Jump to content


Photo

Świat alkoholi


735 replies to this topic

#26 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Posted 29 July 2013 - 10:08

Wczoraj zakupilem sobie brandy Stock84 ,z lodem i cola na takie upaly swietne i orzezwiajace do pewnego momentu :)



#27 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 29 July 2013 - 17:41

Jeśli szukasz piwa, które wywali Cię z butów, to spróbuj jakiejś AIPA'y, np. Rowing Jacka z AleBrowaru. Z tym, że różnie bywa z dostępnością, bo każda kolejna warka rozchodzi się zwykle w kilka dni. 

No właśnie Rowling Jacka mam możliwośc pochytac bo wiem gdzie jest chyba taki w podłużnej butelczynie z zieloną etykietą...
Kiedyś mnie kusił ale w sumie był za 7 zł i wolałem nie brac nie dlatego że jestem skąpy ale dlatego że nie raz kupiłem piwo za kilka złotych które było chwalone a okazało się baaardzo niedobre. Przypomne sobie np. Baltas Svyturys z Litwy... fujj


  • Scarface WNC likes this

#28 Chrmik

Chrmik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 July 2013 - 20:25

Baltas Svyturys z Litwy... fujj

 

W carrefourze wczoraj były po 3,80, czy tam 3,89, z tym, że Baltasa nie piłem, ale EXTRA jest całkiem spoko. I aż sobie wziąłem... Jako ciekawostka, to kiedyś w carrefour ok właśnie 7-8 zł, a w Almie poniżej 5 bez problemu można było cały czas kupić. Nie wiem skąd ta różnica cen.

Rowing Jacka w każdym razie polecam, nie każdemu musi podejść, ale mi smakowało, a nie oceniałem przez cene, bo od Basa dostałem ;)



#29 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 29 July 2013 - 21:31

Rowing Jack ma - jak na polskie piwa - bardzo mocną goryczkę, ale o zupełnie innym charakterze, niż ta w lagerkach. Ma wyraźne aromaty żywicy i cytrusów (ale nie w ten sposób, w jaki radlery - aromat ten pochodzi od amerykańskich odmian chmielu), co czyni go bardzo orzeźwiającym piwem, o ile ktoś lubi mocno goryczkowe piwa.

 

Jak za pierwszym razem piłem piwo o nazwie Atak Chmielu (ten sam styl co Rowing Jack, ale było pierwsze polskie piwo tego typu), to aż wytrzeszczyłem oczy, że piwo może smakować w ten sposób. Fakt faktem, że cena nie zachęca, ale warto poznać :)



#30 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 01 August 2013 - 18:40

A dostałem dziś piwko Estrella z Lidl'a co niby sponsoruje Barcelone

Piwko dobre ale bez rewelacji dam mu 7/10 coś mi smakiem przypomina Okocim Zagłobę ale nie z Biedronki tylko tego sprzed lat.

2mwz0i9.jpg



#31 ziomek

ziomek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 02 August 2013 - 19:24

7/10 to grubo pojechałeś.. 

dla mnie w smaku jak mrożona herbata Lipton, tylko że ona jest o wiele lepsza. 

Z Tyskim, za którym nie przepadam to nawet nie ma co porównywać.. 



#32 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 02 August 2013 - 19:43

Od Tyskiego jest lekko lepsze...

Ale każdy ma swój gust 



#33 mrinda

mrinda
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 02 August 2013 - 20:13

Czyli nie jest źle bo Tyskie to tragedia jakas



#34 Shelf

Shelf
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 03 August 2013 - 15:28

Rowing Jack'a leją z kija w Namaste,w ogóle jest tam dobry wybór piwska



#35 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 07 August 2013 - 18:10

W Biedronce teraz, Kasztelany w puszce za 1,99 jakby kogoś interesowało.



#36 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 08 August 2013 - 07:20

Katowice, Kochanowskiego 2, sklep 'Absynt - alkohole 24h' ma jeszcze okolo 20 butelek Rowing Jacka i 30 King of Hop z datą ważnosci do 10.08, cena 2,99 pln. Jesli ktos chce spróbowac, to biegusiem, szkoda, żeby takie dobre piwa się zmarnowały!

Info telefoniczne.

 

 

A dostałem dziś piwko Estrella z Lidl'a co niby sponsoruje Barcelone

Piwko dobre ale bez rewelacji dam mu 7/10 coś mi smakiem przypomina Okocim Zagłobę ale nie z Biedronki tylko tego sprzed lat.

 

Piwo na kukurydzy i ryżu, a fe. Ciekawe, że nie przetłumaczyli na polski pełnego składu. 
Inna sprawa, że koncern SAB Miller, właściciel Kompani Piwowarskiej, a więc i Browarów Tyskich, też stosuje takie metody, by obniżać koszty (i jakość też przy okazji leci na łeb na szyję).



#37 Papuśny

Papuśny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 08 August 2013 - 15:32

Wczoraj zakupilem sobie brandy Stock84 ,z lodem i cola na takie upaly swietne i orzezwiajace do pewnego momentu :)

Stock84 z cola i lodem  :szok:  ... grzeszysz 



#38 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 15 August 2013 - 20:50

Dziś wydoiłem bardzo tajemnicze piwo o smaku... Białego Bzu  :nabitywbutelke: 

Dziwny smak słodki z kwaskową nutą. Jak ktoś będzie w Czechach albo spotka u nas to niech spróbuje dla ciekawego doznania.

2093alw.jpg



#39 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Posted 16 August 2013 - 08:05

Stock84 z cola i lodem  :szok:  ... grzeszysz 

 

A niby jaki mam nick? :)

 

Czysty Stock mi srednio podchodzi,a pity w stylu whiskey jak dla mnie bomba.Chyba,ze polecisz mi inny sposob picia,jestem otwarty na propozycje:)



#40 Papuśny

Papuśny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 16 August 2013 - 09:21

A niby jaki mam nick? :)

 

Czysty Stock mi srednio podchodzi,a pity w stylu whiskey jak dla mnie bomba.Chyba,ze polecisz mi inny sposob picia,jestem otwarty na propozycje:)

 

A niby jaki mam nick? :)

 

Czysty Stock mi srednio podchodzi,a pity w stylu whiskey jak dla mnie bomba.Chyba,ze polecisz mi inny sposob picia,jestem otwarty na propozycje:)

 

Brandy w formie czystej najlepiej oddaje swój aromat.

 

Cola zabija smak już lepiej zakupić zwyczajne whisky.

 

Jak chcesz troszkę rozrzedzić Stocka spróbuj z sokiem jabłkowym ;)



#41 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 16 August 2013 - 10:14

W Auchanie promocja 2 piwa MIROSŁAW (do wyboru Pilzner Marcowe lub niefiltrowane) za 3,99 zł 
Pojedynczo 2,99 zł 



#42 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Posted 16 August 2013 - 12:21

60 zł za 1 litr Ballantinesa to dużo czy mało?

to samo tyczy sie Jacka Danielsa 0,5 za 50 zł, opłaca się?



#43 KAPUSTA

KAPUSTA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum Katowic

Posted 16 August 2013 - 12:30

Normalne ceny .



#44 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 19 August 2013 - 18:46

W Auchanie promocja 2 piwa MIROSŁAW (do wyboru Pilzner Marcowe lub niefiltrowane) za 3,99 zł 
Pojedynczo 2,99 zł 

Miłosław, a nie Mirosław  :hihi: 

 

Piłem jakiś czas temu Marcowego i walił nieziemsko diacetylem, tj. smakował, jakby ktoś do środka kostkę masła wrzucił. Od tego czasu nie sięgam po piwa z Browaru Fortuna poza Komesami (Komes Porter jest rewelacyjny, Komes potrójny bywa świetny, ale musi poleżakować przynajmniej pół roku).



#45 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 19 August 2013 - 20:09

Ja tam ostatnio piłem Miłosław niefiltrowane i smakowało dobrze.



#46 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 19 August 2013 - 20:24

Miłosław, a nie Mirosław  :hihi:

 

 

No walnąłem lipę  :lol:  jak żółtodziób 

Swoją drogą w Auchanie bardzo dużo takich piw niekomercyjnych. Miłosławy, Lubuskie, Gniewosze, Raciborskie, Czarnków, Ciechany, Lwówek... no dużo tego mają widac nastawili się na sprzedaż takich produktów.  :piwo: 
Tak samo kupowałem w Auchanie Bavarię Radler za 1,99zł czy węgierskie piwa poniżej 2zł



#47 czaik

czaik
  • SK1964
  • LokalizacjaSPA

Posted 22 August 2013 - 19:02

Sprzedam trochę:

 

1829-big.jpg

 

40 zł / zgrzewkę.

Więcej info PW.


ŽIVOT JE BOJ!

 

GieKSa&Banik


#48 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 22 August 2013 - 19:28


Swoją drogą w Auchanie bardzo dużo takich piw niekomercyjnych. Miłosławy, Lubuskie, Gniewosze, Raciborskie, Czarnków, Ciechany, Lwówek... no dużo tego mają widac nastawili się na sprzedaż takich produktów.  :piwo: 
 

 

Zgadza się. Można w Auchan kupić ciekawe piwka; mam nadzieję, że ludzie to docenią, będą kupować a sklep jeszcze będzie rozszerzał swoją ofertę.

Za to Carrefour porażka - wszedłem ostatnio specjalnie po to żeby kupić jakieś piwa, a tam same "koncerniaki" na półkach, nic sensownego. Jak szybko wszedłem tak szybko wyszedłem.



#49 Branik_GT

Branik_GT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja(G)órny Tauzen

Posted 22 August 2013 - 19:34

W Auchanie też można poszukac niezłe piwka zagraniczne choc cenowo wiadomo że mają marżę niezłą.

A Tesco są też niekomercyjne piwka ale już cenowo ustępują tym z Auchana.

W Realu nie wiem bo nie bywam. 

W Almie bardzo dużo różnych zagranicznych i polskich niekomercyjnych piw. 



#50 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 22 August 2013 - 20:20

Co ciekawe, w małych sklepach i sklepach specjalistycznych piwa z małych browarów są niejednokrotnie tańsze, niż w dużych marketach.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users