Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inwestycje


277 odpowiedzi w tym temacie

#1 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 maj 2021 - 17:38

Chciałbym rozpocząć temat o inwestycjach, wydaje mi się że wśród rzeszy naszych kibiców znajdują się inwestorzy lub Janusze biznesu :hihi: którzy lokują swój kapitał w różne aktywa - złoto, kryptowaluty, nieruchomości, giełda lub nawet w drewno.

 

W dzisiejszych czasach, gdzie nie opłaca się trzymać pieniędzy w skarpecie, w banku, ponieważ inflacja zżera nasze oszczędności, dobrym wyborem jest lokowanie środków tam gdzie jest możliwość przynajmniej nie tracenia tego, co zaoszczędziliśmy przez kilka lub kilkanaście lat.

 

Co polecacie

 

Ja osobiście zainteresowałem się tematem złota i kryptowalut.

 

Jeśli chodzi o temat kryptowalut, to po ostatnim wielkim bum, jakim było osiągniecie przez Bitcoina strefy 64 tysiąca dolarów za sztukę, mamy niezły spadek i wielką panikę wśród "ulicy", którzy posprzedawali swoje krypto, przeważnie po niższych cenach niż kupowali- co jest poważnym błędem, ratując się przed większą stratą. 

Ja akurat ten spadek traktuje jako promocję do kupowania. 

 

Zachęcam do dyskusji, myślę że temat się przyjmie.

 

Pozdro

 

 

 



#2 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 maj 2021 - 20:33

Teraz każdy kto ma gotówkę to chcę z nią uciec w jakieś inwestycje (akcje, nieruchomości, metale itp..); w dodatki banki centralne drukują no stop pieniądze i pożyczają za darmo więc wielkie firmy inwestycyjne też "rzygają" pieniędzmi na lewo i prawo.

Efekt taki, że wszystko drożeje bo wszyscy chcą kupować. Pytanie jak to się skończy. Dziwne czasy.

 

Co do kryptowalut to co za inwestycja gdzie wystarczy jeden tweet Muska żeby bitcoin spadł albo wzrósł o 20%.



#3 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 maj 2021 - 20:42

Kryptowaluty to jest hazard, po prostu. Tam praktycznie nie ma odzwierciedlenia kursu do realnego świata. I tak też większość osób to traktuje i jedzie na dźwigniach. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#4 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 maj 2021 - 17:37

Kryptowaluty to gra na emocjach, można grać jak na jędnorękim bandycie, ale można też zakupić jakąś mocną kryptowalutę, wgrać na portfel i trzymać parę lat.

 

Trzeba mieć swoją strategię i się jej trzymać, konsekwentnie realizować zysk, a będzie dobrze :)

 

Oczywiście również nie można wkładać tam więcej kapitału, niż sobie można pozwolić, trzeba liczyć się ze stratą.

Bywali ponoć tacy, co brali kredyt na kryptowaluty, a to już jest niezła jazda bez trzymanki.



#5 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 25 maj 2021 - 09:19

Ja osobiście zainwestowalem w Riple (XRP)

#6 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 26 maj 2021 - 05:40

no to razem w tym siedzimy ; )))) 



#7 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 06:14

Ja też się załadowałem XRP na promocjach w weekend



#8 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 26 maj 2021 - 10:45

https://www.mbank.pl...ta-z-funduszem/

 

czy to jest czegoś warte? 


Użytkownik Stęga edytował ten post 26 maj 2021 - 10:53


#9 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 12:22

nie ma takiej strony



#10 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 26 maj 2021 - 12:27

link działa tylko nie wiedzieć czemu forum dodaje na końcu adresu w przeglądarce "%C2%A0", trzeba usunąć



#11 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 12:38

Dla zabawy 2 miechy temu zakupiłem ADA (Cardano) po kursie 0.75$. Na razie idzie dobrze, chyba znów dokupie. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#12 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 13:31

Dla zabawy 2 miechy temu zakupiłem ADA (Cardano) po kursie 0.75$. Na razie idzie dobrze, chyba znów dokupie. 

 

Kurs 0,75 był w lutym.

 

Odcinałeś kupony ?



#13 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 14:04

Nic z tym nie robię, leży sobie i tyle w sumie. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#14 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2021 - 21:20

No ja jestem ciekawy jak Ripple się potoczy, bo patrząc technicznie to widać trzy coraz niższe szczyty oraz dziś i wczoraj po impulsie spadkowym korekta odbija sie od 38,2% Fibo, zobaczymy co dalej :)

 

chart.jpg

 


  • paulek lubi to

#15 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 27 maj 2021 - 05:41

w przypadku rippla, trzeba czekać na koniec rozprawy sądowej.


  • kmwtw lubi to

#16 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 maj 2021 - 19:59

https://www.mbank.pl...ta-z-funduszem/

czy to jest czegoś warte?


A propos banków

Załączone pliki


  • Zbig lubi to

#17 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 sierpień 2021 - 17:57

Odświeżam temat z zapytaniem, czy ktoś czujnie śledził temat krypto i podczas małego przestoju skorzystał na promocjach ?  :hihi:



#18 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 12 sierpień 2021 - 05:26

Tak , xrp po 2,10 . Dzisiaj prawie 4

#19 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 wrzesień 2021 - 17:41

Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął bitcoina jako legalny środek płatniczy.

 

https://businessinsi...-czy-to/4ybpq0j

 

 

" W sierpniu na legalizację kryptowaluty już używanej na wyspie zdecydowała się Kuba, a podobne rozwiązanie rozważane jest w innych krajach regionu - w Panamie i Urugwaju."


Użytkownik kmwtw edytował ten post 08 wrzesień 2021 - 17:43


#20 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 październik 2021 - 17:15

Bitcoinowy ETF ProShares zadebiutował na nowojorskiej giełdzie. 

 

https://kryptowaluty...skiej-gieldzie/

 

Po czym mamy dzisiaj nowe ATH ! Prognozy przewidują dojście do 100 000 $ w okolicach grudnia.

 

Kto zakupił na spadkach, w okolicach 30 000 ten już ma 100% zysku :)


Użytkownik kmwtw edytował ten post 20 październik 2021 - 17:16

  • Foxu lubi to

#21 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2021 - 20:01

Jeśli co mnie chodzi i inwestycję w krypto, to muszę przyznać że totalnie tego nie ogarniam. Ok, ogólnie blockchain jest przyszłością, ale kurczę jak to jest możliwe, że zapis cyfrowy trzymany w wallecie "gdzieś" w sieci, jest na ten moment wyceniany na ~65k USD (BTC). No dla mnie niepojęte. Gdzie są te fundamenty?



#22 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2021 - 20:15

Z tym bitcoinem to akurat było dość oczywiste (przynajmniej w tym okresie co wspomina kmwtw.) 
Gdy Chiny blokneły BTC u siebie nastąpił dość mocny spadek (chyba 7%?) ale na drugi dzień rynki zachodnie wpuściły BTC do sieci Lightning. Co to oznaczało w praktyce? Przygotowanie do pełnej legalizacji BTC na rynkach i giełdach zachodu więć ogromne wzrosty to tylko kwestia czasu. Mineło coś 2 msc i jest info o giełdzie. Jak ktoś to śledzi i ma kasę (a nie są to jakieś mega tajne informacje) to po prostu zarabia. Przerąbane czasy. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#23 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 21 październik 2021 - 22:26

Internety piszą o sensowności inwestycji w Luna oraz Polkadot, ktoś w tym siedzi na tyle żeby móc to zaopiniować?

#24 Bobslej

Bobslej
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2021 - 22:58

Internety piszą o sensowności inwestycji w Luna oraz Polkadot, ktoś w tym siedzi na tyle żeby móc to zaopiniować?



Tutaj od około 10:15 o Polce i dlaczego warto. Chodzi głównie o spodziewany wzrost wartości przy launchu parachainów, który ma mieć miejsce 11 listopada. W skrócie w krypto najtrudniej jest o bezpieczeństwo. Parachain to miejsce w blockchainie Polki. Polka zatem daje bezpieczeństwo, a inne projekty, które o to miejsce powalczą będą mogły skupić się na użyteczności i nie tracić czasu na bezpieczeństwo. Z projektów, które o to miejsce powalczą na uwagę zasługują Moonbeam oraz Acala.



#25 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 październik 2021 - 03:29

Na jakiej platformie najlepiej bawić się w krypto?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych