Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6189 odpowiedzi w tym temacie

#3451 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 06 wrzesień 2018 - 13:41

Jaka jest idea tego, żeby nie płacić za tydzień, a potem płacić więcej? Zamiast płacić 3/4 tej stawki ale za każdy dzień 


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#3452 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2018 - 14:05

:rotfl:

Pewnie dlatego że 3/4 L4 jest w widełkach 1 tygodnia roboczego. W perspektywie np. roku pewnie są to miliardy funtów zysku dla pracodawców i gospodarki. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3453 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2018 - 18:36

Rząd zdementował i zaprzeczył temu o tych nadgodzinach.
  • 19mózG64 lubi to

#3454 katowicer

katowicer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 wrzesień 2018 - 23:53

https://www.tvn24.pl...w,870100,s.html może komuś się przyda :)
  • lucas1979 lubi to

#3455 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 23 wrzesień 2018 - 11:40

Czyli pracujesz nadgodziny za darmo, nie dla siebie, a dla pracodawcy.

Z urlopami też pierdolą. Nie ma chomikowania bo pracownik musi wypocząć no chyba, że jest mnóstwo pracy w zakładzie to wtedy pracodawca nie musi dać urlopu, ale za to więcej zapłaci. Sami sobie przeczą.

Kompletna bzdura. Przecież niewypłacenie wynagrodzenia za pracę to ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy i pracownik może się zwolnić bez okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy a pieniądze i tak otrzyma, tylko, że najpóźniej po wyroku sądu pracy. Jedyna różnica jak pisze Terror będzie w tym, że ta kasa pójdzie na konto i teraz pracodawca będzie mógł np. oddać z tego konta wolny czas, dodatkowo wszyscy będa mieć 26 dni urlopu (co byłoby zmianą na lepsze). Z tymi urlopami to też byłaby zmiana na lepsze dla pracowników (niektórzy chomikują i mają po 50 dni urlopu a jak będzie przepadać, to będą musieli go wybrać, człowiek to nie robot). I co najważniejsze portale tak to opisują, bo szukają sensacji a to TYLKO PROJEKT. Jaka będzie ostateczna wersja w ogóle na razie nie wiadomo ale w internecie gównoburza już zdrowo hula. I o to chodzi portalom.



#3456 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 23 wrzesień 2018 - 14:12

Wiadomo że projekt ale trzeba trzymać rękę na pulsie żeby dziadostwa nie wprowadzili.

Wypłacą ci ale na konto. A jaką masz gwarancję że to konto będzie istniało do emerytury? Znajdą się ważniejsze wydatki i bajbaj pieniążki.

Co do chomikowania to masz rację ale po co wymyślają z drugiej strony że jeśli jest nawał pracy to pracodawca może zamiast urlopu wypłacić dwukrotność stawki. To wtedy człowiek nie musi wypoczywać?

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 14:14

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3457 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 23 wrzesień 2018 - 14:16

Jedyna różnica jak pisze Terror będzie w tym, że ta kasa pójdzie na konto i teraz pracodawca będzie mógł np. oddać z tego konta wolny czas, dodatkowo wszyscy będa mieć 26 dni urlopu (co byłoby zmianą na lepsze).

Czyli tak jak piszę: zamiast wynagrodzenia dostanę wolne.

Albo niejasno napisałem albo na siłę chcesz mędrkować.

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 14:17

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3458 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 23 wrzesień 2018 - 14:27

Wiadomo że projekt ale trzeba trzymać rękę na pulsie żeby dziadostwa nie wprowadzili.

Wypłacą ci ale na konto. A jaką masz gwarancję że to konto będzie istniało do emerytury? Znajdą się ważniejsze wydatki i bajbaj pieniążki.

Co do chomikowania to masz rację ale po co wymyślają z drugiej strony że jeśli jest nawał pracy to pracodawca może zamiast urlopu wypłacić dwukrotność stawki. To wtedy człowiek nie musi wypoczywać?

Przecież to konto będzie musiało być czyszczone do zera (domyślam się, że z końcem okresu rozliczeniowego czyli powiedzmy raz na kwartał). Nie może być takiego czegoś, że praca będzie bez wynagrodzenia. A co do zasady, to prawo powinno chronić interesy zarówno pracownika jak i pracodawcy. Sam kiedyś pracowałem w firmie, w której elektrycy specjalnie robili robotę dłużej, żeby leciały im nadgodziny, bo nadzór był kiepski. Z drugiej strony jest masa firm, gdzie to szefostwo tnie w wała. Ogólnie te zmiany (jeśli w ogółe takie wejdą) nie będą wcale złe. Przekaz fanów gównoburzy jest jednak zupełnie inny, im więcej zamieszania, tym dla nich lepiej.

 

P.S.
Nie mam nic przeciwko trzymaniu ręki na pulsie, ba popieram nawet
P.S. 2
I pod pojęciem fanów gównoburzy rozumiem rzecz jasna te portale, które sieją ferment


Użytkownik Buziol edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 14:38


#3459 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 23 wrzesień 2018 - 14:32

Czyli tak jak piszę: zamiast wynagrodzenia dostanę wolne.

Albo niejasno napisałem albo na siłę chcesz mędrkować.

Przecież napisałeś jak byk, że będą nadgodziny za darmo.



#3460 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 wrzesień 2018 - 15:07

W Niemczech to tak średnio działa, tzn. nie jest to opłacalne dla pracownika bo często, nawet bardzo często zdarza się tak że pracownicy mają sporo nadgodzin na tym koncie plus jeszcze zwykłe wolne zaległe i pracownik dostaje miesięczne wypowiedzenie wpracy i następnie jest w dupie bez wypłaty bo przez 3-4 tygodnie ma wolne a większość idzie z ZeitKonta. 

26 dni wolnego to jest rozsądna zmiana. To jest lipa w chuj że studenci matoły studiując za kase społeczeństwa wychodzą z uczelni, porobią rok na słuchawce i mają 26 dni urlopu a ja pracuje od 19 roku życia i nadal mam 20 dni bo x lat miałem umowę zlecenie. 


Użytkownik terror edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 15:08

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3461 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 23 wrzesień 2018 - 20:56

Przecież napisałeś jak byk, że będą nadgodziny za darmo.


Masz rację więc prostuję - dla mnie nadgodziny są żeby zarobić, a od dnia wolnego mam urlop. Taki sens miało mieć moje zdanie.
  • borg lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3462 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 28 wrzesień 2018 - 10:32

Ktoś ostatnio pisał o grafach Lidka na terenie GŚ. Tutaj film tego chopa.



#3463 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 październik 2018 - 21:55

Mógłby ktoś zrobić ankietę na temat wyborów??Ciekawią Mnie preferencje wyborcze Naszego forum

#3464 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 10 październik 2018 - 22:16

Mógłby ktoś zrobić ankietę na temat wyborów??Ciekawią Mnie preferencje wyborcze Naszego forum


Lepiej nie :D
  • Atest i Buziol lubią to

#3465 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 11 październik 2018 - 12:01

Do mnie wczoraj dzwoniła jakąś pani w tej sprawie

#3466 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 17 październik 2018 - 12:25

Czy ktoś z SK albo innych osób z forum pytał w tym roku kandydatów na Prezydenta Katowic o stanowisko odnośnie GieKSy i stadionu, albo w czasie, gdy kandydaci byli dostępni na rynku, albo w innych okolicznościach? Zdanie Krupy mniej więcej wszyscy znamy, ciekawi mnie reszta.

 

Uprzedzam zarzut - wiem, że mogłem to zrobić osobiście na, niestety inne sprawy mi nie pozwoliły być.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 17 październik 2018 - 12:29

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#3467 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 17 październik 2018 - 13:01

Nie, nie pytaliśmy. Kilka osób chciało porozmawiać dla GieKSa.pl, ale uznaliśmy, że będą pierdolić wszystko, by zrobić nam dobrze. Jak będą chętni, to po wyborach zapraszamy. Ale zazwyczaj wtedy już zapominają o mieście i GKS.


Użytkownik kosa edytował ten post 17 październik 2018 - 13:01

  • griszag lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3468 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 październik 2018 - 17:47

Dzis bylo cos na RMF to Krupa i Makowski mowili o tym, ze stadion musi powstac. 

 

 

W temacie GKS Krupa bez zmian, a Makowski, ze kase trza przekazac rowniez mniejszym klubom. To tak w telegraficznym skrocie.


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3469 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 18 październik 2018 - 07:46

Makowski to oszust, który na spotkaniu wyborczym tak kłamał i mieszał w sprawie GKS-u, że szkoda gadać. Jeszcze po spotkaniu, gdy z nim rozmawiałem spytał się gdzie mieszkam. To odpowiadam, że na Bogucicach. A on na to "to świetnie się składa, bo jutro otwieramy kawiarnię". Pytam się, w którym miejscu, a on "Przy Markiefki 44". Więcej chyba w temacie gościa już pisać nie trzeba ;)  

Prowokator, oszust i dyletant jeśli chodzi o miasto, a przede wszystkim o kwestie związane z GKS-em. 

Swoją drogą obecność na tych spotkaniach niektórych podstawionych ludzi ściągniętych z geriatrii to również komedia.

 


Crazy Boys!

#3470 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2018 - 10:51

Połowa jak nie więcej tych wszystkich kandydatów to są całkowici oszuści mający za cel dorwanie się do władzy i dla głosów poparcia wcisną każdą ciemnotę, reszta to zwykli karierowicze którzy PRZY OKAZJI chcą coś tam zrobić dla miasta jeżeli nie będzie to kolidowała ich prywatnymi karierami i interesami. Uczciwych i rozsądnych kandydatów w skali kraju można policzyć na palcach jednej ręki. Oczywiście piszę w kontekście wyborów na prezydenta. Na radnych ten odsetek może jest trochę większy. Gdyby komuś zależało na ludziach i społęczeństwie to demokracja powinna zostać zlikwidowana - patologiczny jest ustrój w którym głosy się liczy, a nie waży. Absurd. 

Z takich kandydatów wartych głosu to jest np. Mentzen w Toruniu. Ale chop jest za rzeczowy by móc dojść do władzy.


Użytkownik terror edytował ten post 18 październik 2018 - 10:53

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3471 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 18 październik 2018 - 13:08

Niestety ludzie chcą się czuć zwycięzcami dlatego ktoś kto nie ma poparcia partii nie ma szans na zwycięstwo według nich i nie głosują na takich i potem jest jak jest.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3472 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 18 październik 2018 - 19:55

Makowski to oszust, który na spotkaniu wyborczym tak kłamał i mieszał w sprawie GKS-u, że szkoda gadać. Jeszcze po spotkaniu, gdy z nim rozmawiałem spytał się gdzie mieszkam. To odpowiadam, że na Bogucicach. A on na to "to świetnie się składa, bo jutro otwieramy kawiarnię". Pytam się, w którym miejscu, a on "Przy Markiefki 44". Więcej chyba w temacie gościa już pisać nie trzeba ;)  

Prowokator, oszust i dyletant jeśli chodzi o miasto, a przede wszystkim o kwestie związane z GKS-em. 

Swoją drogą obecność na tych spotkaniach niektórych podstawionych ludzi ściągniętych z geriatrii to również komedia.

 

 

Mówisz o spotkaniu na rynku, kiedy można było pytać kandydatów?  Konkretnie, co mówił o GieKSie? Bo Markiefji 44 niewiele mi mówi.

 

A do pozostałych też podchodziłeś? Jeśli tak, to jakie wrażenia?


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#3473 Baudolino

Baudolino
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2018 - 20:03

Makowski mówi o "małych klubach" bo obecnie mieszka na nikiszu i na głosy z chuja znaczącego klubu liczy...
  • Bartek84 lubi to

#3474 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 18 październik 2018 - 21:07

DowsWiFXUAU3YV-.jpg

 


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3475 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 18 październik 2018 - 21:11

No ja to tylko mały fragment znalazłem, od 1:43

 

https://dziennikzach...bie/ar/13580580

 

PS. Bartek, mnie bardziej interesuje, co kandydaci mówią, głownie na temat naszego Klubu, a nie z kim się pokazują. Równie dobrze można napisać, ze Krupa ma poparcie PiS i działał na rzecz wprowadzenia do władz Metropolii przedstawiciela tej partii, a co za tym idzie, upolitycznienie tego ciała, co mnie osobiście zniechęca do Krupy równie mocno jak Ciebie do Makowskiego.

 

W wyborach samorządowych myślę jednak nieco bardziej kibicowsko niż politycznie, dlatego nie skreślam Krupy, mimo mojej całej alergicznej niechęci do PiS. Choć nie zdecydowałem jeszcze, na kogo zagłosuję.


Użytkownik Fjodor1964 edytował ten post 18 październik 2018 - 21:20

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    sebiusz87