Skocz do zawartości

Zdjęcie

GieKSiarski wspomnień czar

424 odpowiedzi w tym temacie

#26 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 10:51

sygnaturka3.jpg

#27 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

sygnaturka3.jpg

#28 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

sygnaturka3.jpg

#29 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 10:52

sygnaturka3.jpg

#30 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

sygnaturka3.jpg

#31 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

sygnaturka3.jpg

#32 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 10:53

Sorki, że w tylu postach, ale forum pokazuje tylko 2 okienka filmowe w jednym poście.

Trochę tego znowu uzbierałem.

Znajdziecie tam perełki o którychistnieniu pewnie mało kto wiedział - Benfica, Aris, Motherwell, FC Brugge, Galatasaray i inne.

Gdyby były gdzies błedy z datą, wynikiem to piszcie - poprawię (pisałem z głowy).

Miłego wspominania!

sygnaturka3.jpg

#33 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2014 - 10:54

"Trochę" kurwa  :lol:

Świetna robota.

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości."

- Friedrich August von Hayek

#34 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:13

No to masz jeszcze dwa :)

W sumie 28 nowych "meczyków" :)

sygnaturka3.jpg

#35 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:39

A jeszcz emi to umknęło :lol: :lol: :lol:

sygnaturka3.jpg

#36 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:40

A tu wspomnienei Krzysztofa Walczaka w GieKSie.
Ciekawe co teraz się z nim dzieje.

No to 32 nowe filmy macie :D

• Suchoparek lubi to

sygnaturka3.jpg

#37 LYJO

LYJO
  • SK1964
  • LokalizacjaTZN

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:46

A no i bym zapomniał.
Najlepszy obcokrajowiec w histroii GieKSy!

Gija Guruli :)

No to macie 34 filmy :D

Zwód z Legła - mistrzostwo świata :)

sygnaturka3.jpg

#38 Dudi_1979

Dudi_1979
  • SK1964
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:08

Ahh

Mecz z ŁKS to był mój debiut na B1. Pamiętam jak wchodziłem na blachę i Płuciennik trafił w słupek to dźwięk odbijanej piłki wielokrotnie "przelatywał mi przez uszy" gdy pokonywałem "wzgórze" na blachę

Dzięki LYJO

• Naujox lubi to

#39 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 13 styczeń 2014 - 14:02

Mnie sie podoba jak w pierwszym filmiku z Gurulim (od 1:07) w pewnym momencie 5 obroncow pilnuje gruzina. Takiego zawodnika miec w druzynie to skarb

#40 Edy

Edy

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:52

Lyjo! Wunderbar!

Mecze z Benfiką były we wrześniu 1993 r.

:szpada:

#41 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 14 styczeń 2014 - 13:39

Mecz z Motherwell był chyba jesienią 1991r., ale materiały naprawdę super!

#42 w3g

w3g

Napisano 30 styczeń 2014 - 12:11

Czado i głosowanie ( miło powspominać ):

GKS Katowice poprosił nas o wytypowanie jedenastki wszech czasów

Paweł Czado
30.01.2014 , aktualizacja: 30.01.2014 10:39

Przyznam, że wielkich wahań nie było: zastanawiałem się nad jej składem może dwie minuty.
Wybór najlepszej jedenastki klubu z Katowic tym różni się od wyboru najlepszej jedenastki Górnika, Polonii albo Ruchu, że w tym przypadku mogę postawić na piłkarzy, których widziałem na boisku na własne oczy, nie musiałem się opierać jedynie na opisach i relacjach sprzed lat.

Złoty czas w historii klubu to przełom lat 80. i 90., więc aż dziesięciu zawodników wziąłem właśnie z tamtego okresu. Wybór ostatniego gracza, którego nigdy na boisku nie widziałem, to wyraz szacunku dla dokonań GKS-u ery przedfurtokowej (musicie wiedzieć, że historię tej drużyny dzielę na erę przedfurtokową, furtokową i pofurtokową).

Jest takie powiedzenie: "kot powinien być łowny, a chłop mowny". Absolutnie nie ma to zastosowania w przypadku GieKSy. Tak się składa, że moja ulubiona jedenastka w ogóle nie składa się z oratorów i mówców. Ci zawodnicy w dzisiejszym świecie nie królowaliby błyskotliwymi wypowiedziami w mediach. Już pierwszy reprezentant Polski z GKS-u Katowice, który debiutował na Wembley w 1966 roku, z "prasą spotykał się jedynie przy kiosku". Ale tak naprawdę - co z tego? Chyba wszyscy wolimy zawodników, którzy nie lubią albo nie potrafią opowiadać o swojej świetnej grze, od złotoustych piłkarzy, których największym atutem jest kontaktowość. Kontaktowy piłkarz pierwszorzędny to ideał, ale niekontaktowy piłkarz pierwszorzędny też przecież może być...

Najważniejsze, że w GieKSie było mnóstwo znakomitych zawodników. Naprawdę do dziś nie potrafię zrozumieć, dlaczego przynajmniej jeden raz ten klub nie zdobył mistrzostwa Polski w piłce nożnej.

Zachęcam Was do wzięcia udziału w tej zabawie. GKS Katowice właśnie uruchomił aplikację na Facebooku, w której możecie głosować. Szczegóły - TUTAJ.

O mojej jedenastce opowiadam niżej w filmiku, teraz przedstawię Wam moją... drugą i trzecią jedenastkę, bo jedna to zdecydowanie za mało! Myślę, że te zespoły niewiele ustępują pierwszemu, a i piłkarzy wielu w nim doprawdy znakomitych:

GKS II: Sput - Biegun (reprezentant Polski), M.Świerczewski (reprezentant Polski), Węgrzyn (reprezentant Polski), Lesiak (reprezentant Polski) - Ledwoń (reprezentant Polski), P.Świerczewski (reprezentant Polski), Łuczak, Krzyżoś - Guruli (reprezentant Gruzji), Rother

GKS III: Dreszer - Duchowski (reprezentant Polski), Zając, Maciejewski (reprezentant Polski), Wraży (reprezentant Polski) - Strojek, Widuch, Wojciechowski (reprezentant Polski), Kucz - Janoszka, Pluta
Kogoś brakuje, o kimś zapomniałem?

A teraz czas na pierwszą jedenastkę:

PS Przy okazji chcę Wam opowiedzieć, jak czasem warto zawierzyć... trenerom. Kiedy byłem mały, miałem wielu ulubionych piłkarzy, którzy nie figurowali na pierwszych stronach gazet. W GKS-ie takim zawodnikiem był dla mnie Józef Łuczak.

Urodził się tuż przy stadionie, na ul. Złotej. "Gieksie" kibicował od dziecka. Ten środkowy pomocnik wyróżniał się na boisku niezwykłą elegancją, był typowym playmakerem, których na Bukowej zawsze przecież brakowało (potem trafił się jeszcze genialny Andrzej Rudy, ale jako że na Bukowej z własnej woli grał może trzy miesiące, więc musiało zabraknąć dla niego miejsca w zestawieniu). Zawsze podobało mi się, jak Łuczak grał. Czułem rozżalenie, kiedy miejsce zabrał mu nowo sprowadzony piłkarz, jakiś... Janusz Nawrocki. Dopiero potem okazało się, że słówko "jakiś" było w tym przypadku nie na miejscu:) Nawrocki rzeczywiście okazał się strzałem w dziesiątkę...

Ale ja o Józefie Łuczaku nigdy nie zapomniałem. Rozmawiałem z nim jakieś dziesięć lat temu. Na piłkarską emeryturę wyjechał do francuskiego Chateauroux w 1989 r. Ściągnął go tam ówczesny trener Andrzej Szarmach. Odszedł w 1991 roku, kiedy po awansie do II ligi skończył mu się kontrakt. Przeniósł się do słynnego z koronczarek miasteczka Argentan w Normandii i mieszkał tam, kiedy do niego zadzwoniłem. Dorabiał jako magazynier w miejscowym zakładzie metalurgicznym, zanim go nie zamknięto. Jego dwaj synowie zostali sędziami piłkarskimi, jeden z nich sędziował nawet mecze reprezentacji Francji U-15 i U-18? Ale co teraz słychać u tego piłkarza - nie wiem. Może Wy wiecie?

GKS KATOWICE

#43 lukste

lukste

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:25

Wszystko cacy ,ale nie ma nic bardziej wqrwiającego , od aplikacji na facebooku ,żadających udostępniania danych i publikowania postów w Twoim imieniu!

Jak dla mnie porażka!

• mateo i guliwer lubią to

#44 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:53

Co Ty gadasz?

Możesz ustawić aplikacji prywatność taką, że widzisz wpis tylko Ty. Ja tak zrobiłem i nikt inny nic nie widział. Po zagłosowaniu wszedłem też w aplikację i po prostu usunąłem ją ze swojej tablicy.

• Bhoy lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!

#45 Naujox

Naujox

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:59

Wszystko cacy ,ale nie ma nic bardziej wqrwiającego , od aplikacji na facebooku ,żadających udostępniania danych i publikowania postów w Twoim imieniu!

Jak dla mnie porażka!

Pełna zgoda, aplikacja FB w takim celu dla takiej audiencji to zbędny wodotrysk i bardziej zniechęcia niż ma pożytku.

• Tomson lubi to

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości."

- Friedrich August von Hayek

#46 lukste

lukste

Napisano 30 styczeń 2014 - 14:40

Co Ty gadasz?

Możesz ustawić aplikacji prywatność taką, że widzisz wpis tylko Ty. Ja tak zrobiłem i nikt inny nic nie widział. Po zagłosowaniu wszedłem też w aplikację i po prostu usunąłem ją ze swojej tablicy.

Ale po co takie cyrki?

Ktoś potrzebuje naszych danych?

#47 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:08

Z tym masz rację. A dane na pewno przetwarza ta firma co to robi.

Przyjaźń jest wszystkim!

#48 lukste

lukste

Napisano 30 styczeń 2014 - 18:39

To na pewno.

Pytanie tylko czy organizator z naszej strony musiał wybrać akurat taką formę?

Widocznie... Ale zresztą ja nie powinienem się wypowiadać o pewnych sprawach ,bo zajmuję się tym zawodowo.

Ale tak żeby zakończyć temat: uważam,że skorzystanie akurat z tej strony do przeprowadzenia takiego plebiscytu to spora ,,gafa,,.

#49 Kristof

Kristof
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 luty 2014 - 11:57

Witam,

Cyciu do mnie napisał czy mógłbym odświezyć Mój "dokument" i uaktualnić dane.

Mam mało czasu ostatnio, ale znalazłem chwilę i zaaktualizowałem dane

Jesli komuś się to przyda to łapać:

http://przeklej.org/...gieksy.v1.6.pdf

+Małe 2 niedokończone bonusy na koniec, moze kiedyś sie dokopię do bramki nr 1964 :rebacz:

Wyniki zapisane do dnia 31.12.2013

PS. Jest jakiś problem z tabelkami, ale raczej nie przeszkadza to w czytaniu.

Pozdrawiam,

Kristof

• cysiu lubi to

#50 bekabeka!

bekabeka!

Napisano 03 luty 2014 - 12:48

http://www.gkskatowi...idNews=67789090

jest do zobaczenia gdzies ten film czy juz przepadl na amen?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych