Jump to content


Photo

Pytania/odpowiedzi


12978 replies to this topic

#7151 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Posted 22 March 2017 - 21:30

coś kojarzę - ale chyba dotyczyło to sprawy, że ktoś poinformował o zmianie adresu a przychodziły powiadomienia na inny



#7152 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Posted 22 March 2017 - 21:58

nieznajomość prawa, nie zwalnia Cie z jego przestrzegania. Tak to mowią urzędnicy ; )

Nie wiem, jaka tam masz kwote i jakie odsteki od tego są. Ale ja bym nie ryzykował ; ) 



#7153 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 23 March 2017 - 01:34

Miał ktoś problemy za nie złożenie informacji o podatku od nieruchomości?

albo za nie zapłacenie?

kupiłem mieszkanie w listopadzie i nie złożyłem tego a na początku marca wysłali mi wezwanie i termin jego minął, bo wysłali je na adres pod którym nie mieszkam od 3 miesięcy.

 

 

Mi wyslali 7lat temu  bez zadnych odstetek.



#7154 griszag

griszag
  • SK1964

Posted 23 March 2017 - 04:49

Ja nie chce ryzykować i jadę dziś poskładać wszystko. Tylko czy po terminie coś mi zrobią?

#7155 kurra

kurra
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 23 March 2017 - 08:03

Nic Ci nie zrobią :) może czasem przesadna Pani się zdenerwuje ale nic nie może. Jest 14 dni na złożenie ale za niezłożenie nie ma sankcji. Ewentualnie odsetki dadzą w jakiejś symbolicznej wysokości. Pamiętaj jeszcze opłacie za wieczyste użytkowanie - jeśli masz takie.

#7156 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 23 March 2017 - 16:35

Ktoś wie czy w nowej hali przy gimnazjum 16 na Giszu jest ogólnodostępna siłownia?



#7157 B.Z.L

B.Z.L
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLiGoTa

Posted 23 March 2017 - 22:14

Niebawem będę w Niemczech i chce ziomkowi sprowadzić samochód, kupujac wiadomo spisuje umowę z moimi danymi, czy ponoszę jakieś koszta jeśli tydzień/dwa później chciałbym mu" sprzedać=przepisać umowę na niego). Samochód będę miał u sieboe max 2 tygodnie.



#7158 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 24 March 2017 - 11:27

Miał ktoś problemy za nie złożenie informacji o podatku od nieruchomości?

albo za nie zapłacenie?

kupiłem mieszkanie w listopadzie i nie złożyłem tego a na początku marca wysłali mi wezwanie i termin jego minął, bo wysłali je na adres pod którym nie mieszkam od 3 miesięcy.

Jak pojdzie im sparwnie to  do konca miesiaca komornik ci sciagnie kase z konta ....

Za niezaplacenie... podatek wylicza CI miasto/gmina etc 

 

 

Edit. tzn urzad skarbowy nie komornik ...

U mnie tyle trwalo ...miesiac i po temacie;) 


Edited by Damianos, 24 March 2017 - 12:19.


#7159 griszag

griszag
  • SK1964

Posted 24 March 2017 - 14:04

Jak pojdzie im sparwnie to  do konca miesiaca komornik ci sciagnie kase z konta ....

Za niezaplacenie... podatek wylicza CI miasto/gmina etc 

 

 

Edit. tzn urzad skarbowy nie komornik ...

U mnie tyle trwalo ...miesiac i po temacie;) 

ale ściągnie sam podatek?



#7160 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 24 March 2017 - 14:09

ale ściągnie sam podatek?

chyba bylo 10 pln kosztow..



#7161 przemol

przemol
  • SK1964

Posted 24 March 2017 - 16:15

griszag, wspomniałeś, że zostałeś właścicielem mieszkania, w związku z czym w terminie 14 dni od nabycia nieruchomości miałeś obowiązek złożyć informację na podatek od nieruchomości i o jej złożenie zostałeś wezwany przez gminę. Skoro wezwanie zostało wysłane na nieaktualny adres to znaczy, że było nieskuteczne, więc w istocie go nie było. Zresztą kwestia ta jest bez znaczenia.

 

Nie ma żadnych konsekwencji tego, że nie złożyłeś informacji na podatek od nieruchomości w terminie, więc złóż ją teraz i będzie spokój. Na podstawie informacji organ podatkowy ustali wysokość zobowiązania w podatku od nieruchomości. Gdy informacji nie złożysz, to organ przeprowadzi postępowanie podatkowe i określi wysokość podatku w wyniku postępowania.

 

Na ten moment nie będzie żadnej egzekucji z tego względu, że nie została wobec Ciebie wydana decyzja.  W tym podatku  zobowiązanie powstaje w wyniku decyzji, a nie z mocy samego prawa.

 

Spokojnie złóż informację na podatek od nieruchomości za okres od miesiąca następnego po miesiącu, w którym nabyłeś nieruchomość i czekaj na decyzję. Żadnych dodatkowych kosztów czy problemów w związku ze spóźnieniem nie będzie.



#7162 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 25 March 2017 - 00:30

Jeśli ten podatek liczą i robią na Francuskiej w Katowicach, to nim się doliczą, że czegoś im brakuje to minie kilka miesięcy. Spokojnie idź tam i wyjaśnij lub nawet zadzwoń. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#7163 mekoz

mekoz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 25 March 2017 - 18:05

Gdzie opłaca się przenieść numer teraz? Aktualnie orange. I jaka oferte polecacie?

#7164 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Posted 27 March 2017 - 07:24

Jest na debie jakiś wulkanizator?



#7165 Kahan

Kahan
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 27 March 2017 - 11:50

Gdzie najlepiej wymienić złotówki na funty brytyjskie?



#7166 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Posted 27 March 2017 - 18:06

Gdzie najlepiej wymienić złotówki na funty brytyjskie?

Stacjonarnie polecam kantor na Mickiewicza (pierwszy od Skarbka), online cinkciarz lub alior kantor.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#7167 MisiekLedziny

MisiekLedziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 March 2017 - 10:09

Jeblem szkoła w 3technikum, byłem na kierunku technik elektryk. Teraz chciałbym kontynuować naukę tylko w kierunku technik górnik. Dzwoniłem do jednej szkoły i powiedzieli mi że muszę najpierw ukończyć liceum dla dorosłych a dopiero potem zrobić sobie technika górnika, albo jakiś kurs w tym kierunku. W dodatku do tego liceum kazała chodzić 2,5roku. Zna ktoś może jakaś szkole, gdzie to idzie jakoś szybciej załatwić pomijając te liceum, a najlepiej żeby się dopisać tylko na ten jeden rok, bo skoro mam 3lata technikum czemu mam zaś tyle zapierdalać?

#7168 Przewóz

Przewóz
  • SK1964
  • LokalizacjaOchojec

Posted 29 March 2017 - 12:59

W jakim sklepie na terenie Katowic kupię buty na hale (żółta podeszwa)? W miarę rozsądnej cenie, nie muszą być markowe.


Edited by Przewóz, 29 March 2017 - 12:59.

  • polo77 likes this

#7169 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Posted 29 March 2017 - 17:13

Dostał już ktoś może mandat za strzałkę na Warszawskiej z Szkolną? Warto z tymi ciulami walczyć czy nie ma szans? Ta strzałka tam jest tak potrzebna jak kurwie majtki.



#7170 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 29 March 2017 - 17:37

nic nie wywalczysz. Nie masz zadnego argumentu. Jest strzalka, nie zatrzymales sie, placisz. Nie ma chuja nic zdzialac. Wiele przepisow jest tylko po to, zeby wolnych ludzi ujebac. Ale w tym kraju nie ma wolnych ludzi, sa postprlowscy niewolnicy.



#7171 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Posted 29 March 2017 - 18:23

A kto odpowiada za oznakowania dróg i światła? Tam i nie tylko tam, na tej jebanej strzałce nie ma prawa nic wyjechać/wyjść. Niech to w pizdu likwidują z takich skrzyżowań, a nie polują tylko chujaszki na łatwo kase.



#7172 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 29 March 2017 - 19:35

Ja przelazłem po torowisku tramwajowym, gdzie był znak zaraz obok, że zakaz łażenia i wygrałem z psami. A za sprawę zapłacił Skarb Państwa.


Przyjaźń jest wszystkim!


#7173 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 29 March 2017 - 19:41

jak napisales cos takiego, to opisz podstawe wyroku. W innym przypadku jedyne co zrobi taki post, to wlaczy komus lampke, ze jednak sie da. Ale w 99% przypadkach sie nie da. Strzalka = stop. Czerwone = nie mozna isc itd.


  • Baudolino likes this

#7174 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 29 March 2017 - 19:58

jeszcze co do zielonej strzalki na warszawskiej w szkolną, pamietajcie ze zielona strzalka zezwala na skret w prawo jedynie z prawego pasa. Na lewym, z ktorego tez mozna skrecic w prawo, czekamy az sie zapali normalne zielone swiatlo, zielona strzalka puszcza jedynie prawy pas. Wiem, idiotycznie glupie ale tak jest, warto o tym pamietac bo łatwo sie tam nadziac na psiarnie.

 

Mayek oczywiscie, jako jedyny niezniewolony czlowiek na tej planecie oczywiscie nie musisz sie do tego stosowac, mozesz potem walczyc o swoje z ciemiężcą  :chujamizrobisz:



#7175 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Posted 29 March 2017 - 20:33

A na lewym pasie nie ma przy sygnalizatorze strzalki ?
  • Toczmek89 likes this




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users