Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


1036 odpowiedzi w tym temacie

#501 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 październik 2017 - 23:17

"Mały książę" - ładne wydanie jest w Empiku.

Przyjaźń jest wszystkim!


#502 Klaudia

Klaudia
  • SK1964
  • LokalizacjaWełnowiec/ Mikołów

Napisano 07 październik 2017 - 23:32

"Mały książę" - ładne wydanie jest w Empiku.

Wszystkie empikowe możliwości już mam :)

"Chwile, które przepełniają emocje tak mocne, że uzależniają jak narkotyk..."


#503 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 październik 2017 - 12:01

To zacznij je czytać, bo to nie są kolejne części i wszędzie jest to samo.
  • cysiu, Klaudia i Buziol lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#504 Klaudia

Klaudia
  • SK1964
  • LokalizacjaWełnowiec/ Mikołów

Napisano 08 październik 2017 - 12:24

Oj Kosa, Kosa :D

"Chwile, które przepełniają emocje tak mocne, że uzależniają jak narkotyk..."


#505 Czapla

Czapla
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 październik 2017 - 20:03

Jakiś czas temu kupiłem Przetrwałem Afganistan, parę dni temu Niełatwy dzień, obie książki są wspomnieniami żołnierzy jednostki wojskowej Navy Seals, wie ktoś czy są jeszcze jakieś książki opowiadające inne operacje na bliskim wschodzie?



#506 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 09 październik 2017 - 21:33

W pewnym stopniu książka Chris Kyale tego snajpera co to film o nim zrobili opowiada o tym. 



#507 vr.mariusz

vr.mariusz
  • SK1964

Napisano 09 październik 2017 - 21:54

Możesz poszukać "Kryptonim Bravo Two Zero" - dotyczy działań podczas konfliktu Irak - Kuwejt.



#508 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 09 październik 2017 - 22:29

Jakiś czas temu kupiłem Przetrwałem Afganistan, parę dni temu Niełatwy dzień, obie książki są wspomnieniami żołnierzy jednostki wojskowej Navy Seals, wie ktoś czy są jeszcze jakieś książki opowiadające inne operacje na bliskim wschodzie?

O Afganistanie jest książka polskiego dziennikarza który przebywał tam i wyjeżdżał na patrole z naszymi żołnierzami. Tytuł "Z Afganistanu" Marcina Ogdowskiego. Są chyba dwie części. Jedną mam ale nie przeczytałem, więc ciężko polecać. Dobre recenzje za to, mają książki napisane przez byłego gromowca Navala - "Przetrwać Belize", "Ostatnich gryzą psy" i "Zatoka". Czytałem urywki tej ostatniej i zapowiada się całkiem dobrze.

 

"Ten przełomowy moment, który wstrząsnął światem, miał też decydujący wpływ na historię GROM-u. W chwili gdy świat wstrzymał oddech, czekając na uderzenie koalicji w dyktaturę Saddama Husajna, wody Zatoki Perskiej były najbardziej zapalnym punktem na mapie świata. Niezależnie od tego, co dzieje się w polityce międzynarodowej i jaką skomplikowaną historię napiszą przywódcy światowych mocarstw, żołnierze jednostek specjalnych przygotowują się do działania. Nie tylko się szkolą, ale także przeprowadzają niebezpieczne, tajne operacje. 

Do takiej też „roboty“, wczesną wiosną 2002 r., na wody Zatoki Perskiej został wysłany komponent GROM-u. Po morderczym treningu w Polsce, gdzie żołnierze przemierzali z wielkim obciążeniem góry, skakali do lodowatego Bałtyku z potężnego tankowca lub „zdobywali“ platformę wiertniczą, wylądowali na rozgrzanej płycie lotniska w Kuwait City. Ich domem na długie miesiące stał się wielki hangar w amerykańskiej bazie w Doha, a miejscem działania wody okalające strefę przygraniczną Iraku i Iranu.

 

Oprócz doświadczenia zdobyli tam coś bardzo cennego – zaufanie legendarnej jednostki SEAL, z której żołnierzami przyjdzie im w niedalekiej przyszłości walczyć ramię w ramię."

 

 

 

 

Jest na rynku jeszcze książka o komandosach z Lublińca "Task Force-50" i ich akcja w Afganistanie.

 

 

 

 

I jeszcze coś o gromie: http://wiadomosci.on...rcc=ucs&utm_v=2


Użytkownik NICKczemNICK edytował ten post 09 październik 2017 - 22:46

  • Czapla lubi to

#509 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 10 październik 2017 - 07:29

No i Sikorski - Prochy świętych...

#510 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 25 październik 2017 - 09:32

nówka 36,00

coś o nas

 

259243.jpg
Brutalnie prawdziwa, bezprzykładnie bulwersująca, szczera do bólu.
Cała prawda o ludziach, dla których kibicowanie stało się stylem życia.
Prawdziwy obraz polskich fanatyków!
Od lat budzą strach w społeczeństwie. Kojarzeni są niemal wyłącznie z ustawkami, rozbojami i zadymami z policją. Media nazywają ich chuliganami, kibolami, nacjonalistami i rasistami. Politycy starają się grać ich tematem, by ubić własny interes.
Jaka jest prawda o ludziach, którzy wybrali kibicowskie życie?
Anonimowy fanatyk jednego z czołowych polskich klubów stwierdził, że wystarczy kłamstw. W tej książce opowiada, jak wygląda ich środowisko od środka, co kieruje osobami, które potrafią przebyć setki kilometrów za ukochanym klubem, i dlaczego szukanie mocnych wrażeń jest jak narkotyk.
Dzięki tej książce cofniesz się do lat 90., kiedy stadionowa chuliganka przeżywała złoty okres. Przeczytasz o policyjnych prowokacjach, spektakularnych akcjach, ale i o tym, jak to się stało, że pomimo wojny wypowiedzianej kibicom przez rząd przed turniejem Euro 2012 polscy fanatycy wciąż istnieją i mają się dobrze.
Dowiedz się, kim są, co myślą, jak żyją i co ich nakręca. Bo to coś więcej niż pasja.
To futbol na śmierć i życie.
Fanatycy. Futbol na śmierć i życie


#511 Danon

Danon
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 25 październik 2017 - 11:31

Wezmę jedną :) Podrzucisz adres odbioru PW bo zapomniałem ?

#512 cinkowski

cinkowski
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 październik 2017 - 19:34

"Zapytałem kiedyś ojca, dlaczego kibice się biją. O co chodzi, gdy nagle duża grupa rusza w stronę sektora, gdzie siedzą "ci inni", albo rzuca się kawałkami ławek na policję. Być może to właśnie był moment, w którym ojciec skrewił, ponieważ powiedział po prostu:

- Bo lubią, taka jest piłka"

 

Taki cytat z początkowych stron książki ;-)



#513 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 25 październik 2017 - 20:32

A napisano po co w rzeczywistości są i skąd się biorą tzw. "sztamy" i jak mało mają one wspólnego z kwestią piłki nożnej jak i kibicowania? Napisano czym zajmują się tak naprawdę panowie z ekip "sportowych" każdego klubu w Polsce?


Użytkownik Bend edytował ten post 25 październik 2017 - 20:34


#514 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 25 październik 2017 - 22:46

Tak, podano też nazwiska, adresy i dane techniczne pojazdów.
  • kosa i paulek lubią to

#515 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 26 październik 2017 - 09:41

A napisano po co w rzeczywistości są i skąd się biorą tzw. "sztamy" i jak mało mają one wspólnego z kwestią piłki nożnej jak i kibicowania? Napisano czym zajmują się tak naprawdę panowie z ekip "sportowych" każdego klubu w Polsce?

 

takich spoleczniakow od razu powinno sie banowac. 



#516 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 listopad 2017 - 10:55

Znajdę gdzieś w sieci pdfa - Tony ''Bunkrów nie ma'' ?



#517 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 06 listopad 2017 - 12:11

nówka

 

 

 

261165.jpg
 
Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice...
EAN:
9788324231263
Autor:
Radosław Kossakowski
Wydawnictwo:
Universitas
Rok wydania:
2017
Oprawa:
broszurowa
Format:
14x20,5 cm
Strony:
253
cena sugerowana brutto: 35.00zł
stawka vat: 5%
Książka Radosława Kossakowskiego (... ) stanowi niewątpliwie istotny wkład w stan wiedzy o przemianach w polskim ruchu kibicowskim, bowiem jak dotąd nikt nie podjął tak głębokich empirycznych studiów nad przemianami w tym środowisku. Badania nad społecznym zjawiskiem kibicowania w Polsce w ostatnich latach znacząco przyspieszyły i ta oto publikacja jest kolejną poważną próbą zmierzania się ze społecznym fenomenem, który przez lata pozostawał gdzieś na marginesie "poważnych" badań społecznych.


#518 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 06 listopad 2017 - 12:42

Autora miałem okazję poznać. Książka pewnie bardziej akademicka, ale myślę że warto.

Przyjaźń jest wszystkim!


#519 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 listopad 2017 - 21:23

Przeczytałem "Fanatycy". Liczyłem na fabułę, a to niestety zbiór wspomnień i przemyśleń. Autor trochę zbyt idealizuje nasze środowisko kibiców. Mimo to polecam. Najlepsza książka w Polsce by dać dociekliwym nie-kumatym. Dobrze im wszystko wyjaśni. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#520 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 17 listopad 2017 - 18:04

Poleci ktos dobrą pozycję na tydzien na plaży...tematyka 2wojna swiatowa najlepiej na naszym podworku

#521 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 17 listopad 2017 - 19:41

Poleci ktos dobrą pozycję na tydzien na plaży...tematyka 2wojna swiatowa najlepiej na naszym podworku

Może jeszcze nie czytałeś, polecam ‚Legion’ E. Cherezinska. Nie jest to nasze podwórko (Śląsk), ani twoje (zagłębie czy gdzie ty to tam mieszkasz 😁) ale książkę warto przeczytać.
  • hanys77gks lubi to
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#522 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 22:47

Na półce czeka nowosc "Masa i Słowikowa".Jestem ciekaw czy czyms nowym zaskoczy autor ,bo po ostatniej czesci było słabo.no ale trzeba serie kontynuowac. Z czytanych to Khoury "Cien Rasputina" ale porownujac do Berrego , Rolinsa i Browna to srednio. Ma ktos do polecenia jakies pozycje w ten deseń?bo tych autorow sie "przerobiło".


Użytkownik marcin GieKSa edytował ten post 17 listopad 2017 - 22:47


#523 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 listopad 2017 - 17:33

Jakby ktoś miał okazję to polecam przeczytać "Duchy wojny" Alojzego Lysko. Jest siedem tomów, każdy o trochę innej tematyce, jednakże łączy je historia ludzi ze Śląska w czasach wojny. Jedna z najlepszych i trafiających do człowieka pozycji z jakimi miałem do czynienia.

#524 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 20 listopad 2017 - 22:42

Tak przy okazji to może ktoś z forumowiczów poleci dobry program do konwersji epub -> mobi. Tylko nie Calibre bo jest chujowe jak barszcz i wykrzacza się przy większości e-booków.



#525 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 24 listopad 2017 - 09:44

Warto kupić - za 20 złotych (za 30 z przesyłką) dostajemy trzy książki w tym dwa bestsellery http://allegro.pl/ks...7061655477.html

 

"Futebol. Brazylijski styl życia" (Alex Bellos)

"Tor. Historia niemieckiej piłki nożnej" (UliHesse)

"Powrót Taty. Autobiografia Radosława Kałużnego"


Użytkownik kosa edytował ten post 24 listopad 2017 - 09:44

  • K.. lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych