Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc prawna dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej


140 odpowiedzi w tym temacie

#1 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 22 kwiecień 2020 - 11:40

Szanowni Państwo,

nasza firma oferuje pomoc w uzyskiwaniu rekompensaty finansowej w ramach planowanego pakietu antykryzysowego.

Co gwarantuje tarcza antykryzysowa i co możemy pomóc Ci uzyskać?

  • dofinansowanie wynagrodzenia pracowników w wysokości do 50% minimalnego wynagrodzenia lub 40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, w tym również składki ZUS pracodawcy od tej kwoty;
  • dofinansowanie ze środków Starosty dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców do części kosztów wynagrodzeń oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne, nawet do 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia pod pewnymi warunkami;
  • świadczenie postojowe w wysokości 2.080 zł albo 1.300 zł;
  • zwolnienie z płatności składek na ubezpieczenia społeczne za 3 miesiące bez wykazania spadku obrotów;
  • możliwość na uzyskanie wakacji kredytowych w bankach;
  • pożyczkę z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z  możliwością jej umorzenia;
  • przedłużenie kredytów obrotowych, a także nowe finansowanie zabezpieczone w 80% gwarancjami de minimis BGK;
  • możliwość rozliczenia straty powstałej w 2020 r. z dochodem zadeklarowanym w 2019 r. - skorzystanie możliwe pod pewnymi warunkami;
  • możliwość odliczenia w podatku PIT i CIT darowizn (pieniężnych lub rzeczowych) przekazanych od dnia 1 stycznia 2020 r. na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem; jeśli darowizna zostanie przekazana do końca kwietnie br., będzie można odliczyć nawet 200 proc. jej wartości;
  • do końca czerwca nie będzie można wypowiedzieć umowy najmu, te które mają być rozwiązane po 31 marca będą z automatu przedłużane do końca czerwca na dotychczasowych warunkach.

 

Wszelkie ulgi oraz dofinansowania zapewnione przez rząd zostaną przyznane pod pewnymi warunkami, na zasadach określonych w Ustawie oraz dotyczą przedsiębiorców spełniających wskazane w niej kryteria. Warto pamiętać, że niektóre z mechanizmów pomocowych będą dostępne na odpowiedni wniosek i rozpatrywane będą według kolejności zgłoszeń do wyczerpania środków. Niezwykle istotną kwestią jest więc prawidłowe przygotowanie się do złożenia stosownych wniosków. Należy także pamiętać o krótkich terminach na ich dostarczenie.

Nasza kancelaria prawna, aby utrzymać ciągłość biznesową naszych klientów oraz ochronić ich biznes  w trakcie epidemii koronawirusa, przygotowała specjalne pakiety pomocy prawnej w wymiarze 5 i 10 godzin pracy radców prawnych i adwokatów na preferencyjnych warunkach.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 



#2 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:01

właśnie na czym polega ta pożyczka do 5 tys z możliwością jej umorzenia?

z tego co wyczytałem, to wystarczy prowadzić działalność 3 miesiące i z bomby możesz umorzyć. Podejrzane

#3 mustafa

mustafa
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:17

właśnie na czym polega ta pożyczka do 5 tys z możliwością jej umorzenia?

z tego co wyczytałem, to wystarczy prowadzić działalność 3 miesiące i z bomby możesz umorzyć. Podejrzane

Nie wiem czy ta pożyczka nie jest wyłącznie dla przedsiębiorców mających kogoś na etacie a nie dla samozatrudnionych. Jeżeli w okresie trzech miesięcy od daty przyznania pożyczki nie zmniejszysz zatrudnienia to wtedy zostaje ona umorzona.


  • Patryk64 lubi to
Tylko do przodu!

#4 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:32

Ktoś już załatwiał temat pożyczki? Bo ja na dniach chce to wysłać, a mam samozatrudnienie.



#5 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 12:42

Nie wiem czy ta pożyczka nie jest wyłącznie dla przedsiębiorców mających kogoś na etacie a nie dla samozatrudnionych. Jeżeli w okresie trzech miesięcy od daty przyznania pożyczki nie zmniejszysz zatrudnienia to wtedy zostaje ona umorzona.

wyczytałem, że samozatrudniony jeśli nie miał obrotu powyżej 2 mln ojro. Tylko właśnie o umorzeniu ani słowa

EDIT: I udokumentowanie że wydajesz hajs na koszty związane z działalnością

#6 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 22 kwiecień 2020 - 13:08

Samozatrudnieni i firmy mikro. Umorzenie na podstawie oswiadczenia po 3 miesiącach, że nadal prowadzi się działalność.

#7 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 22 kwiecień 2020 - 14:48

Postać wsparcia i jej warunki:
➔ mikroprzedsiębiorca (do 9 pracowników, do 2 mln EUR obrotu z jednym z dwóch ostatnich lat), który rozpoczął
działalność przed dniem 01 marca 2020 r.,
➔ pożyczka do 5.000 zł, udzielana na 12 miesięcy z karencją w spłacie przez 3 miesiące od dnia udzielenia, na
pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej,
➔ pożyczka udzielana przez Powiatowy Urząd Pracy - po ogłoszeniu naboru wniosków,
➔ możliwość jej umorzenia:
◆ konieczność prowadzenia działalności gospodarczej przez kolejne 3 miesiące (zmiana w Tarczy 2.0 -
pierwotnie samozatrudnieni nie mogli ubiegać się o pożyczkę, istniała konieczność utrzymania stanu
zatrudnienia),
 
➔ pożyczka nie stanowi przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych.


#8 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:32

W formularzu trzeba wpisać czy otrzymało się pomoc publiczna - czy zwolnienia z ZUS i świadczenie postojowe jest pomocą publiczną ? We wniosku wskazałem tylko postojowe, odnośnie zusu nie mam jeszcze decyzji

Użytkownik Budus edytował ten post 22 kwiecień 2020 - 21:33


#9 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:33

wyczytałem, że samozatrudniony jeśli nie miał obrotu powyżej 2 mln ojro. Tylko właśnie o umorzeniu ani słowa

EDIT: I udokumentowanie że wydajesz hajs na koszty związane z działalnością

Nie musisz dokumentować wydatków. Tylko 3 miesiące prowadzenia działalności po pożyczce

#10 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 21:55

Nie musisz dokumentować wydatków. Tylko 3 miesiące prowadzenia działalności po pożyczce


czyli w skrócie:
pisze se wniosek o pożyczk3. Jako że dostałem i postojowe i bral ZUS to pewnie przyznają mniej niż 5 tys i po 3 mies wysyłam info, że prowadzę dalej JDG i umarzają mi spłatę tego?

brzmi aż zbyt idiotycznie jak na nasz kraj. Wydaje się podstawą do wielu nadurzyć

#11 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 23 kwiecień 2020 - 12:41

czyli w skrócie:
pisze se wniosek o pożyczk3. Jako że dostałem i postojowe i bral ZUS to pewnie przyznają mniej niż 5 tys i po 3 mies wysyłam info, że prowadzę dalej JDG i umarzają mi spłatę tego?

brzmi aż zbyt idiotycznie jak na nasz kraj. Wydaje się podstawą do wielu nadurzyć

podobno przyznają tyle o ile wnioskowałeś bez względu na wcześniejszą pomoc.

babka z PUP z Chorzowa mówiła, aby sobie notować na co hajs poszedł bo do 5 lat może pojawić się kontrola ;)



#12 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 23 kwiecień 2020 - 12:46

Nie wi m czy to prawda ale kolega mi pisał wczoraj, który to załatwia, że 14 dni na to jest i w umowie jest klauzulą jak z Lidla 14 dni lub do wyczerpania zapasów. Cokolwiek to znaczy :)

#13 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 14:00

podobno przyznają tyle o ile wnioskowałeś bez względu na wcześniejszą pomoc.
babka z PUP z Chorzowa mówiła, aby sobie notować na co hajs poszedł bo do 5 lat może pojawić się kontrola ;)


juz mi ksiegowy pisal zeby wchodzic w to i ulozyc sobie kupke wydatkow z tej puli na czarna godzine wlasnie :)
do poniedzialku osobiscie trza to zlozyc

#14 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 23 kwiecień 2020 - 14:58

praca.gov.pl - potwierdzasz profilem zaufanym



#15 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 23 kwiecień 2020 - 15:02

I czemu do poniedziałku ?

#16 Gierdi

Gierdi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2020 - 15:35

1. Pragniemy poinformować, iż Powiatowe Urzędy Pracy w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie rozpoczęły nabór wniosków

 

WNIOSKÓW  MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORCÓW
o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych
od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne 
w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19
  
 
Termin naboru wniosków – od dnia 15.04.2020r. do dnia 28.04.2020r


#17 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2020 - 15:52

ale to nie jest ten sam element "tarczy" - tu jest dofinansowanie wynagrodzeń, a wcześnie była mowa o pożyczce na działalność



#18 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 18:52

ale to nie jest ten sam element "tarczy" - tu jest dofinansowanie wynagrodzeń, a wcześnie była mowa o pożyczce na działalność


aaa no to popierdoliłem, taki ten nasz kraj piękny, że aż nie wiesz z ilu pomocy skorzystać - tyle ich jest

#19 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 kwiecień 2020 - 19:15

Ja sie mocno zasadzam na tarcze ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie i poki nie ma na koncie, to nie mam zamiaru sie cieszyc, natomiast jezeli pis sie nagle nie wycofa, to te pieniadze beda.



#20 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 kwiecień 2020 - 21:09

Pa go jaki łasy na socjal :chamisko:


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#21 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 23 kwiecień 2020 - 21:11

Jak to jest z tym umorzeniem ZUS dla wszystkich JDG? 
na gov.pl nadal obowiązuje limit przychodu.



#22 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 kwiecień 2020 - 21:12

jak dostane, wkleje terrorowi kwote, to dostanie zawalu! Ino na to czekam. Te pieniadze nie sa wazne, ino to cisnienie u terrora :chamisko:

 

Zartuje, napierdalam, inwestuje, nie zwalniam ludzi (zaraz kogos zatrudnie ;), moze sie zwroci, chociaz i bez tego se poradzimy. Jak cos sypna, bedzie fajnie.


Użytkownik Mayek edytował ten post 23 kwiecień 2020 - 21:12


#23 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 24 kwiecień 2020 - 07:01

Jak to jest z tym umorzeniem ZUS dla wszystkich JDG?
na gov.pl nadal obowiązuje limit przychodu.

Na stronie ZUS jest zaktualizowane
https://www.zus.pl/b...2020-r_/3264418

#24 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 24 kwiecień 2020 - 11:14

Na stronie ZUS jest zaktualizowane
https://www.zus.pl/b...2020-r_/3264418

 

Na tej samej stronie stoi:

 

Jakie musisz spełnić warunki, aby skorzystać ze wsparcia?
 
Wykonywałeś pozarolniczą działalność  przed 1 kwietnia 2020 r. i opłacałeś składki wyłącznie na własne ubezpieczenia i Twój przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek nie przekracza kwoty 15 681 zł., tj. 300% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto za 2020 r.
 
Do tego jeszcze niżej jest do pobrania druk, na którym należy składać wniosek, a w nim:
 
"Oświadczam, że w pierwszym miesiącu, za który składam wniosek o zwolnienie z opłacania składek osiągnąłem
przychód** z prowadzenia działalności w wysokości: __________ zł
 
** ** wskazany przychód nie może być wyższy niż 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto
w gospodarce narodowej w 2020 r. tj. 15 681 zł. "
 
Jak zwykle wszystko popierdolili tak, żeby nic nie było jasne.  Chyba, ze to ja już mam korone na mózgu i nie potrafię w to grać ;(


#25 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 24 kwiecień 2020 - 13:56

Mam pełen manual do tarczy antykryzysowej opracowany, jak ktoś jest chętny piszcie na PW albo powiedzcie jak tutaj wstawić PDF. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych