Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motoryzacja


5262 odpowiedzi w tym temacie

#3676 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 01 styczeń 2018 - 22:07

Z tego samego powodu zmuszony bylem 1.5roku temu zamienic Pro Cee'd na Octavie w kombi i do tej pory uwazam Skode za najlepszy wybor dla rodziny. Na tamten moment byl to najpojemniejszy samochod w klasie, za bardzo przystepna cene i z gamą niezawodnych silnikow VAGa. Problem mkze byc ze znalezieniem dobrze utrzymanego modelu, bo to w koncu jeden z najlepszych modeli dla firm/taksowkarzy itp ogolnie do ciorania kilometrow. Nad koreancami przewagą tez jest tanszy serwis i dostepnosc czesci+zamiennikow.
Wszystko tez zalezy od sytuacji finansowej i ja nie ukrywam, ze jesli byloby mnie stac na utrzymanie i40 w kombiku to bym sie nie zastanawial i bral koreanca - roznica klas, jakosci, miedzy skoda, a hyundayem czy kia.


O przygody z Fiatem Tipo mozesz zapytac pracownikow Gieksy;) Sam mialem okazje odbierac z salonu z przebiegiem kilku km i bylem pozytywnie zaskoczony wyzszym poziomem Fiata, niz takiego jakiego znalem dotychczas. Jednak po pierwszych kilku tysiacach kilometrow stwierdzilem ze podtrzymuje zdanie o tym ze Fiata raczej nigdy nie kupie. Slaby i paliwozerny silnik 1,4, duzo wyskakujących pierdół/usterek, malo pojemny bagaznik w hatchbacku i slaba jakosc wykonczenia wnetrza. Podsumowując Hyunday/Kia>Skoda>Fiat

Użytkownik MiRO edytował ten post 01 styczeń 2018 - 22:13

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#3677 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 styczeń 2018 - 22:22

Ja rok temu zmieniłem samochód na Opla Insignie w kombii z silnikiem 1.6T. Też zmieniłem w związku powiększająca się rodziną i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Miejsca jest wystarczająco, bagażnik pojemny. Silnik daje radę nawet z taka masa samochodu. Też właśnie brałem pod uwagę i40, Octavię ale w końcu wybór padł na insignie i nie żałuję.
  • multi lubi to

#3678 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:54

Apropo Fiata: 

 

SPRZEDAM SEICENTO. 99 rok, przegląd do sierpnia, OC do soboty. 

 

Cena 600 zł. 

 

 

 

Swoją drogą. Kiedy muszę przesłać wypowiedzenie umowy do ubezpieczalni, dzień przed maksymalnie? 

 

Drugie pytanie. Po zakupie samochodu, przepisanie polisy następuje po zmianie tablic i właściciela w dowodzie, czy muszę to zrobić wcześniej? 



#3679 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:45

mam, a w zasadzie będę mieć do sprzedania Fiata Bravo z fabryczną instalacją LPG. Rocznik 2011, autentyczny przebieg 108 tyś km. silnik 1,4, 90 KM, przyznaje, że trochę muł ale 80 zł na stacji benzynowej i 430 km potrafi to zrekompensować. Jak się rozkula to zresztą już jedzie ;) Wyposażenie jak na fiacika całkiem, całkiem bo climatronic, tempomat, doświetlanie zakrętów, system wspomagania ruszczania pod górę, tryb city (wspomaganie wspomagania), czujniki parkowania tył, isofix,  system odporowadznia światłami do domu, bluetooth (telefon) i nawigacja (co prawda z mapą z 2009 ale jest ;), otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka (elektryczne tył i przód), otwieranie bagażnika kluczykiem. Tak z głowy na szybko to chyba tyle.

Wrzucam najpierw tutaj bo z czystym sumieniem mogę go polecić, może akurat ktoś szuka podobnego auta, a ja nie będę musiał pipcyć się z jakimiś przygłupami mirkami handlarzami i innymi cudakami z otomoto ;)

Dodam jeszcze, że jestem 1 właścicielem w kraju, auto przyjechało z Francji i kupione było z przebiegiem 35 tyś. Auto nie miało poważnego wypadku, miało za to stłuczki, które kończyły się wymianą częsci karoserii (zderzak, błotnik, lampy etc) Nic z 'bebechów' w środku nie ruszone, szyby oryginalne, poduszki nie wystrzelone, a po stłuczkach (raz dostałem, w dupę i zatrzymałem się na aucie przede mną, raz sam wpierdoliłem w babkę) nie ma śledu, robione na oryginalnych częściach we Fiacie. Z 'wad' dodam jeszcze, że bok od strony pasażera jest pociągniety gwoździem, tak go kupiłem kilka lat temu i nie robiłem tego, rzuca się w oczy jedynie jak jest mega wypucowany ;) Rysa ta, nie załapała się też na robote jak był po stłuczce bo żadna z nich nie była na tyle poważna żeby szło to jakoś podciągnąć. 

Przy 90 tyś robione były hamulce przód i rozrząd z pompą. Oleje, świece itp wymieniane na bieżąco. Z mechanicznych rzeczy (silnik, zawieszenie, sprzęgło) w aucie nie trzeba kompletnie nic robić. Na wiosne trzeba będzie uzupełnić i przeczyścić klime oraz wymieć uszczelkę w drzwiach pasażera bo zbiera się woda jak mocno popada. No i jak kogoś drażni to można zająć się ta rysą na prawym boku.

Auto jeździ obecnie na zimowych Bridgestonach 205/55/r16 na fiatowskich oryginalnych aluminiowych felgach. Dorzucam letnie Hankooki, które przejeździły jeden sezon letni - ok 10 tyś km czyli prawie jak nowe ;)

cena - 24 tyś i nie do negocjacji. Widzę po ile chodzą te auta, wiem w jakim stanie je sprzedaje i uważam, że jest to cena przyzwoita dla mnie, a bardzo dobra dla kupującego. Jak wrzucać go będę na neta, to na pewno z wyższą ceną. Zdjęcia ze stłuczki do wglądu dla zainteresowantych. Zdjęcia 'pod sprzedaż' muszę dopiero zrobić ale najlepiej zobaczyc auto na żywo.

 

zapraszam na priv ale lepiej zostawić ślad na @ zinakatowice@gmail.com, będzie szybciej


Użytkownik Sir Bobby edytował ten post 02 styczeń 2018 - 16:50

  • jajo1964 lubi to

#3680 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:45

pany na potrzeby powiekszajacej sie rodziny potrzebuje jakies wieksze auto

najlepiej jakies kombi, na oku mam i40 z silnikiem 1.7 albo ceeda z 1.6, minimum takie 110 koni

macie jakies opinie dotyczace tych aut? moze ktos ma i powie jak sie sprawuje taka fura


zastanawiam sie tez nad tipo sw w fiat abonament, moze ktos ma albo wie czy sa jakies promocje dla pracownikow itp ?

 

Ford Galaxy


  • multi lubi to

#3681 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 styczeń 2018 - 22:06

z fordow ogladam jeszcze mondeo mk4 ( szwagier ma i se chwali) focus albo cmax


uzytkuje ktos ww auta?

#3682 Jacenty

Jacenty
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 styczeń 2018 - 22:30

Mk4 bardzo duże. Polecam 2.0 benzyna na lancuszku.

#3683 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 03 styczeń 2018 - 02:47

Peugeot 508 sw ... spore autko ... silniki tam masz 1.6 i 2.0 diesel

#3684 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2018 - 20:32

szukam właśnie auta w tej klasie no i jest ich pełno (Skoda Octavia, Mondeo 5, Pegot 508, i półeczka niżej Focusy, Astry, Peugoty 308) Tak jak z silninikiem i przebiegiem jeszcze nie ma źle, tak problem zaczyna się robić przy wyposażeniu bo kupując fure za trochę większą kase człowiek oczekuje czegoś więcej niż korbki w drzwiach, a nasz rynek zalany jest właśnie tymi wersjami. Jak Octavia to w większości Active, jak Focus czy Astra to też 'golasy'. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i szukać, na szczęscie nie musze kupować 'na już' bo chyba bym się załamał.



#3685 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:01

kup mazde 6 w 2.0 benzyna albo 2.2 disla ...satysfakcja gwarantowana



#3686 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:26

piękne auto ale w rocznikach i przebiegiem jakie chce kupić o jakieś 2 dychy za drogo  :foch:



#3687 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:02

Średnio dwa razy w tygodniu włączam klimę na kilka minut, żeby pochodziła i dodatkowo by część wilgoci z szyb zeszła. Dzisiaj po jej uruchomieniu i jeździe na drugim biegu słyszałem tak jakby metal tarł o metal. Na wyższym biegu nie było żadnych niepokojących dźwięków. Co to może być? Brak tego płynu?

#3688 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 styczeń 2018 - 04:42

Śląska policja dostała trzy nieoznakowane BMW 330i xDrive. Nieoznakowane wozy z wideorejestratorami na pokładzie trafią do jednostek w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie. - Za kilka miesięcy dostaniemy 12 kolejnych takich aut - podkreślają mundurowi

#3689 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:41

Ktoś ma możliwość wystawienia papieru o zezlomowaniu auta?

#3690 m4jki

m4jki
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2018 - 17:23

Ktoś ma możliwość wystawienia papieru o zezlomowaniu auta?

Pw

#3691 Jacenty

Jacenty
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:42

Montowowal ktoś z Was hak holowniczy? Szukam serwisu który się w tym specjalizuje.

#3692 Pawell

Pawell
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:51

Panowie mam pytanko.. chcialbym auto w gazie jaki +/- koszt montazu (peugeot 207)
Jak jest ktos od nas to tez napiszcie, lepiej dac zarobic swojemu :)

Dołączona grafika


#3693 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:56

Ubezpieczenie  OC , jest ktoś od nas? 

pw


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3694 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:14

Pyjter

#3695 artek

artek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:17

Budus. Zima 235/55 R19

#3696 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:45

Budus. Zima 235/55 R19

Masz temat ‚opony’ od zadawania takich pytań.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#3697 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:33

Mam do sprzedania samochód Fiat - Linea. Wersja Dynamic czyli troche bogatsza.

 

Silnik 1,4 - 77km w benzynie.

Przebieg 73 tyś.

Rocznik 2008

Srebrny metalik

Klima

El szyby przód

Alu felgi

Kierownica wielofunkcyjna

Bloka skrzyni bear lock

Centralny zamek

i kilka innych pierdół

 

 

Auto po ojcu. Stan bardzo dobry, jeździł tym na zakupy, kilka razy w roku jakieś dalsze trasy,bo starzy lubią wycieczki. Jest oczywiście pierwszym właścicielem i jedynym kierowcą. Nie było tam nigdy nic grzebane, auto bezproblemowe. Regularna wymiany płynów czy klocków i to wszystko. Garażowany, korozji brak. Stan wizualny i techniczny bardzo dobry.

Pytam tutaj zanim wrzucę ogłoszenia na rożne portale,bo moze ktos potrzebuje taki samochód, a to jest pewniak.Atutem jest również potężny bagażnik. Z resztą w srodku ogólnie jest duzo miejsca.

 

Cena 16 tys.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 11 styczeń 2018 - 09:38


#3698 Matt64

Matt64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 styczeń 2018 - 21:04

Czy ktoś ma znajomego w warsztacie blacharskim na Wełnowcu lub okolicy bo mam pewna sprawę. Potrzebuje podjechać i wycenić male pękniecie na powłoce lakierniczej.



#3699 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:32

jakie polecicie żarówki H7?

standardowo - nie drogie a dobra jakość :)



#3700 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:07

kupowalem zawsze najlepsze, z gornej polki. Chuj po miesiacu max wymiana. Od tamtego czasu kupuje najtansze(w marketach), z rok na pewno pojezdzilem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych