Skocz do zawartości


Zdjęcie

RTV


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 06 sierpień 2019 - 09:23

Widze, że jest osobny tematy komputerów, konsol a nie ma RTV, więc pozwoliłem sobie załozyć.

 

Jest tu ktoś kto jest na czasie i może pomóc w zakupie TV?

Chciałbym wydać coś koło 3000 zł  ok 55 cali. 4K

Na co zwracać uwagę, bo średnio znam się na  tych dodatkowych funkcjach  typu HDR itd..

 

Wstępnie wytypowałem takie

 

https://www.mediaexp...pla,id-1100777w

https://www.mediaexp...x700e,id-821486

 

https://www.mediaexp...7096,id-1168050

 

Co o nich myslicie?

Nie ukrywam, że od zawsze jakoś wiekszośc sprzętów to LG  w domu  ( TV, kino, lodówka, monitory itd) i albo mam szczęście albo one się nie psuja.

 

W tej chwili mam 50 cali plazme z LG 8-9 lat. Czekałem aż sie zepsuje ale chyba to szybko nie nastąpi :( jednak bierze trochę prądu i sie grzeje jak to plazma, więc trzeba coś nowego kupić.

 

PS. Jakby ktoś chciał po taniości go odkupić to też dać znać.

 

 

 

 

 

 



#2 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:01

A może mamy tu kogoś, kto handluje telewizornią (nowe, używane, powystawowe, naprawiane)?

Ja szukam tv od 40'' wzwyż 4k do 1000pln



#3 Z Trojkata Bermudzkiego

Z Trojkata Bermudzkiego
  • SK1964

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:12

Widze, że jest osobny tematy komputerów, konsol a nie ma RTV, więc pozwoliłem sobie załozyć.

Jest tu ktoś kto jest na czasie i może pomóc w zakupie TV?
Chciałbym wydać coś koło 3000 zł ok 55 cali. 4K
Na co zwracać uwagę, bo średnio znam się na tych dodatkowych funkcjach typu HDR itd..

Wstępnie wytypowałem takie

https://www.mediaexp...pla,id-1100777w
https://www.mediaexp...x700e,id-821486

https://www.mediaexp...7096,id-1168050

Co o nich myslicie?
Nie ukrywam, że od zawsze jakoś wiekszośc sprzętów to LG w domu ( TV, kino, lodówka, monitory itd) i albo mam szczęście albo one się nie psuja.

W tej chwili mam 50 cali plazme z LG 8-9 lat. Czekałem aż sie zepsuje ale chyba to szybko nie nastąpi :( jednak bierze trochę prądu i sie grzeje jak to plazma, więc trzeba coś nowego kupić.

PS. Jakby ktoś chciał po taniości go odkupić to też dać znać.

Za 3699 gdzies był w promocji w zeszłym tyg
55 LG Oled z dolby atmos.
Więc wolał bym dołożyć te 500-600zl, a komfort oglądania zupełnie inny.
Na trzech stawach tylko nie pamiętam czy to było euro,media Markt czy expert

Użytkownik Z Trojkata Bermudzkiego edytował ten post 06 sierpień 2019 - 12:14


#4 katowicer

katowicer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 sierpień 2019 - 15:28

Który kanał w tv wrzuca coś w dolby atmos?Po swoich poszukiwaniach i testach proponuje wybierz sobie ten który Ci się bardziej podoba. Nie zauważysz różnicy w tej cenie. LG ma fajnego pilota. Fajny gadżet przydatny do Smarta. Ważne co wrzucasz na obraz. Wg mnie najlepszy obraz wychodzi z NC+. Jeśli wrzucisz słabe YouTube to na nic tv za 10000zl.

#5 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 06 sierpień 2019 - 15:31

Nie wiem jak z Samsungiem i innymi, ale LG ma fajną apke na smartfony, gdzie palcem na telefonie sterujesz kursorem na tv i wpisujesz tekst. mega pomaga jak się korzysta z przeglądarki na tv, jakieś zalukaj czy CDA.

#6 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 sierpień 2019 - 16:42

Pamiętaj tylko że jak kupisz dobry tv i będziesz chciał mieć dobry obraz choćby z dekodera nie oszczędzaj na kablu HDMI. Jak wydasz te 3000 kup kabel za 100zł A nie za 10 ...różnice widać gołym okiem

#7 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 06 sierpień 2019 - 17:03

Serio? może się coś zmieniło, ale generalnie z tymi kablami HDMI to kiedyś była ściema  wchuj.
Jak kupiłem TV(około 5-6 lat temu) to też się szarpnąłem na wszystko najlepsze i jakies kurwa złote kable i to wszystko to był pic na wode. Z aliexpress kable za dolara miały taką samą jakość( ale padały po kilku miesiącach) jak kabel za 150zł



#8 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:40

To o czym pisze Muerte to prawda. Tak samo masz z kablami do ładowarki. Jak do ładowarki z sc albo qc dasz ciulaty kabel to nigdy szybko nie naladuje telefonu

#9 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2019 - 05:24

Spotkał się ktoś z czym takim, że do wygranych aplikacji nie da się dograć nowych? Nie ma nigdzie opcji dogrania?
Chodzi o SONY bravia kdl-49we6

#10 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 08 sierpień 2019 - 05:47

To o czym pisze Muerte to prawda. Tak samo masz z kablami do ładowarki. Jak do ładowarki z sc albo qc dasz ciulaty kabel to nigdy szybko nie naladuje telefonu

kabel nic nie ma do ładowania ; ) prędzej sama ładowarka, może ograniczac prąd. Nie kabel : )



#11 jas1u

jas1u
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2019 - 06:54

kabel nic nie ma do ładowania ; ) prędzej sama ładowarka, może ograniczac prąd. Nie kabel : )

 

Zdziwiłbyś się.

Ładowarka oczywiście też może ograniczać ale zestaw mocna ładowarka + nieodpowiedni przewód też się nie sprawdza (sprawdzone empirycznie).

Jeżeli mówimy o ładowarce >1A to nie ma różnicy.



#12 Duch

Duch
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2019 - 07:31

kabel nic nie ma do ładowania ; ) prędzej sama ładowarka, może ograniczac prąd. Nie kabel : )

Nie jestem pewien,bo do szkoły dawno temu chodziłem, jednak zdaje mi się, że jeżeli masz zbyt cienki przewód i słabej jakości ekran to uzyskasz nie korzystne straty napięcia na wyjściu w tym przypadku "końca" ładowarki. Ważną rolę też ilu amperową masz ładowarkę. Im ich więcej tym teoretycznie powinien telefon szybciej się naładować.



#13 Polo

Polo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2019 - 08:46

kabel nic nie ma do ładowania ; ) prędzej sama ładowarka, może ograniczac prąd. Nie kabel : )


Co jak co, ale na takich rzeczach tos się nie znoł przynajmniej w szkole, chyba żeś na starość zmadrzal hahha

#14 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 08 sierpień 2019 - 08:59

Nie jestem pewien,bo do szkoły dawno temu chodziłem, jednak zdaje mi się, że jeżeli masz zbyt cienki przewód i słabej jakości ekran to uzyskasz nie korzystne straty napięcia na wyjściu w tym przypadku "końca" ładowarki. Ważną rolę też ilu amperową masz ładowarkę. Im ich więcej tym teoretycznie powinien telefon szybciej się naładować.

W skrajnych przypadkach można nawet zjarać kabel.



#15 gniotek1102

gniotek1102
  • SK1964

Napisano 06 listopad 2023 - 12:07

Ktoś może doradzić bo nie znam się na tym kompletnie.
Szukam telewizora do max 5 tysięcy 55 cali 
coś wartego uwagi ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych