Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


212 odpowiedzi w tym temacie

#51 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:23

z takim podejściem, to niektórzy mogliby w ogóle z domu nie wychodzić, bo mogłoby się okazać, że żaden sport nie jest dla nich. "jeżeli na siłowni nie wyciśniesz 50 kilo na klatę to daj sobie spokój", "jeżeli wbijasz na salkę i wszyscy cię leją, to daj sobie spokój", "jeżeli ważysz 120 kilo, to nie jesteś młodym zdrowym człowiekiem i nie myśl o sporcie. Kup czipsy i tyj dalej". gratuluję toku myślenia. Mógłbyś być świetnym demotywatorem dla młodzieży trafiającej do klubów sportowych, szukającej swojej dyscypliny, w której kiedyś, być może, mogliby osiągać sukcesy.

Jest masa dyscyplin, od takich cieżkich jak SW, kulturystyka, lekkoatletyka po typowo rekreacyjne jak Tennis, sqosz, czy PN z kolegami na słowanie które również rozwijają ogólną sprawność fizyczną, nawet bardziej niz takie człapanie CODZIENNIE.

Przecież na siłke tez nie każdy może chodzić, jak ktoś ma zjebany kręgosłup to co? To nie jest zabawa.

U mnie na treningach SW przychodzą rózni ludzie, trener niektorym oficjalnie mówi, jak jest, że ktoś ma mega braki i leci do grupy początkującej badź go żegna. Po prostu... lepiej byc świadomym pewnych spraw, niż sie oszukiwać i leczyc kompleksy a później być zrozpaczonym że inni idą do przodu szybciej niż ja.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#52 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:29


Gdzie teraz kupic buty do biegania bo te co mam sie troche zuzyly i sadze, ze musze zmienic. Ma ktos jakies "dojscia/znizki"?

w Katowicach jest "sklep biegacza" z dedykowanymi ciuchami i butami. Ceny wysokie, ale porównywalne do podobnych sklepów, jednak czasem można trafić na fajne przeceny. Model butów z zeszłego roku, który kosztował początkowo 450 zeta, kupiłem przed świętami za 219 zl czyli o połowę taniej. Najgorsze jest to, że z nowym rokiem wychodzą nowe modele, a na wiosnę zaczyna się sezon dla "człapaczy" i o obniżki będzie ciężko. Prędzej późną jesienią i wczesną zimą.

http://www.sklepbiegacza.pl/    - zaglądaj tutaj, może coś trafisz.



#53 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:29

@terror, "Rozgrzewka, i biegniesz tylko jeden kilometr, jeżeli zrobisz go w mniej niż 4:30 to jest ok, jeżeli nie wyrobisz czasu to daj sobe spokój z bieganiem"   z takim podejściem, to niektórzy mogliby w ogóle z domu nie wychodzić, bo mogłoby się okazać, że żaden sport nie jest dla nich.

 

Jeżeli chodzi o ten wytłuszczony tekst... sorry, nie badź mazgajem, jeżeli ktos nie potrafi zrobić gwiazdy, zwykłego przewrotu w tył, to chyba kurcze logiczne, ze nie ma czego szukać na sekcji gimnastyki artystycznej, brutalne, ale proste i logiczne. Za dużo rockiego i prasy w stylu "płaski brzuch w 14 dni" :)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#54 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:33

Kurwa, to jest zreszta przejebane jak komercjalizacja wdarła się w sport, teraz się hoduje kompleksy zamiast z nimi walczyć.

Kiedyś, jak byłem mały to rodzicie zapisali mnie na sekcje gimnastyki na AWF Katowice, trener po 2-3 miesiącach oficjalnie powiedział moim rodzicom że mam spadać bo sie nei nadaje do tego :) Teraz pewnie byłby faszyzm, dyskriminacja, nietolerancja i inne ciepłe pierdolenie ż ekażdy innyc wszyscy równi, i nie ma co się poddawać bo już za milion lat z pewnością dogonie rówiesników :)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#55 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:48

Kumaty trener powiedziałby raczej "zmień dyscyplinę, spróbuj czegoś innego", być może nawet coś zasugerował, hujowy powie tylko suche "spierdalaj, sport nie jest dla ciebie". Nawet nie chce mi się przytaczać nazwisk sportowców, którzy coś latami trenowali bez sukcesów, a po zmianie dyscypliny sukcesy przyszły, do tego szybciej niż można by założyć, bo była jakaś "baza" z innej dyscypliny.

 

przerwa. idę poczłapać, bo świat ucieka a prawie 4 dychy na karku.



#56 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 kwiecień 2014 - 11:48

troche idziesz w zlym kierunku bo faktycznie nickczemnick ma racje. Sa ludzie, ktorym pasuje czlapanie i ok, niech sobie robia km w 10 minut nawet, przesadziles z tym postem. Nie widze zwiazku z tym, ze komus trza twardo powiedziec, ze sie nie nadaje a tym ze se amatorsko pojdzie truchtac.

 

Nawet jakby te buty byly przecenione z 3 tysiecy na 250zl to i tak mnie to nie przekonuje bo ta poczatkowa kwota jest dla idiotow. 400zl za buty to glupota.

220 mozna sie zastanowic... ale ja jestem zydem i nie lubie placic za produkt warty 20zl, szyty w Bangladeszu, 10 razy wiecej.



#57 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 kwiecień 2014 - 12:11

Koncząć dyskusje, bo zaczynacie mi wciskać frazy których nie powiedziałem.

 

Kumaty trener powiedziałby raczej "zmień dyscyplinę, spróbuj czegoś innego", być może nawet coś zasugerował, hujowy powie tylko suche "spierdalaj, sport nie jest dla ciebie". Nawet nie chce mi się przytaczać nazwisk sportowców, którzy coś latami trenowali bez sukcesów, a po zmianie dyscypliny sukcesy przyszły, do tego szybciej niż można by założyć, bo była jakaś "baza" z innej dyscypliny.

No przecież to piszę od samego począku :) Lepiej zmienić coś prędzej niż póxniej :)

Nie widze zwiazku z tym, ze komus trza twardo powiedziec, ze sie nie nadaje a tym ze se amatorsko pojdzie truchtac.

Przecież ja nikomu nie zabraniam sobie człapać, tylko uważam to za bezsensowne.

Ty też pisałe w temacie o kulturystyce że nie ma sensu ciągłego trenowania 3xtyg FBW. Dlaczego? Przecież jak ktoś chce to co w tym złego? :) Ta sama analogia. Tyle.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#58 TedeGKS

TedeGKS
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Koszutka

Napisano 05 kwiecień 2014 - 12:32

Terror podchodzi do tego tak jak ja czyli "jak nie robisz na 100% to to nie sport" ale trzeba szanowac tych, ktorzy to biora mega amatorsko. Nie rozumiem twojego podejscia Terror.

 

Gdzie teraz kupic buty do biegania bo te co mam sie troche zuzyly i sadze, ze musze zmienic. Ma ktos jakies "dojscia/znizki"?

 

polecam poszperać po ALLEGRO(jeśli nie przeraża Cie kupowanie butów w takiej formie)idzie kupić dobre reeboki do biegania z kolekcji 2013/2012 nawet 2011 co zalegają po magazynach po 99zł.



#59 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 23:03

Buty może mniej ale jesli chodzi o ciuchy do biegania to polecam Nike w fashion House w okresie jesienno zimowym.Teraz jest sezon to ceny były normalne, ale w zimie idzie dorwać super promocje. Kupiłem bluzę długi rękaw, zamek do szyji za 60 złotych normalnie 175. Dużo rozmiarów, dużo sprzętu dodatkowego. Polecam tam zaglądać i kupować.

#60 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 06 kwiecień 2014 - 06:38

Ja biegam głównie dla własnej satysfakcji, że mam jakąś aktywność fizyczną. Wiadomo raz lepiej biegnie mi się lepiej raz gorzej, jednak po skończeniu treningu czuje się zrelaksowany odprężony i zadowolony jak uda mi się jakiś wynik poprawić. Poza tym sobie założyłem, że 2-3 razy w tygodniu staram się ćwiczyć i zanim wyjde z domu zakładam sobie plan minimum do osiągnięcia czy to jest 6,7 czy 8 km, a czas dla mnie jest mniej ważny. Jak czuje, że mam siłę biec dalej po osiągnięciu planu minimum. Dla mnie ważne jest, że coś robię. Zacząłem biegać w maju ubiegłego roku, gdzieś do września/października ale wtedy budowałem od 0 swoją formę. Zaczynnałem od treningu jeden tydzien 2 min biegu, 4 chodu. Potem 3min i 3min, następnie 4/2, 5/1 aż doszedłem do ciągłego biegu przez 30 minut. A od lutego tego roku sobie chodziłem tak mniej więcej po ok 10 km dziennie, by od marca zacząć biegać.



#61 jaceq

jaceq
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 kwiecień 2014 - 11:41

Ja uważam, że i tak lepiej wyjść nawet na jakiś marszobieg, niż siedzieć na kanapie przed telewizorem. Sam biegam 5 km w 22:10, czy 10 km w 47:30, szału nie ma ale jak na zwykłe rekreacyjne bieganie to nie najgorsze wyniki. W sumie nigdy nie powiedziałbym komuś, kto biega 1 km w 6:30, że ma sobie dać spokój. Nie dajmy sie zwariować, nie każdy ma czas i możliwości, żeby bieganie traktować mega priorytetowo. To, że ktoś idzie poczłapać do parku to i tak mniejsze zło, bo mógłby w tym czasie siedzieć na fejsie z browarem w ręce :)


  • silny lubi to

#62 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 kwiecień 2014 - 09:38

Nawet Ziemkiewicz hejtuje 'biegactwo' ;D

Troche dupi (zdrowotny aspekt, choc faktycznie, człapanie nic nie daje a może tlyko zaszkodzić), ale niektóre uwagi są bardzo słuśzne


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#63 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:19

straszne pierdolenie. Cejrowski hetowal silownie, ten bieganie a wygladaja jak pol dupy zza krzoka. To jest takie gadanie typu "ja jem pizze bo mi smakuje". A mi kurwa nie smakuje? Tez mi smakuje haha. Nazywanie biegania obledem jest przykladem glupoty.

W zyciu bym nie biegl maratonu bo nie lubie/nie widze sensu ale podziwiam tych, ktorzy biegaja. A ci z tego filmiku nimi gardza. Lepiej nic nie robic i przed tv siedizec i ich ogladac. Banda durniow.


  • silny lubi to

#64 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:32

No Cejrowski też nieźle pojechał :D

Mayek, najlepsze jest to, że organizatorzy tych najwiekszych maratonów maja podobną opinie jak te "durnie" powyżej :D :D :D


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#65 TedeGKS

TedeGKS
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Koszutka

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:28

Polityka się już nawet do biegania wpierdala...

 

Spoko przynajmniej można się dowiedzieć że jak się biega to się jest z PO.



#66 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:58

Ten dziennikarzyna razem z ziemkiewiczem chuja pewnie robią dla zdrowia (bo widać to na pierwszy rzut oka) nie chce im się dupy ruszyć to napierdalają się i śmieją z tych co czują motywacje i robią coś ze swoim życiem. Na pierwszy rzut oka widać ukrytą zawiść, ale zamiast samemu coś zrobić to lepiej napierdalać z innych.


  • kosa lubi to

#67 Misiek

Misiek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 kwiecień 2014 - 18:34

"Nie wiem to się wypowiem" :)


  • kosa lubi to

#68 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 25 maj 2014 - 23:37


Biega ktos w maju w ogole?:)

Użytkownik silny edytował ten post 25 maj 2014 - 23:39


#69 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 maj 2014 - 12:18

nie rozumiem pytania. Biegam prawie caly rok.



#70 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 26 maj 2014 - 12:27

Bo jakos pusto w tym temacie, a sezon w pełni:)



#71 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 maj 2014 - 12:48

zastanawiam sie jakie buty kupic bo odczuwam gorsza amorytyzacje. Nie chce sie pakowac w montraile bo cena jest przesadzona juz teraz (260zl).

Polec ktos jakis sprwadzony but. Moim zdaniem lepiej kupic cos 2 razy za 150 niz raz za 260 bo te materialy sie tak samo zuzywaja.



#72 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 maj 2014 - 22:19

leci ktos w Runmageddonie ?

 

 

dla leniwych

 

http://www.runmageddon.pl/



#73 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 26 maj 2014 - 23:10

jak bedzie kategoria "ponad 100kg" to polece:)



#74 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 maj 2014 - 19:10

poć

 

momy plac w aucie  : )

 

moze nie ma ponad 100 kg ale jest wersja dla prawdziwych Hardcorowcow ;)

 

tutej chyba nie czas sie liczy tylko dotarcie do mety 

 

swoja droga kumple teraz byli na Kieracie, 

 

100 km po gorach w okolo 27 h biegu a zwyciesca opierdzielil to chyba w niecale 14 h

masakra



#75 jaśka

jaśka
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:31

startuje ktoś 7.09 w półmaratonie w Parku Śląskim?


Rudzka GieKSa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych