Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska piłka


10269 odpowiedzi w tym temacie

#10126 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Napisano 10 marzec 2024 - 21:38

Tylko jak Michalek zobaczy budzet to nawet jego milosc do brudasow nie pomoze. 

 

Dooooookładnie.

 

Częstochowa ma dwukrotnie większy budżet od Chorzowa, a nawet tam nie ma siana na stadion, a mówimy o Mistrzu Polski. Czas (prosperity) na budowę stadionów już minął (2010-2020). Jesteśmy w recesji (globalnie, bo technicznie w Polsce jeszcze nie), samorządy wydały miliardy na uchodźców i covid, nie ma chuja, że Chorzów znajdzie te 300-400 baniek na budowę stadionu. CHYBA, że Buzek poruszy niebo i ziemię, ale nie wiem czy on już za stary nie jest i siła przebicia może już nie ta co kiedyś.

 


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#10127 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 10 marzec 2024 - 23:17

Ruch utrzymuje się na powierzchni wyłącznie wobec nadużycia prawa w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Paradoksalnie spadek z ekstraklasy stworzył im parasol ochronny przed wierzycielami i uzasadniło to wniosek o zmianę warunków układu, który rozpatrzony został dopiero w poprzednim roku. Pomagała im w tym Kancelaria KMS i najpewniej dlatego ten parasol ochronny udało im się tak długo rozłożyć w czasie.

 

W przyrodzie jednak nic nie ginie. Zmiana warunków układu na liczbach wynikających z gry w ekstraklasie , po spadku będzie problemem dla wykonania układu. Niewykonanie układu będzie równoznaczne z upadłością. 

 

Realnie oceniając ich sytuację należy zauważyć, że sprawozdanie finansowe za okres od dnia 1.07.2023 r. do dnia 31.12.2023 r. wykazało stratę w kwocie ok. 1.800.000 zł , która na dzień 30.06.2024 r. będzie rosła w związku ze zwiększeniem kosztów utrzymania drużyny i kosztami wynajmu SS. 

 

Oznacza to, że na grze w ekstraklasie powiększą tylko zadłużenie. 

 

W związku z tym spadek i niepewność co do stadionu spowoduje u nich istotne ryzyko niewykonania układu i uruchomienie postępowania upadłościowego , co w obecnej sytuacji gospodarczej i wycofywania się samorządów z utrzymywania sportu na dotychczasowym poziomie (w przypadku upadłości urząd miasta nie będzie miał  żadnej podstawy do utrzymywania klubu) spowoduje sytuację, że będą mieli trudno dokończyć sezon w pierwszej lidze. 

 

Moim zdaniem inaczej wygląda sytuacja Legii. Oni już byli na krawędzi przed poprzednim sezonem i obecny sezon istotnie poprawił ich parametry finansowe. Sensownie nie zwiększyli kosztów utrzymania drużyny przez transfery i przyszły sezon bez pucharów będzie im łatwiej przetrwać. Problematyczne będzie jeśli w przyszłym sezonie powtórzy się sezon bez pucharów, a do tego to się sprowadza bo dotychczasowa formuła im się wyczerpała i nie widać tam kompetencji do tego, żeby byli w stanie wrócić na właściwe tory.  Wątpię, że będą w stanie zatrudnić trenera gwarantującego sukces sportowy i zbudować skład do takiego celu, tym bardziej, że po tym sezonie w zasadzie cała czołówka rozpozna potrzeby zmian w składzie, a Lech i być może Raków zmiany trenera. Chyba jedynym sensowym ruchem byłoby zatrudnienie Urbana, ale na to nie pozwoli im presja kibiców, którzy będą oczekiwali Papszuna, za którego będą musieli przepłacić, żeby dowiedzieć się, że ten człowiek nie ma żadnych zdolności do zbudowania składu na mistrza Polski w tak krótkim czasie. 



#10128 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Napisano 10 marzec 2024 - 23:31

Ciekawy post, dzięki. Ja w żadnym wypadku nie zestawiam sytuacji Legii i Ruchu jako podobnej. Legia zawsze spadnie na cztery łapy, ale tak jak pisałem już wcześniej (i co w sumie sam potwierdziłeś): jeśli w tym sezonie i w kolejnym nie będzie pucharów to czeka ich bardzo poważna restrukturyzacja i mogą wpaść w czasowy dołek, trwający nawet kilka lat.

 

A Ruch jest w piździe totalnej przez brak stadionu, nawet najbardziej zagorzały śmierdziel w samorządzie im tego nie klepnie, bo to będzie jawna niegospodarność. Moim zdaniem w tej dekadzie stadionu nie dostaną, co jest fantastyczną informacją dla nas wszystkich, bo to wpłynie na aspekty kibicowskie na wiele lat do przodu. Jest tam szansa, może 5-10%, że się mylę (np. ten Buzek im coś ogarnie), ale obym miał rację.

 

Czy pod kątem licencji czy tam regulaminu mogą znowu grać na Cichej w 1L?


  • przemol lubi to
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#10129 cichy1964

cichy1964
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 marzec 2024 - 00:09

Jeśli będzie oświetlenie to mogą
  • Jah lubi to

#10130 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 00:15

dzieki Przemol za ten post, bardzo ciekawy. To po co oni w ogole graja w pilke? A moze inaczej zadam to pytanie, jak tobie sie wydaje, jaki oni maja cel? W jaki sposob oni chcieli pozyskac pieniadze? Graja w ekstraklasie i licza, ze ktos sypnie kasa i posplaca wszystko? Chyba tylko na to mozna liczyc, ale cale szczescie nikt sie na to nie skusil, bo zaplecze to oni maja. Gdyby ktos uznal, ze warto wchodzic w pilke, to niestety, ale Chorzow to najlepsze miejsce. Duzy i fanatyczny fanbase plus Śląski, ktory na topowe mecze bedzie sie mocno zapelnial. Oby sie nigdy nic takiego nie wydarzylo, ze ktos sie zdecyduje to kupic. Ale jak Legia ma problemy, to licze, ze zadne szejki nie beda wchodzic w taki smieszny biznesik, bo za malo sie da zarobic.



#10131 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Napisano 11 marzec 2024 - 00:18

Żadne "szejki" nie będą wchodzić do gównoligi w kraju gdzie za chwile może być wojna.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#10132 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 00:41

Złodziej marzeń. Liczyłem, że nas ktoś kupi, chociaż nawet nie umiałbym wskazać, kto by to mógł byc i po co. Po co mieć klub sportowy w Polsce? Chyba tylko jako egoinvestment.

Użytkownik Mayek edytował ten post 11 marzec 2024 - 00:41


#10133 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 13:47

Złodziej marzeń. Liczyłem, że nas ktoś kupi, chociaż nawet nie umiałbym wskazać, kto by to mógł byc i po co. Po co mieć klub sportowy w Polsce? Chyba tylko jako egoinvestment.

 

Ostatnio chyba Leśniadorski w jakimś podcaście wspominał, czemu żaden bogaty szejk nie kupi ległej i to w sumie można odnieść do każdego klubu w PL. Chyba w Meczykach był ten wywiad ? Nie pamiętam, na pewno do znalezienia. 


Użytkownik sajmonczan edytował ten post 11 marzec 2024 - 13:47


#10134 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 13:55

I jakie byly z tego wnioski? W Polsce da sie zarobic na paru klubach i kazdy intuicyjnie wie, na jakich. Na GieKSie nie da sie zarobic szybko, wiec nie ma co liczyc na cokolwiek. A w te inne kluby tez bogaci nie wchodza, wiec po prostu na chlopski rozum mozna uznac, ze stopy zwrotu sa za male i zbyt ryzykowne.



#10135 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 14:02

I jakie byly z tego wnioski? W Polsce da sie zarobic na paru klubach i kazdy intuicyjnie wie, na jakich. Na GieKSie nie da sie zarobic szybko, wiec nie ma co liczyc na cokolwiek. A w te inne kluby tez bogaci nie wchodza, wiec po prostu na chlopski rozum mozna uznac, ze stopy zwrotu sa za male i zbyt ryzykowne.

 

Wniosek był taki, że Mioduski chce sprzedać Legię za cenę klubu np we Francji, gdzie masz lepszą ligę, lepsze stadiony, lepsze kluby, lepszą pogodę i nie musisz w zimie zapierdalać do Niepołomic czy innych wsi. 

Dla tych ludzi kluby piłkarskie zarobek nie jest pierwszorzednym impulsem. 

 

Znajdę potem ten wywiad. 


Użytkownik sajmonczan edytował ten post 11 marzec 2024 - 14:03

  • Mayek lubi to

#10136 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 18:16

dzieki Przemol za ten post, bardzo ciekawy. To po co oni w ogole graja w pilke? A moze inaczej zadam to pytanie, jak tobie sie wydaje, jaki oni maja cel? W jaki sposob oni chcieli pozyskac pieniadze? Graja w ekstraklasie i licza, ze ktos sypnie kasa i posplaca wszystko? Chyba tylko na to mozna liczyc, ale cale szczescie nikt sie na to nie skusil, bo zaplecze to oni maja. Gdyby ktos uznal, ze warto wchodzic w pilke, to niestety, ale Chorzow to najlepsze miejsce. Duzy i fanatyczny fanbase plus Śląski, ktory na topowe mecze bedzie sie mocno zapelnial. Oby sie nigdy nic takiego nie wydarzylo, ze ktos sie zdecyduje to kupic. Ale jak Legia ma problemy, to licze, ze zadne szejki nie beda wchodzic w taki smieszny biznesik, bo za malo sie da zarobic.

 

Sukces sportowy wyprzedził założenia, ale widocznie uznali, że warto zaryzykować. Sprawozdania finansowe pokazują, że oni bez wpływów z C+ nie mieli w ogóle środków do wykonania układu, a nawet przy wsparciu miasta byli na nieznacznej stracie. Gdyby udało im się utrzymać to wpływy z C+ z dwóch lat gry na poziomie ekstraklasy przy rozsądnym gospodarowaniu zabezpieczyłyby w znaczącej części wykonanie układu. Znacząca była też pewnie kwestia stadionu. Chcieli pokazać, że zasługują na stadion, a to było wiadome, że po takim czasie mecze z Górnikiem, Legią czy Widzewem ściągną publiczność na Stadion Śląski, Nie wiadomo jaki miał być ich układ z PIS. Pewnie poza dotacją na budowę stadionu liczyli też na  poważniejsze zaangażowanie jakiejś spółki Skarbu Państwa w sponsoring.

 

Na szczęście jednak się przeliczyli. W niekorzystnym dla nich momencie sąd rozpoznał wniosek o zmianę warunków układu (już w ekstraklasie) , postawili na złą kartę przy budowie stadionu (te warunki od początku były bez pokrycia i mocno niewiarygodne , a już zupełnie bezmyślne było spotkanie z Morawieckim bezpośrednio przed wyborami) i jeżeli na grze w Gliwicach i Stadionie Śląskim nie zarabiają i sezon per saldo zakończą na minusie, to obciążeni stratą, kontraktami i  bagażem w postaci konieczności wykonania układu i być może wynajmu stadionu w pierwszej lidze to będą na poważnym ryzyku, czego należy im życzyć.



#10137 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 18:35

Ostatnio chyba Leśniadorski w jakimś podcaście wspominał, czemu żaden bogaty szejk nie kupi ległej i to w sumie można odnieść do każdego klubu w PL. Chyba w Meczykach był ten wywiad ? Nie pamiętam, na pewno do znalezienia. 

 

Jak dobrze pamiętam według Leśnodorskiego Mioduski ma za bardzo przesadzone wyobrażenie co do wysokości transakcji, w stosunku do realnej wartości klubu i ligi. 

 

Natomiast przy wypowiedziach Leśnodorskiego o Mioduskim i odwrotnie trzeba brać poprawkę na to, że ich publiczne wypowiedzi są bardziej wyrażany na potrzeby ich wewnętrznej gry i ego i niekoniecznie stwierdzają fakty.



#10138 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2024 - 18:45

Na szczęście jednak się przeliczyli. W niekorzystnym dla nich momencie sąd rozpoznał wniosek o zmianę warunków układu (już w ekstraklasie) , postawili na złą kartę przy budowie stadionu (te warunki od początku były bez pokrycia i mocno niewiarygodne , a już zupełnie bezmyślne było spotkanie z Morawieckim bezpośrednio przed wyborami)


Restrukturyzacja takiego klubu odbywa się zasadach postępowania o zatwierdzenie układu czy w jakiś inny sposób? I zmiany warunków układu przez sąd były na wniosek wierzycieli czy z czegoś innego się to wzięło?

Użytkownik Przemosz edytował ten post 11 marzec 2024 - 18:47


#10139 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Napisano 11 marzec 2024 - 19:08

Ostatnio chyba Leśniadorski w jakimś podcaście wspominał, czemu żaden bogaty szejk nie kupi ległej i to w sumie można odnieść do każdego klubu w PL. Chyba w Meczykach był ten wywiad ? Nie pamiętam, na pewno do znalezienia. 

Gadal o tym napewno swego czasu w podkascie u Zurnalisty.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#10140 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 11 marzec 2024 - 20:01

A ktoś z Was wie jak wyglądały wzmocnienia w przerwie ? Jakiś kumpel mi mówił, że poszli poniekąd all in ze wzmocnieniami (na swoje możliwości) i spadek tam może odbić się koszmarną czkawką. 



#10141 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2024 - 21:08

A ktoś z Was wie jak wyglądały wzmocnienia w przerwie ? Jakiś kumpel mi mówił, że poszli poniekąd all in ze wzmocnieniami (na swoje możliwości) i spadek tam może odbić się koszmarną czkawką. 

Raczej nie poszli po bandzie, bo większość to transfery tylko półroczne lub wypożyczenia.



#10142 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 11 marzec 2024 - 21:46

Sławek Nitras o ewentualnym zbudowaniu stadionu w Chorzowie z funduszy ministerstwa:
https://x.com/sporto...EjuDw99qyrQpXDQ
  • mami7 lubi to
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#10143 osqarek

osqarek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 marzec 2024 - 22:07

Plan wyborczy Michałka
- Stadion

Koniec planu wyborczego.
Zresztą jak zobaczy jaki tam jest syf to stanie się chorzowskim Kołodziejczakiem ;)

#10144 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 12 marzec 2024 - 08:25

Sławek Nitras o ewentualnym zbudowaniu stadionu w Chorzowie z funduszy ministerstwa:
https://x.com/sporto...EjuDw99qyrQpXDQ

Bylo wiadome, ze z tym stadionem to lipa, tyle, ze to pokazalo jak bardzo sprzedajne sa te smierdzace kurwy.

Natomiast sam Nitras jest popierdolony. Przez takich jak on sie za niedlugo zacznie powtorka sprzed 8 lat.
Paly juz sie czuja swobobniej odnosze takie wrazenie...



#10145 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 16 marzec 2024 - 17:53

Jakby ktoś chciał zobaczyć mecz kopciuchów z Górnikiem 

 

https://strims.in/Ru...ze.php?source=4



#10146 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 marzec 2024 - 18:14

Ale beznadziejnie gra Górnik w I połowie.

#10147 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 16 marzec 2024 - 18:19

Ale beznadziejnie gra Górnik w I połowie.

 

Bardzo słabo. A to Derby.



#10148 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 16 marzec 2024 - 18:20

jjjjeeeestttttttt



#10149 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 marzec 2024 - 18:27

No i taka jest piłka. Błąd bramkarza i prowadzi Górnik :-) druga połowa będzie ciekawa dla neutralnego kibica

#10150 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 marzec 2024 - 18:33

Jak ktoś by był śmiertelnie chory to taki mecz to idealna okazja aby wysadzić się granatem pośród tych śmierdzących kundli




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych