Jump to content


Photo

Ukraina


5173 replies to this topic

#5151 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 May 2024 - 01:47

USA ostrzega przed podróżami do Niemiec z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. Przed ostatnim zamachem w Rosji zrobili tak samo na kilka tygodni wstecz.

 

Sikorski mówił wczoraj też, że mają informacje o Rosjanach, którzy przeniknęli do Europy i planują już zamachy na infrastrukturę i ludność.

 

False flag zbliża się wielkimi krokami. Wybory w USA coraz bliżej, a Biden nie ma żadnych szans z Trumpem w sondażach. Jeśli trwające procesy Trumpa się nie powiodą (to jest temat #1 w USA obecnie) to prawdopodobnie będą wciągać świat do wojny.

 

Zobaczcie, jest 5 maja, wybory 5 listopada, a tu nawet nie wiadomo kto z demokratów będzie kandydować.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#5152 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 06 May 2024 - 20:49

To po co Szewczenko tam grał? (ironia, dla niekumatych) :lol:

No jak to po co? Żeby założyć tajną banderowską organizację w AC Milan do które natychmiast wciągnął Paolo Maldiniego, Kakę i Franco Baresiego, to przecież oczywiste  :chamisko:


  • silny likes this

#5153 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 06 May 2024 - 20:59

Inzaghi powiedział, że to pierdoli i nigdzie nie będzie wstępował :hihi:



#5154 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 06 May 2024 - 21:01

Dla mnie większym rakiem są ludzie, którzy kupują bilety, transmisje i ten kabaret nakręcają. No cóż takie to o to mamy głupie społeczeństwo.

A filmy Patryka Vegi ,na które walono drzwiami i oknami? Albo Agnieszki Holland (to nie jest tak, że ona tylko za granicą ma fanów i poparcie)? A koncerty Zenka Martyniuka czy tam innych tego typu żenujących zespołów? Czasem załamać się idzie jak się pomyśli, co czcigodni rodacy kochają.



#5155 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Posted 06 May 2024 - 23:04

Czemu Zenek w takim chujowym otoczeniu został wymieniony?!
  • Sinner and griszag like this

#5156 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 07 May 2024 - 16:57

Czemu Zenek w takim chujowym otoczeniu został wymieniony?!


Trzeba go zapytac. Czy z nim cos nie teges czy z reszta czy jedno i drugie? Stawiam na to trzecie 😜

#5157 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 07 May 2024 - 17:09


Ukraińska wokalistka, reprezentująca swój kraj na konkursie Eurowizji, zamieszcza nagrania, na których ubrana jest w probanderowską bluzę „Banderciaga”.


Sprawa dotyczy ukraińskiej wokalistki 28-letniej Jany Szmajewej, bardziej znanej pod swoim scenicznym pseudonimem „Jerry Heil” (ukr. Dżerri Hejl). Wspólnie z inna piosenkarką, Alyona Alyona, mają zaśpiewać piosenkę, reprezentując Ukrainę na tegorocznym konkursie Eurowizji
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5158 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 07 May 2024 - 22:24

Bartoszewicz o Ukrainie

https://twitter.com/...3282687081?s=19

Straszy się nas wojną żebyśmy finansowali Ukrainę z którą mamy sprzeczne interesy
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5159 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 07 May 2024 - 22:41

Kogo Ty wklejasz Bartek...?


  • kris80 likes this

#5160 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 08 May 2024 - 08:18

Bartoszewicz mądry gość i samą prawdę tutaj mówi.

 

Banderowska Ukraina jest naszym wrogiem i im wcześniej przestanie istnieć, tym lepiej dla nas.


  • tomzkat, Mateusz and kris80 like this
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#5161 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 08 May 2024 - 08:47

Taki mądry, a szalał podczas covidu. Zwykła kurwa za pieniądze.


  • kris80 likes this

#5162 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 08 May 2024 - 08:52

.

Edited by Bartek84, 08 May 2024 - 08:52.

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5163 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 08 May 2024 - 19:15

To jest mądrość etapu. Wtedy wszyscy byli za restrykcjami (mniejszymi już większymi) to piłował za covidem. Z Ukrainą jest to samo, z początku wielka pomoc Ukrainie, przyjmowanie pod dach a teraz gdy nastroje się zmieniły to wyzwiska pod ich adresem i straszenie Wołyniem 2.0
Za X czasu znów będzie gadał coś innego.
  • Edy likes this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5164 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 08 May 2024 - 19:46

To jest mądrość etapu. Wtedy wszyscy byli za restrykcjami (mniejszymi już większymi) to piłował za covidem. Z Ukrainą jest to samo, z początku wielka pomoc Ukrainie, przyjmowanie pod dach a teraz gdy nastroje się zmieniły to wyzwiska pod ich adresem i straszenie Wołyniem 2.0
Za X czasu znów będzie gadał coś innego.

Z wszystkimi to bym nie przesadzał, że byli za.


  • kris80 likes this

#5165 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 08 May 2024 - 20:21

Wszyscy w kontekście przewagi i narzuconej narracji. Choć tak, wiekszość jest lepszym określeniem.
  • Buziol likes this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5166 Rafał

Rafał
  • SK1964

Posted 09 May 2024 - 04:45

Dziennikarze - szczególnie śledczy - na Ukrainie stale są naciskani przez rząd w Kijowie - donosi "Politico". Reporterzy, którzy chcą ujawniać przewinienia i łapówki na poziomie władzy, otrzymują sugestie, że działają przeciwko ojczyźnie. Jedną z metod jest to, że reporter może zostać wysłany na front.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.i...campaign=chrome

#5167 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 09 May 2024 - 06:28

https://dorzeczy.pl/...etu-polski.html

 


Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha zadał Ministerstwu Finansów pytanie o wpływy podatkowe pochodzące od obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju. Dane obejmują zarówno pracowników, jak również uchodźców i pochodzą z lat 2022 i 2023.

Z informacji przekazanych przez resort finansów wynika, że w 2022 roku wpływy z tytułu podatku PIT wynosiły 801,5 mln złotych, a VAT – 260,5 mln złotych. Rok później było to już 997,5 mln złotych z tytułu podatku PIT i 492,5 mln złotych z VAT.

VAT z konsumpcji w 2023 r. (przy założeniu, że w Polsce konsumowany jest cały dochód, przy efektywnej średniej stopie VAT 16,95 proc.) wyniósł 3,7 mld zł.

"Nie muszę chyba pisać, że ten poziom wpływów dalece różni się od optymistycznych opowieści o wielu miliardach płynących do kasy państwa i nijak nie pokrywa wydatków, związanych z obecnością obywateli Ukrainy w naszym kraju" – ocenił Warzecha.


  • Fuhrer, ejr, paulek and 2 others like this
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#5168 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 09 May 2024 - 22:29

Dodam dalszą część względem porównania.


Powyższe dane kłócą się z raportami przekonującymi o znacznie większej korzyści z obecności Ukraińców w Polsce. Jak szacował m.in. Deloitte dla UNHRC, Ukraińcy mieli odprowadzić 12,3-15,2 mld podatków w 2022 r., a rok później 18,2-22,5 mld zł

Tylko w zeszłym roku nasz kraj przeznaczył na pomoc uchodźcom niemal 8 mld zł. Rok wcześniej było to ponad 9,4 mld zł – wynika z wyliczeń Dziennika Gazety Prawnej zrobionych na podstawie danych z resortów. W sumie mowa już o kwocie ponad 17 mld zł. Z kolei na pomoc walczącej Ukrainie, Poplska wydała w sumie ok. 50 mld złotych, tj. 2 proc. polskiego PKB.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5169 Zet1964

Zet1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Posted 10 May 2024 - 14:34

1. W Charkowie panuje panika, ruch w kierunku Kijowa wzrósł dziesięciokrotnie.
2. Wojska rosyjskie znacznie zwiększyły swoją aktywność w trzech kierunkach na północ od Charkowa i toczą się walki strzeleckie.
3. Liczba zrzucanych przez nas bomb powietrznych podwoiła się.
4. Na południe od Charkowa wojska rosyjskie wzmogły swoją aktywność w kierunku Kupiańska.
 
Odnośnie oświadczeń o rozpoczęciu naszej ofensywy w Charkowie: 
jeśli ta ofensywa się rozpocznie, wojsko rosyjskie oficjalnie ogłosi to. 
Resztę prosi sie o spokój.
 

GÓRNY ŚLĄSK - QUIS SEPARABIT


#5170 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 15 May 2024 - 19:11

Prezydent 🇨🇿 Czech Petr Pavel: "Ukraina nie będzie w stanie w dającej się przewidzieć przyszłości odzyskać kontroli nad utraconymi terytoriami, dlatego teraz konieczne jest przerwanie wojny i rozpoczęcie negocjacji pokojowych". Realizm w końcu wypiera podejście emocjonalne.
  • tomzkat, Fuhrer and Jah like this
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5171 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 15 May 2024 - 19:20

Oho to następny do likwidacji bo " to nie dobra o tym mówić"

#5172 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 15 May 2024 - 20:20

Nie wydaje mi się. Z jego innych wypowiedzi to on jest raczej układny.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5173 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 15 May 2024 - 20:36

Oho to następny do likwidacji bo " to nie dobra o tym mówić"

Przecież to taki Radek Sikorski, od zawsze w atlantyckiej dupie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#5174 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 15 May 2024 - 20:37

Ukraiński twitter oczywiście szaleje z radości po zamachu na Fico, "Orban następny".


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users