Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6046 odpowiedzi w tym temacie

#3376 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2017 - 16:54

A Gross w NYT napisał, że w POlsce na MN ludzie krzyczeli Sieg Heil i KKK :)

 

Dlaczego tego chuja nie pozbawią obywatelstwa? Może chociaż jakiś zakaz wjazdu do Polski?

 

Mnie w sumie cieszy ten cały ból dupy, może ludzie w końcu dojdą do wniosku że skoro i tak jest im przypinana łatka faszysty, traktuje się ich jak zbrodniarzy wojennych których należy osądzić przed społecznością międzynarodową, jakieś typy chcą im wjebać trzonkami od siekier to po prostu należy podjąć rękawice ?? Za rok frekwencja znów pójdzie do góry ;-)


  • kosa lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3377 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 17:00

niestety pytanie o obywatelstwo nie brzmi retorycznie, wiec pozostaje namowic cie do lektury konstytucji.

 

Kaczynski trafil w fajny okres, bo teraz juz nie musi nic robic, a slupki stoja lub ida w gore.

Nie zaglosuje na niego, bo sie boje, co on moze odpierdolic jakby mial wiekszosc konstytucyjna. Pis jest grozny, ale najwazniejsze, ze to nie sa jawni sprzedawczycy. Oczywiscie jest to paskudny rzad lewakow siegajacych jak sie da obywatelowi do kieszeni... ale te 500 plus rozdaja, ja osobiscie nie odczulem, ze cos stracilem, wiec zle nie jest.

 

Jak na kraj neo-kolonialny jest calkiem ok, pis sobie z tym jako tako radzi. Na pewno lepiej niz zdrajcy.



#3378 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2017 - 17:11

LOL jebac konstytucję, zydy nas pouczają że na MN rasizm a sami robia badania DNA przy wydawaniu obywatelstwa. Takie pierdolenie.

 

Ja nigdy nie głosowałem, ale teraz zagłosuje na Pis, kurwa, niech mają te 50 % , z samej ciekawości czy zrobią dzień sznura. Akurat w 2019-2020 będą już utworzone OOT na terenie całego kraju hehe ;-)


  • Krzyś lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3379 Guest_BGC64_*

Guest_BGC64_*
  • Anonimowi

Napisano 17 listopad 2017 - 17:35

Ja czytając ten mega bul dupy tvnu i innych dziwnych stacji, w chuj żałuję, że od 2 lat nie byłem na MN ( bo w sumie chuja się tam działo jak już nie było PO u władzy. Dopiero po latach się dowiedzieliśmy, że najwięcej dymiła psiarnia z tajniakami). W przyszłym roku obecność obowiązkowa, a potem już tylko czytanie komentarzy na onecie :)



#3380 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 17:45

gwarantuje ci, ze kaczynscy nie rozlicza prl ani tych innych afert, bo uwazam, ze oni tez w czesci rzeczy maczali palce.

 

Cos mi mowi, ze pis mogloby oddajnic umowe na autostrade a4. Dlaczego tego nie robi? Czy pis zrobil cokolwiek, zeby kogokolwiek rozliczyc? A moglby.

Dlatego to mnei sklania do tego, ze boje sie wiekszosci konstytucyjnej, bo oprocz tego, ze zmieniaja nazwe ulicy z armii czerwonej na psa pluto nie robia nic sensownego w kierunku ukarania winnych.



#3381 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 17 listopad 2017 - 17:47

PiS miał wsadzać wszystkich złodziei z PO do wiezień, a tu się okazało, że chyba jednak nie kradła ta dzisiejsza opozycja ;-)


  • Zbig i Mayek lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3382 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2017 - 18:03

Albo nie chcą spierdolić wyborów samorządowych i parlamentarnych. Erdogan chyba coś 13 lat przejmował państwo ;) i dopiero wtedy włądował kilka tysięcy osób do pierdla.

 

Tak czy siak, uważam, że w większości reformy PiS są ok, parę rzeczy zrobili źle ale jako pierwsi w podważyli ideologiczne filary III RP które w/g balcerowiczów, Lisów, Tusków i reszty były nie do ruszenia. To się ceni. Niby socjalizm, a gospodarka ma się dobrze, mało kto narzeka, nie licząc TVN, no ale to jest raczej kolejny plus ;-)


  • Junior i Krzyś lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3383 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 21:08

Ja liczę, że z rozliczeniem czekają aż wejdzie nowa ustawa sądownicza lub do następnej kadencji.

 

No chyba, że będzie niestety tak: http://niepoprawni.p...solem-ochronnym


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3384 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 23:47

Sytuacja jest prosta Pis nie jedzie na ostro(oprocz) sytuacji ewidetnych aby nie zjebac sobie poparcia.czysta polityka.mnie tylko dziwi jak takie lewaki nie boja sie chodzic po ulicach?przeciez kiedys musza te kominy zdjac?no ale pewnie wiekszosc pochodziła z tej lewackiej zagranicy i Warszawy(nie obrazajac chlopakow dzialajacych po wlasciwej stronie w Wawie).No ale jak zawsze liczby mowia o sobie ile było tego anty a ile Nas?napisało by sie troche wiecej ale po co?mam nadzieje ze odpwiednie osoby nad tym czuwaja i  walcza z ta zaraza na codzien.przeca jakby tam wjechała bojowa 3 rzedu H to by rozjebala to co całe wszarstwo.zreszta 95% wlasciwej strony mocy zawsze pokazuje kto rzadzi.zreszta to samo było za okupacji.



#3385 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 17 listopad 2017 - 23:52

Albo nie chcą spierdolić wyborów samorządowych i parlamentarnych. Erdogan chyba coś 13 lat przejmował państwo ;) i dopiero wtedy włądował kilka tysięcy osób do pierdla.

 

Tak czy siak, uważam, że w większości reformy PiS są ok, parę rzeczy zrobili źle ale jako pierwsi w podważyli ideologiczne filary III RP które w/g balcerowiczów, Lisów, Tusków i reszty były nie do ruszenia. To się ceni. Niby socjalizm, a gospodarka ma się dobrze, mało kto narzeka, nie licząc TVN, no ale to jest raczej kolejny plus ;-)

Ja tylko dochodze do wniosku ze Kaczynski kazdego dnia dziekuje Bogu jaka ma opozycje , nie dosc ze nie zjednoczona to jeszcze gamonie do entej potegi.a juz wczorajsza akcja z glosami tych niby Polakow to jak gwiazdka z nieba.mistrzowie samozaorania.trza byc debilem zeby takich prostych zaleznosci nie kumac.



#3386 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 21 luty 2018 - 16:11

A tu dzisiaj taką ciekawostkę przeczytałem.
 

Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski powiedział :

„Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”.

Przypomnę : Pan Profesor, brał udział w tworzeniu dokumentacji tych otworów wiertniczych w Polsce. Wie co mówi.



#3387 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 luty 2018 - 16:32

 

A tu dzisiaj taką ciekawostkę przeczytałem.
 

Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski powiedział :

„Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”.

Przypomnę : Pan Profesor, brał udział w tworzeniu dokumentacji tych otworów wiertniczych w Polsce. Wie co mówi.

 

Nie będę twierdził czy to prawda czy nie, jeśli chodzi o ilość. Kiedyś też oglądałem dwóch gości, profesora z GiG-u i chyba byłego prezesa kopalni Czeczott, którzy mówili o gazowaniu węgla, spalaniu go pod ziemią na dużo większej głębokości, podobno dużo wydajniejsze, niby mieli cały biznes plan, nawet chcieli i prosili Kaczyńskiego o rozmowę bo można by tą metodę wykorzystać w kopalniach przeznaczonych do zamknięcia-sprzedania. Jedyne co mnie wnerwia to egoizm naszego społeczeństwa, dopóki my nie będziemy walczyć o swoje i naciskać marionetki z wiejskiej to dalej będziemy okradani. Ale niestety na razie funkcjonuje podejście "ja mam to resztę pierdole", ale po każdego przyjdą.



#3388 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 21 luty 2018 - 16:42

Z tym gazem łupkowym co tak wiele ponoć go posiadamy też coś umilkło.
Ktoś też kazał "zamknąć ryja"" ???



#3389 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 luty 2018 - 22:48

Nie do końca. Z łupkowym to po pierwsze mocno przeliczono się z ilością złóż. Na początku hojnie rozdawano koncesje,w tym firmom amerykańskim które posiadają rozwiniętą i opracowaną technologie. Rozpoczął się boom, koncesje dostały firmy Polskie i tutaj cyrk na kółkach związany z opłatami i udzielaniem koncesji w priorytecie dla firm polskich. Skutek taki że amerykańce się wycofały,a firmy polskie posiadają znikomą technologie. Do tego przeliczono się z ilością gazu, jak i jego głębokością. Wydobycie bardzo drogie, nasze firmy nie ogarniają wierceń kierunkowych i szczelinowania i wyszła klapa. A amerykańce mieli w dupie wydobycie przy dużych kosztach, machlojkach prawnych jak i oporu społecznego. Nawet NIK wydała raport

 

"Mimo deklaracji o priorytetowym traktowaniu poszukiwań złóż gazu z łupków, Ministerstwo Środowiska nie potrafiło właściwie zorganizować prac resortu, tak by zadania deklarowane jako priorytetowe były realizowane stosownie do ich rzeczywistego znaczenia dla państwa. Nierzetelnie i przewlekle prowadzone były przez Ministra Środowiska postępowania administracyjne w sprawie udzielenia (zmiany, przeniesienia) koncesji na poszukiwanie i/lub rozpoznawanie gazu z łupków. Decyzje wydawane były ze znacznym przekraczaniem terminów określonych w Kodeksie postępowania administracyjnego (średnio 132 dni przy wymaganych 30). Dopuszczano do nierównego traktowania wnioskodawców i do rozpatrywania wniosków niespełniających wymogów co do ich kompletności, reprezentacji strony i wiarygodności ekonomicznej wnioskodawcy. W uzasadnieniach wydanych decyzji nie wskazywano istotnych faktów i dowodów stanowiących podstawę załatwienia sprawy. Naruszano terminy i zasadę jednorazowego uiszczania opłat z tytułu udzielenia koncesji. Występujące nieprawidłowości przy udzielaniu koncesji na poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż gazu łupkowego polegające na dowolności postępowania i nierównym traktowaniu wnioskodawców świadczą o wysokim poziomie ryzyka korupcji."

 

---------------------

 

Zgazowanie węgla to też bajka przyszłości. Przeprowadzone były próby na kopalni Wieczorek to prawie ją podpalili, ale chwalą się oficjalnie sukcesem. Brak technologii, żmudne badania i oczywiście opór państwa.

 

Według przedstawicieli NIK, zaniedbania te mogą skutkować znacznym opóźnieniem wdrożenia podziemnego zgazowania węgla w instalacjach demonstracyjnych. „Prace badawcze są co prawda realizowane planowo, jednak perspektywa wdrożenia technologii podziemnego zgazowania węgla na skalę przemysłową jest nadal odległa i niepewna. Najbliższy realny termin to - w ocenie NIK - rok 2030”

 

--------------------------

Przy obecnej polityce UE i tak górnictwo w Polsce zostanie zarżnięte. Mamy przeróżne złoża, czy to węgiel kamienny czy też brunatny przy granicy z niemcami ale nic się w temacie nie dzieje. Za 15 lat KWB Bełchatów i elektrownia będzie do zamknięcia, 20% energii dostarczanej do Polskiej sieci, nie dzieje się nic w sprawie otwarcia KWB przy granicy z Niemcami ,więc jak sądzicie czym to się skończy? Będziemy kupować prąd z Niemiec, gdzie to samo złoże przy granicy jest eksploatowane, i dokupować miksy kamiennego z zagranicy.  Nic się kurwa nie dzieje z tym brunatnym, a rozruch kopalni brunatnego i elektrowni obok to ~10-15 lat. Ogromne złoże ale wrzask UE, Zielonych, ludzi którzy boją się alokacji i chuj wielki jak szelki. Brakuje po prostu rządu który powie jasno, pierdolcie się wszyscy, inwestujemy tak żeby za 15 lat być niezależni.

 

Temat jak rzeka. Tak czy siak aktualnie jesteśmy w dupie. Węgiel nagle w cenie, kopalnie rentowane ale chuj,zamykamy dalej jednocześnie blokując budowę nowych,nowoczesnych ( Przeciszów + prywatne Brzezinka,ZG Zagłębie ), lud przyklaśnie,jebać górników i węgiel.


Użytkownik Miłosz1964 edytował ten post 21 luty 2018 - 22:49

Dołączona grafika


#3390 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 24 luty 2018 - 08:38

Też totalnie nie rozumiem tej polityki. Tak samo było ze sztoczniami. Na rozkaz EU zamknęliśmy polskie, zeby ratować niemieckie. Na serio ci nasi politycy mają w głowei trociny jak nic.


  • Now lubi to

#3391 KRIS_BEMA

KRIS_BEMA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPanewniki/Ligota

Napisano 24 luty 2018 - 11:58

Nie w głowie trociny, a kasę w kieszeni. Większość polityków, którzy mają/mieli coś do powiedzenia patrzy na własny interes. Wielu z nich, nawet tych niby patriotów jest ustawiona. Mają domy i posiadłości w różnych zakątkach świata, a niejeden podwójne obywatelstwo w razie czego. 



#3392 spdr

spdr
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 luty 2018 - 23:15

Niezależność gospodarcza to w naszym przypadku nie taka łatwa sprawa że wystarczy podpis.

Żadnemu z naszych sąsiadów nie jest to na ręke. Nawet naszemu głównemu sojusznikowi, wujkowi samowi to nie jest na ręke.

Mamy tak slabe elity że nawet prosta ustawa IPN to zmasowany atak, a jeśli do tego dodać że większość mediów broni obcych interesów to wychodzi że jesteśmy w dupie.

Siła obecnego rządu zostanie zweryfikowana przy planach budowy elektrowni atomowej.



#3393 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 25 luty 2018 - 23:22

przed rozpoczynaniem takich dyskusji warto wybadac, czy w ogole rozmowca czuje to, ze krajem nie rzadzi Kaczynski, czy taki czy inni minister, tylko jest to sprawa tak przejebanie skomplikowana i enigmatyczna, ze i tak nie da sie dojsc kto u kogo w kieszeni jest i kto sie nie moze wychylic.

Nie jest absolutnie mozliwe, zeby bez konsekwencji robic jakiekolwiek zmiany pronarodowe, nie sie ustawa zyskac niezaleznosci. Pewne jest, ze to za soba pociagnie skutki, tylko nikt nie jest w stanie przewidziec jak powazne i nikt nie bedzie ryzykowal. Zaden pis nie zrobi z polski krainy mlekiem i miodem plynacej, to zreszta juz udowodnili, ze nawet nie chca.

Ja twierdze, ze nie moga, ale oni nawet nie chca.


  • spdr lubi to

#3394 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 luty 2018 - 08:37

A mnie to już totalnie wkurwia. Szopka od miesiąca w temacie jednej ustawy.

Niech się wezmą za NFZ to będą mieli poparcie 80 procent i będą mogli przepychać co chcą.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3395 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 26 luty 2018 - 10:19

Klękają przed żydami jak pizdy. Jak na gojów przystało.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3396 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 26 luty 2018 - 10:55

A mnie to już totalnie wkurwia. Szopka od miesiąca w temacie jednej ustawy.

Niech się wezmą za NFZ to będą mieli poparcie 80 procent i będą mogli przepychać co chcą.

o dokładnie. Służba zdrowia i podatki. Zmienią, leczenie terminy będą bardziej ludzkie, przybędzie mi w portfelu, wtedy maja mój głos.



#3397 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 luty 2018 - 12:54

Ludzi już wkurwia walka o sądy, walka o puszczę, teraz pierdolenie się z ustawą o IPN.

Większość oczekuje mniejszych opłat dla małych przedsiębiorców, zmniejszenie kolejek w NFZ i uproszczenie systemu podatkowego.

Nic więcej, a wiele ludzi zacznie normalnie żyć.
  • kosa i PRT lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3398 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 26 luty 2018 - 15:04

cześć z tego już jest wprowadzane ...początkowe opłaty dla nowych małych przedsiębiorców wyglądają bardzo interesująco ...brakuje rozwiazania problemu dla już istniejących , ustawa o zakazie handlu w niedziele również jest b.dobra ,nie rozumiem narzekania że to bubel ,dla mnie jest optymalna ,sprawia że mali odzyją chociaż w jeden dzień weekandu ,dokładnie tak powinna wyglądać zamknąć galerie ,biedronki przez co daje sie szanse na rozwój małym sklepikom i co dla mnie najważniejsze targowiskom

Użytkownik rabin edytował ten post 26 luty 2018 - 15:05

  • Krzyś lubi to

#3399 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 26 luty 2018 - 17:58

A co takiego wprowadzili nowego dla młodych przedsiębiorców, czego nie było wcześniej? 

 

Ja tam widzę znowu wyższy ZUS dla wszystkich (już ponad 1200 złotych), chęć wyeliminowania umów zleceń (przy nieruszaniu obciążeń umów o pracę) oraz obowiązkowe pracownicze plany kapitałowe. 


Użytkownik kosa edytował ten post 26 luty 2018 - 18:05

Przyjaźń jest wszystkim!


#3400 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 luty 2018 - 18:08

zamykanie centrow handlowych w weekend i mowie to jako beneficjent tych zmian, oznacza zabranie sie za problem od dupy strony. Skolonizowaly nas zachodnie marki, a pis niby (bo wszystko co pis robi to niewiadoma) chce z nimi walczyc w ten sposob, zeby w ten dzien nie zarobily i moze gdzies tam jest w planie, zeby zarobili ci mniejsi.

Jaki plan jest, to nie wiadomo.

Prawdziwa zmiana bylaby wtedy, gdyby ludzie zarabiajacy kwote, ktora nie pozwala na konsumpcje towarow pseudoluksusowych (a po prostu drogich), nie konsumowali tych towarow. A pis zamknie galerie, to ci ludzie pojda do starbucksa w poniedzialek i taki chuj. Takie ustawy to zarty, ingerowanie w wolny rynek od zlej strony.

A potem przyjdzie mercedes to laskę zrobią, zeby fabryka byla w Polsce i dadza 15 ulg podatkowych i dofinansowanie (nie znam sprawy, neistety opeiram sie na doniesieniach medialnych ;)

Jezeli to wejdzie w zycie, to ludzie nie pojda do sklepu, tylko przyjda do mnie do knajpy, ja na tym zyskam. Niemniej jest to idiotyczne.

Zreszta mnie to nie dziwi, bo wiare w pis mam zadna, a popieram ich tylko dlatego, ze opozycja to kolaboranci.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych