Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam/Proszę o pomoc itp.


11388 odpowiedzi w tym temacie

#11351 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 23 kwiecień 2024 - 16:52

Korki z angielskiego dla dzieciaków z podstawówki i młodszych zalatwie po dobrych pieniądzach

#11352 slovan22

slovan22
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHrabstwo Ducha

Napisano 23 kwiecień 2024 - 21:43

Korki z angielskiego dla dzieciaków z podstawówki i młodszych zalatwie po dobrych pieniądzach


Podeślij info odnośnie 11 latka
Obecnie ogarnia na bieżąco ale może uda się jakiś potencjał wydobyć

#11353 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 27 kwiecień 2024 - 13:36

Ma ktoś do polecenia cukiernika, który przygotuje tort na przyjęcie/wesele w Katowicach/ okolicach?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#11354 slovan22

slovan22
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHrabstwo Ducha

Napisano 27 kwiecień 2024 - 17:44

Ma ktoś do polecenia cukiernika, który przygotuje tort na przyjęcie/wesele w Katowicach/ okolicach?


Żona w pracy ma koleżankę co robiła nam teraz tort na ur córki 2 latka z motywami kotków.
Tort był nawet niezły a smakoszem nie jestem. Zapytam o jakiś kontakt jak nie masz innej opcji. Daj tylko znać

#11355 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 27 kwiecień 2024 - 17:50

Żona w pracy ma koleżankę co robiła nam teraz tort na ur córki 2 latka z motywami kotków.
Tort był nawet niezły a smakoszem nie jestem. Zapytam o jakiś kontakt jak nie masz innej opcji. Daj tylko znać

Jasne, daj namiary
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#11356 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 28 kwiecień 2024 - 07:08

Mama upiecze to od naszego kibica

#11357 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 11:31

Szukam knajp przy granicy w okolicach Ostrawy, Bogumina, czeskiego Cieszyna lub w małych przygranicznych wiochach, które dalej wyglądają jak w latach 80. W Czechach jest jeszcze tego sporo, takie typu z boazerią na ścianach, siermiężne, jak u nas za komuny, gdzie czas się zatrzymał. Obowiązkowo muszą serwować knedle z gulaszem i smażony ser z frytkami. Może ktoś na takie trafił?


  • ejr i Jah lubią to

#11358 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 kwiecień 2024 - 11:42

Szukam knajp przy granicy w okolicach Ostrawy, Bogumina, czeskiego Cieszyna lub w małych przygranicznych wiochach, które dalej wyglądają jak w latach 80. W Czechach jest jeszcze tego sporo, takie typu z boazerią na ścianach, siermiężne, jak u nas za komuny, gdzie czas się zatrzymał. Obowiązkowo muszą serwować knedle z gulaszem i smażony ser z frytkami. Może ktoś na takie trafił?

Zajebiste pytanie. W Trzyńcu pośrodku blokowiska masz karczmę Slezská Krčma i całkiem dobry klimat tam jest, choć to nie jest idealnie to o co pytasz. Takie miejsca o których napisałeś muszą jeszcze być i sam bym takie odwiedził. Niedzielny upalny pot, unoszący się w powietrzu dym z papierosów, fotbal z TV i dzwięk stawianych pół kilowych kufli na stół, a to wszystko przepalone jeszcze zapachem frytury :D

 

W tym pasie Frydek, Hawirzów, Karvina, Orlova - musi być chociaż jedna taka. W ogóle jakl się jedzie tamtędy to czas nadal stoi w latach 80.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#11359 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 12:13

Niedzielny upalny pot, unoszący się w powietrzu dym z papierosów, fotbal z TV i dzwięk stawianych pół kilowych kufli na stół, a to wszystko przepalone jeszcze zapachem frytury :D

 



 

W tym pasie Frydek, Hawirzów, Karvina, Orlova - musi być chociaż jedna taka. W ogóle jakl się jedzie tamtędy to czas nadal stoi w latach 80.

 

Widzę, że się rozumiemy. Jestem koneserem takiego klimatu, natomiast obecnie sporo osób postrzega takie lokale jako speluny. Przy stołach często siedzą stare chłopy, w koszulach flanelowych, które dostali jeszcze z przydziału na zakładach pracy, zmęczeni życiem. Kobieta za barem, obsługuje tam od 45 lat. W środku lekki mrok, zaduch, stara brązowa lamperia, chujowe oświetlenie na suficie z wiatrakiem "wentylatorem". Piwo w grubych, ciężkich kuflach, ściany przesiąknięte dymem tanich fajek i ogólnie w powietrzu unosi się zapach tamtych lat. W sumie u nas w klubie jest podobny zapach, totalnego przesiąknięcia wszystkiego szlugami Mariana Dziurowicza i tego nie da się wywietrzyć.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 29 kwiecień 2024 - 12:43

  • ejr i Jah lubią to

#11360 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 14:33

W Katowicach nie ma gdzieś podobnych lokali?

#11361 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 14:51

W Katowicach nie ma gdzieś podobnych lokali?

Bez szans. Nawet jak znajdziesz gdzieś jakąś podrzędną piwiarnie to bez czeskiego żarcia i z chujowym piwem. W Polsce takie lokale to przeżytek, ludzie u nas przyzwyczajeni są do wysokiego standardu i kraftowego żarcia.


  • Jah lubi to

#11362 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 kwiecień 2024 - 14:58

W Bytomiu można znaleźć takie meliny gdzie i się nażreć można i też napić piwa, ale to nadal nie to samo co w Czechach.

 

Teraz mi się przypomniało, że jakoś dwa lata temu byłem w okolicach Czeladnej i tam była jedna taka, ale za cholerę tego nie znajdę teraz. Najlepiej kogoś z Banika pytać, ewentualnie zrobić sobie wypad na weekend i poszukać samemu. Z pewnością takie perełki jeszcze są.

 

Z tych bardziej unowocześnionych to jest sieciówka Radegastovna i wszędzie gdzie byłem to dawała radę. W Czeskim Cieszynie jest na tym głównym deptaku w kierunku starej granicy na moście. Zawsze miła obsługa i można złotówkami płacić.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#11363 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 15:05

Z tych bardziej unowocześnionych to jest sieciówka Radegastovna i wszędzie gdzie byłem to dawała radę. W Czeskim Cieszynie jest na tym głównym deptaku w kierunku starej granicy na moście. Zawsze miła obsługa i można złotówkami płacić.

Byłem wczoraj w Cieszynie, ale akurat w innej knajpie.

Polecam " U Juricka", istnieje od dekad i ma status kultowej. Zbliżona do tej o których mowa.

 

https://www.menicka....-u-jurcika.html
 

Natomiast w Ostrawie znalazłem coś takiego:

https://kovarnanaceske.cz/?lang=pl


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 29 kwiecień 2024 - 15:24

  • ejr lubi to

#11364 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2024 - 17:51

Ktoś robi projekty szalików, smyczy itd? Oczywiście zapłacę

#11365 Antek

Antek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 04:28

Zerwane więzadło w kolanie.

Tylko prywatnie, czy da się jakoś załatwić to szybciej na NFZ? Parę wizyt prywatnie u lekarza i wciągnięcie na liste gdzieś szybciej na kasę?

#11366 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 05:07

Jak wyglada sprawa z winietami na Słowacji? Jadę w okolice kieżmarku, kupować czy tam działa coś jak z ta ostravą że są odstepstwa od kupna viniet?

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#11367 onenine64

onenine64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 06:12

Szukam knajp przy granicy w okolicach Ostrawy, Bogumina, czeskiego Cieszyna lub w małych przygranicznych wiochach, które dalej wyglądają jak w latach 80. W Czechach jest jeszcze tego sporo, takie typu z boazerią na ścianach, siermiężne, jak u nas za komuny, gdzie czas się zatrzymał. Obowiązkowo muszą serwować knedle z gulaszem i smażony ser z frytkami. Może ktoś na takie trafił?

Może Restaurace U Dvořáčků w Ostravie? Na pewno jest boazeria :hihi: a i jedzenie niezłe.

U Juricka w Czeskim Cieszynie również polecam, zawsze tam wpadam na obiad będąc w okolicy.


Użytkownik onenine64 edytował ten post 30 kwiecień 2024 - 06:13


#11368 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 30 kwiecień 2024 - 06:26

Szukam knajp przy granicy w okolicach Ostrawy, Bogumina, czeskiego Cieszyna lub w małych przygranicznych wiochach, które dalej wyglądają jak w latach 80. W Czechach jest jeszcze tego sporo, takie typu z boazerią na ścianach, siermiężne, jak u nas za komuny, gdzie czas się zatrzymał. Obowiązkowo muszą serwować knedle z gulaszem i smażony ser z frytkami. Może ktoś na takie trafił?

Czy ta spełni Twoje wymagania?
https://restauracesojka.cz/
https://maps.app.goo...2cK6nG7?g_st=ic
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#11369 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 30 kwiecień 2024 - 07:08

Bohumin Restaurace NICO. Pamiętam skrzypiące drewniane schody:)
  • Tankofermentor lubi to

#11370 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 09:54

Może Restaurace U Dvořáčků w Ostravie? Na pewno jest boazeria :hihi: a i jedzenie niezłe.

U Juricka w Czeskim Cieszynie również polecam, zawsze tam wpadam na obiad będąc w okolicy.

Dzięki!! O to chodzi! Wjeżdżam w ten lokal niczym dzika świnia w kartoflisko!

 

Trochę za ekskluzywnie, ale dobre menu i ceny. Warto sprawdzić!
 



#11371 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 10:07

Bohumin Restaurace NICO. Pamiętam skrzypiące drewniane schody:)

W Bohuminie to bardziej Złoty Jeleń:

https://www.google.c...min złoty jeleń



#11372 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 30 kwiecień 2024 - 16:37

Trochę za ekskluzywnie, ale dobre menu i ceny. Warto sprawdzić!

Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego 😉
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#11373 mkc

mkc
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZałęże

Napisano 30 kwiecień 2024 - 19:34

Zerwane więzadło w kolanie.

Tylko prywatnie, czy da się jakoś załatwić to szybciej na NFZ? Parę wizyt prywatnie u lekarza i wciągnięcie na liste gdzieś szybciej na kasę?

Może spróbuj tak:

Załatw skierowanie do ortopedy od rodzinnego, umów się na wizytę w przyszpitalnej poradni do doktora Leszka Zagórskiego.

Szpital w Siemianowicach ulica 1-go Maja. Nigdy na operacje nie czekałam dłużej niż 3 miesiące.

Jeszcze dwa lata temu na oddziale ortopedii wczesny prl, ale da się przeżyć ;)

Jak masz wolne 450 zł na rezonans kolana to idź prywatnie, jak masz medicovery itp. to kołuj przed wizyta u Zagórskiego, zaoszczędzisz czas. Jak coś to pisz ;)

 

Telefon do poradni: tel: 530 328 045


Użytkownik mkc edytował ten post 30 kwiecień 2024 - 20:00


#11374 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2024 - 20:03

Kiedyś ktoś pisał, że ma wszystkie kanały telewizyjne z różnymi pakietami wgrane tak jakby w pendrive, czy coś w tym stylu. I wystarczy Internet i wszystko hula. Jak to się nazywa fachowo?

#11375 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 30 kwiecień 2024 - 22:48

Kiedyś ktoś pisał, że ma wszystkie kanały telewizyjne z różnymi pakietami wgrane tak jakby w pendrive, czy coś w tym stylu. I wystarczy Internet i wszystko hula. Jak to się nazywa fachowo?

Mi Stick

Użytkownik Łysy edytował ten post 30 kwiecień 2024 - 22:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)