Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motoryzacja


5262 odpowiedzi w tym temacie

#2801 artek

artek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2016 - 08:01

Nie martw się, wg itd powyżej 62 karaja dopiero więc luz


Bardziej pomyślałem że został źle z kalibrowany i dlatego to zdjęcie

#2802 tommywie

tommywie
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2016 - 09:35

Zdjęcia wykonano kierowcom, którzy na tym odcinku jechali co najmniej z prędkości 62 kilometrów na godzinę,

 

gówno prawda, cały czas wali kierowcom jadącym może z 52-54, nawet wczoraj widziałem, więc nie rozumiem tego... 

 

jak masz sprawne to wszędzie
 

 

'sprawne' to pojęcie względne :hihi:



#2803 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 16 listopad 2016 - 09:57

Jadąc <60 nawet bym się tym radarem nie przejmował

#2804 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2016 - 09:57

Tymczasem informacje drogowe na FB, dziś o 6:42 wpis.

 

 

Zakręt mistrzów wypadek. Cmokneli się. Stoją na lewym pasie

 

...no i wykrakali  :chamisko:



#2805 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2016 - 20:12

panowie jakies opinie o AUTO KLINICE na Kłodnickiej?



#2806 polo77

polo77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2016 - 22:15

Tak pisałem o tym warsztacie w wrzesniu.:     

Zrobienie dobrze zbieżnosci to nie jest kwestia ceny tylko fachowosci,

Jak w Auto klinice na Kłodnickiej mają zrobic fachową obsługę zawieszenia gdy pracownik który się na tym znał zwolnił się 1,5 roku temu .Teraz tam tylko laicy ,chciwy własciciel i warsztat niezle wyposażony ale bez fachowcow .



#2807 KGK

KGK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWEŁNOWIECKA TWIERDZA !

Napisano 16 listopad 2016 - 22:22

wmgnjo.jpg

2akmzgn.jpg

2rghvyc.jpg

 

Peugeot 206  1.1 Benzynka

rocznik 2002 rok 

Przebieg 105 tyś (orginalny przebieg )

 

auto jest od pierwszego własciciela zostało kupione w Polskim salonie 

cena 4200 do negocjacji

 

zainteresowani na PW sie zgłaszać podam numer telefonu do własciciela.


Użytkownik KGK edytował ten post 16 listopad 2016 - 22:34


#2808 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2016 - 09:40

Panowie szukam wozidła dla siebie :

Kombik: Mondeo MK3, Focus, Pasek, Golf, Octavka, Zafira (inne do rozpatrzenia) rocznik min 2000 a najlepiej powyżej 2003. budżet do 10000 max 12000. (jeśli oferta byłaby bardzo atrakcyjna to może być coś do ok 15000

Szlag mnie już trafia jak widzę oferty na olx , otomoto, allegro itp. po sprawdzeniu kilkudziesięciu aut po VIN chyba dostanę deprechy.

Najlepszemu rodzynkowi zniknęło 278 tysięcy kilometrów, a drugi w kolejce jest Niemcem po przekładce, o którym właściciel wiedział ,że był na pewno Niemiec i nie miał przekładki, inne oferty też "jeżą włos na głowie"

Sprawdzanie VIN na stronach ogólnodostępnych to podstawowe "zerowe" informacje , po opłacie za dodatkowe informacje też uzyskujemy tylko procent info , dopiero informacje po weryfikacjach VIN na stronach(forach) daje obraz co zalewa nasz rynek.

Szukam auta od pierwszego właściciela, rodzinnego lub takiego,którego historię właścicieli w Polsce sobie potwierdzę , lub coś z zachodu jeśli ktoś wie ,że jest to pewny zakup. (ups sam tego nie powiedziałem)

Oczywiście zaufania do ludzi nabrałem ostatnio tyle ile obietnic mamy od magistratu w sprawie GieKSy.

Może być benzyna , może LPG, może Diesel,

Zdaje sobie sprawę ,że szukam "starego" fura więc może mieć wady. 

Nie szukam jednak złomu. Sam  mam już dość grzebania w autach bo nie mam na to już czasu

Wiem ,że są osoby na rynku ,które dbają o swoje wozidła tak jak ja i szukam przede wszystkim auta od takich właśnie osób. Pozdro i jeśli ktoś coś to czekam.

 

PS mam nadzieję ,że temat nie będzie tematem do rozważań co i jak a dlaczego tak a dlaczego nie, no chyba , że ktoś ma rzeczowe wskazówki.

Czekam na PW Pozdrawiam


Użytkownik Łysy edytował ten post 17 listopad 2016 - 09:42


#2809 Blade

Blade
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2016 - 13:51

Gdzie polecacie kupić i jakie zimowe nowe opony do astry G.?

Letnie mam takie 185/65 R15 88H



#2810 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 listopad 2016 - 14:53

Gdzie polecacie kupić i jakie zimowe nowe opony do astry G.?
Letnie mam takie 185/65 R15 88H


Poszukej na parkingu pod robota.

#2811 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2016 - 19:45

Panowie planuje wymiane amortyzatorów  ktoś może kogos polecić czy nie warto szukac i jechać do pierwszego lepszego warsztatu? Pytałem wcześniej o Auto Klinike można im zlecic cos takiego?



#2812 Murzyn81

Murzyn81
  • Czytelnicy
  • LokalizacjaGwiazdy/ Świętochłowice

Napisano 18 listopad 2016 - 09:16

Amorki to żadna filozofia, pierwszy lepszy ogarnięty warsztat i po sprawie.



#2813 IRAS

IRAS
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2016 - 11:49

Gdzie najlepiej przyciemnic szyby?

#2814 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 18 listopad 2016 - 12:13

Gdzie najlepiej przyciemnic szyby?

robiłem tutaj - http://fashioncar.pl/index.php


  • IRAS lubi to

#2815 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 18 listopad 2016 - 12:38

Polecam to co Budus wkleil, przy dobrej negocjacji mi za Leona wzięli 150 :)

#2816 Nash

Nash
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZadole

Napisano 20 listopad 2016 - 10:17

Gdzie polecacie kupić i jakie zimowe nowe opony do astry G.?
Letnie mam takie 185/65 R15 88H

Felgi na 5 sròb? Mnie zostaly z Astry H malo jezdzone 16 z felgami. Jak cos to PW.

#2817 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 listopad 2016 - 12:03

Polecam to co Budus wkleil, przy dobrej negocjacji mi za Leona wzięli 150 :)

Za ile szyb? Mnie interesuje oklejenie tylko dwóch bocznych szyb z tyłu w drzwiach. Jaki może być koszt?



#2818 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 20 listopad 2016 - 12:05

To pewnie jeszcze taniej, ja kleilem 2 tylne boczne + 2 "trójkąty" + tylną
  • Tankofermentor lubi to

#2819 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 22 listopad 2016 - 00:16

Jakiej firmy akumulator do auta kupić aby podziałał... do tej pory kupowałem do aut centre, i gdzie najlepiej kupić?

#2820 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 listopad 2016 - 00:41

mi jak padł akumulator to znalazłem takie cos jak autoaku , zadzwoniłem i chłop za godzine przyjechał założył nowy akumulator zabrał stary sprawdził ladowanie i wziął 250 złotych. Także smiało mogę polecic


  • 19CHUDY64 lubi to

#2821 Johan

Johan
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice-Janów

Napisano 22 listopad 2016 - 09:05

Ja ostatnio zmieniałem aku. Ogólnie wszyscy polecają Bosch, natomiast dzisiejsze Centry to podobno dramat- tak stwierdziły 2 osoby które sie tym na co dzień zajmują.Centra to już nie to co kiedys , a ceny trzymają dalej.


  • 19CHUDY64 lubi to

#2822 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 23 listopad 2016 - 07:01

Akusie to temat morze. Dawniej warto było płacić za markę i słuchać opini na różnorakich forach (z reguły ten co posiadał wyrób x polecał x a krytykował Y i odwrotnie), wynikalo to z faktu ,że kupno dobrego akusia dawało nam spokojnie kilka lat odpoczynku od stresów związanych z brakiem zasilania w furaczu, te kilka lat to było nawet siedem , osiem lat. Obecnie trwałość akumulatorów pozostawia wiele do życzenia ale o siedmiu czy ośmiu latach to możemy co najwyżej powspominać. teraz jak akuś wytrzyma cztery lata to jest to bardzo dobry wynik. zmienia się podejście ludzi i "odbiorniki". Podejście- bo dawniej akuś był drogi i ludzie o nie dbali, obecnie to jeden z elementów ,który co jakiś czas trzeba wymienić , ludzie stali się wygodni i trochę to olewają. no i obciązenia w furaczach -dużo elektryki, elektroniki i akusie są obciążane coraz bardziej.

Kilku znajomych kupiło akumulator"kozak"- cena bardzo przystępna , dwa lata gwarancji- i tak to się teraz kręci. Pamiętam jak było ze sprzętem Parksida w Lidlu -początkowo wielu się śmiało i nie polecało ale trzy lata gwarancji i ludzie nie mający dużego budżetu zaczęli myśleć właśnie w takiej kategorii-jest gwarancja to super jak się zepsuje to kupie nowy. Czy polecam Kozaka -nie wiem bo nie mam ale planuję niedługo kupić i "potestować"- do tej pory śmigałem na Centrach futurach i byłem zadowolony(tak samo zadowolony jak kilka osób które znam są zadowolone z noname..

PS warto nauczyć się odczytywać datę produkcji akusia bo ludzie często kupują sugaerując się ceną a nie zwracają uwagi na to ,że akuś stał na magazynie dwa, trzy lata- warto poczytać co się dzieje z takimi aku.


  • 19CHUDY64 lubi to

#2823 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 23 listopad 2016 - 07:52

Dzisiaj po odpaleniu samochodu zapaliły się kontrolki ABS i ręcznego, plus komunikaty że asr wyłączony. Auto normalnie jeżdżone, wczoraj wszystko ok, a dzisiaj po odpaleniu coś odjebało.

Przejmować się bardzo?

#2824 artek

artek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 listopad 2016 - 08:50

Dzisiaj po odpaleniu samochodu zapaliły się kontrolki ABS i ręcznego, plus komunikaty że asr wyłączony. Auto normalnie jeżdżone, wczoraj wszystko ok, a dzisiaj po odpaleniu coś odjebało.

Przejmować się bardzo?


Miałem podobnie w megance że zapaliła mi sie kontrolka ABS i ręcznego, a powodem tego był niski poziom płynu hamulcowego.

#2825 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 23 listopad 2016 - 12:47

Dokładnie, sprawdź to w pierwszej kolejności a jak nie to pod kompa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych