Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


212 odpowiedzi w tym temacie

#1 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 wrzesień 2013 - 16:47

jw

 

http://www.bieganie....cat=129&id=2496

Miał ktos te buty, dobre? Dostałem w prezencie i teraz oceniam co i jak.

NIe wiem czy to cos porządnego, bo ten żel w podeszwach wygląda na mega delikatny, mam wrażenie że jak skocze to mi ten zel wyjebie z butów... jeszcze ich w terenie nie sprawidzłem bo jestem lekko przeziebiony, ale jak połaziłem w domu to uczucie jakbym łaził po mega błocie ;-)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2 Simon77

Simon77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 wrzesień 2013 - 19:08

Jeden z wyższych modeli asicsa( z 2011r.), but dobry. Nie martw się nic Ci nie "wyjebie":) But dla stopy neutralnej i pronującej. Powodzenia.



#3 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 26 marzec 2014 - 09:33

http://www.gkskatowi...g_regulamin.pdf



#4 jaśka

jaśka
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 26 marzec 2014 - 16:29

Już 26 kwietnia 2014 r. odbędzie się „XXI Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego”.
Start nastąpi o godz.11:00 spod pomnika W. Korfantego przy Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.
http://www.biegkorfantego.katowice.pl/
Rudzka GieKSa

#5 TedeGKS

TedeGKS
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Koszutka

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:29

Czy ktoś może spotkał się z podobną kontuzją.?
Przy większym wysiłku(~10-15km) zaczyna boleć mnie prawe biodro.

Ktoś ma jakiś pomysł?Źle dobrane obuwie?zła technika biegania?przeciążenie?



#6 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:40

Są tu biegacze korzystający z aplikacji ENDOMONDO? Mi wczoraj udało się w godzine przebiec 10,69km. Według Was dobry wynik czy słaby?



#7 TedeGKS

TedeGKS
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen/Koszutka

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:48

Bieg Korfantego rok temu 33 minuty lider.

 

300 miejsce(połowa stawki) miało czas w granicach 50 minut

 

Myślę że dla amatora na starcie co zaczyna biegać to każde zejść poniżej godziny to dobry wynik(wiadomo są warunki są różne,ukształtowanie terenu)

 

Endomondo to syf. Sportracker go niszczy możliwościami(bateria,statystyki,dokładność pomiaru)



#8 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2014 - 16:09

Ponad 10km zrobionych w godzine to dobry czas, swiadczy o dobrej formie.

#9 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 16:11

Tym bardziej że w grupie łatwiej o dobry wynik.

#10 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2014 - 16:23

Ja bym pobiegl w tym biegu jakby byly kategorie wagowe bo sciganie sie z cieniem czlowieka co wazy 70kg przy moich 105 to bez sensu;)
  • terror i Misiek lubią to

#11 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:25

10 km bardzo ok.

ale i tak lepiej biegać szybko 2-3 kilometry niż 'poczłapać' 10 km, póki jestesmy młodzi nie powinniśmy sobie żałować i stawiać na intensywność ;-)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#12 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:31

Są tu biegacze korzystający z aplikacji ENDOMONDO? Mi wczoraj udało się w godzine przebiec 10,69km. Według Was dobry wynik czy słaby?

 

Masz na Endomondo średnie tempo więc sobie sprawdź

.

Z takim wynikiem miałes śr, tempo  ~ 5.36 min / km  więc tempo dość ok. Powyżej 6.0 to już trucht a nie mozna tego zaliczyc do biegania ,więc słabo a poniżej 5,00 to już dość dobrze. Oczywiście zakładam w miarę równy teren a nie taki z duża różnicą wysokości wzglednej bo wtedy wiadomo ze  tempo adekwatnie spada.


Dołączona grafika


#13 Misiek

Misiek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:34

Asicsy ogólnie świetne buty robią do biegania, ale chyba oszczędzają na projektantach :D


  • terror lubi to

#14 Simon77

Simon77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:53

Miłosz tak z ciekawości dlaczego tempo około 8-9 km/h nie nazywamy biegiem:). Pamiętaj co dla Ciebie jest truchtem dla kogoś słabiej wytrenowanego lub początkującego biegacza może to być bieg w strefie beztlenowej.10,5- 11km/h to już całkiem fajne tempo (4h złamiesz na maratonie).

Tede co do biodra to udaj się do fizjoterapeuty.



#15 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:11

wszystko poniżej 6min/km to truch.

Bieg OBW1 dla zdrowej i w miarę młodej osoby powinien wynosić około 4.50-5 min/km. Granica rozwojowa w biegach to 4:30/km etc.

Dlaczego? Są to po prostu dane z podręcznika lekkoatletyki. Takie sa okreslone normy, to tak jakbyś się pytał dlaczego 2plus2=4.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#16 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:37

Miłosz tak z ciekawości dlaczego tempo około 8-9 km/h nie nazywamy biegiem:). Pamiętaj co dla Ciebie jest truchtem dla kogoś słabiej wytrenowanego lub początkującego biegacza może to być bieg w strefie beztlenowej.10,5- 11km/h to już całkiem fajne tempo (4h złamiesz na maratonie).

Tede co do biodra to udaj się do fizjoterapeuty.

 

Sugeruje się że to tempo jest fatalne widząc jak to wygląda w praktyce. Spróbuj "biegnać" poniezej tempa 6.00 to zobaczysz jak to komiczne wyglada,szybciej chodzą przypadkowe osoby napotkane podczas takiej "aktywnosci fizycznej"  ;)

 

Także to wiedze wzięłem z praktyki,nie mając pojecia o istnieniu jakis norm podrecznikowych o ktorych pisze Pucha


Dołączona grafika


#17 Misiek

Misiek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:00

wszystko poniżej 6min/km to truch.

Bieg OBW1 dla zdrowej i w miarę młodej osoby powinien wynosić około 4.50-5 min/km. Granica rozwojowa w biegach to 4:30/km etc.

Dlaczego? Są to po prostu dane z podręcznika lekkoatletyki. Takie sa okreslone normy, to tak jakbyś się pytał dlaczego 2plus2=4.

Co ma norma do faktu? Norma jest określana i nie można jej brać jako pewnik dla wszystkich osób.



#18 Simon77

Simon77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:06

Terror z całym szacunkiem zwykłe pierdolenie. Jestem pewien,że 99% społeczeństwa w Polsce nie spełnia tych wymogów. Wyznacz sobie strefy tętna i zrób owb1 z taką prędkością. Nie musisz biec godziny, wystarczy 0,5. Przy tych danych przebiegniesz w ciągu godziny 12 km w komfortowym tempie( bez zadyszki).



#19 Basu

Basu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:26

Ponad 10km zrobionych w godzine to dobry czas, swiadczy o dobrej formie.


To mnie cholernie ucieszyliście, bo biegam od ledwie 4 tygodni, dwa razy w tygodniu, bo na więcej czas nie pozwala, a biegam jakieś 12 km w godzinkę. A jakieś 5 minut z tego przechodzę marszem - z miejsca nie przebiegnę więcej, niż 4-5 minut, z dwie minuty marszu, potem 6-7, znowu to samo, dopiero potem łapię rytm i biegnę non-stop lub z krótką przerwą. Wg aplikacji runkeeper mam średnie tempo ok. 5 minut/km.

No i fajnie, że przez ten czas z 5 kilo schudłem, a i jakieś mięśnie się na brzuchu zaczęły pojawiać, a nie widziałem ich od liceum :hihi:

No i biegam po lesie, a to ponoć trudniejsze jest. Gorzej, że mnie kolano po takim biegu boli. Iść z tym do lekarza czy olać, przyzwyczai się?

#20 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:53

Masz odpowiednie buty? BO to podstawa

Bieganie pod lesie trudniejsze,dlaczego? Miększe podłoże w porównaniu do asfaltu jest zdrowsze


Dołączona grafika


#21 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:15

Co ma norma do faktu? Norma jest określana i nie można jej brać jako pewnik dla wszystkich osób.

Dlatego napisałem  - sprawnej i młodej osoby :)

Nie będe sie przecież wgłebiać, ale są  dokłądne normy  (np. klasy sportowe)

Nie biorę tego z kosmosu tylko z podręczników akademickich.

 

Terror z całym szacunkiem zwykłe pierdolenie. Jestem pewien,że 99% społeczeństwa w Polsce nie spełnia tych wymogów. Wyznacz sobie strefy tętna i zrób owb1 z taką prędkością. Nie musisz biec godziny, wystarczy 0,5. Przy tych danych przebiegniesz w ciągu godziny 12 km w komfortowym tempie( bez zadyszki).

Oczywiście że nie spełnia :)

O to w tym chodzi, że 90% ludzi mysli że trening biegania to jest taka mega prosta rzecz - wychodzisz, rozpędzasz się, jak się znudzi to zawijasz na pięcie i człapiesz do domu haha

Prawidłowo wykonany trening biegania to jest cholernie trudna rzecz, nie bez powodu jest o tym masa książke specjalistycznych.

Jak sobie tak człapiesz 7km/h to nie jets to w ogóle żaden trening, tylko oszukiwanie się, bumelanctwo.

Wystarczy wziąć jakiś podręcznik i wypisać sobie pierwszy lepszy plan treningowy, jestem pewien, żę wiekszość osób z tego tematu nie wykonan go do końca, a 95% nie wykonana go prawidłowo, tylko aby 'zaliczyć'.

Żeby nie było, sam tego nie wykonam, tylko ja się nie oszuje i uczciwie przyznaje że sie do tego nie nadaje, wolę skupic się na innych dyscyplinach w których bieganie jest tylko jednym z wielu klocków treningu.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#22 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:19

Terror, jezeli sie na tym znasz to opisz trening na skuteczne spalanie feta.

Chodzi mi o taki trening na srednim tetnie a nie interwaly bo na tym to sie znam.

 

Bieganie w terenie to skarb, jak ktos ma gdzie biegac na miekkiej powierzchni to nie powinien biegac ani cm na betonie, ja sie staram wybierac takie trasy, zeby omijac asfalt.



#23 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:41

Nie znam się na tyle, aby tworzyć dla kogoś jakieś plany pod konktretny cel, do tego pod spalanie które nie jest istotą biegania, tylko efektem pobocznym.

Chodziło mi tylko o to, że bieganie (samo w sobie, jako forma sportu) jest ciężkie, aby sie w tym PRAWIDŁOWO rozwijać trzeba dość konktretnie przypierdolić do pieca. Jak dla mnie, na bazie tego co wiem, bieganie jest jednym z najmniejprzyjemnych dyscyplin.

Kiedys probowałem wykonać taki podstawowy trening OBW1 10 km, lecz po prostu solidnie, merytorycznie do tego podejść. Nuda że ja pierdolę, do tego myslałem że rzygne, wolę dostawać wpierdol na macie :chamisko:


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#24 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:44

no, to racja. Bieganie na 2 miejscu jezeli idzie o nude. Na 1 basen ;)



#25 Gała

Gała
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWełnowiec

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:59

Jeśli chcecie się sprawdzić - polecam BIP test (jeśli macie możliwość), oraz test Coopera :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych