Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat seriali - dyskusja bez spoilerów


1339 odpowiedzi w tym temacie

#451 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:10

co myślicie o Blindspot:mapa zbrodni?


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#452 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:29

Również polecam. Oglądnąłem do 8 zayebiste....     Nie wiem czy było polecane ale serial Vikins na mega + tak samo Black Sails 



#453 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 01 grudzień 2016 - 23:28

co myślicie o Blindspot:mapa zbrodni?


Spoko, warto zobaczyc
  • 19mózG64 lubi to

#454 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 02 grudzień 2016 - 02:16

Spoko, warto zobaczyc

Dzieki. Widzialem pierwszy odcinek, czesc drugiego i zastanawiam sie czy akcja dalej bedzie sie tak fajnie toczyc.

Jak jeszcze ktos nie ogladal to polecam "the walking dead" :)

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#455 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:23

Belfer bardzo fajny, zwroty akcji że cud wierzyć że to Polska produkcja.

Początek trochę zajeżdża miasteczkiem Twin peaks ale potem jest lepiej. Polecam


  • Wilq lubi to

Dołączona grafika


#456 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:34

Belfer był na zagranicznej licencji. Dopiero druga seria będzie robiona w 100 proc. przez Polaków i bez niczyjego wpływu.


Przyjaźń jest wszystkim!


#457 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 04 grudzień 2016 - 08:15

Belfer był na zagranicznej licencji. Dopiero druga seria będzie robiona w 100 proc. przez Polaków i bez niczyjego wpływu.


Belfer to Polska produkcja, nie wiem gdzie wyczytałeś że to na zagranicznej licencji jest. Autorzy scenariusza kilka lat go trzymali aż C+ zdecydował się wejść w ten serial. Czytałem ostatnio z nimi wywiad ale nie moge znaleźć.

#458 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 04 grudzień 2016 - 09:47

Tutaj cały wywiad

Pisarz Jakub Żulczyk i dramatopisarka Monika Powalisz napisali scenariusz serialu kryminalnego "Belfer". - Scenami dzieliliśmy się po równo, na przekór zasadom, które obowiązują w tym fachu - zdradzają. Reżyserem jest Łukasz Palkowski ("Bogowie"), a główną rolę gra Maciej Stuhr.


http://wyborcza.pl/1,75475,18352363,palkowski-stuhr-zulczyk-kreca-serial-belfer.html, mają się zakończyć w listopadzie.

Serial dla Canal+ produkuje http://www.archiwum.wyborcza.pl/archiwum/tag/TVN
.

Wojciech Krzyżaniak: "Belfer" to był wasz pomysł? Czy to telewizja zgłosiła się do was ze zleceniem?

Monika Powalisz, dramatopisarka, reżyserka teatralna, scenarzystka, aktywistka miejska: Z Kubą znamy się od lat, często spędzamy wieczory na wspólnych rozmowach, czasem o sztuce, o planach i pomysłach. W końcu mój mąż stwierdził, że skoro i tak ciągle o tym gadamy, to może byśmy się wzięli do roboty i napisali własny scenariusz serialu.

Jakub Żulczyk, pisarz, felietonista: Naszym pomysłem było, żeby serial napisać i żeby był o tym, o czym jest. Cztery lata temu poszliśmy z tym pomysłem do TVN. Trafiliśmy na Wojciecha Bockenheima - całe szczęście, to była fenomenalna szkoła zawodu.

A potem usiedliście i napisaliście. Proste.

M.P.: No, nie do końca. Dzisiejszego kształtu scenariusz nabrał dzięki temu, że od początku podeszliśmy do tematu poważnie, jak profesjonaliści. Przez pierwszy rok spotykaliśmy się regularnie co tydzień i zajmowaliśmy się wymyślaniem i układaniem fabuły. Zastanawialiśmy się, kim ma być bohater. Dopiero po tym roku napisaliśmy pełną biblię postaci i pierwszy odcinek. Okazało się, że był na tyle dobry, że dostaliśmy zielone światło na pisanie kolejnych.

Dziś marzeniem wielu twórców jest stworzenie własnego serialu, ale efekty na razie raczej nie powalają widzów. Na czym polega wyjątkowość "Belfra"?

J.Ż.: Przede wszystkim chyba na fajnym pomyśle wyjściowym, o którym na razie mówić nie mogę, na pomysłach na poszczególne wątki, niezłych dialogach. To, że "Belfer" jest tak dobry, jak mi się wydaje, okazywało się podczas pracy nad scenariuszem.

M.P.: Tak, okazało się, że bohaterowie mogą żyć własnym życiem, a historia może się sama opowiadać. Pewne rzeczy zaczęły się rozwijać automatycznie, nas samych wciągnęła ta historia.

J.Ż.: I my, i producent sami chcielibyśmy oglądać taki serial. I co ważne, podczas pracy nad scenariuszem w telewizji nie było mowy o tym, żeby naginać się pod widza, ułatwiać i iść na skróty. To miało być po prostu dobre.

To będzie serial dla tzw. wyrobionego, przygotowanego widza, a nie dla "ludożerki"?

J.Ż.: Przygotowanym to trzeba być na Antonioniego, wczesnego Bergmana albo na irański film, w którym facet przez trzy godziny patrzy na kozę. Kino i serial gatunkowy, a ten jest gatunkowy, polega na tym, że siadasz i oglądasz. Jeśli kryminału nikt nie chce czytać albo oglądać, to znaczy, że to nie widz był niegotowy, ale autor.

Ale dziesięć odcinków składa się na jedną opowieść?

J.Ż.: Tak. To nie jest "Columbo", w którym obserwujemy kolejne śledztwa.

M.P.: Liczba odcinków nie jest przypadkowa i ma związek z fabułą.

Czy pisząc pierwszy odcinek, mieliście w głowie ostatnią scenę całego serialu?

M.P.: Wiedzieliśmy, do czego akcja ma doprowadzić, i szukaliśmy najwłaściwszego sposobu. Cała nasza praca skupiała się więc na pisaniu i wymyślaniu tego, co jest po drodze.

J.Ż.: Ale tak, żeby finał był jednak jednocześnie logiczny i zaskakujący. Okazało się, że to jest właśnie najtrudniejsze, ale jednocześnie jest najlepszą zabawą i daje najwięcej satysfakcji. Zwłaszcza kiedy zaczyna cię to wciągać. I kiedy inni potwierdzają, że to dobra droga.

Praca w duecie wymaga pójścia na kompromis, czasami trzeba schować ego w kieszeni. Jak dzieliliście się pracą?

M.P.: Za dobrze się rozumiemy, żeby kłócić się o detale. Czasami każde z nas musiało z czegoś zrezygnować, ale to akurat wyszło scenariuszowi na dobre. Mieliśmy fantastyczny system pracy, na przekór zasadom, które obowiązują w tym fachu. Dzieliliśmy się po równo, ale nie wątkami, postaciami, tylko scenami. Kuba brał na przykład parzyste. I już. To miało też tę zaletę, że pisząc, nie zamykaliśmy się w obrębie kolejnych wątków i oboje mieliśmy obraz całości.

Ale przecież każdy z bohaterów ma specyficzny język i zachowania.

M.P.: Musieliśmy więc być cały czas na bieżąco. I na koniec okazywało się, że nie można było odróżnić scen napisanych przeze mnie i przez Kubę.

Czy scenariusz jest tak napisany, że daje szansę na drugą serię?

J.Ż.: Przecież jeszcze nie zaczęła się pierwsza! Druga zawsze może powstać. Wszystko jest kwestią dobrego pomysłu.

M.P.: Uprzedzając kolejne pytanie - nie mamy napisanego scenariusza drugiej serii.

 


  • kosa lubi to

#459 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 04 grudzień 2016 - 09:49

Obejrzałem Belfra i takie 4/5 może nawet 3+/5 sporo komicznych wątków i niedociągnięć w drobnych scenach, które rzutują na odbiór całego serialu. Generalnie cała historia była dobra jeśli chodzi o Aśkę i jej sprawę, wątki poboczne trochę się rozjechały.


  • terror i bercik lubią to

#460 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:29

@Błażej nie wiem skąd mi się to wzięło. Czytałem gdzieś w sieci, że zakończenie zrobili takie, a nie inne, bo było na licencji. Ale może to chodziło w sumie o Pakt.


Przyjaźń jest wszystkim!


#461 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:42

Belfer jak na Polskie warunki OK, ale w porównaniu z innymi serialami dostępnymi na rynku nadal jest to dramat i ogólnie szkoda czasu.

 

Westworld - Strasznie się ślimaczy, dopiero po 4 odcinkach coś ruszyło, dziwne to i nie dawało mi spokoju,  pogrzebałem na necie i na ten moment (!) jest zaplanowanych 5 sezonów - 50 odcinków !!! Dałem sobie spokój :chamisko:

W taki wypadku odpuściłem bo jest za duże ryzyko na mega tasiemca - masa luk logicznych, jakiś niejednoznacznych sytuacji etc. i czytając komentarze na forach 90% osób ogląda dalsze odcinki bo jest ciekawa czy to się wyjaśni, jak dla mnie to się nie wyjaśni, tylko będą dokładać kolejne rzecz a na końcu i tak wszystko wybuchnie w 10 minut. Słabi mnie taka konstrukcja, bo to jest maniupulacja, a mnie wkurwia gdy mam się dostosować do takich cwaniackich zabiegów.

Dlatego też np. Młody Papież na mega plus, każdy odcinek był jakby o czymś innym, ale wszystkie trzymały się kupy i były na podobnym poziomie - każda minuta z tych 50 byłą przyjemnością. 1 sezon i koniec, nic na siłę.

 


Użytkownik terror edytował ten post 05 grudzień 2016 - 14:46

  • 19mózG64 lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#462 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:25

Własnie zacząłem oglądać Querry, takiej petardy dawno nie widziałem.

1 pierwszy odcinek i juz pozamiatał, tyle smaczków i inteligentnego rozplanowania fabuły dawno nie widziałem, na to co w niektórzych serialach trzeba czekać po pół sezonu, tutaj zostało zaprezentowane w 70 minut.

Na razie 6/6


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#463 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2016 - 05:58

Skąd ściągne z torrentów 4serie Banshee ?
Sciągał ktoś ?

Nadal poszukuje. Do tego szukam ostatnich seri dextera.

#464 diverse

diverse
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2016 - 09:22

Nadal poszukuje. Do tego szukam ostatnich seri dextera.

 

http://www.wyslij-pl...68---7udu.html 

 

Banshee [Sezon 4], LEKTOR PL 


  • szwedzik lubi to

#465 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2016 - 09:52

http://www.wyslij-pl...68---7udu.html 

 

Banshee [Sezon 4], LEKTOR PL 

Tam wpisuje się nr telefonu i dostajesz kod ? Tak to działa?



#466 diverse

diverse
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2016 - 10:25

Nie, poczekaj bo wjebalem Ci to na zly hosting ... 

 

http://wrzucacz.pl/file/4781481361993

 

Kliknij pobierz plik, zaladuj go np. w uTorrenta i zacznie Ci sie sciagac cały sezon ;) 


Użytkownik diverse edytował ten post 10 grudzień 2016 - 10:26


#467 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 10 grudzień 2016 - 10:32

Nadal poszukuje. Do tego szukam ostatnich seri dextera.

 

Zaoszczędze Ci czasu i napisze, że lepiej zrobisz jak Dextera nie będziesz oglądać dalej. Pierdoły jakich mało do tego idiotyczne historie.


  • 19mózG64 lubi to

#468 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 grudzień 2016 - 16:22

Belfer to jak pierwsza miłość, niby bajka ale wciąga.



#469 Lysio

Lysio
  • SK1964

Napisano 12 grudzień 2016 - 11:26

Szukam 2 sezon "Kingdom" z PL napisami. Ktoś coś?



#470 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2016 - 17:16

2017 rok będzie należał to Netlfixu biorąc pod uwagę zapowiedzi, ich możliwości, świeżość i pasje tworzenia. Po sukcesie WestWorldu Netlix postanowił odpowiedź własną produkcją w podobnym surrealistycznym klimacie.

Tydzień temu była premiera The OA. Pozamiatali temat. Na spokojnie, bez wielkiej medialnej pompy, wypuścili serial który zmiótł flagowy produkt konkurencyjnego giganta pokazując kto tu rozdaje karty. NAJS.

 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#471 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:39

poproszę link od 6odc belfra



#472 cinkowski

cinkowski
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:56

http://filmy.to/seri...6_s01e06,212492


Użytkownik cinkowski edytował ten post 27 grudzień 2016 - 18:57


#473 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:58

dzięki wielkie



#474 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 04 styczeń 2017 - 06:05

Tydzień temu była premiera The OA. Pozamiatali temat. Na spokojnie, bez wielkiej medialnej pompy, wypuścili serial który zmiótł flagowy produkt konkurencyjnego giganta pokazując kto tu rozdaje karty. NAJS.

 

A mi się OA średnio podobał. Zwykły serial bez szału. Ale lepsze niż Stranger Things, którym też wiele osób się podniecało.


Przyjaźń jest wszystkim!


#475 Klaudia

Klaudia
  • SK1964
  • LokalizacjaWełnowiec/ Mikołów

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:32

Ja co prawda dopiero na 4 odcinku, jednak na ten moment The OA - wypas! Pomijając fragmenty z pewną postacią, która jest dla mnie bardziej jak z Alicji w Krainie Czarów, to poza tym wciąga bardzo i dobrze się ogląda. 


Użytkownik Klaudia edytował ten post 04 styczeń 2017 - 12:33

"Chwile, które przepełniają emocje tak mocne, że uzależniają jak narkotyk..."





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych