Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


212 odpowiedzi w tym temacie

#151 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 styczeń 2017 - 14:40

Panowie mam pytanie.Brał ktos może z was ANIMAL FLEX ? Przez robote mam troche problemow z kolanami tzn czasami mnie bolą , a chciałbym znow troche pobiegac.Pomaga to czy raczej olac temat?



Na lenistwo nie ma dobrych odżywek.

#152 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:15

Aha i drugie pytanie jakis zegarek sportowy co by szło i do lasu na bieganie i na basen zabrac zeby mi dystans pokazywalo i nie tracilo gps-a. Cena do 1000 moze byc.

 

Ja korzystam z tom tom runner 2 cardio+music i jestem zadowolony



#153 Blade

Blade
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 styczeń 2017 - 20:31

.

#154 NeeMeezus

NeeMeezus
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 styczeń 2017 - 21:09

Glebo mikołowska nie na lenistwo tylko na te jebane żelazo :) kolana mnie juz od tego tak jebią ze masakra a zaklad poszedl ze w tym roku półmaraton zrobie :) także trzeba zacząć znow biegac :)

#155 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 styczeń 2017 - 22:19

Sportowiec :lol:

#156 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 17 luty 2017 - 20:34

Potrzebuję kupić dobre buty do biegania do Max 250zł. Biegam ok 3km dziennie po twardej nawierzchni

#157 cinkowski

cinkowski
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 17 luty 2017 - 22:56

Rafał, ja z tej strony skorzystałem http://www.sklepbieg...pl/doradca/buty i niedrogie Asicsy kupiłem.

Pozdro



#158 Mariuszz79

Mariuszz79
  • SK1964

Napisano 18 luty 2017 - 09:58

Nakreciły mnie chujaszki z roboty na bieganie. Nie uprawiałem nic, czasem rower. Na poczatku kilka razy sprobowalem polatac na bieżni od kobity ale to jest nudne w ciul, wiec wybrałem sie w plener. Pierwszego dnia przebieglem, troche przeszedlem 5.5 km. Podbudowany, napalony jak szczerbaty na suchary na drugi dzień znow polecialem. Po 3 km przy biegu zaczelo mnie jebac z boku kolan dosc mocno. Musialem przestac biec i jakos dokulalem sie do domu. Dzis juz mija tezeci dzien od tego biegania, a ja ledwo chodze. Smaruje jakas mascia etc ale nic to nie daje. Pytanie do biegajacych. Czesto takie cos sie zdarza, jakie moga byc przyczyny tego? Zaznacze, ze biegalem w butach do biegania z Decatlona za jakos 100 plnow. Jak dlugo trwa takie napierdalanie kolan? I czy jest szansa, zeby w przyszlosci do takich kwiatkow nie dochodziło, czy poprostu jestem za stary na to, zastany i zdrowsze bedzie popierdolenie takich aktywnosci fizycznych?

Użytkownik Mariuszz79 edytował ten post 18 luty 2017 - 09:59


#159 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 18 luty 2017 - 10:30

Miałem dokładnie to samo. Przeciążeniowa sprawa i prawdopodobnie przeciążyłeś ścięgna przyboczne, czy jak one się tam nazywają. Może to tez mieć związek z błędną techniką biegu, przez co za bardzo przeciążasz tą partię. Zalecam wizytę u ortopedy. Ja dostałem leki plus zalecenie do fizjo i do tego zmiana techniki biegu. Zacząłem biegać ze śródstopia i jest to najzdrowsza forma biegu dla stawów i polecam troskzę o tym poczytać.

 

I dodatkowo jak nic nie robiłeś to jednak takie dystanse od początku to przesada. Ale to już wiesz. Na początku marszobiegi a potem wprowadzaj powoli sam bieg i zwiększaj z czasem dystanse. 

 

Aczkolwiek to różnie bywa, najlepiej najszybciej jak się da do ortopedy. 


Użytkownik sajmonczan edytował ten post 18 luty 2017 - 10:31

  • Mariuszz79 lubi to

#160 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 luty 2017 - 10:42

jaka waga i wzrost?

Jaka nawierzchnia biegu?

 

mnie czasami boli, ale to taki bol na wpierdol, a nie na polamanie sie. Z tym, ze jestem po operacji kolana. Zreszta bole czesto wystepuja, ale nie powinno to uniemozliwiac aktywnosci, u ciebie tak jest, wiec zrob sobie przerwe dluzsza, a potem jak nie przejdzie to ortopeda.



#161 Mariuszz79

Mariuszz79
  • SK1964

Napisano 18 luty 2017 - 10:48

184 cm ok 90 kg. Nawierzchnia asfalt.

#162 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 luty 2017 - 11:06

jezeli mowisz, ze nie jestes wysportowany, to masz nadwage. Dobijasz to asfaltem. Na jaka nawierzchnie masz buty? Upewnij sie, ze buty sa dostosowane do ksztaltu twojej stopy

Tu masz wzor:

http://bieganie.pl/i.../952_stopy3.jpg

 

Buty kupuje sie pod ksztalt stopy, zeby biegac naturalnie i unikac kontuzji.

Po 1 zrezygnuj z asfaltu. Po 2 nie porywaj sie od razu na duze dystanse, pomalu, spokojnie, do wszystkiego dojdziesz. Oprocz tego buty i unikanie przemeczenia w poczatkowych fazach.


  • Mariuszz79 lubi to

#163 jaśka

jaśka
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 18 luty 2017 - 12:28

Kiedyś technikę biegu można było sprawdzić w intersporcie( najpierw próba stopy, potem technika biegu po bieżni) później przeszkolona obsługa Ci dobierze buty, i naprawdę nie ma co oszczędzać na obuwiu. Wychaczyłem za 200zł Asicsy i dalej śmigają.
  • tash lubi to
Rudzka GieKSa

#164 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 18 luty 2017 - 16:35

ja zaczynałem biegać od techniki przez 1 tydzien 2 min biegu 4 min chodu i 5 serii drugi tydzien 3 min biegu 3 chodu kolejn y 4 min biegu 2 min chodu nastepny 5 min biegu min chodu a na koncu 30 min biegu. po tym czasie staralem się te pol godziny biegac bez przerwy i stopniowo zwiekszac dystans. teraz po 2-3 latach biegania biegam ok 12 km czasem wiecej czasem mniej ale nawet po miesiecznej przerwie bez biegania potrafię gdzieś 8,5 km przebiec, także wszystko na spokojnie nie ma co się porywać z motyką na księżyc. i do tego buty. zaczynalem od ekidenow 50 z decathlonu ale siadały mi kolana pojechałem do sklepubiegacza na kościuszki i tam jest fajna fachowa obsługa. teraz biegam w sauconach jazz, przewiewne lekkie buty do biegania na każdą nawierzchnię


  • Mariuszz79 lubi to

#165 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 19 luty 2017 - 00:27

W sklepie biegacza też sprawdza stopę.

Ja biegam w Nike Pegazus albo lunarglidy do kupienia w Silesi max za 329 zeta Lunarybsą za 279 teraz.
  • mustafa lubi to

#166 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 luty 2017 - 13:41

Nakreciły mnie chujaszki z roboty na bieganie. Nie uprawiałem nic, czasem rower. Na poczatku kilka razy sprobowalem polatac na bieżni od kobity ale to jest nudne w ciul, wiec wybrałem sie w plener. Pierwszego dnia przebieglem, troche przeszedlem 5.5 km. Podbudowany, napalony jak szczerbaty na suchary na drugi dzień znow polecialem. Po 3 km przy biegu zaczelo mnie jebac z boku kolan dosc mocno. Musialem przestac biec i jakos dokulalem sie do domu. Dzis juz mija tezeci dzien od tego biegania, a ja ledwo chodze. Smaruje jakas mascia etc ale nic to nie daje. Pytanie do biegajacych. Czesto takie cos sie zdarza, jakie moga byc przyczyny tego? Zaznacze, ze biegalem w butach do biegania z Decatlona za jakos 100 plnow. Jak dlugo trwa takie napierdalanie kolan? I czy jest szansa, zeby w przyszlosci do takich kwiatkow nie dochodziło, czy poprostu jestem za stary na to, zastany i zdrowsze bedzie popierdolenie takich aktywnosci fizycznych?


Miałem podobnie albo i tak samo :) też silny ból z boku kolana, czasem przestawało a po kilku dniach biegania znów wracało. Dowiedziałem się że może tp być przez jakieś napięvia mięśniowe, więc kupiłem roller do masażu i masuje po bieganiu/siłowni mięśnie, nie wiem jak one się nazywają, w każdyn bądź razie mega pomogło i już nie mam problemu z kolanem :) jak coś to podrzuce filmik,na którym jest pokazane jakie miesnie za ten ból mogą odpowiedać.
  • Mariuszz79 lubi to

#167 IGREK

IGREK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGzG

Napisano 27 marzec 2017 - 16:20

dostane jakieś w miarę dobre buty do biegania tak do 300 złotych? 



#168 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 marzec 2017 - 16:45

no bez jaj, 300zl to duza kwota, znajdziesz.

 

https://allegro.pl/l...ga-odz-1-3-0222

takie cos wpisalem i wybor jest.

polecam do biegania firme salomon, adidas lub montrail

 

Montraili nie ma na allegro, mozliwe ze ich w sklepach stacjonarnych nie ma.

 

http://www.sierrades.../masochist.html

 

mialem ten model i te buty to rewelacja, lepszych nie ma :)



#169 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 27 marzec 2017 - 17:36

dostane jakieś w miarę dobre buty do biegania tak do 300 złotych?


W Fashion House ostatnio kupiłem bardzo do ry model Nike za 190 polecam tam się przejechać .

#170 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 marzec 2017 - 17:41

dostane jakieś w miarę dobre buty do biegania tak do 300 złotych? 

 

Matko jedyna...co się wyprawia...

A już zacząłeś w ogóle biegać?



#171 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 27 marzec 2017 - 17:53

http://www.ceneo.pl/34455273

 

już prawie 2 lata biegam w tych butach i polecam. Przewiewne, lekkie dobra amortyzacja, nadaje się na wszelkie rodzaje nawierzchni i nawet w zime



#172 Patol

Patol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 marzec 2017 - 17:57

A ktoś poleci buty powiedzmy do 150zł, czy w ogóle takie znajdę bo chodzi mi konkretnie o buty do stopy pronujacej, nie jestem amatorem ale mam kilka miesięcy przerwy i potrafiłem biegać polmaratony co 3 dni ale średnio biegam jak złapie rytm tak z 3 razy w tygodniu po 10km.Wszystko co do tej pory przebiegiem to na butach ekiden50 :-) wymagający nie jestem ale stopa zaczyna już boleć A chciałbym pobiegać trochę, głównie asfalt.

#173 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 marzec 2017 - 18:04

Za butami do 150zl trzeba pochodzić i trafić na promocję. Da się. Kupiłem adidasy za około 130zl, ale było to w październiku.

#174 Patol

Patol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 marzec 2017 - 18:06

No ok, mogę naciągnąć budżet i do 200 zł jak ktoś poleci konkretny fajny model, ale 300 czy 400 już nie dam :)

#175 IGREK

IGREK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGzG

Napisano 27 marzec 2017 - 21:10

Matko jedyna...co się wyprawia...

A już zacząłeś w ogóle biegać?

Tak, zacząłem. Nawierzchnia to asfalt. Jakiś konkretnie model możecie polecić? Najlepiej tutaj u nas gdzieś w jakimś sklepie stacjonarnym, żeby przymierzyć rozmiar itp. Dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych