Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inwestycje


277 odpowiedzi w tym temacie

#251 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 marzec 2024 - 17:54

Złoto w kosmos (rajd z ostatnich godzin sesji to coś podejrzanego wrecz), dolar się umacnia.

Dla mnie wniosek jest prostu. Zaraz zleci jakaś głowa.

Złoto rośnie systematycznie, nawet nasz Glapa skupował złoto w ogromnych ilościach przez ostatnie lata. Rosja podobnie. Od dawna wiadomo, że to rozgrywką pod wojnę i możliwy upadek systemu monetarnego.

 

I bardzo dobrze, niech rośnie :)


  • kmwtw lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#252 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 marzec 2024 - 18:07

Oczywiście, z perspektywy państwa złoto to złoto. Bardzo dobre zabezpieczenie. Czy to jest ok dla zwykłego obywatela i to takiego co nawet nie ma znajomości? Miałbym wątpliwości. Warto coś mieć ale jak nie liczy się na wojne totalną na całym kontynencie to lepszą są fundusze pod producentów/surowce.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#253 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 29 marzec 2024 - 19:44

Złoto jest zawsze dobrym pomysłem.



#254 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 marzec 2024 - 21:28

Kwestia tego co jest lepsze a co gorsze.
Fikołek. Na Ukrainie jest wojna, czy na terenach okupowanych przydaje się w jakiekolwiek skali złoto? No nie. Więc jaki to ma sens? Pod co one ma być? Dla jasności, uważam że na czarną godzinę powinno się mieć te 2 uncje ale niektórzy pakują skę w 100 g sztabki.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#255 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 29 marzec 2024 - 21:49

Po to, że dzięki złocie wydostajesz się poza system bankowy. To że akurat teraz nie jest potrzebne, nie znaczy, że nie będzie. Daje Ci to niezależność. Przykładowo wycofują pieniądz fizyczny i blokują Ci konta, to dzięki złocie jesteś w stanie jakoś sobie poradzić i coś kupić. Wiadomo, nie wrzucisz wszystkiego do jednego koszyczka, ale dobrze mieć. Złoto jest pewniejsze niż cokolwiek,


  • Fuhrer i kmwtw lubią to

#256 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 marzec 2024 - 23:26

Kto miałby wycofać pieniądz fizyczny i dlaczego? Jeszcze PLN rozumiem, przestaje istnieć Polska i nie ma złotówki ale taki dolar będzie nawet gdy USA się zawalą a przecież nie zawalą się z dnia na dzień.
To jest operowanie na poziomie abstrakcji z madmaxa. Złoto jest ok ale nie z takich powodów o których wspominają osoby z zestawem argumentów jakie ty podajesz.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#257 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 30 marzec 2024 - 00:10

No przecież są przymiarki, aby wycofywać fizyczny pieniądz. A czy im się to uda to już inna kwestia.



#258 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 marzec 2024 - 09:12

Aaa to masz na myśli. No jak zlikwidują gotówkę jako taką to i tak będzie trzeba się dostosować bo chyba nie masz zamiaru płacić złotem przez kolka dekad.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#259 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 30 marzec 2024 - 09:56

Jest nadzieja, że do tego nie dojdzie i jeszcze opamientanie nadejdzie. OBY! W ramach największej niemieckiej partii CDU nastąpił rozłam i utworzono nową partię "Werte Union". Ta partia ma rozsądne poglądy w sprawie zielonego ładu, jest też jawnie przeciw cyfrowemu pieniądzowi. Są bardzo rozsądną alternatywą dla nomen omen alternatywy dla Niemiec (czyli AfD). AfD jest niebezpieczna z wielu względów i inne siły polityczne starają się ją izolować ale sytucja już tak daleko wyeskalowała, że AfD we wschodnich Landach jest wiodącą siłą (ponad 30%) a i ogólnie ma 20% więc nie da się jej izolować. Aktualny kanclerz Scholz już w badaniach opinii publicznej zyskał opinię najgorszego kanclerza od czasów utworzenia Republiki Federalnej w 1949. Nie ogarniają wielu mega istotnych rzeczy. Katastrofa.

 

P.S.

Początkowo liderzy chcieli przekonać kierownictwo CDU do zmiany kursu, po fiasku utworzyli własną partię

 

Tu program:

https://werteunion.d...022024_endg.pdf


Użytkownik Buziol edytował ten post 30 marzec 2024 - 10:08


#260 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2024 - 06:20

Macie jakąś teorie dlaczego złoto (a nawet tak glebowane srebro) idą do góry?
Obstawiam, że to ma związek z problemem ze stopami procentowymi w usa + rok wyborczy co powoduje sytuację napiętą jak plandeka żuka. Ciekawe jak zareaguje rząd USA, bo tutaj jest kilka możliwości. Dość inwazyjnych możliwości.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#261 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2024 - 07:05

Kurs srebra jest od prawie 4 lat w konsolidacji, złoto wybiło to fakt, jest bardzo niedowartościowane, wkleiłem wcześniej wykres, że odrabiamy straty z ostatnich lat. Są skupowane w dużych ilościach przez kraje, banki centralne w tym Polskę. Jakby szykowali się do poważnego kryzysu i chcą się zabezpieczyć.



#262 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2024 - 07:59

Skupowane jest od lat więc to nie jest przyczyna. Może sektor finansowy wraca do „brudnych źródeł”? Zwalenie giełdy pod amerykańska obsługę długu? Brics? Chwilowa spekulacja?

Zjawisko jest dość szerokie bo np. na Miedź jest contago a to sensu nie ma. Obstawiam, że każdy ładuje do magazynów ci się da bo łańcuchy dostaw znów zostaną pozrywane a to spowoduje powrót inflacji.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#263 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2024 - 08:08

https://www.obserwat...e-zakupy-zlota/

 

A sprawdzałeś o ile wzrósł popyt przez banki centralne w ostatnim czasie? 


Użytkownik kmwtw edytował ten post 03 kwiecień 2024 - 08:11


#264 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 kwiecień 2024 - 11:14

Dzisiaj pojawił się artykuł: 

Tajemniczy popyt winduje ceny. Złoto z nowym rekordem wszech czasów

https://businessinsi...i-zlota/4tzs1kj

 

"Eksperci Bloomberga zwracają uwagę, że jedna rzecz jest jasna i daje do myślenia: inwestorzy nie kupują funduszy będących przedmiotem obrotu na giełdzie, co jest jednym z najłatwiejszych sposobów nabycia złota. Widać to po odpływach pieniędzy z funduszy typu ETF opartych na złocie. Analitycy tłumaczą, że jest to efektem realizacji zysków (tzn. sprzedaży instrumentów opartych na złocie), przez tych inwestorów, którzy kupowali w przeszłości. Fakt, że stałe i znaczne odpływy pieniędzy z ETF nie miały większego wpływu na ceny — a wręcz ustanawiają one rekordy wszech czasów — to silna wskazówka, że popyt na złoto jest duży. Kupującymi fizyczne złoto są więc najprawdopodobniej banki centralne."

 

I z mojej strony mogę dodać, że inwestorzy przerzucili się ze złota na bitcoina jeśli chodzi o ETFy. Widząc ogromny potencjał właśnie w bitcoinie.



#265 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 08 kwiecień 2024 - 11:16

Z mojej strony mogę dodać, że nie można wykluczać scenariusza gdzie kapitał spierdala z papierowego ETF-a z prostego powodu: papierowy ETF na złoto podczas wojny jest gówno warty.


  • kmwtw lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#266 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 kwiecień 2024 - 22:06

No, teraz to jest dopiero przecena na btc :)

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#267 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 13 kwiecień 2024 - 23:29

No, teraz to jest dopiero przecena na btc :)

 

Łe, drobna korekta.



#268 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 kwiecień 2024 - 05:48

Jest kryzys na świecie, dziwnym zbiegiem okoliczności tak jak 4 lata temu w czasie ostatniego halvingu, gdzie mieliśmy covid crash. Wg mnie dobrze to wróży na pozostałą część hossy, wskaźniki się schłodzą i jedziemy dalej up.



#269 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 kwiecień 2024 - 09:09

W Izraelu po otwarciu giełda sporo na plusie (0.5-1%) jak na kraj ktory miał być zmieciony z powierzchni ziemi 😄

Szopka jak chuj. Kto tam rozgrywa te altcoiny i btc to wczoraj była ładna korekta i z tego powodu te wszystkie konflikty dziwnym trafem przypadają na weekendy.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#270 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 kwiecień 2024 - 09:43

Dla posiadaczy xrp:

 

https://pl.beincrypt...ec-23-kwietnia/

 

Proces pomiędzy Ripple (XRP) a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ciągnie się już od trzech lat. Chociaż wciąż nie widać jego końca, ten miesiąc może być bardzo ważny dla sprawy. 23 kwietnia jest bowiem datą rozpoczęcia ostatecznego etapu postępowania sądowego.

 



#271 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 21 kwiecień 2024 - 18:13

Dla posiadaczy xrp:

https://pl.beincrypt...ec-23-kwietnia/

Proces pomiędzy Ripple (XRP) a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ciągnie się już od trzech lat. Chociaż wciąż nie widać jego końca, ten miesiąc może być bardzo ważny dla sprawy. 23 kwietnia jest bowiem datą rozpoczęcia ostatecznego etapu postępowania sądowego.

Właśnie kilka dni temu dozbroiłem xrp , mam nadzieję że we wtorek będzie wystrzał co najmniej 1 zł do góry

#272 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 kwiecień 2024 - 13:06

https://cryps.pl/mfw...sci-finansowej/

 

MFW potwierdza, że bitcoin stał się niezbędny w dobie niestabilności finansowej

 

  • Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wskazał BTC jako “niezbędne narzędzie” do ochrony majątku ludzi z krajów, gdzie sytuacja ekonomiczna nie jest zbyt stabilna,
  • Wizja twórcy bitcoina, wedle której zdecentralizowany charakter tego aktywa pozwoli ludziom przenosić daną wartość bez ingerencji banków i krajowych instytucji finansowych, sprawdza się w praktyce, o czym wspomina właśnie w najnowszym raporcie MFW.


#273 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 22 kwiecień 2024 - 13:31

 

https://cryps.pl/mfw...sci-finansowej/

 

MFW potwierdza, że bitcoin stał się niezbędny w dobie niestabilności finansowej

 

  • Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wskazał BTC jako “niezbędne narzędzie” do ochrony majątku ludzi z krajów, gdzie sytuacja ekonomiczna nie jest zbyt stabilna,
  • Wizja twórcy bitcoina, wedle której zdecentralizowany charakter tego aktywa pozwoli ludziom przenosić daną wartość bez ingerencji banków i krajowych instytucji finansowych, sprawdza się w praktyce, o czym wspomina właśnie w najnowszym raporcie MFW.

 

 

Jak MFW potwierdza, to można węszyć wałek.
 



#274 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 22 kwiecień 2024 - 13:44

Naganiają przed żniwami regulacyjnymi. Wiadomo.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#275 raven

raven
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 kwiecień 2024 - 19:43

Czyli dobry moment aby zainwestować ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych