Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory prezydenckie w Polsce


1432 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Druga tura wyborów prezydenckich (131 użytkowników oddało głos)

Na kogo oddasz swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

  1. Andrzej Duda (49 głosów [37.40%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.40%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (33 głosów [25.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.19%

  3. Nie wezmę udziału w głosowaniu (35 głosów [26.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.72%

  4. Oddam głos nieważny (14 głosów [10.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.69%

Jeśli w pierwszej turze głosowałeś na Krzysztofa Bosaka, to na kogo oddasz swój głos w drugiej turze?

  1. Andrzej Duda (36 głosów [27.48%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.48%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (12 głosów [9.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.16%

  3. Oddam głos nieważny/nie wezmę udziału w głosowaniu (42 głosów [32.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.06%

  4. Nie głosowałem na Krzysztofa Bosaka, swój wybór zaznaczyłem w pierwszym pytaniu (41 głosów [31.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.30%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1401 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:25

bedzie odbicie po recesji oraz troche pomysla to bedzie ok, bo sa ludzie, jak ja, ktorzy nie poszli ostatecznie na wybory, a jak ich tak dalej PO bedzie wkurwialo to pojda i zaglosuja na kaczora, byle nie na targowice. Wcale nas tak malo nie jest. Duzo tez zalezy od stosunku pis do konfederacji, bo sie moze okazac, ze jak dobrze zagraja, to konfederacja bardziej w kierunku pis pojdzie.

 

Zadnej repolonizacji nie bedzie, bo niby jak chcesz na wolnym rynku w panstwie prawa niemcow wywlaszczyc z kapitalu? :lol:

Nie robmy sobie zartow. Slogan i tyle. Pis to przy grupach interesu jest nikim, a poza tym zwyczajnie prawa wlasnosci nie da sie odebrac. TVN bedzie gadal to samo co teraz i chuja im mozna zrobic. Zejdzmy na ziemie. Niemcy beda dalej propagande robic w mediach, czy nam sie to podoba, czy nie.


  • Belfer lubi to

#1402 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:28

Mayek zobacz sobie Węgry jak pozbyli się większości w mediach.



#1403 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:40

konf jakby gdziekolwiek próbowała się sprzedać przed II turą straciłaby by masę głosów ludzi młodych gardzących pisem. 

 

Między innymi mój i szacunek za to, że postanowili zostawić to swoim wyborcom.nie patrząc na jakieś interesy. Za to zyskali bardzo dużo nie tylko w moich oczach, ale myślę oczach wielu wyborców. A to pierdolenie o podziale. Jasnym jest że ich poglądy gospodarcze oraz ideowe są niejako skorelowane z innymi partiami i nie są jednoznaczne np z pis, które gospodarczo poszło w socjal, który jest totalnie sprzeczny z ideą gospodarki jaką prezentuje konfa. 

I każdy logicznie myślący człowiek to pojmie. 



#1404 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:50

Dlatego teraz konfa dalej będzie traktowana jako wróg A mogło być inaczej.

 

 

Konfa mogła ugrać realne korzyści polityczne i to zaprzepascili.

 

Marcin, sprawiasz wrażenie kogoś, kto polityką interesuje się może od dwóch miesięcy. Wiara w to, że Kaczyński będzie chciał podzielić się z kimś realną władzą to kosmos. Kosmosem jest też wiara, że PiS przepchnąłby w dwa tygodnie jakieś ustawy Konfederacji. PiS nie miał na to ani ochoty, ani fizycznej możliwości. Jedyne co Konfederacja mogłaby ugrać, to parę mniej znaczących stanowisk, co byłoby dla Konfy politycznym samobójstwem. Jeśli jednym z filarów polityki PiS-u zawsze była eliminacja każdej formacji na prawo od nich (patrz: słynny już wywiad Lipińskiego), jeśli PiS bezwstydnie pompuje skrajnie lewackie partie pokroju Wiosny, a zarazem przemilcza/ośmiesza/atakuje Konfederacje, blokuje w czasie kampanii w TVP Bosaka, uwala wszystkie poprawki do ustaw/wnioski Konfederacji, to mam uwierzyć, że wystarczyło poprzeć teraz Dudę i Kaczyński już nie będzie traktował Konfederacji jako wroga? Poparli nas, to znaczy, że są fajni? Byliśmy traktowani jako wróg i dalej nim będziemy, ponieważ każde wzmocnienie Konfederacji jest dla PiS-u niebezpieczne. Już w 1 turze było widoczne, że Bosak najlepsze wyniki miał na ścianie wschodniej, w mateczniku PiS-u. Chyba w powiecie nowosądeckim miał nawet drugie miejsce - wyprzedził Trzaskowskiego. Uwierzę we wszystko, ale nie w to, że Kaczyński machnie na to ręką i pozwoli Konfederacji na (jak to powiedziałeś) ,,ugrywanie realnych politycznych korzyści". Jestem jednym z najzagorzalszych przeciwników PiS-u ponieważ uważam, że ta partia jest niezwykle szkodliwa dla Polski, jak i dla polskiej prawicy. Życie jednak toczy się dalej i nie wykluczam, że może będzie kiedyś taki moment, w którym Konfederacja będzie rozmawiała z PiS-em o współpracy, a nawet o koalicji rządowej. Żeby jednak usiąść do stołu z kimś takim jak Kaczyński, to trzeba mieć naprawdę bardzo mocne karty. Trzeba być też gotowym na wszystko, bo PiS potrafi bardzo brzydko grać. Teraz to na pewno nie jest jeszcze ten moment, bo Kaczyński nie usiądzie nawet z nami do tego stołu, będzie chciał nas wykończyć już w przedpokoju.



#1405 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2020 - 06:05

Tak jak Borg przed wyborami swoimi postami anty PiS zachęcił kilka osób do głosowania na PiS, tak teraz Marcin swoimi postami pro pisowskimi robi wszystko żeby ludzie tego żałowali.
Co do braku poparcia dla nikogo przez konfederację to chyba jeden z niewielu plusów jakie pamiętam od lat w polskiej biedapolityce. Myślę że to im zaprocentuje na duży plus w wyborach.

#1406 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:01

Marcin, Ty tu piszesz jak na Twitterze :chamisko: 


  • wojtekbezportek lubi to

#1407 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:09

Bgc, nie zaplusuje bo się okazało, że połowa elektoratu jest bardziej liberalna gospdarczo od pisu, a połowa jest bardziej konserwatywna/ideologicznie od pisu. Do tej pory jakis wspólny mianownik znajdowali w konfederacji. Tylko na dłuższa mete tak sie nie da i to co liberalne musi rozłożyć to co konserwatywne bądź to co konserwatywne przezwyciezyc to co liberalne. Dychotomia Trzaskowski/Duda była jednak dobrym momentem na określenie sie i wykonanie roboty ktora i tak jest do wykonania. Ja myślałem podobnie jak Ty, ale to było przed wyborami, ale jak słusznie napisał Mayek, wyjebalo takie szambo, ze to sa dwa różne światy z ktorymi Konfederacja będzie musiała coś zrobić, druga kwestia to taka, ze sie nie spodziewałem ze to bedzie po rowno. Wiedziałem, ze elektorat bedzie podzielony ale tak 70-30 na dude, ale nie na rowne pół !

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1408 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:22

To prawda że dwóch ruskich youtuberów dodzwoniło się do Dudy, podawali się za sekretarza generalnego Onz, a Duda to łyknął? Nie mam jak tego zweryfikować czy to fejk czy nie, ale jeśli się to potwierdzi, to przecież ktoś kto tego nie dopilinował powinien iść siedzieć.

#1409 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:28

A wg mnie nie macie racji, że względu na to, że elektoraty gospodarcze nie przywiązują większej uwagi do spraw ideowych moim zdaniem. A dużej grupie zwolenników konf właśnie ta część programowa odpowiada najbardziej. Szczerze daleko mi do radykalnej prawej strony i z mojej strony totalnie nie przeszkadza mi taki podział.

I jak się tak rozeznywalem wśród znajomych to mają podobne zdanie.

#1410 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:48

To prawda że dwóch ruskich youtuberów dodzwoniło się do Dudy, podawali się za sekretarza generalnego Onz, a Duda to łyknął? Nie mam jak tego zweryfikować czy to fejk czy nie, ale jeśli się to potwierdzi, to przecież ktoś kto tego nie dopilinował powinien iść siedzieć.

 

wychodzi na to, że tak:

 

https://www.onet.pl/...bl026q,79cfc278

 

jest i video:



#1411 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:51

Pałac Prezydencki potwierdza.
Kurwa to jest dramat. Państwo z dykty.
Druga sprawa to jak on sie wypowiada po angielsku, i przede wszystkim to że się nie orientuje przez 15 minut że coś jest nie tak, pomimo że tam lecą tak abstrakcyjne pytania, min o Żubrówke albo o to że Trzaskowski dzwonił pijany do Onz chwalić się że wygrał wybory.

Użytkownik Przemosz edytował ten post 15 lipiec 2020 - 09:52

  • Toczmek89 i Zbig lubią to

#1412 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 15 lipiec 2020 - 09:55

Pałac Prezydencki potwierdza.
Kurwa to jest dramat. Państwo z dykty.
Druga sprawa to jak on sie wypowiada po angielsku, i przede wszystkim to że się nie orientuje przez 15 minut że coś jest nie tak, pomimo że tam lecą tak abstrakcyjne pytania, min o Żubrówke albo o to że Trzaskowski dzwonił pijany do Onz chwalić się że wygrał wybory.

 

mnie nawet nie zdziwiłoby to, że te rozmowy tak normalnie wyglądają dlatego się nie jorgnął..

 

nie no kurwa, przez te 5 lat mógł chociaż na kurs angielskiego iść, ja pierdole.



#1413 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 15 lipiec 2020 - 10:33

Lo kurwa ale kompromitacja państwa. Jakby to wyciekło przed wyborami, zostało nagłośnione odpowiednio, to wygrałby RT. 

 

Ma ktoś transkrypcję całości po polsku?


  • Edy lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#1414 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 15 lipiec 2020 - 10:42

https://www.rmf24.pl...ten,nId,4612438

 

To sama rozmowa (treść) bez głupot, ale jak do niej w ogóle doszło? Szok.


Przyjaźń jest wszystkim!


#1415 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2020 - 10:47

Podobno tłumaczą się, że ten numer był tzw zaufanym i sprawdzonym numerem. Na ile to prawda nie mnie oceniać. Ale wygląda to dramatycznie. 

 

Nie mówiąc o jego sposobie wypowiadania się po angielsku. Toż to dramat na tym szczeblu...



#1416 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:08

Ci Ruscy z Yt mają umocowanie w służbach i o tym wiadomo. Wcześniej wkrecili Johnsona z UK, Sandersa i wielu innych. Kacapy nam po prostu pokazują, że służby mamy rozmontowane, no ale oni sami po 89 o to zadbali. Jakby chcieli zrobić to przed wyborami, to myślę że nie było żadnego problemu.
Dobrze że im Podlasia nie oddał...

#1417 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:10

A macie może transkrypcje tych wcześniejszych wkrętek (Sanders, Johanson itd.)?


Przyjaźń jest wszystkim!


#1418 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:11

Szczególnie po wyborach z ich perspektywy pokazanie gdzie jest nasze miejsce ma spory sens. I patrząc na to z jaką łatwością to zrobili to pewnie gdyby chcieli ingerować w ten sposób w wybory to zrobili by to z pewnością tydzień wcześniej. Ale to mogłoby prowadzić do niezłego skandalu. 



#1419 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 11:13

Ciekawe że ponoć wkręcili już tak Berniego Sandersa czy nawet Erdogana... I jakoś tak dziwnie ponoć większość z tych wkręconych ma coś na pieńku z Vladimirem. Także jak ten numer byłby "zaufany" to wcale mnie to nie zdziwi. Ale tego się i tak nie dowiemy.
Dobrze, że Duda chociaż nic nie palnął głupiego. Ale kompromitacja jakiej dawno nie było!

#1420 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 15 lipiec 2020 - 12:12

Sanders: https://youtu.be/Leh-QlpD0Yk


Użytkownik Szafa edytował ten post 15 lipiec 2020 - 12:15


#1421 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 lipiec 2020 - 12:22

Trzeba było na czaskoskiego głosować, to by Abwehra nie dopuściła do takiego skandalu w kolonii!
  • ToJa i paulek lubią to

#1422 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 12:24

Duda na szczęście nic nie palnął głupiego, ale sama akcja to kompromitacja jednak jego otoczenia i służb. To, że wkręcali innych to żadne usprawiedliwienie bo też powinno być przestrogą, że takie akcje mogą się powtórzyć i trzeba się zabezpieczyć.

Co do angielskiego to fakt jest taki,że w pewnym wieku już nie opanujesz perfekcyjnie języka, ale jakiś w miarę przyzwoity poziom można osiągnąć (co pokazuje przykład Tuska).

#1423 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 12:45

Trzeba było na czaskoskiego głosować, to by Abwehra nie dopuściła do takiego skandalu w kolonii!

Mayek skończ już obrażać konkurentów. Trzeba czasami przyznać się do błędu.



#1424 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 13:35

Kurwa, ta rozmowa jest rewelacyjna. Jeżeli Duda nie był świadomy że to troll, a mógł nie być, bo po niedzieli zapewne co chwilę miał telefon, to ta rozmowa bardzo dobrze o nim świadczy. Towarzysze od Tuska by wyzywali od chujów Dudę.  

Cieszy mnie też, że służby rosyjskie robią takie, obiektywnie rzecz ujmując, śmieszne akcję pod publiczkę. Tylko na tyle ich stać, bo trzeba pamiętać, że polityka to permanentny stan konfliktu w którym raz się przegrywa a raz wygrywa. Jeżeli zwycięstwem rosji mają być takie fejkowe rozmowy to nie mam pytań haha  bo równie dobrze mogliby nas wysadzić jakąś elektrownie czy coś.

Jak was grzeją tego typu bzdury to radzę ochłonąć. Wiadomo, lepiej aby czegoś takiego nie było, ale żyjemy w Polsce i jak na stan naszego państwa to dobrze że u nas nie ma wojsk okupacyjnych i łapanek na ulicy a jedynym problemem jest dodzwonienie się rosyjskich trolii  do PAD.


  • ToJa i Belfer lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1425 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:51

Gdyby Konfa poparła pis,czy po,to by był ich koniec.Ludzie głosowali na Trzaska przeciw Dudzie i tyle.
  • Bartek84 i BGC1964 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych