Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3837 odpowiedzi w tym temacie

#1076 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 10 listopad 2016 - 09:17

"Jestem mordercą", przełęcz słyszałem, że też ciekawa.

#1077 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 01 grudzień 2016 - 20:53

http://katowice.nasz...,t,id,n,tm.html

Zmiana nazw przystanków w Katowicach, Tychach i Bytomiu

#1078 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:59

Powietrze na Śląsku dramatycznej jakości. Można poczuć się jak w Londynie, tylko to nie jest kurwa mgła. 

W Rybniku odwołane lekcje. To już o czymś świadczy.

 

 

Gdzie w Katowicach kupię maski/filtry przeciwsmogowe?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1079 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:04

Moi pradziadkowie żyli po 90 lat. Nie robilbym z tego psychozy. Kiedyś było gorsze powietrze. Wiadomo, że lepiej nie żyć w takim pyle, ale to jest kilka dni w roku.

#1080 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:08

No ja bym wolał oddychać tym czym oddychali Twoi pradziadkowie - auta i butelki plastikowe w piecach były rzadkością.


  • Łysy i Nikita lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1081 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:13

Gan kiedyś wrzucał linki do konkret masek.


Przyjaźń jest wszystkim!


#1082 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 06:53

No bez ściemy nie jestem zwolennikiem taniej sensacji ale przez ostatni weekend spędzałem z moimi Bombonami ok 3 h dziennie na mrozie na spacerach (sanki , bałwany i ogólnie radocha dla Bajtli) , pech polega na tym ,że jestem przeciwnikiem TV i nie zwróciliśmy z żoną uwagi na ostrzeżenia przeciwsmogowe, myśleliśmy ,że to tylko z pieców coś tak zalatuje  ,teraz starszy chory i szlag trafia (nie ma gorączki, nie ma kataru, a kaszel jak przy ataku astmy, i po wizycie oskrzela czyste, płuca czyste.

Dawniej było syfiato ale nie tak chemicznie, mało tego niebo nad hutą Kościuszko w Chorzowie zawsze było "ponuro różowe", ale to co teraz się wyrabia porażka, palenie śmieci(chemii), palenie słabego gatunkowo miału i co gorsza mułu węglowego. Dawniej ludzie palili przede wszystkim węglem , normalnym dobrym węglem, teraz wszyscy kombinują.

Wiem wiem smog był zawsze ... ale nie taki potwór. składa się na to wszystko po trochu



#1083 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:36

Tu mozna sprawdzać stan zanieczyszczenia powietrza, smog to PM 10, norma chyba 50. http://powietrze.kat...we/automatyczne
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1084 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 styczeń 2017 - 18:09

test masek

 

http://krakowskialar...zczegoly/id/189



#1085 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 10 styczeń 2017 - 18:47

spotkałem na ulicy już babeczkę w masce

 

drugie Chiny?



#1086 artek

artek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 styczeń 2017 - 19:11

spotkałem na ulicy już babeczkę w masce

drugie Chiny?


Moze dzisiaj byl jakiś protest feministek przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet i tylko dziś nie będą robić lodów z tad ta maska.

#1087 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 10 styczeń 2017 - 19:20

Cóż za świetne poczucie humoru.


  • Zychu64, cysiu i Lars lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#1088 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 10 styczeń 2017 - 19:21

Moze dzisiaj byl jakiś protest feministek przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet i tylko dziś nie będą robić lodów z tad ta maska.

 

Wat8.jpg?1315930535


  • Ania i Lars lubią to

#1089 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 10 styczeń 2017 - 19:45

Tu będzie można otrzymać maski.

http://www.dziennikz...jecia,11670826/



#1090 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:37

Moze dzisiaj byl jakiś protest feministek przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet i tylko dziś nie będą robić lodów z tad ta maska.
comment_CXLLNddDY5xTQcIbiwRSSqI4njQoXV8j
  • Simao i Atest lubią to

#1091 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 20:51

Tu będzie można otrzymać maski.

http://www.dziennikz...jecia,11670826/

 

 

kurde, niech mnie ktos poprawi, jezeli sie myle (duzo chetnych sie pewnie znajdzie :chamisko: ), ale taka maska co oni daja, to moze chronic ewentualnie przed tym, jak ktos pierdnie. Z jakiegos powodu maski maja przejebane filtry, ktore sie wymienia i które ogolnie sa drogie w produkcji. Gdyby taka maseczka zatrzymywała te bardzo szkodliwe dla pluc substancje, to nikt by tych po 300zl nie kupował. A te co maja rozdawac to przeciez jakis tani shit, to zabezpiecza co najwyzej przed pylem, ktory sie wydobywa z wongla, jak go sciepujesz do piwnicy.


  • Baudolino lubi to

#1092 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:02

kurde, niech mnie ktos poprawi, jezeli sie myle (duzo chetnych sie pewnie znajdzie :chamisko: ), ale taka maska co oni daja, to moze chronic ewentualnie przed tym, jak ktos pierdnie. Z jakiegos powodu maski maja przejebane filtry, ktore sie wymienia i które ogolnie sa drogie w produkcji. Gdyby taka maseczka zatrzymywała te bardzo szkodliwe dla pluc substancje, to nikt by tych po 300zl nie kupował. A te co maja rozdawac to przeciez jakis tani shit, to zabezpiecza co najwyzej przed pylem, ktory sie wydobywa z wongla, jak go sciepujesz do piwnicy.


Tu akurat się nie mylisz.

30lat temu powietrze na Slonsku bylo wchuj gorsze i ludzie zyli. Ciekawe o ile przekroczone sa normy przy wydobyciu z widocznoscia do 1m.

#1093 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:19

ok, ale napisz, z czym konkretnie sie myle?
Ktos to pisal w innym temacie, bo tez gadalem, ze bylo gorsze. Ale wlasnie chuj wie czy bylo gorsze, bo ktos tam pisal, ze teraz sie pali w piecu byle czym, a kiedys sie palilo weglem. Chociaz nie mam pewnosci czym ludzie pala, to to co leci z komina, nie wyglada na wegiel.



#1094 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:31

Gdzie napisałem,ze się mylisz?

#1095 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:38

kurde, niech mnie ktos poprawi, jezeli sie myle (duzo chetnych sie pewnie znajdzie :chamisko: ), ale taka maska co oni daja, to moze chronic ewentualnie przed tym, jak ktos pierdnie. Z jakiegos powodu maski maja przejebane filtry, ktore sie wymienia i które ogolnie sa drogie w produkcji. Gdyby taka maseczka zatrzymywała te bardzo szkodliwe dla pluc substancje, to nikt by tych po 300zl nie kupował. A te co maja rozdawac to przeciez jakis tani shit, to zabezpiecza co najwyzej przed pylem, ktory sie wydobywa z wongla, jak go sciepujesz do piwnicy.

 

Dokładnie to miałem napisać, maski zajebane z gruby to mogą se wsadzić


Dołączona grafika


#1096 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:40

Mayek to taki fajter, że nawet, jak ktoś mu przyzna rację, to ten dalej szuka zwady. Oj, wariat, wariat :)


Przyjaźń jest wszystkim!


#1097 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:40

Gdzie napisałem,ze się mylisz?

 

kule bele, slepok ze mnie.

 

Takie maski zwykle biale mam w domu i ubieram je wlasnie na takie roboty jak sciepywanie albo nasypywanie do pieca. Jest roznica, normalnie mosz czorne gile w nosie, z maska wiadomo, czysto.

 

To jest wlasnie pojebane jak sie ludziom pierze mozgi. Stana teraz z tym, beda rozdawali i tak jakby problem ma zniknac. Happening kurwa, beda ludzie w maskach chodzili, a nic sie mie zmieni.

 

 

Prawda jest taka, ze miasto ma narzedzia, zeby ludzi scigac. Tylko, ze to wymaga zachodu. Ja nie mowie, zeby tu dojebac jakichs bidokow, co nie maja czym palic (bo wiadomo, ze to wina systemu, ze nie maja kasy itd, szerszy problem ogolnie), ale sa ludzie, co pod domem fura za 200 koła, a z komina czarny dym. Nikt mi nie powie, ze nie ma kasy na dobry opal. Sa programy wymiany piecow na eko itd. Jak ktos chce, to moze. Zwlaszcza w nowym budownictwie.


Użytkownik Mayek edytował ten post 10 styczeń 2017 - 21:42

  • Simao lubi to

#1098 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:50

Smog to PM 10 i 2.5 te maseczki chirurgiczne czy budowlane nie wyłapują tych cząsteczek. One się nadają do kurzu chyba ino.

I dajcie spokój z taki porównywaniem smogu do pyłu przy wydobyciu, to jest w ogóle co innego.

 

Już pomijając aspekt zdrowotny, bo jak dorosłemu taki smog może tylko trochę szkodzić, tak dzieci, kobiety wciąży, osoby z dolegliwościami górnych dróg oddechowych są już poważnie narażone, ten smog to dla mnie fatalnie wpływa na codzienne funkcjonowanie - mam problemy ze snem, alergie skóry, łeb mnie boli, wciągu 3 miesięcy miałem dwa razy zapalenie górnych dróg oddechowych, gardło mnie często boli. Dramat ogólnie.

Tak bym może na to nie zwracał większej uwagi, ale siedziałem w Niemczech parę miesięcy to wciągu 2-3 tygodni mi wszystko przeszło, po powrocie nawrót.


Użytkownik terror edytował ten post 10 styczeń 2017 - 23:57

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1099 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:49

Ja pale gumiorami i mam wyjebane,a Wy noscie sobie maseczki jak baby.


  • kosa, IGREK i Lars lubią to

#1100 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:53

15940954_903401143128969_109298912259814


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych