Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat seriali - dyskusja bez spoilerów


1339 odpowiedzi w tym temacie

#126 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:33

23k seedow 10 odcinka na TPB. Good job showtime;)



#127 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:54

Kurwa chłopie...niekoniecznie musiałem wiedzieć,że kojtnie!

 

przepraszam,ale myslalem ze to juz prehistoria,bo w sumie 3 sezon juz idzie pelna para...



#128 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:02

zedytowalem posta ,zeby komus innemu nie spierdolic ogladania



#129 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 grudzień 2014 - 20:22

epfadc.jpg

http://www.filmweb.p...ium-2010-564858

Postanowiłem na podstawie książki, obejrzeć ten mini-serial i daje radę. Jak ktoś chce obejrzeć bardzo dobry kryminał, to polecam.

Jak ktoś widział film "Dziewczyna z tatuażem", to identyczna fabuła, ale szwedzi zrobili pierwsi ekranizację na powieści książki i rozciągnęli do 9 godzin, bo w końcu książka miała po 700 stron.



#130 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:39

Po 4 latach od premiery postanowiłem za wszelką cenę obejrzeć ostatni 6 sezon Zagubionych. Ehh :pijak: Dobrze, że mam go wreszcie za sobą a pierwsze 2 sezony zapowiadały się tak konkretnie. No i nareszcie czas na Breaking Bad. Biorę go w ciemno ze względu na same pochwały, więc przyda się coś nowego, bo od czasu Dextera żadnego serialu nie widziałem. Trzeba nadrobić. Jak możecie, to proszę o przynęty z kategori kryminał/rozpierdol, bo w tym temacie ostatnio prawie wcale się nie udzielałem.


Użytkownik Eric Cantona edytował ten post 17 grudzień 2014 - 18:39


#131 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:43

moim zdanie absolutny nr.1 ostatnich miesięcy ... HOMELAND 


  • Jurek i paulek lubią to

#132 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:46

Homeland. Właśnie kończę pierwszą serię, wciąga, choć nie wiem kurwa jak może to trwać 4 sezony, no ale znając seriale, to pewnie milion rozgałęzień powstanie i szczęka opadnie kilka razy :)



#133 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:55

Homeland. Właśnie kończę pierwszą serię, wciąga, choć nie wiem kurwa jak może to trwać 4 sezony, no ale znając seriale, to pewnie milion rozgałęzień powstanie i szczęka opadnie kilka razy :)

 

w zasadzie każdy sezon jest inny, więc rutyna Ci nie grozi.



#134 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:57

szczeka opada w 9 i 10 odcinku ale 11 jest troche zjebany, staje sie to zbyt nierealne.

Nie tyle rozgalezienia co historia sie zmienia ale dalej zachowuje swoj klimat.

zamknij pysk !



#135 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 17 grudzień 2014 - 18:57

To ok, więcej nie chcę wiedzieć :)



#136 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 17 grudzień 2014 - 19:53

a ja oglądam sobie od jakiegoś czasu polski serial Blisko coraz bliżej

polecam



#137 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 grudzień 2014 - 20:38

Pierwszy sezon Breaking Bad zaliczony, ogląda się bardzo fajnie. Takiego serialu szukałem po Dexterze. Homeland pamiętam, coś jeszcze polecacie?



#138 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 grudzień 2014 - 20:42

Supernatural, Vikings, True Detective


  • Eric Cantona lubi to

#139 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 30 grudzień 2014 - 20:31

the 100 ? warto to ruszac?



#140 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 30 grudzień 2014 - 20:53

Pierwszy sezon Breaking Bad zaliczony, ogląda się bardzo fajnie. Takiego serialu szukałem po Dexterze. Homeland pamiętam, coś jeszcze polecacie?

Dla mnie 1 sezon był z średni :-) Rozkręci się dopiero w kolejnych sezonach.  Serial ogólnie wymiata.



#141 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:31

Skończyłem 2 sezon Breaking Bad, jest moc. Jak kolejne jeszcze bardziej wymiatają, to zabieram się do oglądania. Dzięki tutaj za rekomenację, 100% zgodna z moimi oczekiwaniami.



#142 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 styczeń 2015 - 11:41

Dla mnie BB to bardzo przereklamowany serial jeżeli chodzi o konstrukcje fabuły. Flaki z olejem, ciągle to samo i z góry wiadomo jak to się zakończy. 4/5 serialu to ciagłę mulenie i wyczekiwanie na moment przyśpieszenia, bo nawet jakiś gwałtownych zwrotów akcji nie ma. Są serie po kilka odcinków w których NIC się nie dzieje. Jedyne co w nim wartego uwagi to przemiana Waltera, wyzwolenie z okowów ról i schematów jakie spoęłeczeństwo narzuca, anty-systemowy wymiar burzenia "amerykańskiego snu" jak i krytyka współczesnej, amerykańskiej rzeczywistości - ale to za mało, jak dla mnie, bo o takim czymś to sobie mogę poczytać książke, a nie marnować kilkadziesiąt godzin na wątpliwej jakości i rozwodniony przekaz.

Cała siła serialu jest zbudowana na manipulacji w takiej postaci, że walter jest pozytywną postacią w odbiorze widza i większość z nim się utożsamia, dopinguje mu i z tego powodu serial jest "atrakcyjny". Psychologiczna pułapka w której walter jest uosobienie marzeń większości ludzi - odnajduje samego siebie będąc suwerenem własnego życia. Nie łykam tego.

 

Za to zaczynam oglądać Homeland, serial zapowaida się ciakawie, mam nadzieje, że wątki mistycyzmu islamu będą kontynuowane a sam serial nie będzie tępą amerykańsko-atlantycką propagandą o dobrych amerykanach bronicych świata i złych muslimach.


Użytkownik terror edytował ten post 02 styczeń 2015 - 11:42

  • paulek lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#143 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 02 styczeń 2015 - 13:49

Lepiej jak sie 1 odcinek nic nie dzieje, niz ja sie dzieje za duzo. Sa takie seriale gdzie jest przesyt dziwnych historii, np: grey's anatomy (polecam jako jeden z lepszych seriali do podszkolenia jezyka)

#144 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 styczeń 2015 - 14:27

Nie chodzi mi o "dziwne historie" tylko o np. wielowątkowość, realizm bez tej jebanej magii kina i fantazji w stylu dextera, o szczerość przekazu. Dla mnie zawsze numerem jeden w świecie serialów będzie The Wire - sztuka dla koneserów kina.

Najwybitniejszy serial jaki powstał, szekspirowska tragedia  ;-) Na każdym kroku są jakieś smaczki, patologie codziennego życia, zajebista kreacja postaci, wielopoziomowość scenariusza powala, a bezpośredniość ujmuje. Jak człowiek obejrzy The Wire i siądzie do takiego Dextera to zauważa jakie to wszystko śmieszne i naciągane.

BB i tak jest ok, ale to jest niższy poziom, a serial jest kreowany na najlepszy w historii - przesada.


Użytkownik terror edytował ten post 02 styczeń 2015 - 14:28

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#145 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:35

najlepsze jest to, że Ci co nie widzieli The Wire stawiają BB na pierwszym miejscu. Jak się wsiąknie w The Wire i obejrzy całe to potem nagle BB spada niżej :)

 

Dexter był niezłym serialem, ale skończył się na tej serii gdzie był trójkowy killer. Dalej to już była taka bzdura, że szkoda gadać. Inna sprawa, że często patrzymy na seriale pod względem tego jakie są wyznaczniki na rynku w danym roku. Kiedyś nie było kontunuacji odcinków teraz to normalna sprawa, tzw. cliffhangery są na porządku dziennym. A teraz powoli odchodzi się od tasiemców na rzecz jeden sezon jedna historia jak w Detektyw czy The Killing. Podobnie teraz The Missing.

 

BB nie jest zły, ale też nie nazwałbym go najlepszym serialem.



#146 Jaworzno

Jaworzno
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2015 - 21:56

A miało być bez spojlerów :)


  • terror lubi to

#147 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 styczeń 2015 - 23:39

Jestem  w końcówce 3 sezonu Homeland, serial ok, ale bez szału. Dobra akcja, idealny serial rozrywkowy.

 

Inną kwestią jest przekaz, tak bezczelnie obrzydliwej żydowsko-antlantyckiej propagandy dawno nie widziałem :D Brakuje tylko ludożerców z Hezbollahu zjadających amerykańskie dzieci :D

 

Propaganda propagandą, a my i tak swoje ;]


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#148 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:28

Mogę prosić o link, gdzie można obejrzeć cały 4 sezon Breaking Bad? Może być z napisami.



#149 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:33

www.iitv.info


  • Eric Cantona lubi to

#150 Marcin DM

Marcin DM
  • SK1964
  • LokalizacjaDąbrówka Mała

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:23

http://seansik.tv/series/133

Po polsku, za darmo, bez limitów.


  • Eric Cantona lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych