójkolorowy64

Trójkolorowy64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2018 - 23:57

Posiada ktoś z Was auto do przeprowadzek? PW

#8135 arek

arek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąb Katowice

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:28

Wazne tez sa żaròwki energooszczedne. Bo jesli rodzina A takie posiada a rodzina B nie. To zuzycie pradu za oswietlenie bedzie kilkuktrotnie wyzsze. Oswietlenie ,to moze nawet nie polowa zuzycia calosciowego ,ale suma sumaròw niestosowanie zarowek energooszczednych znacznie zwieksza zuzycie calosciowe.
  • Łysy lubi to

#8136 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:24

Witam. Posiadam 2 dekodery z cyfrowego Polsatu, konwerter twin jeden kabel do jednego dekodera, drugi do drugiego. Na jednym dekoderze nie ma problemów z odbiorem kanałów jakość dobra i sygnał również zaś za drugim dekoderze jakoś trochę gorsza ale często przycina dany program bądź w ogóle go nie odtwarza jest napisane zeby sorawdzic podlaczenie a w tym samym momencie na tym pierwszym dekoderze leci ten sam program i go normalnie odbiera. Czy powodem takiej sytuacji moze byc ze kabel do drugiego dekodera idzie w scianie kolo rurek z centralnego ogrzewania i cieplo zakloca sygnal? Ogarnia ktoś taki temat.

#8137 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 07 styczeń 2018 - 19:35

Witam. Posiadam 2 dekodery z cyfrowego Polsatu, konwerter twin jeden kabel do jednego dekodera, drugi do drugiego. Na jednym dekoderze nie ma problemów z odbiorem kanałów jakość dobra i sygnał również zaś za drugim dekoderze jakoś trochę gorsza ale często przycina dany program bądź w ogóle go nie odtwarza jest napisane zeby sorawdzic podlaczenie a w tym samym momencie na tym pierwszym dekoderze leci ten sam program i go normalnie odbiera. Czy powodem takiej sytuacji moze byc ze kabel do drugiego dekodera idzie w scianie kolo rurek z centralnego ogrzewania i cieplo zakloca sygnal? Ogarnia ktoś taki temat.

zamień miejscami dekodery i się przekonasz



#8138 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 19:37

Robiłem i niestety to samo. Chyba czeka mnie ciagniecie nowego kabla.

#8139 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 07 styczeń 2018 - 19:48

A jaka masz siłę i jakość na dekoderze ??

#8140 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:06

Na programie Polsat hd na jednym dekoderze jest siła 77 jakość 65 a na drugim 75 siła i jakos 71. I lepsza jakość jest na tym dekoderze co przycinają się programy. Tylko nie zawsze występuje te przycinanie obrazu. Dzisiaj miałem sytuację że na tym dekoderze co kabel idzie właśnie koło ogrzewania eleven sport w ogóle nie złapał a na drugim działał i jakość była na 60%.

#8141 Gierdi

Gierdi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:14

Spróbuj przepiąć kable na konwerterze



#8142 Pablo NFG

Pablo NFG
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSchiedam / Rotterdam

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:54

Tomografia od ręki, prywatnie w Kato ?

Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć ?
______
Pozdro
Pablo

#8143 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 09 styczeń 2018 - 16:49

Jest jakiś pub w Katowicach (najlepiej centrum), który ma stoliki kwadratowe, czyli takie, że 8-14 osób może przy nim siedząc normalnie rozmawiać? Bo wszędzie są te podłużne, a to chujnia.


Przyjaźń jest wszystkim!


#8144 KGK

KGK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWEŁNOWIECKA TWIERDZA !

Napisano 09 styczeń 2018 - 17:08

Ktoś od nas ma zakład pogrzebowy ?

#8145 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 styczeń 2018 - 18:15

Ktoś od nas ma zakład pogrzebowy ?


Ziomek z Piotrowic dorabio w zakładzie pogrzebowym.

#8146 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 styczeń 2018 - 19:55

Ktoś od nas ma zakład pogrzebowy ?


Czyli jednak samobojstwo,mowilem nie bierz sie za transport :-)

#8147 Don

Don
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 styczeń 2018 - 21:29

Panowie, sprawa - na sobotę popołudnie potrzebuję garnitur i jutro rano będę musiał gdzieś podskoczyć. Gdzie najlepiej podjechać aby ceny były przystępne i wybór? GK, SCC, Fashion House? A może jakiś lokalny sklepik? 



#8148 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 09 styczeń 2018 - 21:31

Ch zaleze. Całkiem fajne anzugi
  • ToJa i Dudi_1979 lubią to

#8149 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 09 styczeń 2018 - 21:35

Panowie, sprawa - na sobotę popołudnie potrzebuję garnitur i jutro rano będę musiał gdzieś podskoczyć. Gdzie najlepiej podjechać aby ceny były przystępne i wybór? GK, SCC, Fashion House? A może jakiś lokalny sklepik?

Wejdź do Bytomia w scc.poproś Monikę.powołaj się na mnie(arek).to dostaniesz na 50% plus pewnie jakaś koszule gratis.

#8150 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:43

Macie namiary na jakieś hale zeby balik pokulac?? Żeby nie było mega drogo a dało się fajnie pograć . Głównie weekendy mogą być w jakiś szkołach . Obdzwonilem nasze standardowe hale z Kato Siemianowice (mosir) ale niema szans




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    kubisiemce