Skocz do zawartości


Zdjęcie

Socjologia


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:10

Może temat się przyjmie.

Zakres terminu "socjologia" jest bardzo szeroki, więc może znajdą się chętni do dyskusji. Chciałbym żebyśmy pisali tu o wszystkich dziwactwach, ale i też rzeczach godnych pochwały w kontekście społeczeństwa. Oczywiście jest temat "Antyfeministyczna", który już jest miejscem na wylewanie różnego rodzaju frustracji, ale dotyczy on w zasadzie tylko kobiet.

Na początek może nastoletni patoyoutuber o pseudonimie "Narcyz". Ogólnie o gościu nigdy nie słyszałem, ale wczoraj przeglądając zasoby internetu natrafiłem na reportaż "Uwaga po uwadze", w którym jest on i jego rodzeństwo - wspólnie tworzą wulgarne treści, a najbardziej kontrowersyjną kwestią jest wykorzystywanie przez "Narcyza" jego 11-letniej siostry w celu tworzenia patofilmików. W telewizji wyśmiali na wizji Ryszarda Cebulę tworzącego reportaż na ich temat nie robiąc sobie nic z jego uwag, że mogą zniszczyć przyszłość siostry. Poniżej przykład:

https://youtu.be/2GhxnlUJSGs

Nagrywają na siebie wzajemnie dissy, w których on nazywa dziecko "płaską łaską". W tym momencie pojawia się pytanie, co jest nie tak z kwestią wychowania? Czy szkoły zatraciły już elementarne zadanie, jakim jest kształtowanie młodego człowieka na przyzwoitego obywatela? Czy to wina postępu technologicznego, w którym już młodzież wczesnoszkolna ma dostęp do urządzeń mobilnych i internetu, gdzie jedynym ograniczeniem korzystania z nich jest często ułomna pod tym względem władza rodzicielska? No właśnie, gdzie są rodzice takiej młodzieży? Czy jednostka rodziny sprowadza się tylko do zaspokajania potrzeb materialnych jej członków przy mniejszym uwzględnieniu poświęcania czasu i uwagi na wychowanie dzieci?

Młodzież ma coraz gorsze wzorce, jesteśmy jednym z najmniej czytających narodów Europy (choć ja sam wielkim entuzjastą tradycyjnej literatury nie byłem i nie jestem, ale wiem że to podstawowy błąd), a właśnie tacy patoyoutuberzy są nie dość, że akceptowalni społecznie, to jeszcze po komentarzach pod ich dziełami widać szerokie zainteresowanie, aprobatę i wręcz czerpanie wzorców. Czy obudzimy się z w na dzisiaj dość odległej, ale jednak zbliżającej się rzeczywistości, gdy młodzież nie znająca życia bez cyfryzacji wzorująca się na internetowej patologii będzie kastą dycydentów? Cała ta młodzież pojawiła się w telewizji po czym nagrała diss na Ryszarda Cebulę. Przykłady można mnożyć - jeszcze niedawno wzorem dla wielu i idolem był idiota nabijający się często z krzywdy ludzkiej tylko dlatego, że pozwalał mu na to jego status materialny - niejaki Marek znany pod pseudonimem "Lord Kruszwil".

Dokąd to wszystko zmierza? Zapraszam do dyskusji :D

Ekstraklasa dla Katowic! 


#2 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:11

Oczywiście jest temat "Antyfeministyczna", który już jest miejscem na wylewanie różnego rodzaju frustracji, ale dotyczy on w zasadzie tylko kobiet.

 

bankowo sie twoj temat przyjmie, jak bedziesz takie kocopoły dupił.


  • terror lubi to

#3 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:22

Frustracja Mayku to inaczej niezadowolenie. To już chyba nie jest kocopoł bo głównie jest tam krytyka różnego stanu rzeczy wynikającą z raczej niezadowolenia ;) Czepiasz się pojedynczych słów, na dodatek bardzo niepotrzebnie.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#4 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:43

No bo pierdolisz. Jaka frustracja ? Ja odkąd zacząłem interesować się tematem ZNACZNIE lepiej mi się funkcjonuje bo lepiej poznałem mechanizmy relacji. Do tego wiem ze ewentualna frustracja wynika tylko u wyłącznie z narzuconych nam przez kulturę ról. My się w ogóle w to nie musimy wpisywać.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:55

Udostępniane tam informacje są wrzucane w negatywnym kontekście, nie ma tam aprobaty dla tego co jest komentowane. Źle (niefortunnie) się wyraziłem, a wy się przyjebaliście :D

Wiadomo przecież co jest pięć.

Teraz to już tu chuj a nie temat będzie, ech :chamisko:

Ekstraklasa dla Katowic! 


#6 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:27

Ja pierdole @Mayek, @terror musieliście...

gdy młodzież nie znająca życia bez cyfryzacji wzorująca się na internetowej patologii będzie kastą dycydentów?


Nie będzie.

#7 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:29

Pierdolisz jak potrzaskany też w tym wątku, bo piszesz to samo co pierdolą wykładowcy na pierwszych zajęciach z socjologii wychowania  :chamisko:  Oderwanie od rzeczywistości i liberalne zaczadzenie. 

 

Ja ci powiem co jest z naszym społeczeństwem. Nic. 

Ono takie było, jest i będzie. Różnica jest taka, że temu społeczeństwu dano środki do wyrażania własnej opinii w postaci czy to systemu politycznego czy nowych technologii jak cyberprzestrzeń. Jak to się mówi? "Póki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żes debil"

Co do czytelnictwa. To też jakiś fetysz tych sfeminizowanych idealistek po mgr. 

Nie chce mi się rozwijać, Szczepan dobrze pojechał w temacie. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#8 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:46

https://tvs.pl/infor...-lat-wiezienia/

Według danych służb w ostatnich latach dramatycznie wzrósł odsetek zabójstw i gwałtów dokonywanych przez osoby nastoletnie. Kolejny przykład demoralizacji i dehumanizacji młodych ludzi.

Kiedyś, gdy młodzież szukała wrażeń to uczestniczyła w działaniach różnych grup w celu wyszumienia, a teraz dochodzi do zjawisk patologicznych na coraz większą skalę. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

W kilkudziesięciu krajach świata stosuje się karę śmierci - w tym w tych zaliczanych do demokratycznych i wysokorozwiniętych. Dla takiego zboczeńca, które skrzywdziło dziecko i możliwe, że zostawiło mu ślad na psychice do końca życia kara powinna być jedna - oczywiście wtedy, gdy zarzuty się potwierdzą.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#9 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 styczeń 2020 - 13:04

Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Liberalizacja i demokratyzacja prawa.

Aktualnie gwałt nie jest rapt tylko viol  - kiedyś to była zbrodnia, dzisiaj przemoc. 

Co to oznacza? ano to, że gwałt prawie niczym się nie różni od pobicia. Takiego świata chciały feministki to go mają. Całkowite uprzedmiotowienie kobiety. 

To jest kolejny przykład, że demokratyzacja to rak. Zlikwidować demokrację, prawa człowieka, egalitaryzm etc. i większość problemow się rozwiąże sama. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#10 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 31 maj 2022 - 07:29

https://pch24.pl/eko...sie-marionetki/

Ciekawy artykuł, polecam całość. Można rzec - artykuł o kształtowaniu owcy.


Czy zgadzamy się na to, by wszelcy decydenci, którzy „wiedzą lepiej” manipulowali tzw. architekturą wyboru pozostałych obywateli, by skłonić ich do przyjęcia opcji pożądanej przez tychże decydentów? Do tego mniej więcej sprowadza się stosowana od ponad dekady „ekonomia polityczna szturchania” („nudge”).

(..)

"Ekonomia szturchania” nie tylko próbuje zmienić zachowania ludzkie, ale przyczynia się do większej infantylizacji i dehumanizacji, oddziałując podprogowo i niejako zwalniając ludzi z myślenia. Wykorzystując słabości natury ludzkiej, podsuwa gotowe wzorce zachowań, swoiste skróty myślowe.

(..)

Strategie wykorzystujące narzędzia z nauk behawioralnych mają pomóc kierować ludzkim zachowaniem i osiągać cele polityki publicznej, przedstawiając do wyboru – w określony sposób – ograniczony zestaw pożądanych opcji.

(..)

Ze względu na coraz większy dostęp firm do danych i postępującą cyfryzację prognozuje się, że „ekonomia szturchania” będzie dynamicznie rozwijać się w przyszłości, praktycznie w każdej dziedzinie życia.

(..)

Nie będzie się jednak przyczyniać do kształtowania świadomych, myślących ludzi, lecz bezrefleksyjnych pracowników i obywateli postępujących w zautomatyzowany sposób, których zachowania będzie można w dowolny sposób kształtować, w zależności od okoliczności panujących w danym czasie i zapotrzebowania kadry manipulującej tymi zachowaniami.

(..)

Stawianie zaś na automatyzm, irracjonalność, impulsywność deformuje i sprowadza ludzi do marionetek, którymi będzie można łatwo sterować i które będzie można kształtować w dowolny sposób
Bóg, Honor, Ojczyzna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych