Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12988 odpowiedzi w tym temacie

#8001 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 listopad 2017 - 13:46

Posiada ktoś tego starego cm 01/02 ale z teraźniejszymi składami??

#8002 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2017 - 14:07

Tu się z tobą zgodzę mimo to coraz więcej ludzi montuje z myślą o ogrzewaniu . Sam miałem na poddaszu klime zamontowana bo nie miałem centralnego tam podciagnietego i szczerze zadowolony byłem .
Zresztą użytkownik Nash może się wypowiedzieć w dwoch lokalach mu montowałem .

Ten grzejnik z twojego linku jaki ma maksymalny pobor pradu ??

Z tego co widzę to 2500W. Trzy, a nawet cztery takie grzejniki i w całym pomieszczeniu będzie ciepło. 

 

Kosa, to potwierdza to co ci mówiłem. 4 takie grzejniki 2500w, prąd około 500zl na miesiąc w wersji pesymistycznej.

Ciężko dokładnie określić miesięczne koszty, ale grzejąc czterema grzejnikami powiedzmy trochę ponad połowę mocy 1500W przez 5 godzin dziennie to wyjdzie coś około 450zł miesięcznie. 



#8003 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2017 - 14:18

Z moich wyliczeń wynika, że mniej, ponieważ grzejnik działając 10h grzeje około 60% czasu. Zależy od zimy. Poza tym trzeba liczyć, że już w marcu styknie 1 grzejnik na dogrzanie. W październiku to samo. Na pełną moc będzie to grzalo gora w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym.

#8004 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 30 listopad 2017 - 14:51

Ja podałem wam maksymalne zużycie energii , z klima jest podobnie ze nie będzie cały czas chodzić są czujniki, termostat ,sprężarka inverterowa . Z tego wychodzi ze jakby ten grzejniki chodził by na pełnych obrotach to masz 10kw x 60 gr x 8 godzin x 24 dni =1152 zł

#8005 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 30 listopad 2017 - 14:52

Ja podałem wam maksymalne zużycie energii , z klima jest podobnie ze nie będzie cały czas chodzić są czujniki, termostat ,sprężarka inverterowa . Z tego wychodzi ze jakby ten grzejniki chodził by na pełnych obrotach to masz 10kw x 60 gr x 8 godzin x 24 dni =1152 zł

Zakładam 4 grzejniki o mocy 2,5 kw

#8006 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 30 listopad 2017 - 19:22

Tylko ja decyzję muszę podjąć na wczoraj, a pytam tutaj, bo może ktoś z Was miał podobny problem (brak ogrzewania w takim sklepie).

 

Policz sobie potrzebną moc przy pomocy kalkulatora. Tutaj masz pierwszy z wierzchu:

http://www.purmo.com...alculator-1.htm

 

To jest zależne od wielu czynników, ale z podstawowych, to bardziej m3 niż m2. Coś mi mignęło o kamienicy, więc pewnie wysokie pomieszczenia. Z drugiej strony grube ściany, więc bardzo dobrze. W powyższym kalkulatorze możesz sobie mniej więcej wpisać i otrzymasz szacunek. Potem można liczyć.

 

Z mojego skromnego (na prawdę) doświadczenia najfajniej wychodziło mi ogrzewanie gazem, a konkretnie butla z promiennikiem (lepsze są parasole grzewcze, ale dla mnie były zbyt duże i jednak drogie, bo coś około 400 zł - za promiennik płaciłem nieco ponad 100). 

 

Co prawda to jednak jakiś ogień, więc musisz przewidzieć do czego to potrzebne. Ja używałem do dogrzewania pomieszczeń gospodarczych w ubiegłoroczne mrozy i było całkiem sensownie, z tym że moim celem było utrzymanie kilku stopni powyżej zera przy 20/30 stopniowych mrozach na dworze. Brałem wtedy pod uwagę właśnie ogrzewanie elektryczne, ale według moich wyliczeń nie opłacało mi się.



#8007 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 01 grudzień 2017 - 20:57

Jak masz brać na prąd to albo pompa ciepła powietrze powietrze czyli te klimatyzatory,podczerwień lub akumulacyjne nie pakuj się w te ścienne bo one nie mają nic wspólnego z oszczędnością równie dobrze możesz grzać farelką - rachunki Cie zalamią. Co do klimatyzatorów to mój znajomy używa na kamienicy ma kilkanaście lokali i jest zadowolony grzanie vs koszta. Działanie podczerwieni zaś polecam podjechać i samemu gdzieś sprawdzić bo to jest zupełnie inne ciepło niby temperatura w lokalu niższa, a Tobie jest ciepło (np. obok stadionu Górnika na ul.Różyckiego 40 sklep obok baru )
  • kosa lubi to

#8008 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 02 grudzień 2017 - 08:48

U siebie w lokalu (40m2) grzeję tylko klimą. Rachunek za prąd to ok 350 zł/miesiac w "okresie grzewczym".
W lokalu (sala sprzedaży) jest ciepło, czasem za ciepło (wiadomo, klienci nie wchodzą w t-shirtach tylko w kurtkach, z placu), na zapleczu już czasem trochę popiździ, ale da się normalnie pracować. Tzn. ja mówię o sobie. Każda dziewczyna, która pracowała nie potwierdziłaby tego ;) One to na żelazku muszą siedzieć, dogrzewać się farelką i nosić kufaje. A potem co 2 tygodnie choroby i L4. Z przegrzania. 


  • kosa i Mayek lubią to

#8009 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:18

Znajomy 2 lata temu zakładał te panele na podczerwień i jest załamany rachunkami .
Ale może się coś zmieniło od tego czasu , technika postepuje bardzo szybko wiec może juz są jakieś lepsze

#8010 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:42

Ktoś zamawia z aliexpress.com i mógłby napisać jak najprościej to robić ?



#8011 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 grudzień 2017 - 02:32

Instalujesz aplikacje, zakładasz konto, znajdujesz to co Cię interesuje, kupujesz, płacisz kartą.

#8012 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2017 - 12:22

Założ Budus temat w pierdolniku o oponach. Będzie łatwiej i dla Ciebie, i dla ludzi.


  • Junior i żywiec lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#8013 Suchoparek

Suchoparek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 04 grudzień 2017 - 06:24

Gdzie ajtaniej kupie takie "sztabki" złota po 1 ,2 gramy.ma to być na prezent a nie jakaś inwestycja.

79element.pl (w mennicakapitalowa.pl i mennica24.pl troche drożej)

 

Jeśli masz obawy, poczytaj opinie w necie. Kod do darmowej wysyłki: RANKING ; SŁOMSKI albo SLOMSKI (2 lata temu działał).

 

PS. Osobiście wolałbym na prezent monetę Maple Leaf (Kanada), Philharmoniker (Austria) lub Krugerranda (bedzie się rózniła kolorem od tych dwóch, które podałem - inny skład). Sztabki są najczęściej podrabiane, natomiast moneta musi mieć odpowiednią wagę, rozmiar i grubość a objętość złota ma jedną z najwyższych wag. Pewnie wiesz, że przy takiej wadze sztabki i monety są wielkości paznokcia.



#8014 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2017 - 12:49

Kto może mi zapikselowac twarze na filmie?

#8015 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 04 grudzień 2017 - 12:51

Kto może mi zapikselowac twarze na filmie?

 

Zapytaj Marcin albo Koleś 



#8016 Grześ

Grześ
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:53

ten jarmark przy rynku to w tygodniu do której jest czynny ? ktoś się orientuje ? 


i tylko GieKSa na dobre i na złe !

#8017 Alex

Alex
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 grudzień 2017 - 17:14

Do 20

#8018 LukaszArt

LukaszArt
  • SK1964
  • LokalizacjaTzn/Józefowiec

Napisano 04 grudzień 2017 - 17:17

Mamy kogoś w UPC z utrzymania klienta ?:)



#8019 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:08

Mamy kogoś w UPC z utrzymania klienta ?:)

BGC64
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#8020 melok

melok
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaImielin

Napisano 05 grudzień 2017 - 06:57

Ktoś od nas robi w Play?

#8021 Joker64

Joker64
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:18

Gdzie kupię 50 najzwyklejszych kartek A4 koloru czerwonego bądź zielonego?


Dołączona grafika


#8022 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:36

Na pewno w Empiku.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#8023 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:51

W sklepie z artykułami biurowymi na Mickiewicza w bramie też powinni mieć.


Przyjaźń jest wszystkim!


#8024 Sikor64

Sikor64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 grudzień 2017 - 16:24

Mamy jakiegoś ogarniętego lekarza rodzinnego do którego można by się przepisać ? :) nie, nie chodzi o lewe L4... raczej o kogoś zaufanego z kim można porozmawiać szczerze i wprost na wizycie, ogólnie też patrze przyszłościowo w obowiązkowe szczepienia, których ja osobiście chce hmm uniknąć :)


Polecam AVIMED KATOWICE, ul. Gliwicka 159
med. Katarzyna Jańska bardzo miła można z nią wszystko załatwić, a co do szczepień to nam jak do niej pierwszy raz poszliśmy powiedziała, że zrobimy tylko te które muszą być :)

Litość to Zbrodnia


#8025 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 grudzień 2017 - 18:07

Gdzie w centrum Kato bądź najlbiższej okolicy wyrobie 3 najmniejsze pieczątki (Imię Nazwisko) w jakiś ludzkihc cenach? Na runku chcą 39 zł za sztukę.. 


Użytkownik terror edytował ten post 06 grudzień 2017 - 18:07

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych