Skocz do zawartości


Zdjęcie

Górny Śląsk


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2020 - 22:25

Na poprzednim forum był taki temat a teraz jakoś nie ma. Znak czasu :(

 

Film autonomiści wkońcu wciepli na yt. Spoko dokument, byłem na premierze w teatrze w Chorzowie, kiedyś jeszcze to żyło a teraz... zostały tylko sny o/


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2020 - 22:40

Przede wszystkim takiego tematu nie ma dlatego, że po pierwsze już nie ma szansy i sensu na autonomię, a po drugie Raś okazał się 5 kolumna niemiecka. Już ich nawet Ślązacy nie popierają. Temat upadł. Nie jest to nam już potrzebne. Tak ogólnie to już jako Ślązacy jesteśmy na wyginięciu i trzeba to zaakceptować. Tak samo np jak to, że GieKSa jest na garnuszku miasta ;)

#3 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2020 - 22:48

Wystarczy edukować młode pokolenie, że tu jest Oberschlesien i zakazac mowienia po polsku i w 10 lat uda sie oczyscic hajmat.


  • Bojar lubi to

#4 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2020 - 22:54

Nieder mit der bRut!

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 18 listopad 2020 - 15:21

Na poprzednim forum był taki temat a teraz jakoś nie ma. Znak czasu :(

 

odchodza ludzie z forum, a z nimi odchodza tematy najwyrazniej.

 

stary temat glownie napedzal uzytkownik Daro/Darek (?)

 

kurde kiedys byla faktycznie moda na Slaskosc, nawet na forum byly zapisy na rozne gadzety GS (ktos z Siemc to chyba organizowal?), ciagle mam szal, flage a kiedys koszulke.
 


  • mac lubi to

#6 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 15:28

Przede wszystkim takiego tematu nie ma dlatego, że po pierwsze już nie ma szansy i sensu na autonomię, a po drugie Raś okazał się 5 kolumna niemiecka. Już ich nawet Ślązacy nie popierają. Temat upadł. Nie jest to nam już potrzebne. Tak ogólnie to już jako Ślązacy jesteśmy na wyginięciu i trzeba to zaakceptować. Tak samo np jak to, że GieKSa jest na garnuszku miasta ;)

Temat w sensie temat o Górnym Śląsku a nie Autonomii.

stary temat glownie napedzal uzytkownik Daro/Darek (?)

Nie pamiętam dokładnego nicku (DarekJ1962?) ale mowa o Dariuszu Jerczyńskim. Typek żyje, ale jak większość byłych autonomistów kręci się aktualnie w środowisku pełowsko-tolerancyjno-elgiebetowskim. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#7 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2020 - 15:56

Mialem okazje z nim rozmawiac kolo roku temu i wydawalo mi sie, ze odplynal ostro w pogladach.



#8 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 18 listopad 2020 - 17:01

mówicie o tym od Historii narodu śląskiego ??

#9 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 18 listopad 2020 - 17:05

Ja

#10 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 18:10

Mialem okazje z nim rozmawiac kolo roku temu i wydawalo mi sie, ze odplynal ostro w pogladach.

jak co drugi z RAŚ ktłórych znam kiedyś porządne chopy a teraz im odjebało totalnie, aż do uwielbienia lbgt...



#11 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 18:10

jak co drugi z RAŚ ktłórych znam kiedyś porządne chopy a teraz im odjebało totalnie, aż do uwielbienia lbgt... czym to jest spowodowane... nie wiem...

 



#12 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 18:20

czym to jest spowodowane... nie wiem...

To jest normalny casus. Dużo tych autonomistów popierało Autonomie z typowo materialistycznych pobudek jako taką swojska odmianę liberalizmu. Spora część z tych  "autonomistów" mało co miała wspólnego z GŚ rozumianym jako ludowość. Jerczyński mieszka(ł) w bloku na Koszutce to logiczne, że w takim środowisku raczej długo pociągnąć nie można. Żur i facebook. Taki to Śląsk. Liberalizm rozłożył to co konserwatywne (ludowość). Zobaczycie, u Mayka za kilka lat weekend queer będzie  :chamisko:


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#13 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2020 - 18:38

U ciebie to jest tak, że jak się z czyms nie zgadzasz, to mówisz, że to liberalne i masz wytlumaczenie na wszystko.
A potem zazwyczaj jest dopisek antyliberalow:
"Wysłano z mojego iPhone 28" :chamisko
  • Marek lubi to

#14 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 19:07

A ty jak słyszysz że jakieś zjawisko jest konsekwencją liberalizacji a ono nie do końca jest dobre to momentalnie robisz takie małpie salto jak teraz i najchętniej dodając jakiś ad stalinum starter pack ;-)

 

Czy ktoś ma iPhone, buty nike czy coś to nie ma znaczenia (jeżeli zna w tym umiar i nie obiera to formy fetyszu.)

Konserwatyzm/prawica to nie preferowanie dorożki od BMW tylko świadomość, że forma powinna być odzwierciedleniem uniwersalnej (tradycyjnej) treści. 


  • mac i Wolinx lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#15 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 18 listopad 2020 - 20:02

Mayek za chuja nie zrobi małpiego salta, stawiam flache jak to zrobi
  • Mayek i donald lubią to

#16 krzyzak

krzyzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 21:16

Napiszę Wam z ciekawości, jako że interesuję się od zawsze historią, że Darek J udzielał się jakieś kilka lat temu na forach historycznych, gdzie prowadził gorące dyskusje nierzadko z doktorami czy profesorami na tematy górnośląskie. Jednak albo po czasie sam rezygnował albo był banowany. 

Jako ciekawostkę powiem, że na tych forach ludzie pisali, że Darek zajął się hasłami dotyczącymi Górnego Śląska na wikipedii i tam tak namieszał, ze podobno ciężko było to pozmieniać:)


  • Edy lubi to

#17 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 21:20

W każdym razie brakuje takich kontrowersyjnych postaci na forum. Co by nie mówić, to chop wiedzę miał.


  • Krzyś lubi to

#18 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 21:23

Hahaha przecież Darek tak rozpierdolił wikipedie, że admini przez jakiś czas zawiesili stronki (np. Związek Górnoślązaków) bo nie wiedzieli jak to zweryfikować te wszystkie rewelacje  :D 


  • kosa lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#19 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2020 - 21:24

To, że ktoś jest doktorem, nie wpływa na to, że zna się lepiej niż Darek. To tytułem dygresji. Nie wiem, czy on się zna, ale sam fakt, że go krytykuje ktoś z tytułem, nie oznacza, że nie ma racji.

Książki Darka są w bibliotece śląskiej. Wypożyczę poczytać co pisze. Nie zweryfikuje tego, czy ma rację, ale jestem ciekawy, co napisał.

#20 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 21:28

On na Wikipedii odjebał taki cyrk, że w ciul haseł związanych z GŚ zmodyfikował a za źródło... podawał swoje książki/arty.  :chamisko:  Agent w ciul 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#21 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 21:30

tzn, ja nie wiem czy akurat ci mityczni admini wikipedii to jest jakakolwiek wyrocznie czegokolwiek  :D.
Tak czy siak, miał o czym pisać i umiał ciekawie pisać, pewnie jak każdy z nas czasem po prostu pierdolił, ale postać niewątpliwie ciekawa i wzbogacająca "życie" forum.



#22 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2020 - 22:14

A chodził ten chop w ogóle na mecze?
  • Lars lubi to

#23 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 listopad 2020 - 22:15

To pytanie można zadać ostatnio wielu forumowiczom.
  • Junior, kosa i Toczmek89 lubią to

#24 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 22:22

Chyba nie, twierdził, że za bajtla odbijał Koszutkę  :chamisko:


  • DML lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#25 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2020 - 23:40

A chodził ten chop w ogóle na mecze?

Ja go parę razy na meczu widziałem, ale to było chyba kilka lat temu, a potem to on chyba za robotą wyprowadził się ze śląska.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych