Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty


212 odpowiedzi w tym temacie

#151 m1964

m1964
  • SK1964

Napisano 25 styczeń 2019 - 10:31

Sprzęt dla dorosłej osoby że stałym rozmiarem stopy polecalbym kupować nowy.
Inwestycja raz na kilka dobrych lat.

W sklepach towaru od groma a niedzielna giełda na ceglanej też biedna nie jest bo zjeżdżają tam sprzedawcy z całego slaska.
Jest kilka firm które specjalizują się w sprzęcie narciarskim i na nich się skup.

Będziesz chciał coś więcej wal pw

#152 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 09 luty 2019 - 15:17

sprzedam:

 

deska snowboardowa Nitro Lectra 152 z wiazaniami (raczej damska)

 

https://www.olx.pl/o...67-IDyyN0G.html

 

buty snowboardowe Deeluxe rozm.39 (damskie)

 

https://www.olx.pl/o...67-IDyyMez.html



#153 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 11 luty 2019 - 07:58

widział może ktoś jakieś promki na odzież narciarską? Wiem, że Selgros warto odwiedzić, coś jeszcze?



#154 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 11 luty 2019 - 11:18

widział może ktoś jakieś promki na odzież narciarską? Wiem, że Selgros warto odwiedzić, coś jeszcze?

Na stronie sport direct wyświetlają się obniżki na odzież narciarską.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#155 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 13 luty 2019 - 22:04

Pytanie do narciarzy.

 

Jakie narty kupić? Czytałem trochę po internetach, ale tych typów jest multum, brać jakieś konkretne firmy pod uwagę, czy raczej z tej półki to różnica jest tylko logo? Jakie opinie o używanym sprzęcie? Mam na myśli głównie narty, bo buty to chyba lepiej zainwestować w nowe pod siebie typowo.

 

Wiadomo, że zjazdy tylko i wyłącznie po stokach, nic na dziko. Na krótką metę raz na rok wypożyczenie sprzętu jest okej, ale pojechać parę razy w sezonie gdzie średnio 50 zł/dzień za wypożyczenie to bardziej się opłaca w końcu kupić własny.

 

Giełda narciarska na Ceglanej wydaje się warta odwiedzenia - jakieś jeszcze sklepy? Martesy czy inne decathlony? Czekać na posezonowe wyprzedaże?

 

Nie wiem jak jeździsz (poziom umiejętności) i jaki styl jazdy Cię bardziej kręci (wolisz jazdę gigantową i szybkość czy bardziej slalomową i krótki skręt). Ja 3 lata temu kupiłem w Decathlonie Rossignol Pursuit 300 i jestem bardzo zadowolony. Jedna z tańszych nart z drewnianym rdzeniem na całej długości to była wtedy. Ta narta ma promień skrętu chyba 12,7, więc jest bardziej slalomowa niż gigantowa. Jeśli wolisz dłuższy skręt, warto wybrać coś z większym promieniem.

 

Tak czy inaczej, niezależnie od wszystkiego, moim zdaniem zdecydowanie warto zainwestować w nartę z rockerem. To jest takie rozwiązanie, że dzioby nart są nieco bardziej podniesione niż w standardowej narcie (camber). Faktem jest, że taka narta nieznacznie gorzej się trzyma na lodzie, ale za to w trudniejszych warunkach (muldy, mokry śnieg, zryta trasa) prowadzenie narty z rockerem a bez niego to moim zdaniem niebo a ziemia. Ja dopiero po kupnie narty z rockerem odkryłem, że umiem jeździć w kijowych warunkach, wcześniej męczyłem się niemiłosiernie. Dodam, że 2 lata temu szukałem podstawowej, taniej i miękkiej narty dla mamy, która jeździ bardziej rekreacyjnie i wybór padł również na model z rockerem - Elan white Perla (to akurat damska narta).

 

Wszystko zależy, jaki masz budżet. Jeśli chcesz przeznaczyć koło 1000-1200 PLN, kup coś zarówno z drewnianym rdzeniem, jak i rockerem. Natomiast jeśli masz większe ograniczenia, może zostanę tu wyśmiany, ale priorytetem byłby dla mnie rocker, nawet za cenę drewnianego rdzenia.

 

Dobrym rozwiązaniem jest również testowanie w wypożyczalni różnych modeli w czasie 2-3 wyjazdów i dopiero potem podjęcie decyzji. Moja mama tak kupowała. Sportrent w Wiśle ma taką opcję (jeśli potem od nich kupisz, nie liczą Ci za wypożyczenie), czasami też Decathlon daje możliwość przetestowania.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#156 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 02 marzec 2019 - 15:14

Jadę na narty, mam wolne miejsce w samochodzie. Jest ktoś chętny by dołączyć? Szczyrk lub okolice, mi to obojętne.

Użytkownik Simao edytował ten post 02 marzec 2019 - 15:14

Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#157 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 wrzesień 2019 - 21:51

Powoli idzie sezon.
Gdyby ktoś szukał spodni mam do sprzedania
Nowe spodnie Helly Hansen Legendary
Rozmiar L czarne
400zl
https://www.olx.pl/o...67-IDxyFrO.html

#158 Pacior

Pacior
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 09 październik 2019 - 22:10

Małe Ciche, polecacie jeśli chodzi o wyjazd na narty?Jakie warunki na stoku?



#159 hermano

hermano
  • SK1964
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 10 październik 2019 - 06:21

Małe Ciche, polecacie jeśli chodzi o wyjazd na narty?Jakie warunki na stoku?


Ja byłem że 3 lata temu to było dobrze. Może ktoś był na początku tego roku to się wypowie.To może uda mi się w tym roku pojechać 😊

#160 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 październik 2019 - 07:07

Zależy co oczekujesz.
Jedna prosta, średniej długości, w miarę szeroka. Stare kanapy bez zabezpieczenia przed wiatrem.
W chuj dzieciaków i szkółek.

#161 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 październik 2019 - 17:10

zna się ktoś na skiturach ? Chciałbym zakupić jakiś sprzęt dla początkującego, ale im więcej czytam tym mniej jestem na daną firmę zdecydowany. 



#162 Pacior

Pacior
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 10 październik 2019 - 21:22

Zależy co oczekujesz.
Jedna prosta, średniej długości, w miarę szeroka. Stare kanapy bez zabezpieczenia przed wiatrem.
W chuj dzieciaków i szkółek.

 

Chce jechać z rodziną, zależy mi na szkółce dla córki i żeby samemu sobie pojeździć. Stok nie musi być wymagający, fajnie jakby nie było dużo ludzi. W zeszłym roku byłem w Istebnej na Zagroniu i było optymalnie. Było dużo szkółek ale w godzinach 10-14, potem już luz. Może ktoś poleci jakąś miejscówkę na wyjazd z rodziną? jakiś hotel lub pensjonat z basenem, żeby można było coś zrobić po nartach lub gdzie są jakieś atrakcje dla dzieci?



#163 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 październik 2019 - 21:46

Więc dobry stok wybierasz.
Ja niestety trafiłem na sporą ilość ludzi i trochę trzeba się wystać w kolejce ale i tak chyba tragedii nie było.
Na górze przy parkingu duża szkółka, która ma dobrze wyposażoną górkę.

#164 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 październik 2019 - 09:03

Gdzie można pojeździć na nartach w listopadzie? Polecicie jakieś wyjazdy zorganizowane?



#165 Pacior

Pacior
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 27 październik 2019 - 20:38

Proszę o opinie na temat wyjazdu na narty do Karpacza. Zastanawiam się nad wyjazdem w połowie stycznia z rodziną do Hotelu Konradówka. Jak przygotowane są stoki?co polecacie zobaczyć i zwiedzić?



#166 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 grudzień 2019 - 12:30

U Nas(Wisła, Szczyrk itp) bieda ze śniegiem? Pod Zakopane trzeba śmigać?

Użytkownik żywiec edytował ten post 25 grudzień 2019 - 13:51


#167 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 25 grudzień 2019 - 13:06

Szklarska Poręba - Orla Skała. Polecam

#168 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 grudzień 2019 - 13:51

Szklarska Poręba - Orla Skała. Polecam


Ale tam jest tyle śniegu co w Szczyrku teraz :)))

#169 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 02 styczeń 2020 - 21:09

sprzedam buty snowboardowe damskie, rozm. 38 firmy Deeluxe, uzywane 1 sezon 3-4dni, stan idealny.

 

zdjecia z olx'a:

 

https://apollo-irela...image;s=644x461

 

https://apollo-irela...image;s=644x461

 

150 zeta



#170 Szkielet

Szkielet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 styczeń 2020 - 16:21

Pozbyłem się starego sprzętu i chce kupić nowy. Deska, wiązania i buty. Średnia półka... Jakiś sprawdzony sklep?

#171 gniotek1102

gniotek1102
  • SK1964

Napisano 20 styczeń 2020 - 09:41

gdzie lepiej się wybrać na wieczorną jazdę
Złoty Groń czy Wisła Cieńków ?
Chyba że jest coś lepszego w okolicy



#172 19marek64

19marek64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:10

Beskid arena w Szczyrku. Gondola też dobra opcja

#173 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:29

"Złoty Groń" to taka górka na 1 minutkę zjazdu...

W tamtych okolicach to chyba tylko "Stożek" w miarę rozsądny, ale oni chyba nie mają oświetlenia.

No ale to zależy czego oczekujesz po stoku.



#174 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 22 styczeń 2020 - 09:56

Byłem w tamtym tygodniu w końcu pierwszy raz w tym sezonie na nartach, wieczorna jazda na Beskid Sport Arena w Szczyrku, mimo ferii puściutko, do samego zjazdu sporo śniegu. Na pierwszy raz w sezonie to tak w sam raz na rozruch.


  • gniotek1102 lubi to

#175 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:27

U Nas(Wisła, Szczyrk itp) bieda ze śniegiem? Pod Zakopane trzeba śmigać?

 

Żywiec, moim zdaniem Chopok od naszego Podhala o wiele ciekawszy. Ale rzecz gustu, znam takich, co przedkładają nasze Tatry.


  • DML lubi to

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych