Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


1036 odpowiedzi w tym temacie

#76 mustafa

mustafa
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 01 maj 2014 - 18:39

Rozpierduche w sensie rozjebusa chyba :czytaj:


  • Eric Cantona lubi to
Tylko do przodu!

#77 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 maj 2014 - 14:24

Gan ile płaciłeś za "finansowego potwora"?

coś finansowo potworna cena za tą pozycję w księgarniach. Wszystko, co ostatnio kupowałem, oscylowało w granicach 30 zeta, 

a za tą wołają 50. płaci się za nowość, czy grubość?


  • Simao lubi to

#78 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2014 - 19:55

Rozpierduche w sensie rozjebusa chyba :czytaj:

Dokładnie tak. Ale mogę ją polecić bo ciekawa. Tylko miałem dylemat czy nabijać kieszeń frajerowi.



#79 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 maj 2014 - 11:07

Gan ile płaciłeś za "finansowego potwora"?

coś finansowo potworna cena za tą pozycję w księgarniach. Wszystko, co ostatnio kupowałem, oscylowało w granicach 30 zeta, 

a za tą wołają 50. płaci się za nowość, czy grubość?

60 zł na multibook.pl 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#80 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 maj 2014 - 11:12

28hk4rp.jpg

 

O matko. Najlepsza książka jaką przeczytałem. Jazda bez trzymanki co rozdział. Niekiedy ryje dekiel, ale jak myślicie, że o rządzie USA już wiele słyszeliście, to tutaj jeszcze przetrzecie oczodoły. Polecam.

Również polecam, dobre uzupełnienie dwóch filmów dokumentalnych Cocaine Cowboys.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#81 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 04 maj 2014 - 20:35

ten Masa o kobietach lipa, to już lepiej się czytało Dziada, 3/4 książki historie o rżnięciu panienek, reszta o babach gangsterów



#82 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 maj 2014 - 21:06

Również polecam, dobre uzupełnienie dwóch filmów dokumentalnych Cocaine Cowboys.

 

Hollywoodzka produkcja na podstawie tej książki ma trafić do kin w tym roku. Z Markiem Wahlbergiem w roli głównej.


  • Naujox lubi to

#83 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 maj 2014 - 21:41

ten Masa o kobietach lipa, to już lepiej się czytało Dziada, 3/4 książki historie o rżnięciu panienek, reszta o babach gangsterów

Dziad to dopiero lipa. Chłop się wybielał przez 221 stron, a nawet dziecko wie, że był głową Wołomina. Natomiast on robił z siebie uczciwego biznesmena. Ewentualnie typa, który oszukał system, więc jest kozak.
Jeżeli chodzi o książkę Masy, to sam tytuł mówi o czym będzie, dlatego dziwi mnie Twoje rozczarowanie. Wszystko w tej książce wskazuję, że będą kolejne części, mówiące o czymś innym. Jak dla mnie książka ciekawa i na pewno warta polecenia, podobnie jak "Dziad". Z tym, że jeżeli mam wybierać, która ciekawsza, to bez wahania wskażę Masę.



#84 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 04 maj 2014 - 21:55

tylko ze w tym wybielaniu były pokazane pewne zaleznosci na szczytach władzy, przekrety i akcje, a tutaj od imprezy do imprezy, dlatego zawód na całej linii

 

co by nie mówić to jednak Dziad miał łeb do tego wszystkiego, nawet jeśli był głową wołomina to i tak wyłapach tylko 8 (?) lat, jak na szefa ZGP to niewiele



#85 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 maj 2014 - 22:02

Imprezy bo o tym miała być książka. Może w kolejnej będzie coś więcej. Tego nie wiemy.
Dziad miał łeb bo się nie rozjebał, a Masa to rura. Gdyby nie współpracował, to może by dostał 5 lat, a po 3 by wyszedł. Tego też nie wiemy. Ale Masa się obesrał i skończył jako typ na naszym utrzymaniu. Za to nie powiesz mi, że nie opisał jak się grubasy w tamtych czasach bawiły, a o to w jego książce chodziło.



#86 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 04 maj 2014 - 22:37

może by dostał 5 lat a może więcej, a prędzej oglądał by świat przez 15 sekund z góry w kilku kawałkach :chamisko:

 

ps. przerzuciłeś się z pomponika na książki?  :chujamizrobisz:



#87 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 maj 2014 - 22:39

Mam szerokie horyzonty (wbrew pozorom), w przeciwieństwie do Ciebie Koleżko :D 



#88 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 04 maj 2014 - 22:43

ok, porozmawiamy o horyzontach następnym razem, przy Radlerze!

 

poleci ktoś jakąś książkę o Auschwitz? relacje obozowe ale bardziej od tej technicznej strony, moze z perspektywy jakiegoś niemca?



#89 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 maj 2014 - 18:04

dey26d.jpg

Nadrobiłem zaległość i waszą rekomendację. Jak na debiut Przemysława Rudzkiego, to bardzo dobra książka. Dużo ciekawych zwrotów akcji i napięcie trwa do ostatniej strony. Polecam.
 


Użytkownik Eric Cantona edytował ten post 11 maj 2014 - 18:06


#90 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 maj 2014 - 06:55

ten Masa o kobietach lipa, to już lepiej się czytało Dziada, 3/4 książki historie o rżnięciu panienek, reszta o babach gangsterów

A o czym miał chłop napisać ? Prawdę o powiązaniach polityków z Pruszkowem ? Przecież jest w programie ochrony świadków, podciął by ostatnia gałąź na której siedzi. Coś napisać musiał, bo w sakwie pewnie pusto to napisał o dupach. 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#91 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 czerwiec 2014 - 16:51

Poszukuje jakiś dobrych tytułów dotyczących wspomnień więźniów Auschwitz itp ?



#92 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:01

Jaworzno napisz PW czego dokłdnie szukasz.

W tym temacie mam pokaźną biblioteczkę



#93 Silence

Silence
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Gliwice

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:41

Polecam książkę;Nie poddawaj się!Lukas Podolski.nie-poddawaj-sie-lukas-podolski-b-iext25


Fortuna Favet Fortibus

#94 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2014 - 11:47

A czy te biografie takich Podolskich, Messiego, Ronaldo nie są czasami przelukrowane ? Pytam z ciekawości bo z tego typu książek to kupuje jedynie kontrowersje i skandale czyli Kowal, Iwan, Szamo a z zagranicznych to polecam Ibre i Mersona. Każdy z nich opowiada naprawdę ciekawe rzeczy z kuluarów tak zwanych :) A jak kiedyś zacząłem Messiego czytać to skończyłem na 15 stronie bo wiedziałem jak to będzie wyglądać. Wiadomo kwestia gustu, co kto lubi.



#95 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:01

Nie ma co ukrywać, że wiekszość tych książek o sportowcach, gwiazdach popkultury, politykach etc. "układają" marketingowcy.

Czekam na autobiografie Krzysztofa "muława" Markowskiego pt. "Przez krew, pot i łzy do zwycięstwa."  :hihi:


Użytkownik terror edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 17:01

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#96 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:07

Jeżeli chodzi o ksiązki biograficzne/autobiograficzne to polecam pozycję Stanisława Grzesiuka i Stanisława Piaseckiego, szczególnie tego drugiego - rewelacyjne książki.

http://natemat.pl/72...ch-bestsellerow


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#97 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:09

Kupiłem Igora Janke "Twierdza. Solidarność walcząca", ale będę czytał dopiero od poniedziałku.

 

Opinie w Internecie są świetne.


Użytkownik kosa edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 17:09

Przyjaźń jest wszystkim!


#98 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:19

Igor Jankę? Ten z Rzepy? On jest taki letni że aż mi się ni chce wierzyć że napisać coś "dobrego", do tego o takiej tematyce.

Daj znać czy warte zachodu.


Użytkownik terror edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 17:19

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#99 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:05

A czy te biografie takich Podolskich, Messiego, Ronaldo nie są czasami przelukrowane ? Pytam z ciekawości bo z tego typu książek to kupuje jedynie kontrowersje i skandale czyli Kowal, Iwan, Szamo a z zagranicznych to polecam Ibre i Mersona. Każdy z nich opowiada naprawdę ciekawe rzeczy z kuluarów tak zwanych :) A jak kiedyś zacząłem Messiego czytać to skończyłem na 15 stronie bo wiedziałem jak to będzie wyglądać. Wiadomo kwestia gustu, co kto lubi.

 

jeśli lubisz sprawy zakulisowe futbolu to polecam:

 

Futbol obnażony. Szpieg w szatni Premier League

Tytuł oryginału  chyba "The Secret footballer"

 

Piłkarz angielski opisujący kulisy futbolu.

 

Anonimowy autor (aktywny piłkarz) chociaż już raczej wiadomo kto ją napisał/.

 

W celu znalezienia autora powstała nawet strona internetowa:

http://www.whoisthes...otballer.co.uk/

a na youtube można obejrzeć flimik duńskiej TV gdzie stanowczo mówią kim jest "secret footballer"

 

Polecam książkę, dużo fajnych historii.



#100 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:36

A czy te biografie takich Podolskich, Messiego, Ronaldo nie są czasami przelukrowane ? Pytam z ciekawości bo z tego typu książek to kupuje jedynie kontrowersje i skandale czyli Kowal, Iwan, Szamo a z zagranicznych to polecam Ibre i Mersona. Każdy z nich opowiada naprawdę ciekawe rzeczy z kuluarów tak zwanych :) A jak kiedyś zacząłem Messiego czytać to skończyłem na 15 stronie bo wiedziałem jak to będzie wyglądać. Wiadomo kwestia gustu, co kto lubi.

 

Niektóre zdecydowanie przelukrowane. O Cristiano Ronaldo wyszła jedna książka "Obsesja doskonałości", według mnie można ją pozytywnie przeczytać, bo dziennikarz jest często krytyczny wobec CR7, ale wyjawia akcje społeczne, które Ronaldo przeprowadził a nie chwalił się tym, bo taki ma charakter. Ogólnie dobrze się czyta. Ryan Giggs także ma spoko autobiografię, ale niestety zero pikanterii z szatni a to dobrze się sprzedaje. Beznadziejna jest Wayne Rooneya. Po prostu na każdy kwas miał odpowiedź przedszkolaka i śmiesznie się czyta tłumaczenie z każdej sytuacji takiego walczaka. Nie polecam także Davida Beckhama. Tam można dowiedzieć się, że wszystko zawdzięcza Victorii. Jest ciekawy rozdział, gdzie SAF nie zaakceptował życia celebryty od Beck'sa i go sprzedał, ale okazało się, że kosa była na linii Victoria - Sir Alex a Beckham wolał z kobietą zwiedzać miasta mody.

 

Oczywiście kontrowersje są najlepsze i w/w książki zaliczyłem, oprócz Paula Mersona, ale nic straconego. Raymond Domenech też spoko autobiografię napisał. Teraz czas na Sir Alexa Fergusona i Harry Redknappa.

 

Aktualnie czytam "Futbol obnażony". Porusza wiele wątków o którym kibic nie ma bladego pojęcia a mają ogromny wpływ na cały futbol w naszym świecie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych