Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca


2980 odpowiedzi w tym temacie

#51 pasztet

pasztet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 sierpień 2013 - 23:07

Panowie... dopiero dzisiaj zorientowalem sie,ze wyplate dostalem po terminie (zamiast do maksymalnie 15 sierpnia-dostalem 16) oraz o ponad 300zl mniej niz powinienem. Szef nie chce tego uregulowac. Zglaszac  do PIPu? Do sadu pracy? Domagac sie odsetek od niedotrzymania terminu wyplaty? Odsetek od tych 300 zl, ktorych na koncie nie mam?
Jak to teraz wyglada? Nie mam doswiadczenia w takim czyms...



#52 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 sierpień 2013 - 07:51

Panowie... dopiero dzisiaj zorientowalem sie,ze wyplate dostalem po terminie (zamiast do maksymalnie 15 sierpnia-dostalem 16) oraz o ponad 300zl mniej niz powinienem. Szef nie chce tego uregulowac. Zglaszac  do PIPu? Do sadu pracy? Domagac sie odsetek od niedotrzymania terminu wyplaty? Odsetek od tych 300 zl, ktorych na koncie nie mam?
Jak to teraz wyglada? Nie mam doswiadczenia w takim czyms...

 

Wypłate dostałes w terminie..15 był ustawowym dniem wolnym

Jakis powod powinienes dostac ze masz obcieta wyplate.. Nie dostales 300 z podstawy czy premii?



#53 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 22 sierpień 2013 - 07:59

a nie jest tak, że jeśli wolne to musi dostać przed a nie po ? u mnie w robocie tak to wygląda i nawet mam na to papier :)

chyba, że każdy zakład może ustalić co mu się podoba



#54 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 sierpień 2013 - 08:27

a nie jest tak, że jeśli wolne to musi dostać przed a nie po ? u mnie w robocie tak to wygląda i nawet mam na to papier :)

chyba, że każdy zakład może ustalić co mu się podoba

Ustawa o okresla... tak samo jak placisz nawet ZUS to dniem rozrachunku jest dzien  roboczy  lub pierwszy dzien roboczy po  dniu wolnym



#55 Dziki

Dziki
  • SK1964

Napisano 22 sierpień 2013 - 08:40

Ustawa określa jak masz płacić ZUS i US. Wypłata to co innego. Jeśli wypłata wypada w dzień wolny powinieneś ją dostać dzień wcześniej.



#56 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:25

Ustawa określa jak masz płacić ZUS i US. Wypłata to co innego. Jeśli wypłata wypada w dzień wolny powinieneś ją dostać dzień wcześniej.

 

Ustawa wszystko  okresla... dzien wolny jest niewliczany do czegoklwiek; terminem platnosci jest dzien nastepny po dniu wolnym.



#57 hajer72

hajer72
  • Zbanowani
  • Lokalizacjaz gruby

Napisano 22 sierpień 2013 - 10:01

"Termin i forma wypłaty

Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.

Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Termin do 10-ego następnego miesiąca czy też ostatni dzień miesiąca określa się w regulaminie wynagradzania.

Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.(..)

W przypadku przelewów liczy się dzień, w którym pieniądze są już na koncie pracownika, gdy pracownik może już wypłatą swobodnie dysponować."



#58 Dziki

Dziki
  • SK1964

Napisano 22 sierpień 2013 - 10:16

Ustawa wszystko  okresla... dzien wolny jest niewliczany do czegoklwiek; terminem platnosci jest dzien nastepny po dniu wolnym.

 

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to nieprawda.



#59 SIMON

SIMON
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 22 sierpień 2013 - 10:33

Sprawa jest bardzo prosta -

Umowa o pracę - wynagrodzenie zawsze w terminie , nawet jezeli np.15 jest dniem wolnym to musi byc wynagrodzenie 14tego

Umowa zlecenie i Umowa o dzieło - jeżeli 15 jest dniem wolnym to wynagrodzenie w nastepnym dniu roboczym



#60 pasztet

pasztet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2013 - 13:51

Wypłate dostałes w terminie..15 był ustawowym dniem wolnym

Jakis powod powinienes dostac ze masz obcieta wyplate.. Nie dostales 300 z podstawy czy premii?

 

300 zl nie dostalem z podstawy,premii w to nie wliczalem.



#61 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:43

Panowie... dopiero dzisiaj zorientowalem sie,ze wyplate dostalem po terminie (zamiast do maksymalnie 15 sierpnia-dostalem 16) oraz o ponad 300zl mniej niz powinienem. Szef nie chce tego uregulowac. Zglaszac  do PIPu? Do sadu pracy? Domagac sie odsetek od niedotrzymania terminu wyplaty? Odsetek od tych 300 zl, ktorych na koncie nie mam?
Jak to teraz wyglada? Nie mam doswiadczenia w takim czyms...

 

Jaką masz umowę ? Bo PIP i Sąd Pracy zajmują się wyłącznie umowami o pracę. Umowy zlecenia, o dzieło, samozatrudnienie itp.. nie podlegają tym instytucjom. Musiałbyś walczyć o swoje przez sąd cywilny.



#62 pasztet

pasztet
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:54

Niestety dorabialem sobie w ochronie.. wiec umowa zlecenie. 
Niestety



#63 Papuśny

Papuśny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:25

Niestety dorabialem sobie w ochronie.. wiec umowa zlecenie. 
Niestety

 Jak masz umowę zlecenie to PIP nic nie pomoże. Jedyna droga to sąd. Umowa zlecenie podlega pod kodeks cywilny. Jednak przed tym możesz wysłać samemu wezwanie do zapłaty np w terminie do 7 dni.

 

Jak ci tak bardzo zależy to z umową, którą podpisałeś ze zleceniodawcą idź do prawnika.



#64 chudy

chudy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 sierpień 2013 - 14:23

Robi ktoś w Selgrosie w kato?



#65 Adi1k964

Adi1k964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 sierpień 2013 - 11:58

Zlecę  transport  drzwi p.poż  . Odbiór Sanok - dostawa  Żory .  Drzwi  10  szt.  Waga  całości  ok. 700 kg . wymiary szt.  210 cm * 120 cm  * 15 cm. Transport w  dniach 27 max. 28 sierpnia.



#66 firsttofight

firsttofight
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWełnowiec

Napisano 28 sierpień 2013 - 06:23

Odradzam wszystkim pracę/współpracę z firmą HIRSCH SP Z O.O

pozdrawiam



#67 Dobrzyk

Dobrzyk
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 30 sierpień 2013 - 06:13

Jakby ktoś słyszał o jakiś przyjęciach to dajcie znaka. 

 

Robota może być na nocną zmianę, lub poranną. 

 

Jedynym doświadczeniem jest 9 miesięcy przepracowane w Generali jako pracownik biurowy. Mam zamiar zrezygnować ze względu na zarobki / wykonywana praca....

 

 

Z góry dzięki!



#68 Dobrzyk

Dobrzyk
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 03 wrzesień 2013 - 05:57

Pytanie jakie kursy/uprawnienia warto w tej chwili robić, żeby mieć jakąś szansę na pracę za w miarę normalne pieniądze?

 

Spawacz? Coś jeszcze?



#69 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 03 wrzesień 2013 - 07:29

Moze koparko ladowarka

#70 Robal

Robal
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSW/SK

Napisano 03 wrzesień 2013 - 10:05

Moze koparko ladowarka

 Znajomy zresztą forumowicz zrobił sobie ten kurs na własną kieszeń i była to kasa wyrzucona w błoto, nikt nie chciał go przyjąć bez doświadczenia a chłopak łaził po wielu firmach.....

Co do kursów na topie to wydaje mi się że obrabiarki cnc bo sporo widać ofert pracy ale nie wiem jak tam z doświadczeniem no i spawacz MIG/MAG


"...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie...

#71 majster1964

majster1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:26

Poszkuje Pracy ! Pilne

#72 Wepster

Wepster
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 wrzesień 2013 - 14:21

Ma Ktoś jakieś info o Firmie Dajar na Ul.Porcelanowej 11a ?? Jakie zarobki ?? jak z godzinami pracy ? Bo jutro mam rozmowę .  Lub ktoś tam pracuje ?? 



#73 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 09 wrzesień 2013 - 14:38

Jakby ktoś słyszał o jakiś przyjęciach to dajcie znaka. 

 

Robota może być na nocną zmianę, lub poranną. 

 

Jedynym doświadczeniem jest 9 miesięcy przepracowane w Generali jako pracownik biurowy. Mam zamiar zrezygnować ze względu na zarobki / wykonywana praca....

 

 

Dobrzyk tyś się chłopie fest marnował w tym Generali,to nie robota dla Ciebie.Ja bym Cię widział w reklamie Colgate!!!



#74 Dobrzyk

Dobrzyk
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 11 wrzesień 2013 - 05:00

Oj Atest....

 

Serio jakby ktoś się wybierał na rozmowę do Generali to odradzam. 

 

Rzeczoznawca po politechnice czy innej szkole wyższej typowo technicznej dostaje na starcie 1400? Gdzie w innych ubezpieczalniach podobno od 2000 leci (nie sprawdzone :D)  Potem może ciut lepiej dadzą ale to i tak lichwa. Rotacja pracowników mega duża.

 

Już nie wspomnę o osobach pracujących szczeble niżej. 



#75 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 12 wrzesień 2013 - 10:18

Jest praca w Deka Smak w SCC, na wydawce czyli wydawanie posiłków, zgłaszanie czego brakuje itd 

 wiecej informacji na miejscu .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych