Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12988 odpowiedzi w tym temacie

#6976 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 12 luty 2017 - 22:51

Mam zrobiony, a prostym sposobem jesli sie dobrze rozumiemy jest bycie członkiem OSP, dzięki czemu możesz m.in. taki kurs zrobić. Obecnie jest tajze możliwość zrobienia takiego kursu za darmo z dofinansowań WUP po spelnieniu odpowiednich kryteriów rekrutacji do projektu. W razie pytań priv

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#6977 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 luty 2017 - 23:08

Prostym to znaczy realnym, np. chyba nie mogę zostać członkiem OSP skoro mam normalną etatową pracę ?

Tak samo nie zostanę członkiem GR PCK bo takiej grupy w najbliższych okolicach nie ma :chamisko: 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to pisać.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#6978 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 12 luty 2017 - 23:09

Prostym to znaczy realnym, np. chyba nie mogę zostać członkiem OSP skoro mam normalną etatową pracę ?

 

Możesz. 


  • MiRO lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#6979 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 luty 2017 - 23:10

No wiem że formalnie mogę, ale jak mam jechać na akcję jak jestem w pracy? :D No chyba, że ta ochotnicza to nie wiem na cyzm ma polegać, piciem w weekendy? Tak czy siak Miro na PW wyjaśni jak czegoś nie kumam ;-)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#6980 Baudolino

Baudolino
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 luty 2017 - 23:33

Tu zrobisz kpp już w lutym http://crib.com.pl/e...-kpp-luty-2017/

#6981 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 12 luty 2017 - 23:41

No chyba, że ta ochotnicza to nie wiem na cyzm ma polegać, piciem w weekendy? 

:szok:  :szok:  A pierdolisz, że Ty tak na serio...


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#6982 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 luty 2017 - 06:11

Nie wiem jak w mieście, ale u mnie na wiosce to syrena często była odpalana jako sygnał do picia na remizie ;) jak była akcja to się chłopy z wioski schodzili bo każdy pracował w gospodarstwie na swoim, nie wiem jak to wyglada w mieście. Oczywiście było to pół żartem pół serio geniuszu

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#6983 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 luty 2017 - 07:34

Pewnie sprawdzali gre świateł w plenerze.
  • kosa i onenine64 lubią to

#6984 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 13 luty 2017 - 08:39

Nie wiem jak w mieście, ale u mnie na wiosce to syrena często była odpalana jako sygnał do picia na remizie ;) jak była akcja to się chłopy z wioski schodzili bo każdy pracował w gospodarstwie na swoim, nie wiem jak to wyglada w mieście. Oczywiście było to pół żartem pół serio geniuszu

stereotypy strażaka OSP, które na szczęscie już nawet na wioskach wymierają :pijaki: a ludzie będą je powtarzać z taką samą częstotliwością jak żarty o blondynkach. W mieście OSP działa nieco inaczej niż na wiosce gdzie stoi 40letni Żuk w garażu. Sprzęt jest na prawdę profesjonalny, a jeśli dana OSP jest w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym to np. ma przyzwolenie na działanie samemu, bez dowódcy z Państwowej Straży Pożarnej. W miastach podziały na rejonizację, ale nie brakowało akcji że przy danym zapotrzebowaniu cisnęliśmy z Kostuchny pod sąd na Korfantego, Silesie, Wesołe Miasteczko czy w ostatnim roku na pożar hali magazynowej na Żeliwnej. Poza akcjami są np.możliwości zabezpieczeń imprez masowych, w tym meczów na Bukowej lub wydarzeń kulturalnych. Na priv Ci co nieco opisałem. 


Użytkownik MiRO edytował ten post 13 luty 2017 - 08:40

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#6985 Popkorn

Popkorn
  • SK1964
  • LokalizacjaSkoczów

Napisano 13 luty 2017 - 09:41

Terror, zapytaj w WOPR. Ja robilem kurs KPP po kursie na ratownika wodnego. Byl z nami jeden koles, ktory chcial zrobic samo KPP (a nie byl ze strazy itp.) i dostal bez problemu kwit/skierowanie.



#6986 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 13 luty 2017 - 10:42

No wiem że formalnie mogę, ale jak mam jechać na akcję jak jestem w pracy?

 

Tam po prostu zgłaszasz swoją dyspozycyjność. To nie jest tak, że musisz być dostępny 24/7. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#6987 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 13 luty 2017 - 12:07

Będąc w KSRG o potrzebie stawienia się w jednostce dostajesz powiadomienie na telefon. Taka nowoczesna syrena ;)
OSP nie będące w KSRG zgłasza codziennie dyspozycyjność, w momencie kiedy mają obsadę auta.

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#6988 hanys 85

hanys 85
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 luty 2017 - 14:29

Wy tu gadu gadu a my własnie wrócili z pożaru domu jako OSP Kostuchna. Jest mniej więcej tak jak Bojar pisze.

Większość z nas (czytaj Ochotników) ma swoje rodziny, prace zawodowe i inne zajęcia, jak jest alarm i masz możliwość stawienia się na remizie robisz to, nie którzy zrywają się z pracy inni na szybkości przerzucają dzieci przez płot do sąsiada, zrywają się z kościoła , treningu itp. Nikt do tego nie przymusza , są tacy co poświęcają sporo swojego czasu , sa tacy którzy odnajdują się tylko jak jest dzień strażaka, tych pierwszych zapraszam do naszej jednostki:)


  • Bojar lubi to

#6989 adikgisz

adikgisz

    Jelon

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGISZOWIEC

Napisano 14 luty 2017 - 11:19

Opony zimowki 225/55 17" Opel insignia. Ktos cos?

#6990 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 14 luty 2017 - 11:50

Pisz do Budus

#6991 karlikOHC

karlikOHC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaOchojec

Napisano 14 luty 2017 - 11:57

O OC do kogo pisać?


You miss 100% of the shots You don't take


#6992 Pyjter

Pyjter
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 luty 2017 - 12:05

O OC do kogo pisać?


Do mnie ;)
  • uzi lubi to

#6993 Nikita

Nikita
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 luty 2017 - 12:17

jest tu jakiś cwaniak od kredytów hipotecznych ? :)



#6994 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 14 luty 2017 - 12:18

jest tu jakiś cwaniak od kredytów hipotecznych ? :)


na bank Mayek ale czy ktoś jeszcze to nie wiem
  • rabin lubi to

#6995 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 luty 2017 - 12:18

mam cwaniaka, daje ci numer na priv i on da kontakt do odpowiedniej osoby, zaleznie co potrzebujesz. Konsorcjum cwaniakow, jak kazdy dobry w tej branzy haha

 

 

Dudi, ty jadles ostatnio wege, wiec trzeba cie trzymac na dystans :D


Użytkownik Mayek edytował ten post 14 luty 2017 - 12:18

  • Nikita lubi to

#6996 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 14 luty 2017 - 19:29

Dudi byłeś na kaszotto ? :szok:



#6997 hermano

hermano
  • SK1964
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 16 luty 2017 - 18:06

Gdzie dobrze i w miare tanio zrobię leczenie kanałowe zęba trzonowego (dolna 6) ????

#6998 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 luty 2017 - 18:17

Wiciowiec?


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#6999 Silence

Silence
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Gliwice

Napisano 16 luty 2017 - 20:29

Żona ma dwa PIT-11.Chcę wysłać deklarację.Mam te dwa pity zsumować.(koszty uzyskania przychodu,składki etc)?


Fortuna Favet Fortibus

#7000 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 16 luty 2017 - 20:55

Żona ma dwa PIT-11.Chcę wysłać deklarację.Mam te dwa pity zsumować.(koszty uzyskania przychodu,składki etc)?

tak






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych