Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieruchomości


1205 odpowiedzi w tym temacie

#376 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 26 lipiec 2017 - 09:36

MDM, lub jakiś inny program na mieszkanie z dofinansowaniem.

Z kim można pogadać na ten temat, kto wyjaśni, co gdzie, jak, co się opłaca itp?

opuszczasz miato sypialnie? : (



#377 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 09:44

Nie, tutaj jest pięknie :)


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#378 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:20

Czy na mdm da się zarobić, czy jest to tak skonstruowane, zeby faktycznie dostali ci co potrzebują?

#379 koleś

koleś
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:25

Czy na mdm da się zarobić, czy jest to tak skonstruowane, zeby faktycznie dostali ci co potrzebują?

 

Co masz na myśli pisząc zarobić?

 

Dostaną Ci co złożą jak najszybciej wniosek. Z wymogów formalnych jest tylko brak posiadania wcześniej nieruchomości i wiek poniżej 35-lat.

 

Mieszkanie te nie można sprzedać/wynajmować przez okres 5 lat. Chyba że wynajmie się bez umowy.


Użytkownik koleś edytował ten post 26 lipiec 2017 - 10:26


#380 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:28

Zarobić = włożyć X, a wyciągnąć X + 20%

#381 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 11:57

Generalnie plan jest taki, że mieszkanie kupić i wynajmować. Podobno nie można, jakie są kary za to, że mnie ktoś przyłapie / podpierdoli?

I drugie pytanie.

Nie można być właścicielem żadnej nieruchomości. OK, a co w przypadku, kiedy załapię się na MDM, a np. po pół roku stanę się takim właścicielem?

Albo co w przypadku testamentu, w którym jest napisane, że po śmierci dziadków ich mieszkanie przechodzi na mnie?


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#382 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:26

Napisz do mdm o testamencie. Grozi ci prawdopodobnie zwrot hajsu. W sumie dobrze, bo to jest program mieszkaniowy, a nie program do robienia wałków :)

#383 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:28

Napisz do mdm o testamencie. Grozi ci prawdopodobnie zwrot hajsu. W sumie dobrze, bo to jest program mieszkaniowy, a nie program do robienia wałków :)

 

Jakich wałków?

Chcę pomóc bratu, który nie ma zdolości kredytowej, a przy okazji mieć nieruchomość na przyszłość  :hihi:


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#384 maks_wnc

maks_wnc
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:40

Generalnie plan jest taki, że mieszkanie kupić i wynajmować. Podobno nie można, jakie są kary za to, że mnie ktoś przyłapie / podpierdoli?

I drugie pytanie.

Nie można być właścicielem żadnej nieruchomości. OK, a co w przypadku, kiedy załapię się na MDM, a np. po pół roku stanę się takim właścicielem?

Albo co w przypadku testamentu, w którym jest napisane, że po śmierci dziadków ich mieszkanie przechodzi na mnie?

 

Podczas podpisywania umowy kredytowej z dofinansowaniem MDM podpisujesz również deklarację wekslową oraz weksel in blanco na rzecz BGK (bank gospodarstwa krajowego- instytucja udzielająca dofinansowania). Jeśli w przeciągu 5 lat złamiesz którykolwiek z zakazów weksel może zostać uruchomiony. Nie musi Cię również nikt podpierdolić, BGK może Ci zrobić kontrole kto zamieszkuje nieruchomość.

 

Co do drugiego pytania, to tak samo jak pisałem wyżej, jak kupisz inne mieszkanie lub dostaniesz w darowiźnie to każą zwrócić dopłatę. Jeśli dostaniesz w spadku np. po dziadkach to nic się nie dzieje i zachowujesz dopłatę.



#385 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 12:41

Ok, dzięki.

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#386 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:15

Ta kasa z MDM jest na tyle niska, że pierdoliłbym robienie wałków. To nie rok, dwa, a pięć pilnowania. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#387 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:23

mowiac o walku chodzilo mi to, ze nie warto brac mdm, zeby mieszkanie wynajac, bo bardzo latwo wpasc. Nie wiedzialem, ze brat nie moze mieszkac w takim mdm. Jak brat ma problem ze zdolnoscia kredytowa, ale ma pieniadze, to chyba nie musze mowic, co masz zrobic. Masz znajomych, kombinuj. 3 miesieczna zdolnosc to zart.



#388 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:24

Do MDM wymagają tylko 3 miesięcznej zdolności?


Przyjaźń jest wszystkim!


#389 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:33

a kurde, przepraszam, nie wiem. Do kredytow gotowkowych wymagaja 3 miesiecznej. Tutaj i tak posredniczy bank, wiec pewnie zasady sa takie jak w kredytach hipotecznych.



#390 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:39

No i mi się wydaje, że na hipoteczne, to trzeba dużo więcej miesięcy wstecz.


Przyjaźń jest wszystkim!


#391 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:50

http://www.finansowa...dyt-hipoteczny/

 

w sumie to i tak zalezy od kwoty i warunkow. Przy gotowkowym dawalem 3 miesiace dochodow, wczesniej mialem mini kredyt i mialem ok scoring. Tutaj pewnie jest to bardziej analizowane. Z drugiej strony zalezy to od kwoty, bo nikt nie powiedzial, ze nie mozna kupic mieszkania za 100 kola.



#392 maks_wnc

maks_wnc
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:21

No i mi się wydaje, że na hipoteczne, to trzeba dużo więcej miesięcy wstecz.

 

Tutaj wszystko zależy od banku w którym  składasz wniosek. Są banki które będą chciały liczyć zdolność na podstawie 3 ostatnich miesięcy a są takie które będą liczyć na podstawie 6 ostatnich miesięcy a do tego pit11 za poprzedni rok.



#393 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:27

Co za bzdury, miałem zdolność około 1.5 Roku wstecz na umowę o prace to nie chciano mi dać kredytu w RTV na tel za 600 zł Lol już widzę mój bój w sprawie hipoteki

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#394 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:38

Wiedzieli że jesteś lewakiem i nie uznaje wlanssoic prywatnej to ci nie dali :chamisko:
Mam 6 cyfrowy kredyt na umowę o pracę na 3 miesiące wstecz więc jest to możliwe.
  • Simao lubi to

#395 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:13

Ma ktoś mieszkanie ogrzewane prądem? Fest drogo takie coś wychodzi? 2 pokoje+kuchnia około 40m2



#396 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:26

Jak będziesz walić na lewo to nie dużo heh

Najważniejsze czy masz licznik dwutaryfowy, np. przy kaflokach nie jest tak źle bo odpalasz piec w taryfie nocnej (22-6) i trzyma ciepło do tej 12-14.

Najprościej to sobie oblicz ile Cie wyjdzie. 1 kwh to tak średnio na nocnej 50 gr.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#397 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:27

Ja musiałem z roku czasu przedstawić wpływy z tytułu umowy o pracę. Żonie brakło miesiąca i nie wzięli jej wypłat pod uwagę.

#398 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:02

Ma ktoś mieszkanie ogrzewane prądem? Fest drogo takie coś wychodzi? 2 pokoje+kuchnia około 40m2

 

Ogolnie drogo, ale jest duzo czynnikow, jak ocieplany blok, okna, sasiedzi itp. 

 

Prad to najdrozsze media do ogrzewania mieszkania.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#399 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:07

No właśnie niy mom kafloka :(
Po prostu jakiś grzejnik elektryczny,ale też umowa najmu na pół roku więc jak richtich to wychodzi tak chujowo to w zima moga pitać. Okna nowe plastikowe. familok chuj wie czy ocieplany



#400 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:07

Na bank wyjdzie drogo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych