Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzamy i remontujemy mieszkanie


1191 odpowiedzi w tym temacie

#526 gniotek1102

gniotek1102
  • SK1964

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:01

Planuje budowe domu oglądałem gotowe projektu różnych firm i średnie koszty domu okolo 100m2 oscyluja w granicach 350-400 tysięcy(stan deweloperski).
Czy budowa nowego domu naprawdę tyle kosztuje ?
Jakie firmy warto wziąć pod uwage ?
Od czego zacząć to wszystko bo ilość informacji w necie jest przytłaczająca.

Użytkownik gniotek1102 edytował ten post 29 lipiec 2018 - 19:01


#527 migot

migot
  • SK1964

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:16

koszt budowy do stanu tzw deweloperskiego, to na pewno nie jest tyle. jeśli mówimy o budowie we własnym zakresie.

obecnie trzeba liczyć maksymalnie 2000zł metr/nawet mniej przy kombinacjach :). Twoja cena to pod klucz raczej.

 

budowę domu można zlecić małej firmie, nawet 5-cio osobowej. z tym że trzeba pamiętać o dobrze skonstruowanej umowie, bo ciuli nie brakuje.

 

co do gotowych projektów, to trzeba liczyć adaptacje arch. co jest tez rożnym kosztem, 2-8tyś.

jakby ktoś potrzebował adaptacji to priv.


  • Łysy lubi to

#528 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:05

400 za dom 100m2 pod klucz, do tego dzialka, plot, zagospodarowanie dzialki itp. i zamykasz sie w 6-7 paczkach :) 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#529 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:35

Łóżko ze stelażem, najlepiej z pojemnikiem na pościel +materac? Jaki sklep polecicie, oczywiście w rozsądnej cenie



#530 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:41

Ja wlasnie jestem w trakcie poszukiwan i postawilem na neta, w szczegolnosci allegro, gdzie oglasza sie mnóstwo producentow. Lozko, ktore wybralem w sklepie stacjonarny 80% drozej. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#531 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:44

W konkretniejszym sklepie kolo 4 trzeba liczyć, natomiast Agata czy Black red White to można kupić dużo taniej, ale oprócz zbitych kilku desek to łózka wyglądają ...słabo



#532 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:30

niestety przyznać trzeba ,że producentom wielu mebli i nie tylko w dupach się poprzewracało, z drugiej strony jak kogoś stać to czemu nie.

bez ściemy obecnie mam "niskie" łóżko piętrowe dla chłopaków z dodatkowymi szufladami na pościel- kupione używane na necie (zmieniłem tylko materace) i wzmocniłem konstrukcję ,żeby mogli skakać do woli, za kilka lat planuje wysokie łóźko piętrowe(mam już stare łóżko od brata, wyhebluję pomaluję, dołożę materace i będzie jak nowe, do tego sporo w nim pozmieniam bo tak już po prostu mam, a biorąc pod uwagę fakt ,że chłopaki będą mieli pokój prawdopodobnie w stylu zamku to normalne łóżka ze sklepów odpadają.

 

 

Jak dobrze,że w podstawówce miałem ZPT, byłem wychowany na Adamie Słodowym, ojciec nauczył mnie podstaw majsterkowania, i rozkręcałem z bratem wszystkie swoje zabawki :-) teraz na każdym kroku jestem niezależny.


  • ToJa lubi to

#533 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:38

W konkretniejszym sklepie kolo 4 trzeba liczyć, natomiast Agata czy Black red White to można kupić dużo taniej, ale oprócz zbitych kilku desek to łózka wyglądają ...słabo

Za połowę ceny bardzo konkretne w Ikea

Liczyłem żeby zrobić samu /pozdro Łysy;) / nie było anie sensu ani opłacalności

Czasami nie opłaca wyważać się otwartych drzwi / Zaś pozdro Łysy ;)/


  • Łysy lubi to

#534 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 30 lipiec 2018 - 13:02

Dokładnie Damianos coś o tym wiemy :-) czasem tak właśnie mam , zastanawiam się po co ale jak coś zrobię to satysfakcja nieziemska, przy okazji moje dwa rycerze lubią moje "rzeźby" a to jest bezcenne!!! Pozdro Damianos!

ps jakbyś zobaczył podstawę pod domek na drzewie jaki już ogarnąłem ;-)


  • Atest lubi to

#535 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 13:15

Lepiej kupić kute nawet używane niż te gówna z Ikei. Miałem 2 łózka z Ikei i każde jebło po około 2 latach na tej poziomej belce która trzyma stelaż. W chuj z takim czymś. Teraz mam kute i POCZUŁEM ODROBINĘ LUKSUSU. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#536 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:25

Za połowę ceny bardzo konkretne w Ikea

Liczyłem żeby zrobić samu /pozdro Łysy;) / nie było anie sensu ani opłacalności

Czasami nie opłaca wyważać się otwartych drzwi / Zaś pozdro Łysy ;)/

Nigdy nikomu nie polecę mebli z Ikei. Nie wiem jak z łóżkami ale ja mam komody i już dwa razy szuflady naprawiałam. 

 

 

 

PS

Jak dobrze,że w podstawówce miałem ZPT, byłem wychowany na Adamie Słodowym, ojciec nauczył mnie podstaw majsterkowania, i rozkręcałem z bratem wszystkie swoje zabawki :-) teraz na każdym kroku jestem niezależny.

No i to jest facet ideał ;-)


Użytkownik ToJa edytował ten post 30 lipiec 2018 - 14:27

  • Atest i Łysy lubią to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#537 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:36

Lepiej kupić kute nawet używane niż te gówna z Ikei. Miałem 2 łózka z Ikei i każde jebło po około 2 latach na tej poziomej belce która trzyma stelaż. W chuj z takim czymś. Teraz mam kute i POCZUŁEM ODROBINĘ LUKSUSU. 

 

NADLUDZIZM


  • terror i Lars lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#538 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:40

 

 

 

 

PS

No i to jest facet ideał ;-)

 

Słodowy? :)


  • jajo1964 lubi to

#539 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:44

Z Ikei mam może ze 2 meble w domu i są ok. Ale największym dramatem jest sypialnia którą kupiłem chyba w 2012 roku w Agacie z Black Red White. Meble ogólnie maja jakąś okleinę która po 4 latach zaczęła sama się odklejać. Szuflady w komodach odpadły dwie, rozwarstwia się to. Już nie wspomnę, że kilka szuflad od początku się nie domykało.



#540 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:50

Lepiej kupić kute nawet używane niż te gówna z Ikei. Miałem 2 łózka z Ikei i każde jebło po około 2 latach na tej poziomej belce która trzyma stelaż. W chuj z takim czymś. Teraz mam kute i POCZUŁEM ODROBINĘ LUKSUSU.


Smutne,ze ludzie w tym kraju musza kupowac nawet lozka uzywane i twierdza,ze to luksus :(

#541 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 16:23

ÜBERMENSCH jak już.


Smutne,ze ludzie w tym kraju musza kupowac nawet lozka uzywane i twierdza,ze to luksus :(


Tylko żę w tym temacie nikt tak nie napisał ;-) Co oczywiście nie zmienia faktu że lepiej kupić używane a lepszej jakości niż totalne badziewie ale za to nowe.
Meble z Ikei to jest dramat, no nie wiem co tam jest warte uwagi? Regał na książki?

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#542 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 30 lipiec 2018 - 16:53

Terror, najlepiej kupić nowe o zajebistej jakości :D 


Crazy Boys!

#543 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:00

Jajo, to wiadomo, ale NAJLepiej kupić XIX wieczną szafę która jeszcze PACHNIE rajtuzami Ludwiga Burbona I. 


  • jajo1964 i Lars lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#544 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:20

O chuj, na to bym nie wpadł  :lol:


Crazy Boys!

#545 Pasta

Pasta
  • SK1964

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:25

Mam bardzo dużo mebli z Ikea i uwazam, że stosunek cena do jakości jest w porządku. Tak samo kilku znajomych. Do tego szeroko rozumiana obsługa też jest na dobrym poziomie.

#546 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:32

Chłopaki źle składali meble z Ikei. Tu leży problem. 😈
  • Junior i Łysy lubią to

#547 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:47

Ja meble u dzieci tez z IKEI, ze wzgledu na to, ze dla dzieci raczej nie warto za duzo inwestować w rzeczy stale i trzymaja sie normalnie.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#548 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 18:01

meble dla dzieciaka w mebliku są super ...cena wyjebana w kosmos ale do 7 lat można zmienic wszystko za 30% kwoty



#549 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2018 - 18:05

Dajcie spokój, nie chodzi o składanie. Po prostu jak ktoś przeskakuje z PRL meblościanek to takie meble z IKEI sa ok, ewentualnie tak jak Junior pisze - dla dzieci, do mieszkania pod wynajem etc. ja miałem kilka rzeczy to ogólnie dramat - odpryski, wybrzuszenia, za słabe dykty w szufladach, odbarwienia, słabe wykończenie, odklejają się listwy. Serio. Lepiej poszukać jakiś szafek sprzed 100 lat z normalnego drewna, dobrym lakierem jak potrzeba (w ogóle z lakierem...) Oczywiście piszę tutaj o trybie economy. My praktycznie wszystkie meble robimy sami - kupujemy jakieś szafy,szafki, kredensy z XIX/XX wiku, szlifujemy i lakierujemy, ładnie to wygląda i jest praktycznie nie zniszczalne. Co zrobisz ze sklejką z IKEI ? NIc. Choć to jest nadal kwestia gustu, może komuś to się podoba? Nie wiem, dla mnie IKEA jest baaardzo przereklamowana. 


  • Łysy lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#550 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 18:07

meble dla dzieciaka w mebliku są super ...cena wyjebana w kosmos ale do 7 lat można zmienic wszystko za 30% kwoty

 

Te mosz?

 

https://www.meblik.pl/kolekcja/legia/


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych