Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory do parlamentu 13.10.2019.


284 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory do parlamentu 13.10.2019 (126 użytkowników oddało głos)

Na kogo zagłosujesz w wyborach?

  1. PSL + Kukiz (6 głosów [4.76%])

    Procent z głosów: 4.76%

  2. PiS (19 głosów [15.08%])

    Procent z głosów: 15.08%

  3. SLD + Lewica + Razem (1 głosów [0.79%])

    Procent z głosów: 0.79%

  4. Konfederacja (77 głosów [61.11%])

    Procent z głosów: 61.11%

  5. PO + .N (3 głosów [2.38%])

    Procent z głosów: 2.38%

  6. Głosowano Nie idę na wybory (15 głosów [11.90%])

    Procent z głosów: 11.90%

  7. Oddam głos nieważny (5 głosów [3.97%])

    Procent z głosów: 3.97%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#276 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2019 - 20:53

PiS składa protesty wyborcze. Chodzi o dwa okręgi do Senatu
PAP opisując swoje ustalenia doprecyzowała jedynie, że protesty dotyczą okręgów nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin).

Na * opisywaliśmy już sytuację w okręgu nr 100. Zwyciężył tam Stanisław Gawłowski (startował z własnego komitetu), jednak wyprzedził kandydata PiS Krzysztofa Nieckarza o zaledwie 320 głosów (44 956 głosów kontra 44 636).

Z kolei w okręgu nr 75 (Katowice), kandydata PiS Czesława Ryszkę pokonała kandydatka SLD Gabriela Morawska-Stanecka. Tu różnica głosów była większa: kandydatka SLD miała ich 64 172, Ryszka - 61 823. Jej przewaga to dokładnie 2349 głosów.

 

Na marginesie: 

Okręg nr 75 nie obejmuje Katowic, lecz powiat bieruńsko-lędziński, Mysłowice i Tychy. 

 

Natomiast co do okręgu 100 i senatora-elekta z zarzutami: Nawet jako pełnoprawny senator nie będzie chroniony immunitetem. Skazanie Gawłowskiego przez sąd (kiedyś do tego dojdzie, choć usłużna prokuratura będzie musiała się postarać) z automatu wywali go z Senatu RP. Wówczas - zgodnie z ordynacją wyborczą - albo będą zarządzone nowe wybory uzupełniające w tym okręgu (chyba tak jest JOW-ach), albo na opróżnione miejsce wejdzie kolejny z największą liczbą głosów.   


MCMLXIV  :szpada:


#277 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2019 - 21:05

Tak, do senatu są nowe wybory zarządzane.


Użytkownik ToJa edytował ten post 21 październik 2019 - 21:06

  • Edy lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#278 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 21 październik 2019 - 21:24

Zapewne na tym się skończy. Ale też ich rozumiem że chwytają się wszystkiego bo brakło im niewiele do większości, zwłaszcza, że w Koszalinie ta różnica była ok 300 głosów. Każdy by tak postąpił.

Choć też nie zdziwię się, jak się okaże że jakiś geniusz w komisji policzył jako ważne te głosy ze skreślonym logiem zamiast kratką po lewej.

Teraz piszesz ze każdy by tak postąpił i piszesz to ze zrozumieniem. Dam se rękę uciąć że jak by było w drugą stronę to ty jako naczelna pisówa inaczej byś to interpretowala.

#279 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 październik 2019 - 21:46

To nie masz ręki. Przecież PO też coś przebąkuje, że składa wniosek o ponowne przeliczenie głosów w 2 okręgach. I co mam nogą tupać w barierki pod sejmem ? :lol:  A niech liczą skoro tak można. Konfederacja miała złożyć protest do SN o unieważnienie wyborów bo tvp nie wykonało wyroku sądu w trybie wyborczym. 


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#280 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 24 październik 2019 - 09:09



Dybowski z ruchu kontroli wyborów o nieprawidłowościach w głosowaniu m.in. podwójne głosowania przez zaświadczenia, błędne spisy wyborców, niedoprecyzowany program liczenia głosów - głosy na Szyszkę nieważne zamiast na następnego kandydata, dużo głosów nieważnych z powodu dwóch krzyżyków itp

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 24 październik 2019 - 09:10

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#281 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 24 październik 2019 - 09:32

Mój ziomek chciał iść głosować i powiedziano mu, że już zagłosował (Był podpis kogoś innego) najprawdopodobniej ktoś sie popierdolił, ale generalnie mógł z tego robić aferkę



#282 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2019 - 12:17

Mój ziomek chciał iść głosować i powiedziano mu, że już zagłosował (Był podpis kogoś innego) najprawdopodobniej ktoś sie popierdolił, ale generalnie mógł z tego robić aferkę

Bardzo ciekawa sytuacja uzmysławiająca jaką ta demokracja jest fikcją i iluzją nie poparta żadnymi KONKRETAMI. Chłopa nie zagłosował, i co teraz? Całą ta narracja i obowiązku (lol, jest co najwyżej prawo, a nie obowiązek) pryska jak bańka. Podobnie jest z konstytucją. Niech żyje katechon! - oto pragnienie współistnienia. Niech żyje konstytucja! - oto pragnienie egzystencji na kartce papieru, którą już wiele razy widzieliśmy podartą. Demokracja dla podludzi. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#283 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 październik 2019 - 14:24

Pięknie piszesz.Pewnie ktpś z komisji sie poprostu pomylił.Dziwne to nie jest jak siedzisz tam tyle godzin.Oczywiscie powinno to byc wyjaśnione by chłopak mógł zagłosować
  • ToJa lubi to

#284 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 24 październik 2019 - 15:51

Mój ziomek chciał iść głosować i powiedziano mu, że już zagłosował (Był podpis kogoś innego) najprawdopodobniej ktoś sie popierdolił, ale generalnie mógł z tego robić aferkę

No ale podpisany ktoś mógł być z nad niego lub poniżej. Pewno sąsiad. Więc mógł podpisać się w jego miejscu i po problemie. Przecież nie podpisał się ktoś jego nazwiskiem tylko swoim.
  • kosa i ToJa lubią to

#285 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 24 październik 2019 - 21:59

W tych historiach, że ktoś coś miał to jednak zalecam duży dystans. Przy Bytowie wyszło, że każdy wiedział, że ma się odwołać, każdy to zrobił, a potem nagle 40 osób nie ma w systemie, bo zamuliło. A KAŻDY z nich pisał, że to zrobił, a teraz głupie wykręty. Też nie umiem sobie wyobrazić, że idę zagłosować, mówią mi, że już głosowałem, a ja wychodzę z punktu i idę do domu olewając sprawe. 


Użytkownik kosa edytował ten post 24 październik 2019 - 22:00

Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych