Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polecam film


2214 odpowiedzi w tym temacie

#1776 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 październik 2018 - 00:04

A tu niektórzy się ekscytują jakby propagandę nazistowska ktoś tworzył 🤣 i kto nie będzie chciał chodzić do kościoła to nie pójdzie a kto wierzy to takie produkcje nic nie zmienia. Więc zluzujcie 🤣🤣 tak jak ktoś wyżej napisał film co niektórym nie da usiedzieć (śmiech)

#1777 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 01 październik 2018 - 08:31

Wiadomo, że nikt inteligentny nie będzie wierzył że jest tak jak pokazano w filmie ale też w to że księża są krystalicznie czyści. Ale proporcje bym dał 90-10 a nie 50-50.

Źle zinterpretowałeś mój tekst o upadku Polski z powodu filmu, to tylko jeden z kolejnych ataków, akurat niezbyt trafiony bo jest przerysowany no chyba, że ma trafić do motłochu.

Mówię o upadku spowodowanym odejściem od kultury chrześcijańskiej tak jak na zachodzie Europy czyli aborcja, eutanazja, promowanie gender, homoseksualizmu, ekoterror i różne inne zboczenia. A na przeszkodzie stoją autorytety księdza i rodziny więc trzeba najpierw je zniszczyć.

Ciekawe jakie byłyby reakcje jakby powstał podobny film tylko nie o księżach a rabinach albo imamach.
  • PRT lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1778 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 październik 2018 - 09:04

Filmu jeszcze nie widziałem, ale bardzo chętnie to zrobię. Uważam, że trzeba mieć do tego dystans i zgadzam się z opinią tego księdza z YT który wspomina, że Smarzowski pojechał grubo i pokazał tylko negatywne cechy kościoła. Bareja robił podobnie w swoich filmach pokazując absurdy PRL'u  z przesadą koloryzując je i przedstawiając na swój sposób, akurat  humorystyczny. Śmieszy mnie jednak ten plebs który planuje jakieś manifestacje pod kinami, kompletna błazenada. Pod Mega Clubem nie raz widziałem krucjaty różańcowe i zbiorowe modły spowodowane koncertami. Bardzo mnie wkurwia też to pierdolenie "co łaska, ale nie mniej niż tysiąc", bo takie teksty to są chyba we wszystkich parafiach. Kościół się za bardzo skomercjalizował i chodzi im tylko o jedno. Księży z powołania którzy nie są materialistami jest może 10%,a kościół z prawdziwą wiarą ma obecnie niewiele wspólnego. To instytucja. O nagminnych aferach pedofilskich już nawet nie będę wspominał.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 01 październik 2018 - 09:18


#1779 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 01 październik 2018 - 23:06

Źle zinterpretowałeś mój tekst o upadku Polski z powodu filmu, to tylko jeden z kolejnych ataków, akurat niezbyt trafiony bo jest przerysowany no chyba, że ma trafić do motłochu.

Dziś gruchnęła informacja, że w pierwszy łikend po premierze film obejżało 935tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem od 30 lat. OK, gość zrobił film, pewne rzeczy wyeksponował i pokazał tak a nie inaczej. Ale żeby do kin biła taka armia widzów? Z jakiego niby powodu? Co jest takiego genialnego w tym filmie? Dziwny ten nasz naród (zresztą to samo tyczy się filmów tego kotleta Vegi).



#1780 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 02 październik 2018 - 04:31

Ciekawość, chęć pośmiania się, zobaczenia życia kleru od kuchni, co było tematem tabu ale też pewnie wyładowanie jakiejś frustracji względem kleru.
  • Krzyś lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1781 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 02 październik 2018 - 08:42

Zagadka. Czyje to słowa?

Ja redaguję pismo silnie antyklerykalne i taki film i jego wielka popularność i wzięcie banalizuje temat i jakby odbiera mi dotychczasową niemal wyłączność na atakowanie kleru, a więc ja tracę jakby silnik swojego biznesu.
 
To jest bardzo ciekawe zjawisko, że jest taki aplauz do tego filmu. Ja w tym dostrzegam kawał swojej roboty też bo to się nie wzięło z niczego. Ja tylko mam inne podejście do tej kwestii niż antyklerykałowie, bo ja nie jestem antyklerykalny tylko antyreligijny. A wszyscy udają, że dla dobra Kościoła go krytykują i marzą o tym, żeby w Kościele katolickim działo się lepiej. Ja odwrotnie. Chcę żeby działo się jak najgorzej.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1782 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 październik 2018 - 08:44

Urban?
  • Bartek84 i SKalpel lubią to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#1783 Suja

Suja
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 październik 2018 - 14:28

Dziś gruchnęła informacja, że w pierwszy łikend po premierze film obejżało 935tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem od 30 lat. OK, gość zrobił film, pewne rzeczy wyeksponował i pokazał tak a nie inaczej. Ale żeby do kin biła taka armia widzów? Z jakiego niby powodu? Co jest takiego genialnego w tym filmie? Dziwny ten nasz naród (zresztą to samo tyczy się filmów tego kotleta Vegi).


Abstrahując od tego czy film jest dobry czy zły, starczyło, że kilku polityków i księży ogłosiło ten film bluźnierczym, w kilku miastach gdzie rządzi PiS zakazano puszczanie tego filmu itd. Takie działania nakręcają oglądalność - coś ala "zakazane kusi".

#1784 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 02 październik 2018 - 14:49

A może poprostu to że Gościu robi dobre filmy i ludzie lubią to oglądać jako rozrywkę itd. Do tego sezon jesienny się zaczął, kin przybywa to dzialaja :)
  • koleś lubi to

#1785 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 październik 2018 - 14:57

NIe no :) Od kilku lat jest dostrzegalne zwiększenie nastrojów antyklerykalnych w Polsce (bardziej) i w Europie (mniej), głównie z powodu depopulacji Polskiej wsi. Smarzowski po prostu potrafi dobrze robić dwie rzeczy - koncentrować patologie danego środowiska i wyczuwać nastroje społeczne - schlebiać motłochowi bez głębszej analizy czy chęci obiektywnego spojrzenia na sprawę.


  • Mayek lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1786 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 październik 2018 - 16:50

Terror to dalej tylko film a ty się nakrecasz jak... 🤣 To już jest powoli śmieszne. 21w a tu filmu będą zakazywać puszczac widać kogo to boli najbardziej oby więcej takich (śmiech)
  • Zielu88 lubi to

#1787 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 październik 2018 - 17:06

Cóż, piszesz jak mentalny podczłowiek któremu jak się pluje w twarz stwierdza że "to tylko deszcz".

Już to pisałem, kino kształtuje świadomość społeczną. Wiedzieli już o tym politycy już w pierwszej połowie XX wieku gdzie kino dopiero raczkowało i swych zasięgiem nie stanowiło nawet 1/10 co teraz.

Cenzura jest tez całkowicie normalną rzecz, każde państwo z instynktem samozachowawczym tępi tendencje społecznie rozkładowe. Podobna sytuacja była w Rosji z filmem Matylda w którym Carewicz Mikołaj miał romans z POlską tancerką. Film w swym wyraźnie był znacznie mniej kontrowersyjny  ale i tak oburzenie było ogromne. Carewicz był kanonizowanym świętym kościoła i tak stwierdzono że osoba święta nie mogła mieć romansu do tego z jakąś tancerką :) A tutaj jakieś pieszczenie się. 


  • Bouni_Ledziny lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1788 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 03 październik 2018 - 08:08

To może tym ludziom, którzy padli ofiarą zjawisk w Kościele to do tej pory pluli w twarz?

 

Oczywiste jest, że te proporcje w kościele pozytywnych zachowań do negatywnych to bardziej te 9-1, ale negowanie że jakiekolwiek patologie występują - a do tego miała by prowadzić Twoja cenzura - odniosłaby skutek wręcz odwrotny. W dobie dostępu z każdego miejsca w każdym czasie do setek mediów pewnych informacji już nie zatuszujesz. 

 

Także rola kina jako środka kształtującego świadomość społeczną znacząco zmalała. W przywołanej pierwszej połowie XX wieku ile było innych nośników informacji? A ile jest dziś? I każdy mając w ręku informacje ze swojego świata nie potrzebuje kina, żeby dostęp mieć do wszystkich informacji.

 

Potem czytam nagłówki jak w chyba Gazecie Polskiej 'nie ma złych księży, są tylko tacy za których za słabo się modlimy'. Tuszowanie zjawisk nic nie da. A Kościół walczący z patologią w swoich szeregach dużo by zyskał, bo wiecznie udawać że nic się nie dzieje, kiedy co chwilę wypływają nowe informacje z całego świata...muszą coś zrobić. Bo to jest jeden z czynników, przez który ludzie odwracają się od Kościoła (nie mylić z odwracaniem się od wiary).

 

I teraz hit -

Cenzura jest tez całkowicie normalną rzecz, każde państwo z instynktem samozachowawczym tępi tendencje społecznie rozkładowe.

 

Kształtowali Cię w czasach komuny? Bo to jest jeden ze sloganów tego ustroju i tak to wtedy wyglądało. Jak chcesz czegoś takiego to Korea chętnie przygarnie.


  • Przemosz lubi to

#1789 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 03 październik 2018 - 11:26

Abstrahując od tego czy film jest dobry czy zły, starczyło, że kilku polityków i księży ogłosiło ten film bluźnierczym, w kilku miastach gdzie rządzi PiS zakazano puszczanie tego filmu itd. Takie działania nakręcają oglądalność - coś ala "zakazane kusi".

Ciekawe i trafne spostrzeżenie. Gdyby ci księża i politycy nie byli baranami to wiedzieliby doskonale, że takimi wypowiedziami robią temu filmu (Oczko mu się odlepiło, temu misiu) tylko dodatkową reklamę. Niestety wyciągnięcie takiego wniosku przekracza granice ich intelektualnych możliwości.


Użytkownik Buziol edytował ten post 03 październik 2018 - 11:30


#1790 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 03 październik 2018 - 11:29

A może poprostu to że Gościu robi dobre filmy i ludzie lubią to oglądać jako rozrywkę itd. Do tego sezon jesienny się zaczął, kin przybywa to dzialaja :)

Może. Ja raczej stawiam na nasze cechy narodowe na zasadzie "jak fajnie, że im dowalili". Sam Kościół jako instytucja swoimi działaniami mocno przykłada się do tego, aby opinia o nim była łagodnie mówiąc nienajlepsza i to jest druga strona medalu. Zresztą jeśli twórca merytorycznie jest dobry i sam się broni, to wyjdzie to też przy innych jego dziełach.



#1791 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 październik 2018 - 12:23

Kształtowali Cię w czasach komuny? Bo to jest jeden ze sloganów tego ustroju i tak to wtedy wyglądało. Jak chcesz czegoś takiego to Korea chętnie przygarnie.

Jeżeli mnie miałaby ukształtować komuna to w takim razie Ciebie musiały ukształtować reklamy coca-coli i amerykańskie filmy skoro dla Ciebie cenzura jest czymś tak abstrakcyjnym że kojarzysz ją z Koreą połnocną i w ogóle nie dopuszczasz do myśli możliwości istnienia świata wielobiegunowego. Naiwnym jest też myślenie, że wszystko co istniało w PRL była z natury złe i należało od tego odejść. 

Cenzura funkcjonuje praktycznie we wszystkich coś znaczących państwach począwszy od Rosji, Chin kończąc na Europie zachodniej jak Niemcy czy Wielka Brytania. Cenzura jest czymś normalnym. Bo czymś normalnym jest nadawanie kierunku państwu i kształtowanie różnych postaw w społeczeństwie. Jaki płynie z tego zamieszania wniosek dla konserwatywnych katolików, tradycjonalistów wtc? Czego to może nauczyć Polaków i Polski kler? Wolność to trucizna. Demokracja jest kłamstwem. Wolny rynek to rządy szatana. Jak to mawiali Francuscy tradycjonaliści "Democratie c'est la mort!". W tym wypadku demokracja niesie śmierć dla Kościoła i wiary Katolickiej - jedynemu "lewarowi" dzięki któremu współcześni ludzie mogą wznieść się ku metafizyce. Gdy pada KK dzieje się to co na zachodzie - ludzie toną w bajorze demoliberalnego.Wtedy dopiero urzeczywistnia się idea "kiesy, brzucha i rozporka"


  • Simao i Bouni_Ledziny lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1792 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 październik 2018 - 16:47

Terror idź się przewietrzyć bo dupczysz jak ...🤣

#1793 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 03 październik 2018 - 17:53

Jeśli ktoś nie oglądał "Cichej nocy", to polecam.

Kawałek dobrego polskiego kina.


"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#1794 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 październik 2018 - 18:17

A zakonnica? Był ktoś bo albo mówią że super albo że nie warto

#1795 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 03 październik 2018 - 18:38

A zakonnica? Był ktoś bo albo mówią że super albo że nie warto

 

 

Mój synek był.

 

Zwiastun filmu mega lepszy od całości.

 

Nie poleca.



#1796 spdr

spdr
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 październik 2018 - 20:06

. Ale żeby do kin biła taka armia widzów? Z jakiego niby powodu? Co jest takiego genialnego w tym filmie?

 

 

Zauważcie że od 2 miesięcy na onecie czy wp codziennie na rozkładzie jest nakręcanie anty. Ksiądz ze Szlachetnej Paczki na świeczniku bo mobingował - afera na bite 2 tygodnie, w chuj tematów o tym: Owsiak się wypowiedział, ktoś tam się wypowiedział...

Potem znowu jakaś afera pedofilska sprzed x lat że niby ksiądz nie skazany... Ten cały Kler to już był reklamowany pół roku temu (wydarzenia na fb: dnia tega a tego wszyscy idziemy na Kler żeby pokazać ilu nas jest...), X,Y,Z wypowiedział się o filmie..., Kurski ocenzurował - znowu 10 tematów na onecie o tym że Kurski ocenzurował a publiczność klaskała długo w Gdyni.Rankingi najbardziej kontrowersyjnych filmów o kościele... Na FB nagle pełno cytatów o kościele (standardowo że nie płacą podatków, że ruchaj i gwałcą chłopczyków), zamiast na tace daj psowi, owsiakowi...

Do sedna bo się rozpisałem bez składu. Pewne środowiska odpowiednio to nakręciły żeby tyle baranów poszło na film. A i sama data premiery też mocno podejrzana. Oczywiście chodzi o najbliższe wybory.



#1797 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 03 październik 2018 - 20:35

Przesadzasz, to są zwykłe zbiegi okoliczności których na świecie pełno. Poza tym to są rzetelne media, które kierują się przede wszystkim prawdą.
  • Mayek i Bojar lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1798 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 październik 2018 - 20:39

Jeden z najlepszych polskich reżyserów 21 wieku robi film na temat który wkurwia wielką część społeczeństwa, do tego dochodzi reklama którą w największym stopniu zrobił właśnie sam kościół i PiS negujac ten film i jest efekt, najlepsze otwarcie od 30 lat ,930 tysięcy ludzi w pierwszy weekend. Na temat filmu jeszcze się nie wypowiadam bo go nie widziałem, ale wystarczy przypomnieć sobie Drogówke, czy Pod Mocnym Aniołem żeby mieć świadomość że będzie przerysowany, taka cecha reżysera.
Oczywiście w przypadku takiej Drogówki nikt nie miał jakiś pretensji, ale tutaj obrażają święty kościół, w którym jak wiadomo nie ma pedofilii, ciśnienia na pieniądze, i przypadków dupczenia po bokach i ogólnie trzeba przymykać oko na "aferki" bo nam się Polska zawali...

Im dłużej kościół będzie w zaparte bronił wszystkich nieprawidłowości, tym więcej ludzi od niego się odwróci.
  • Krzychu lubi to

#1799 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 październik 2018 - 20:56

Zakonnica dramat, jeden z gorszych horrorów


  • Krzychu lubi to

Dołączona grafika


#1800 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 październik 2018 - 21:10

Film Kler pokazuje w 100% to co się dzieje w kościołach, na małych parafiach.Jestem z małej parafii i każde okoliczne też się zna. Jest pijak , jest ruchacz,jest pedofil który w sumie już nie żyje ,bo został zamordowany przez brata ofiary księdza. Film przedstawia absolutnie prawdę ,jakie się dzieją na wsiach, może Maybachami nie jeżdżą ale furami po 150tys.

Wiadomo że są tez normalni,ale każdy jeden jest zainteresowany tylko i wyłącznie $$$$




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych