Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka zagraniczna


335 odpowiedzi w tym temacie

#101 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2014 - 21:13

Nie wiem czy wiecie, ale od wczoraj wartość wszystkich akcji Apple jest WIĘKSZA niż wartość WSZYSTKICH spółek notowanych na rosyjskiej giełdzie razem wziętych. Wiem, że brzmi jak szaleństwo - ale to fakt. 

 

 

Apple, the world’s most valuable company, has added $147bn to its market cap this year and was worth $652bn as of November 12. The shares closed up 1.2pc to $114.18 each on Friday.

Russian equities have fallen $234bn to $531bn in the same period, Bloomberg data stated.

http://www.forbes.co...n-stock-market/


Użytkownik Gan Ganowicz edytował ten post 17 listopad 2014 - 21:13

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#102 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 listopad 2014 - 22:47

Produkcja Państwa Islamskiego. Chyba Steven Spielberg przeszedł na islam. PS. Drastyczne

 

 

http://zentropista.t...st/102958204684


Użytkownik terror edytował ten post 18 listopad 2014 - 22:47

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#103 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 listopad 2014 - 23:28

To ruskich chyba tylko wojna światowa uratuje.


Przyjaźń jest wszystkim!


#104 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:20

 

Widzę, że nie tylko w Polsce są takie standardy. Wybory niepodległościowe w Szkocji.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#105 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 grudzień 2014 - 12:08

Belgia w płomieniach! Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice bo rząd podnosi wiek emerytalny do 67. roku życia.

 

A polactwo siedzi i żuje gumę  :lol:


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#106 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 grudzień 2014 - 12:26

W sumie dobrze. Przy takim socjalu i takiej ilości kolorowego ścierwa oraz zwiekszonym wieku umierania belgia padnie.

#107 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 28 grudzień 2014 - 08:27

http://wiadomosci.on...i-airasia/bln4r dziwny przypadek ze to już drugi zaginiony samolot a z tym zestrzelonym to już trzeci z Malezji.



#108 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 grudzień 2014 - 11:28

Normalna katastrofa zapewne (bardzo kiepskie warunki pogodowe były, pora monsunowa). I gówno prawda, że z Malezji. Air Asia jest wprawdzie malezyjską firmą (właścicielem jest Tony Fernandes, ten sam który trzyma Queens Park Rangers), ale lot był wykonywany przez Indonesia Air Asia, więc z Malezją ma niewiele wspólnego oprócz spółki matki.

 

Wypada trzymać kciuki, może ktoś przeżył.


Użytkownik Gan Ganowicz edytował ten post 28 grudzień 2014 - 11:29

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#109 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 14:04

Paryż these days.

 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#110 Bobslej

Bobslej
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 14:57

Aż ciężko na to patrzeć. Jak po czymś takim, zwłaszcza że jest to upublicznione, nie będzie we Francji jakichś solidnych reperkusji wobec kozojebców to kurwa mać. I nie chodzi mi tu bynajmniej tylko o jakieś stricte prawne środki.

Swoją drogą, kiedyś czytałem tekst jakiegoś futurysty, nie pamiętam czy był to Fukuyama czy ktoś inny, który stanowił o tym, że ludzie z tej wszem i wobec pokazywanej jako "cudownej" zachodniej Europy, gdzie niby każdy chce żyć, będą zmuszeni spierdalać i schronienie znajdą między innymi w wykpiwanej Polsce. Jeśli ta chujnia na zachodzie ma się utrzymywać, albo co gorsza potęgować to niech ten scenariusz z Polską jako ostoją Europejskiej kultury się ziści. 

Nie umiem też znieść pierdolenia w stylu "nie wszyscy muzułmanie są źli". Według mnie nie są do czasu, aż będą mieć taką siłę przebicia, że każdy pokaże prawdziwe oblicze muslimstwa.



#111 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:17

Jesli rzadzacy nie zdadza sobie sprawy z tego, ze Europa jest w stanie wojny z islamem, to marnie sie to skonczy. Im szybciej skonczy sie ta falszywa polityczna poprawnosc, a zacznie wyciaganie konsekwencji, jak np. kara smierci za zdrade stanu (taki numer jak dzisiaj, albo wstapienie w szeregi IS) tym lepiej dla europy.

 

Druga rzecz, to ze ludzie, maja zero jakiegos instynktu samoobrony. Jak w sytuacji z tym wojakiem co mu w UK glowe obcieli. Ja bym lapal co pod reka (fela,metalowy pret, cokolwiek) i rozjebal skurwielowi leb, a te stado baranow wyciaga telefony i filmuje



#112 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:42

ale powoli coś się już rusza i ludzie są mniej obojętni na muzułmanów co kiedyś.

przykładem mogą być demonstracje przeciwko islamowi w Niemczech czy Szwecji.

wkurwia mnie natomiast poprawność w naszych telewizjach.

zamiast nazwać po imieniu,ze muzułmanie zabijają Europejczyków w imię poglądów religijnych i z chęcią by nas wymordowali to mądre głowy tłumaczą ze nie każdy muzułmanin jest zły i trzeba sie jeszcze bardziej z nimi asymilować.


  • Bobslej lubi to

#113 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:21

sami jesteśmy sobie winni tej sytuacji jako społeczeństwo.

 

smiali sie z allaha, to pokazali im juz, którys raz, że z allaha smiać się nie wolno.

 

 

u nas jak nergal targał biblię na koncercie, wszyscy się smieją i ciesza.

 

ot taka mała różnica.

 

niedawno głosno było o zamordowaniu pary za rzekome potarganie koranu.

 

 

nadal bądźmy bierni i dawajmy sobie zabierac nasze wartości chrześcijańskie, a na pewno będzie lepiej.



#114 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:32

sami jesteśmy sobie winni tej sytuacji jako społeczeństwo.

 

jakoś budzi u mnie niesmak jak mówisz 'My' w kontekście francuzów...



#115 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:42

chodzi mi bardziej o szeroko rozumiane kraje chrześcijańskie, do których jako polska się zaliczamy.



#116 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:49

wiem, ale fakt bycia w jednym worku z żabojadami...



#117 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 18:32

Kosmos jakiś. Jakby ktoś mi 15 lat temu powiedział, że takie rzeczy będą się dziać w zachodniej europie to bym chyba nie uwierzył.

O tych kolesiach co kilka tygodni temu rozjeżdżali autami ludzi krzycząc Allah akbar władze francuskie powiedziały, że byli niezrównoważeni psychicznie, no bo przecież powiedzenie, że to islamscy ekstremiści było by politycznie niepoprawne; ciekawe jak nazwą tych.

Przyjechać z kałachami, rozwalić całą redakcję, zastrzelić policjantów i zniknąć. Akcja jak w Rosji w latach dziewięćdziesiątych...

 

Obywatele Francji wyznający Allaha mają swoją opinię o tym wydarzeniu

SM7EUSs.png



#118 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 07 styczeń 2015 - 18:37

Na pewno nie jest to ostatni taki atak w Europie.

Pytanie co jeszcze musi się stać żeby całe narody przejrzały na oczy że mają prawdziwy problem ?

 



#119 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Napisano 07 styczeń 2015 - 18:42

Coraz trudniej zrobić taką akcję typu atak na WTC bo służby się wyszkoliły w przeciwdziałaniu takim wielkim zamachom dużo tych głównych siatek terrorystycznych zostało rozbitych ale to co widzieliśmy dziś gdzie dwóch kolesi z karabinami strzela do wszystkiego co się rusza to trudno wytropić a może zdarzyć się wszędzie i o każdej porze, co za problem wejść do marketu z karabinem ukrytym i otworzyć ogień ? Może to nie tak spektakularne jak wielki zamach ale działa podobnie psychologicznie na społeczeństwo po pokazuje nigdzie nie możecie być bezpieczni! 



#120 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:23

http://islam-katowice.pl



#121 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:26

Kosmos jakiś. Jakby ktoś mi 15 lat temu powiedział, że takie rzeczy będą się dziać w zachodniej europie to bym chyba nie uwierzył.

15 lat temu, to w Niemczech jak w innych krajach (Hiszpania, Francja, Irlandia) dochodziło jeszcze do zamachów terrorystycznych.

Ja się cieszę, że takie rzeczy się dzieją, wojna jest matką wszechrzeczy.

Europa się nie obudzi, póki nie zrozumie fenomenu Państwa Islamskiego, a na razie to jest jedno wielkie pierdololo na zasadzie "jak ktoś może być tak brutalny w ramach własnych przekonań?" Nie tędy droga... mnie zawsze najbardziej śmieszy, jak najwięcej płaczą liberałowie czy jacyś inni podludzie przez których jest cały ten syf.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#122 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:28

Co do niemiec, radzę się zapoznać z tematem, bo na PEGIDĘ jest TURBO nagonka, wszyscy są za zakazeniem tych marszy - od piłkarzy, piosenkarzy po Merkel. WSZYSCY oficjalni, nikt tam się nie wyłamał prócz ulicy.


Użytkownik terror edytował ten post 07 styczeń 2015 - 20:28

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#123 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:27

Mnie zastanawia czy nie bylo to czasem zagranie pod falszywa flaga srodowisk nacjonalistycznych we Francji, z tego co cwierkaja na twiterze tylko oni wprost mowia o islamskim zamachu+ teoretycznie najwięcej mogą zyskać
A ludzie juz na ulicach

Dołączona grafika


#124 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:44

Mnie zastanawia czy nie bylo to czasem zagranie pod falszywa flaga srodowisk nacjonalistycznych we Francji, z tego co cwierkaja na twiterze tylko oni wprost mowia o islamskim zamachu+ teoretycznie najwięcej mogą zyskać
A ludzie juz na ulicach

 

Chyba nazbyt śmiała teza, przecież w razie wpadki to by ich po prostu zjedli.

 

 

i, z tego co cwierkaja na twiterze tylko oni wprost mowia o islamskim zamachu

 

Liberalna Europa i jej "wolność słowa". Nie wolno obrazić uczuć terrorystów.


Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!


#125 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 styczeń 2015 - 22:04

Mnie zastanawia czy nie bylo to czasem zagranie pod falszywa flaga srodowisk nacjonalistycznych we Francji

Wątpię, Front Narodowy jest za cienki na takie coś, a prawdziwie nacjonalistyczne organizacje mają na ten moment wyjebane na wejście do parlamentu, taka teza pewnie pada w kontekście lat 70-80 gdzie faszyści obierali taka prowokacyjną taktykę w postaci "strzelania w tłum" badź ataków na miejsca pamięci/pomniki/symbole narodowe etc. i przypisywania tych ataków lewicy.

współcześnie ta teoria to S/F.


Użytkownik terror edytował ten post 07 styczeń 2015 - 22:05

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych