Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat seriali - dyskusja bez spoilerów


1339 odpowiedzi w tym temacie

#576 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 21 lipiec 2017 - 23:25

3 i 4 odcinek 13 powodów to dramat. Nudne w chuj i żenujące. Te odcinki byłyby fajne jakbym miał dalej 13 lat.
  • TedeGKS lubi to

#577 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 lipiec 2017 - 10:27

5 lat od razu, w wieku 13 to już był Arystoteles.

 

Ciężko oczekiwać od serialu młodzieżowego treści dla dorosłych :D Kto jest bardziej naiwny w tym wypadku? Ty czy ten serial?

Większość seriali to jest tania, "hamburgerowa" rozrywka, ile jest wybitnych seriali pod względem treści czy chociaż poruszających jakieś uniwersalne problemy? Detektyw? Młody Papież? The Wire? Pierwszy sezon House Of Cards? Na palcach jednej ręki mozna policzyć takie produkcje.

Ten serial jest dobry bo ze stajni Netflix - oni bawią się stylem, formą, i z tego powodu fajnie się go ogląda - jest zrobiony na patencie.

Jest różnica czekać na zwrot akcji pół sezonu (Walkind Dead np.) a jak w tym wypadku kilkanaście minut. A serial też nie jest jakoś mega głupi i tandetny, bo jak określić byłoby trzeba Czarne Lustro które wyjaskrawia pewne rzeczy aż do bólu?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#578 LeoPold

LeoPold
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 20:06

Polecam serial OZARK na Netflix:

http://m.filmweb.pl/...ark-2017-779550

#579 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 20:18

Netflix wymiata ogólnie. Netflix Polska oferuje pierwszy darmowy miesiąc przy wyrażeniu chęci subskrypcji miesięcznego streamingu, tak z ciekawości postanowiłem wypróbować plus na legalu obejrzeć HoC, później obejrzałem inny serial, później kolejny, teraz juz mam w kolejce kolejne 2-3 :D Najlepsze jest to, że w zajebisty sposób można uczyć się języków obcych w praktyce - bo jest możliwość dowolnie ustawiać lektor z napisami, np. napisy mam po Niemiecku a lektor po polsku, do tego jak lektor coś za muli, bo weryfikuje to z wersją angielską która też się przebija.  Fajna sprawa. 


Użytkownik terror edytował ten post 23 lipiec 2017 - 20:19

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#580 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:40

Ogólnie tam chyba jest opcja wykupu konta na 4 osoby,byłby ktoś chętny? I tak się przymierzam do zakupu


Dołączona grafika


#581 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 lipiec 2017 - 13:11

Jo.

#582 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:48

Ja też Miłosz, w razie co wal PW :)

#583 szro

szro
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 18:58

4ty
  • 19scotch64 lubi to

#584 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 00:22

Nawet nie zaczynajcie oglądać tych 13 powodów. Mega gowno. Zaluje, że dałem się namówić, a potem z rozpędu oglądałem dalej. Ten serial jest popierdolony. Gdyby to przełożyc na prawdziwe życie, to 3/4 każdego liceum popełniloby samobójstwo. Ban dla tych co polecali!

#585 hermano

hermano
  • SK1964
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 26 lipiec 2017 - 03:58

Dwa odcinki mi zostały ale faktycznie nie porywa, oglądam z braku czegoś innego do oglądania.

#586 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 26 lipiec 2017 - 06:55

No ale gdyby przełożyć na życie Breaking Bad to w każdym liceum byłby nauczyciel co wyprodukuje krystaliczną metę.

#587 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:54

Tylko ze Walter White to zajebisty gość, a Hannah jest pierdolnieta i w sumie człowiek myśli, że to dobrze, że nie żyje.
  • Pisar i Bojar lubią to

#588 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:27

Też się dałem wrobić w te 13 powodów, bo "zajebisty", bo "obowiązkowy dla dorosłych", bo "zabawa stylem i formą". Jak się ma ~18 lat, to może i fajny, bo sam 20 lat temu trochę patrzyłem na "Beverly Hills 90210" ale wtedy jarało mnie życie w USA niż sam serial. W Polsce wiadomo, mieliśmy jeszcze Sowietów. Dzisiaj "13 powodów" raczej nie powinien "jarać", chociaż oceny na filmwebie wysokie, to wg. mnie zbyt wysokie.

Użytkownik NICKczemNICK edytował ten post 26 lipiec 2017 - 17:44


#589 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:41

Ten serial nie jest dla nikogo. Jeżeli on ma czegoś nauczyć młodzież to nauczy uciekania od problemów, a jeżeli dorosłych chciał nauczyć, że są osoby z takimi problemami psychicznymi, to też nie nauczył, bo nie trzeba było w ten sposób scenariusza układać, zeby 1 osobę spotykały problemy 20 ludzi. Główny bohater jest wkurwiajacy i serial zamienia się w kibicowanie mu żeby już spierdalal. Poza tym co rzuca się w oczy to niekumaci rodzice i mega kumaci nastolatkowie. Wiadomo, że rodzice nie wiedzą o wszystkim... ale też bez jaj, w końcu sami byli nastolatkami. W tym serialu jednak nie, spadli z księżyca i o niczym nie wiedzą. Na filmweb ludzie działa ocenę 10. Część dlatego, żeby podwyższyć ocenę, część uważa, że to serial na 10. Dramat. Pełno w tym serialu nielogicznych akcji.

#590 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:35

Heh macie chyba za wysokie oczekiwania. Dla mnie to jest zwykły letniak z jakimś tam lekkim przesłaniem. Faktycznie, główna bohaterka nawet mnie już wkurwiała pod koniec (zostały mi dwa odcinki), ale serial jest dobrze nakręcony do tego akcja dobrze się zazębia, silnik serialu jest ok, reszta ról i aktorów przyjemna i trafnie dobrana, ten pedzio z fryzem zajebiście się wstrzelił w rolę. Serial jak dla mnie dobry, przecież na rynku jest tyle gówien że głowa mała. No i na plus że 1 sezon.

 

Ozark - teraz to katuje, jak dla mnie zajebiste. Wieśniaki z Ozark miażdzą suty. Historia i serial ma spory potencjał. Na razie po 5 odcinkach mocne 8/10 No i nie wiem dlaczego, ale cały czas kojarzy mi sie ten serial z Breaking Bad.... ten sam montazysta? nie wiem, może chodzi o klimat? Scenariusz?


Użytkownik terror edytował ten post 26 lipiec 2017 - 18:39

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#591 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:39

Na rynku jest tyle fajnych seriali, że szkoda życia na ten.

#592 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 18:44

No co niby teraz z nowości? Tak tylko 2017?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#593 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 lipiec 2017 - 20:56

No co niby teraz z nowości? Tak tylko 2017?

 

 

wspieramy polskie seriale

 

korona-krolow.jpg



#594 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 26 lipiec 2017 - 21:33

Pieprze. Nawet nie ruszam tego Ozark-a, skoro Terror go poleca. Nie daj Boże, nie wykryję na jakim silniku jest kręcony, albo co gorsza, nie wychwycę "zabawy stylem" i wyjdę na upośledzonego ignoranta ;)



#595 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 21:55

Ja zatrzymałem się na 8 odcinku tego ozaraka który był do dupy. Dalej jeszcze się nie przemoglem.
  • tombotleg lubi to

#596 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:01

czemu serial musi byc nowy? Ogladales wszystkie seriale wyprodukowane do 2017 roku? Zajebistych seriali z roznych kategorii jest co najmniej 40. Jaki gatunek?

 

The office dla przykladu. Nie wiem czy wszyscy znaja. Amerykanska wersja. Zajebisty.



#597 Klaudia

Klaudia
  • SK1964
  • LokalizacjaWełnowiec/ Mikołów

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:04

Ja pierwsze odcinki 13powodow obejrzalam w jeden dzien i wciagnelo mnie strasznie, ale gdzies przy szostym zaczelo mnie nudzic. Pod koniec jednak znowu bylo lepsze. Ogolnie juz po obejrzeniu calosci polecam nadal, ale dla cierpliwych, bo watki sie za dlugo ciagna i daloby sie to zamknac w 30minutach, a nie godzinnym odcinku.

"Chwile, które przepełniają emocje tak mocne, że uzależniają jak narkotyk..."


#598 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:11

Ja jestem na 7 odcinku, ale wkurwia mnie i główna bohaterka i ten mamlas co się boi słuchać. Jak dalej jest tak jałowo to ja jebie..

#599 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:14

dopiero ostatni odcinek jest bardzo fajny, aczkolwiek tez zawiera duzo durnot. Nie chce powiedziec za duzo, ale ogolnie ten serial w mojej opinii jest slaby, bo jego przeslanie jest chujowe. Twierdza, ze trzeba sluchac innych ludzi jak prosza o pomoc lub zwracaja uwage na siebie, bo potrzebuja pomocy, ale jest to polaczone z obwinianiem innych. Ktos sie zabil, bo go za dupe zlapali. Rozumiem, ze baby sa pojebane, ale laska miala podobno najlepsza dupe w liceum... i to jest problem powodujacy skladowa samobojstwa? No kurwa. Przebolej dalej Rulon, zebys mial opinie, juz tyle poswieciles to polecam dalej.

Ciekawe, ze wkurwiajacy serial, a tyle o nim dyskusji.



#600 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 lipiec 2017 - 22:17

Ja pierwsze odcinki 13powodow obejrzalam w jeden dzien i wciagnelo mnie strasznie, ale gdzies przy szostym zaczelo mnie nudzic. Pod koniec jednak znowu bylo lepsze. Ogolnie juz po obejrzeniu calosci polecam nadal, ale dla cierpliwych, bo watki sie za dlugo ciagna i daloby sie to zamknac w 30minutach, a nie godzinnym odcinku.

 

 

Ty nie nalezysz do normalnych.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych