Skocz do zawartości


Zdjęcie

Faza pucharowa


236 odpowiedzi w tym temacie

#51 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:49

Też mnie to dziwi, jak można taki podstawowy element gry tak wykonywać. Jedynym wytłumaczeniem może być presja, ale to i tak nie powinno ich tłumaczyć.

#52 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:50

Brawo, Maroko!!!

Teraz czas na Szwajcarów!

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#53 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:51

Fiodor, ale serio nikt tu nie chce czytać przy każdym meczu, za kim ty kibicujesz. Zrozum to, że mamy to w dupie. Daj już temu spokój. Dziękuję.
  • paulek lubi to

#54 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:53

rzeczywiscie fest hujowe te Maroko panie Mayek :lol: :lol:


  • Krzyś lubi to

#55 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:56

Juz ci raz odpisałem, że nie odpowiadam za to, że nie rozumiesz tekstu pisanego i śmiejesz się z własnej głupoty. Tekst o chujowym Maroku sam sobie wymyśliłeś. Podobnie jak do Fjodora, daj już spokój.

#56 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:58

Maroko zasłużyło na awans.

 

Jak się nie wykorzystuje piłki meczowej w 2 minusie doliczonego czasu gry, to tak potem jest.



#57 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 18:58

I potwierdziło się, że dalej chuja graja, bo Maroko wykreowało najmniej szans na gola (oprócz Kataru), ze wszystkich drużyn, a grali 4 mecze.

Ale graja dalej, bo w piłce chodzi o gole. Jak ktoś tego mentalnie nie umie rozdzielić, to jego problem.

#58 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:02

Brawo, Maroko!!!

Teraz czas na Szwajcarów!

 

 

No już bez przesday z fymi , no hmmmm "szwajcarami".



#59 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:06

dobrze już nic nie piszemy bo WIELKI EKSPERT zabrał głos,Maroko huja gra 😂😂 czyli cały świat się myli a on ma rację, lecą na FARCIE , dlatego odjebali Hiszpanię, Chorwację (wicemistrz świata) , Belgię ( 3 drużyna świata)....

Ale są hujowi bo mają małe xG 😂😂

Myśmy mieli większe od Francji, a wpierdol z handi był w niedzielę
  • marcin GieKSa, Krzyś i hermano lubią to

#60 Addie96

Addie96
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:24

dobrze już nic nie piszemy bo WIELKI EKSPERT zabrał głos,Maroko huja gra czyli cały świat się myli a on ma rację, lecą na FARCIE , dlatego odjebali Hiszpanię, Chorwację (wicemistrz świata) , Belgię ( 3 drużyna świata)....

 

W sensie, że cały świat mówi, że Maroko gra efektowną, ofensywną piłkę?

 

Przy wychwalaniu tych ,,mniejszych'' dziwnie łatwo się zapomina, że ci większy jednocześnie często grają fatalnie, tylko się zakłada, że ci lepsi na pewno zagrali na swoim poziomie, a słabsi dali radę się dostosować albo nawet to przebić.

 

Każdego takiego meczu próbuje się używać jako dowód na ,,tamci potrafią a my nie'', ale to, że Belgia czy Niemcy zjebały swój potencjał gorzej od nas już nie pasuje do narracji, że jesteśmy jedynymi złymi, bo wszyscy dookoła potrafią.


Użytkownik Addie96 edytował ten post 06 grudzień 2022 - 19:31

  • Mayek lubi to

#61 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:29

Nic takiego nia napisałem (że grają ofensywną)

Odniosłem sie do tego, że kolega forsuje tezę, że " jadą na farcie" bo mają małe xG...

Czyli wg Ciebie,we wszystkich 3 meczach ( Chorwacja, Belgia, Hiszpania) to faworyci dali dupy? Ciekawe...
  • paulek lubi to

#62 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:36

Spoko by było, jakbyś w przyszłości,nie edytował swoich postów już po czyimś wpisie ... Bo zmienia to dyskusję i później odpowiedzi pod, nie zawsze pasują do EDYTOWANEGO posta...

#63 Addie96

Addie96
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:45

Nic takiego nia napisałem (że grają ofensywną)

Odniosłem sie do tego, że kolega forsuje tezę, że " jadą na farcie" bo mają małe xG...

Czyli wg Ciebie,we wszystkich 3 meczach ( Chorwacja, Belgia, Hiszpania) to faworyci dali dupy? Ciekawe...

No to gdzie konkretnie jest ta różnica zdań pomiędzy tym, że mają niskie xG, a twoim zdaniem na temat ich gry?

Chorwacja - Maroko: strzały 5-7, xG 0,74 - 0,25

Belgia - Maroko: strzały 10-10 xG 0,53 -1,03

dziś po 90 minutach gry było 0,61 - 0,35 w xG dla Hiszpanii, czyli w tych meczach Maroka niemal nic się nie dzieje z obu stron, więc pewnie coś, co my chcieliśmy osiągnąć, ale średnio wychodziło.

Wcześniej Belgia wypadła fatalnie przeciwko Kanadzie, a Chorwacja przeciwko tej własnie słabej Belgii, jak i równiez z Japonią także blado. Hiszpania jedynie przeciwko Kostaryce wypadła na plus w xG, więc tak - według mnie wygląda na to, że wszystkie te trzy drużyny, z którymi grały Maroko, nie grają na miarę swoich ,,nazw''.

 

Edytowałem poprzedni wpis jeszcze przed zobaczeniem odpowiedzi, nie chciałem zbyt dużo syfić nowymi postami.

 

Ponownie edytuję nie wiedząc czy są nowe odpowiedzi  :hihi: tak samo przy stwierdzeniach typu ,,z Francją pokazaliśmy że się da, to czemu tak z Argentyną nie było?'' też wypada zauważyć, że w Francja nie robiła nam żadnego problemu z tym, byśmy sobie rozgrywali spokojnie piłkę nawet na ich połowie, podczas gdy Argentyńczycy praktycznie nieustannie pressowali już pod naszą bramką i nie dawali żadnego czasu na zastanowienie się, co zrobić z piłką. Nie wystarczy założyć, że Francja mocna, Argentyna mocna więc to to samo. Jakby Francję interesował pressing, to pewnie te mecze wyglądałyby tak samo, jeśli chodzi o naszą grę.


Użytkownik Addie96 edytował ten post 06 grudzień 2022 - 19:51


#64 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:50

Za kazdym razem lapie sie na tym, ze probuje cos konstruktywnego pisac, a on ciagle pisze "na tablicy jest wygrana Maroka, to ty sie chuja znasz, bo Maroko bylo lepsze". Przy czym lepszy to jest ten co gra dalej. Ok. Czyli jak ktos 10 razy jebnie w late, a przeciwnik zrobi 1 akcje i wbije, to i tak lepszy jest ten co wbil. Ok :lol:

Te rozmowy nie maja sensu, ale czlowiek ciagle probuje.

 

Nie wiem, czy macie dzieci, ale proponuje taki sam model przylozyc do wychowania dziecka. Jak wlozy duzo pracy, bedzie sie staralo i wykona faktyczne postepy, ale bedzie mialo "pecha", to proponuje tez to dziecko zjebac, ze jest chujowe, bo nie wygralo, nie dostalo piatki w szkole, czy inne tego typu rzeczy. Bo w zyciu sie liczy tylko wynik, a staranie nie :lol:


Użytkownik Mayek edytował ten post 06 grudzień 2022 - 19:51


#65 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 06 grudzień 2022 - 19:57

Za dużo najebałeś w tym poście addie ,trudno się odnieść do takiego bigosu
  • paulek lubi to

#66 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:06

Ja mam dzieci. 

 

Nie cisnę ich do Bóg wie czego.

 

Ale mają też szczęscie w życiu, a to też się liczy :)

 

Nie zawsze starania muszą się przełożyć na sukces.

 

A co do samych MŚ. Fajnie, że MAroko jebło faworyta. Zawsze to jakiś koloryt.

 

Szkoda, że nie my.

 

U nas to zaś piekło o kasę:(

 

A i jebać matematykę:)



#67 cichy1964

cichy1964
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:07

Te statystyki są pomocne i nie ma co się śmiać czy szydzić ale czasem tak jest w życiu że statystycznie czegoś być nie powinno a jednak jest..
  • Krzyś lubi to

#68 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:10

No i sam to napisales, ze nie zawsze starania sie musza przelozyc. Hiszpanie sie starali i wjebali. Maroko w kazdym meczu bylo gorsze i gra dalej. Zapewne haslo "chuja graja", to jest naduzycie, bo graja swoja skuteczna taktyka i graja przez to dalej. Nie graja do przodu, nie tworza wielu sytuacji, wiec raczej graja slabiej niz lepiej, ale skutecznie. Ale gadanie, ze to jest jakies super Maroko, to dopiero jest naciagane. I Addie to podsumowal dobrze, łatwo poweidziec "szkoda, ze Polska nie gra jak Maroko". Aha. Ale nikt nie mowi "chcialbym, zeby Polska grala jak Niemcy". No tak, bo Niemcy akurat przejebali, to wiadomo, ze "szlo grac jak Maroko". Jakby awansowala dalej Australia, to by byla gadka: "szlo graj jak Australia". "Szlo grac jak Grecja na ME". No zawsze by szlo grac jak ci, co wygrywaja, to nie jest filozofia wysokich lotow.

 

I nikt nie kwestionuje tego, co napisales Cichy, bo jakby tak bylo, to nikt by pilki nie ogladal, gdyby sie gralo na xG. Ale mowienie, ze "jebac matematyke, ciulaj z 30 metrow, duzo biegaj i rob wslizgow duzo"... no to jednak nie jest za madre.


Użytkownik Mayek edytował ten post 06 grudzień 2022 - 20:11


#69 Addie96

Addie96
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:15

Te statystyki są pomocne i nie ma co się śmiać czy szydzić ale czasem tak jest w życiu że statystycznie czegoś być nie powinno a jednak jest..

No i nikt temu nie zaprzecza - zawsze mówię, że nawet jak wychodzi, że coś się powinno wydarzyć w 99%, to jednak zawsze jest ten 1%. Gdzieś wcześniej był post, że na takich turniejach xG nie ma znaczenia - po części tak, bo jest tak mało meczów, że nie ma czasu na regresję do średniej, ale to nie znaczy, że nie warto ich używać do dyskusji, kto się jak zaprezentował. Nie chodzi o to, by komuś ujmować za to, że dopisało mu trochę szczęścia, ale też nie ma co ukrywać, jeśli tak właśnie było.



#70 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:30

Dobrze, że moja nie ma tutaj wejścia,

 

Jakby zobaczyła te całe xG, to by się zastanawiała, o czym Wy tutaj tak piszecie.

 

Ja bym miał problem z wytłumaczeniem :))))



#71 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:35

Ehhh niech ich drzwi scisna. Jeszcze akurat rzeznik Pepe...

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#72 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:37

No już bez przesday z fymi , no hmmmm "szwajcarami".


No dobra, zagalopowałem się, Szwajcarię:) albo reprezentantów Szwajcarii :)

Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 06 grudzień 2022 - 20:38

  • Krzyś lubi to

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#73 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:47

Masz racje Krzysiu. Wspolczynnik xG jest bez sensu ;) Ja bym zaczal stosowac wspolczynnik farta wg Fjodora, przy czym Portugalia jak wygrywa, to zawsze fartem :chamisko:



#74 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 06 grudzień 2022 - 20:49

Te statystyki są pomocne i nie ma co się śmiać czy szydzić ale czasem tak jest w życiu że statystycznie czegoś być nie powinno a jednak jest..

No otóż to. Kiedyś w średniej, przechodząc koło wejścia do banku na Mickiewicza, kumpel powiedzial coś w desen: "wyobraź sobie, że z tych drzwi wychodzi murzyn". I...wyszedl:) Jakie prawdopodobieństwo takiej sytuacji, w polowie lat 90, kiedy nawet teraz jesteśmy w msltm stopniu multikulti, a wtedy to już w ogóle?

Odtąd o czymś nieprawdopodobnym mawiamy: "w murzyna też nie wierzylismy".

Dobra, wracając do szpilu, tamten murzyn był mniej prawdopodobny niż 2:2 i 5:4 w karnych dla Szwajcarii :)

Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 06 grudzień 2022 - 20:50

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#75 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 06 grudzień 2022 - 21:06

Masz racje Krzysiu. Wspolczynnik xG jest bez sensu ;) Ja bym zaczal stosowac wspolczynnik farta wg Fjodora, przy czym Portugalia jak wygrywa, to zawsze fartem :chamisko:

Nie no, jeszcze im sedzia może elwra podyktować po samoobaleniu się Krystyny jak z Ghana 😀

Mam.nadzieje, ze ich Maroko pociśnie.

Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 06 grudzień 2022 - 21:12

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych