Skocz do zawartości


Zdjęcie

podróże/ wypoczynek


4159 odpowiedzi w tym temacie

#2051 PodlesieFans

PodlesieFans
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPodlesie

Napisano 13 czerwiec 2017 - 09:41

Rozumiem. Ale chodzi mi raczej o to, czy są tam jakieś dobre knajpki lub miejsca, gdzie można posiedzieć, np. wieczorami, czy sklepy na miejscu w których można robić zakupy codziennego użytku, tak jak jest w Szczwnicy, a nie chodzić po nie +/- 10km do sąsiedniej wioski (jak to miałem okazję kiedyś doświadczyć w miejscowości niedaleko Żywca)  :D A może jakieś dodatkowe atrakcje jak park linowy, czy coś (?) bo to nie tak, że tam pojadę i będę siedział 24/7 w tej wiosce. Niedaleko jest Zakopane, itp. więc planuję trochę pozwiedzać/ pochodzić po górach. Odwiedzić chociażby Morskie Oko. Ale sam pobyt w Murzasichle jest dla mnie o wiele tańszy od pobytu w samym centrum Zakopanego. 

Ogólnie to jest tam więcej pensjonatów niż sklepów.Sam pare lat temu byłe w pensjonacie u Aniołka.Polecam go żarcie ok,pokoje czyste dodatkowo mają kryty basen.Znajduje się też miejsce na ognisko i altanka do posiedzenia.Sklepy jakie tam były to lewiatan oraz jakiś przydrożny gdzie było też sporo pamiątek i drobne zakupy można było robić.



#2052 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:45

dzieki. Z powrotem pojade jak napisales, a tam pojade do Bratyslawy i Budapesztu bo chce poogladac. Droga zabawa, sama Chorwacja to 200zl total za autostrady.

 

edit: w tym ukladzie pierdole Austrie i Slowenie, pojade przez Wegry (bo nie bylem). Tam przez Budapeszt, nazot blizej granicy. Poogladam, km te same, a nie bede sie sral z winietami (nie sa drogie w sumie)

 

Wegry - 42zl na 10 dni

Czechy - 52zl na 10 dni

Austria - 9 ojro (hitlersyny tanie:) na 10 dni

Slowenia - 15 euro na 10 dni

Chorwacja - zalezy kaj sie jedzie. Do Splitu 100zl za 1 strone (!)

 

 

Spoko, ja z Łodzi do Poznania płacę 50 zł, do Świecia chyba kolejne 3x zł. To są pokurwione ceny, a jednak Chorwacja do Splitu to jest solidny kawałek, a widoki bardzo sympatyczne. 


Użytkownik _es edytował ten post 13 czerwiec 2017 - 10:45


#2053 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:26

Do Cro, o ile nie planujesz w drodze zwiedzania Wiednia, a koniecznie chcesz przez Węgry, to lepiej uderzać na Słowację i dalej na Węgry. Odpada wtedy winieta na Czechy i Austrię. Na Chorwację, o ile się nic nie zmieniło, ciężko jest teraz wjechać ze Słowenii. Wzmożone kontrole na granicach strefy Schengen. Wjeżdżając z Węgier też jest taka sama kontrola, ale ruch znacznie mniejszy - nie ma korków do przejścia granicznego.



#2054 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:45

Nie ma tragedii jeśli chodzi o kontrole.

Wzmożona kontrola została wprowadzona, ale bardzo szybko zawieszona ze względu na kurweskie korki i to jeszcze sporo przed sezonem...

Mam info sprzed miesiąca, że przejazd przez słoweńską granicę strefy Schengen to ok 20min poślizgu. 


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#2055 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:09

W sumie racja. Miałem info chyba z kwietnia.

 

W linku są kamerki na tamto  przejście:  http://www2.hak.hr/r...&ttt=1307900511

 

Można poobserwować przed wyjazdem, ale zawsze najgorzej jest w soboty.


  • Bojar lubi to

#2056 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:12

Dlatego ja akurat mam możliwość jechać od wtorku do środy, z uwagi na korki.
Omijać Czechy za 50zl?! Bez przesady. Przecież na Słowacji nie ma nawet autostrady? Tak mi pokazuje googlemaps. Byłem parę razy na nartach i z tego co pamiętam dobre drogi są wszerz Słowacji, a na południe nie ma dobrej drogi?

#2057 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:14

Na Słowacji masz od Zyliny dosamych Węgier autostradę.


Użytkownik NICKczemNICK edytował ten post 13 czerwiec 2017 - 12:15

  • Mayek lubi to

#2058 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:54

A przepraszam, mój błąd. Patrzyłem na kierunek do Budapesztu, a nie do Bratysławy. Jechać przez Ostrave czy ominąć całe Czechy? (od Ostravy do granicy ze Słowacja płatne, czy nie?

#2059 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 czerwiec 2017 - 13:02

Z tego co widziałem (Tatry słowackie) na Słowacji sporo dróg jest w stylu Niemieckich ekspresówek - niby po jednym pasie w jedną stronę, ale spokojnie mieszcząc się 3 auta obok siebie.


  • P.M lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2060 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:10

niby po jednym pasie w jedną stronę, ale spokojnie mieszcząc się 3 auta obok siebie.

Elegancko! Można dać popis i pokazać jak u nas wyprzedza się już wyprzedzającego :hihi:

 

Ostatnio 3 lata temu jechałem nad morze i jeszcze przez Łódź, jak teraz wygląda ta droga? Podobno jest jakaś fajna obwodnica i nie trzeba męczyć się przez centrum.



#2061 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:12

Da się do komórki wgrać szczegółowo mapę określonego miejsca? Np wgrywam całe miasto z googlemaps na kartę SD?

#2062 maks_wnc

maks_wnc
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:13

Elegancko! Można dać popis i pokazać jak u nas wyprzedza się już wyprzedzającego :hihi:

 

Ostatnio 3 lata temu jechałem nad morze i jeszcze przez Łódź, jak teraz wygląda ta droga? Podobno jest jakaś fajna obwodnica i nie trzeba męczyć się przez centrum.

 

W Piotrkowie Trybunalskim wjeżdżasz już na A1 . Łodzi o w ogóle nie widzisz. 


  • Łysy i Tankofermentor lubią to

#2063 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:42

Da się do komórki wgrać szczegółowo mapę określonego miejsca? Np wgrywam całe miasto z googlemaps na kartę SD?

Tak da się wchodzisz w aplikację gogle maps i zaznacz opcję mapy off-line i tam zaznaczysz interesujący Cię obszar.

#2064 19CHUDY64

19CHUDY64
  • SK1964
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:46

.

Użytkownik 19CHUDY64 edytował ten post 13 czerwiec 2017 - 14:46


#2065 Jacek9193

Jacek9193
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGISZOWIEC

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:41

Chopy szukam jakiegos apartamentu nad polskim morzem z widokiem na morze. Ma byc zajebisty standard. Ktos cos poleci???

Ewentualnie cos w gorach ale musi byc w chuj zajebista miejscowa.

#2066 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:58

Jak zaje*isty standard to chyba Grand Hotel w Sopocie ;-) 


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#2067 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 czerwiec 2017 - 21:20

Jurata przychodzi do głowy tylko. Hotel Bryza Resort & SPA



#2068 Mariuszz79

Mariuszz79
  • SK1964

Napisano 14 czerwiec 2017 - 05:01

http://zdrojowy.com.pl
  • Tankofermentor lubi to

#2069 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:09

Właśnie chciałem polecić ten dom zdrojowy. Jeżeli faktycznie chcesz wypas i nie ma problemu żeby sięgnąć głębiej do skarpety to dobrze trafiłeś :D  W Juracie tez jest kilka dobrych pensjonatów jak wlaśnie wymieniona Bryza.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 14 czerwiec 2017 - 11:18


#2070 Jacek9193

Jacek9193
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGISZOWIEC

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:02

Ten ZDROJOWY kozak, wlasnie o takie cos mi chodzi. Tylko niestety brak juz wolnych pokoi 😣😣

#2071 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 14 czerwiec 2017 - 13:02

Sopot - http://www.mera-spa.com/



#2072 boczek21gks

boczek21gks
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 czerwiec 2017 - 19:35

Panowie macie namiar na sprawdzony apartament 4osobowy Chorwacja Rabac :piwo:



#2073 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 czerwiec 2017 - 01:20

Wejdź na booking.com i poczytaj opinie. Ja jadę do takiego, że jak tam coś będzie źle, że będę miał większego pecha niż Krzysiu markowski z krzywa murawa :)

#2074 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 15 czerwiec 2017 - 12:27

Wejdź na booking.com i poczytaj opinie. Ja jadę do takiego, że jak tam coś będzie źle, że będę miał większego pecha niż Krzysiu markowski z krzywa murawa :)

czasami niepochlebne opinie sa usuwane z bookingu ... sprawdz rowniez na tripadvisor (choc i tam tez czasami pisza bzdury ludzie)



#2075 Z Trojkata Bermudzkiego

Z Trojkata Bermudzkiego
  • SK1964

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:48

Europa przełom października i listopada.

Opłaca się jeszcze gdzieś za słońcem jechać, czy inne kierunki szukać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych