Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3837 odpowiedzi w tym temacie

#76 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:00

Na tym michale to w jakich godzinach jest najmniejszy tłok?


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#77 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:22

Na Michale jest problem rano i południe bo chodzą tam szkoły.

#78 bud

bud
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:30

Tu nie chodzi, że ktoś narzeka na remonty czy coś, tylko na ilość tych remontów w jednym czasie i ogólne rozwiązania drogowe...przecież to jest jakaś masakra, po centrum i w pobliżu w ogóle się nie da jeździć...tak jakby nie można było machnąć część remontów przez wakacje gdzie ruch jest dużo dużo mniejszy...jest fajny przykład - Górnoślaską była remontowana przez wakacje (wiadomo, że miasto nie ma z tym nic wspólnego) - i jak było??zajęło im to kilka dni, ekipy pracowały na 3 zmiany - wiadomo, że remontów nie można porównywać ale jak się chce to się da...ja nie wiem jakim trzeba być ciulem aby wszystko naraz robić i paraliżować miasto - tu nie chodzi o remonty - dobrze że są - ale aby coś robić to trzeba mieć plan i głowę - a tu raczej tego na pewno nie ma !!!!i ja nie rozumiem stwierdzenia, że jak są remonty to muszą być korki - jest tyle możliwości i rozwiązań aby temu zapobiec - ale najłatwiej rozjebać całe miasto z każdej strony i tłumaczyć to tym, że jest remont i korki muszą być...

#79 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:34

Tu nie chodzi, że ktoś narzeka na remonty czy coś, tylko na ilość tych remontów w jednym czasie i ogólne rozwiązania drogowe...przecież to jest jakaś masakra, po centrum i w pobliżu w ogóle się nie da jeździć...tak jakby nie można było machnąć część remontów przez wakacje gdzie ruch jest dużo dużo mniejszy...jest fajny przykład - Górnoślaską była remontowana przez wakacje (wiadomo, że miasto nie ma z tym nic wspólnego) - i jak było??zajęło im to kilka dni, ekipy pracowały na 3 zmiany - wiadomo, że remontów nie można porównywać ale jak się chce to się da...ja nie wiem jakim trzeba być ciulem aby wszystko naraz robić i paraliżować miasto - tu nie chodzi o remonty - dobrze że są - ale aby coś robić to trzeba mieć plan i głowę - a tu raczej tego na pewno nie ma !!!!i ja nie rozumiem stwierdzenia, że jak są remonty to muszą być korki - jest tyle możliwości i rozwiązań aby temu zapobiec - ale najłatwiej rozjebać całe miasto z każdej strony i tłumaczyć to tym, że jest remont i korki muszą być...

 

Jak po naszym miejscie sie zle jezdzi to chyba nigdy nie jezdziles, po innych miastach w Polsce.


  • Miłosz1964, Lars i Misiek lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#80 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:34

Wzorowy przykład jak się to remontyi, to ulica mikolowska.

#81 bud

bud
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:49

Ale co to za argumentacja, że po innych miastach się jeździ gorzej??tu nie chodzi o korki w normalny dzień bo to jest naturalne, tylko o rozpierdalanie remontami wszystkich ulic i powodowanie paraliżu przez to...twój argument polega na tym, na czym polega ten przykładowy: w Polsce źle się żyje...a Ty byś napisał: Ty chyba w innych krajach nie byłeś...wiadomo, że Katowice to jedne z najmniej zakorkowanych miast w Polsce, ale to nie oznacza, że można se robić eldorado na drogach i powodować przez głupie decyzje i brak logicznych rozwiązań korki...

#82 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 grudzień 2013 - 22:38

O to chodzi, ze wcale po Katowicach, ktore sa w remoncie nie jezdzi sie wcale zle porownuja do innych miast, gdzie nie ma remontow, a i tak podrozuje sie kilka razy gorzej.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#83 baku8

baku8
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:21

Wie ktos moze czemu na Wieczorku zmieniono nazwe Szybu Carmer na Szyb Pulaski? Carmer cos oznaczalo?

#84 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:53

Uwolniono zawód taksówkarza - teraz po Katowicach (i wszystkich innych miastach na Śląsku) można jeździć bez egzaminu. Ktoś już słyszał o nowych korporacjach? Ceny powinny pójść w dół.


Przyjaźń jest wszystkim!


#85 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:02

Jakie są ceny w Katowicach teraz ?

 

Warszawa nawet do 1.29zł/km chyba, taniej już raczej się nie da.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#86 eMG

eMG
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:12

Z tego co mi wiadomo najtańsze EchoTaxi:

OPŁATY STAŁE Opłata początkowa 5,00zł Opłata postojowa 30,00zł/h   TARYFY Taryfa I 2,00zł/km Taryfa II 3,00zł/km Taryfa III 4,00zł/km Taryfa IV 6,00zł/km   Taryfa I,III 6.00-22.00 Taryfa II,IV 22.00-6.00 oraz święta



#87 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:25

Echo jest najtańsze (5,00 + 2,00/km), potem 19191 (byłe MPT 6,00 + 2,00/km).

 

Jest chyba coś jeszcze z Bytomia za 1,60? 

 

Warszawa ma zajebiście.


Przyjaźń jest wszystkim!


#88 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:33

Nie wiem, czy słyszeliście o "taxi" LIDER - reklamują się jako "Wypożyczalnia aut z kierowcą" - bo nie są zrzeszeni.

Wg mnie najtaniej.



#89 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:39

http://tablica.pl/of...km-ID3oeJw.html

 

Rzeczywiście. 

 

Opłaca się już od 5 km.

 

Świetnie wygląda ta nocna oferta. 

 

Korzystał ktoś już?


Przyjaźń jest wszystkim!


#90 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:58

Moja siostra. Jechala ok. 8km w nocy w sobote i zaplacila 20zł.


  • kosa lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#91 Wierzba

Wierzba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:07

Zgadza sie liczą 1.99 zł/km w nocy, w dzień jeszcze taniej. No i do tego nie naliczają żadnych taryf za kolejne miasta.



#92 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:25

Czy to jest od dawna i ma szansę się taki biznes utrzymać?

Ile mają samochodów?

 

Wygląda kusząco.


"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#93 Wierzba

Wierzba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:38

Już jakiś czas sie utrzymują wcześniej był Joker a teraz już ich przejął Lider także firma troche sie musi rozwijać, jak sie dobrze rozreklamują to może zwykłe taxi zejdą z tym taryf między miastami. Z centrum Katowic jadąc np. na Kostuchne albo do Bytomia robisz podobną ilość km a cena zdecydowanie inna.



#94 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:24

Teraz na Bogucice z centrum jadę za 9 zł tym całym Liderem, a w normalnej taxie problemy robili za 15 zł więc jest o niebo lepiej.



#95 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:45

Z Zawodzia na Brynów (7,5km) w nocy za bodajże 18 zł ostatnio jechaliśmy.

 

Do tego możesz mówić, którędy jechać - sami czasem proponują i pytają.

 

Ja o nich słyszałem już jakieś 3 miesiące temu



#96 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:56

Ja słyszałem ze dwa lata temu, ale myślałem że w Katowicach nie działają. Wydawało mi się, że byli związani z Wrocławiem i Krakowem.

 

Jaki czas oczekiwania na auto?


Przyjaźń jest wszystkim!


#97 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:03

Z sytuacji, których znam: ok.7-15 minut



#98 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 04 styczeń 2014 - 01:59

stały postój mają na ul. Warszawskiej naprzeciw Idea Banku (przy tej ulicy na której jest Subway). Poza tym że zawodowi taksiarze na nich sklinają to nie słyszalem negatywnych opini. Kosa, gdzie słyszałeś że uwolnili zawód taksówkarza? bo z tego co wiem, to oni działają na zasadzie wynajmu samochodu z kierowcą, a to jest różnica. W Sylwestra rozmawiałem z taksówkarzem TAXI RONDO i mówił że dalej obowiązują licencje;>


Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#99 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 04 styczeń 2014 - 02:35

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,15220434,Taksowkarz_juz_nie_musi_miec_licencji___Bedzie_balagan_.html


Przyjaźń jest wszystkim!


#100 majk

majk
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 styczeń 2014 - 13:40

jechalem z nimi w sylwestra i z czeladzi na ligote zawolal 45zl, hit! polecam goraco






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych