Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fedra


582 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:05

Wedle najnowszych, nieoficjalnych informacji w wypadku, do którego doszło w poniedziałek (26 sierpnia) nad ranem w kopalni Mysłowice-Wesoła, zginęły trzy osoby.

Pracownicy spółki Kopex PBSz wykonywali prace na głowicy klatki windy przedziału zachodniego szybu Piotr. Około godz. 4.20 dyspozytor kopalni otrzymał informację o wpadnięcia do szybu mocowanego tam kabla energetycznego i uwiezieniu czterech pracowników. Rozpoczęła się wówczas akcja ratownicza.

O godz. 6.43 wywieziono na powierzchnię pierwszego z poszkodowanych, którym zajął się lekarz.

 



#2 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:08

Wypadek na kopalni KWK Mysłowice-Wesoła. Nie żyje trzech górników, którzy zostali uwięzieni pod ziemią! Czwartego, który jest ranny - udało się wydobyć.

 
 
 

[Aktualizacja 9.15] Nie żyje trzeci górnik, który został uwieziony pod ziemią. -Jednego z zabitych mężczyzn znaleziono "na szelkach", drugiego ratownicy odnaleźli na klatce windy- informuje Wojciech Jaros z Katowickiego Holdingu Węglowego. Ratownicy uratowali jednego z czterech górników. Uratowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu.

[Aktualizacja 8.55] Dwóch z trzech górników, którzy zostali uwięzieni w windzie wewnątrz szybu, nie żyje. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Jeden z górników wciąż jest uwięziony pod ziemią.

[Aktualizacja 7.50] Dyspozytor kopalni, informację o wpadnięciu kabla elektrycznego do szybu dostał ok. 4.20 w poniedziałek, 26 sierpnia. W szybie "Piotr" pracowało czterech pracowników firmy Kopex-PBSz. Wykonywali prace na głowicy klatki górniczej windy. Z jednym z pracowników udało się nawiązać kontakt. Został wydobyty na powierzchnię po godzinie 6.00 rano i trafił do szpitala. Do pozostałych trzech górników, uwięzionych pod ziemią w KWK Mysłowice-Wesoła, starają się dotrzeć specjalistyczne zastępy ratowników górniczych.

[Aktualizacja 7.40] Wydobyty na powierzchnię górnik trafił pod opiekę lekarzy. Karetką został przewieziony do szpitala. Przedstawiciele kopalni i Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy KWK Mysłowice-Wesoła nie informują na razie o stanie zdrowia wydobytego na powierzchnię górnika, ani o stanie trzech górników, pozostających w kopalnianej szoli, 320 metrów pod ziemią.

Do 3 górników zmierzają ratownicy. Akcja jednak jest utrudniona - muszą poruszać się sąsiednim szybem. Aby dostać się do uwięzionych w KWK Mysłowice-Wesoła górników, będą musieli wyciąć także część obudowy szybu. Akcja może potrwać wiele godzin.

Do wypadku doszło, kiedy do szybu wpadł zerwany kabel elektryczny. Unieruchomione zostały wszystkie urządzenia elektryczne. W rejonie wypadku przebywało 4 górników.

Zostali uwięzieni w windzie wewnątrz szybu 320 metrów pod ziemią. Jednego z nich udało się już wydobyć na powierzchnię. 3 pozostaje pod ziemią. Trwa akcja ratownicza, która jest utrudniona awarią, spowodowaną zerwaniem kabla.



#3 dziobas

dziobas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 wrzesień 2013 - 18:30

Witam mial ktos moze do czynienia z firma REMAGUM z myslowic ?? bo mam okazje tam pracowac i moze ktos ma juz jakies doswiadczenia z ta firma ??



#4 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 wrzesień 2013 - 19:11

Witam mial ktos moze do czynienia z firma REMAGUM z myslowic ?? bo mam okazje tam pracowac i moze ktos ma juz jakies doswiadczenia z ta firma ??

Jest taki link:

http://www.gowork.pl...taj2,412424,0,0

 

Coś tam wypisują różni ludkowie o Remagum. W pierwszej chwili sądziłem, że chodzi o REMAG (z Kostuchny) wchłonięty ostanio przez FAMUR.


MCMLXIV  :szpada:


#5 dziobas

dziobas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 wrzesień 2013 - 21:05

Jest taki link:

http://www.gowork.pl...taj2,412424,0,0

 

Coś tam wypisują różni ludkowie o Remagum. W pierwszej chwili sądziłem, że chodzi o REMAG (z Kostuchny) wchłonięty ostanio przez FAMUR.

czytalem juz tego linka ale myslalem ze moze ktos z forum mial jakies doswiadczenie z ta firma bo te wypowiedzi ludzi na niektorych stronach to sie nie da czytac 



#6 dawid1964

dawid1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 wrzesień 2013 - 09:08

Jak pracowałem w PRG to dużo osób odeszło jakoś w maj/czerwiec z PRG do Remagum i sobię chwalą , Głównie wyzsze zarobki niz w PRG ale z tego co sie dowiedzialem tam jakoś inacze( kombinacyjnie) j sa składki odprowadzane .



#7 dziobas

dziobas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:01

no tez cos slyszalem o tym ze niby zarobki wieksze ale niema kartek barborki i czternastki 

a wie ktos moze jak wyglada tak sprawa ze ktos ma wade wzroku -1.5 i nosi bryle jest to jakies nie do ogarniecia zeby na dole robic ??



#8 hanys 85

hanys 85
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:23

Musisz przejsc badania, ale w okularach pracuja na dole



#9 dawid1964

dawid1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:23

malo jaka firma daje Barborke i czternastke, PRG daje wyplate i kartki . Pamiętam że jakieś firmy na Barbórke dawali symboliczne 50 zl na flache i tyle .



#10 boll99

boll99
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 wrzesień 2013 - 11:24

14 września o godz. 03:22 w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie, na poziomie 500 m w pokładzie 207 doszło do zdarzenia z udziałem trzech pracowników. Jeden z poszkodowanych pracowników, 34 letni górnik został przygnieciony odspojoną bryłą węgla. Niestety, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, pracownik po przewiezieniu do szpitala zmarł.Dwóch pozostałych pracowników doznało lekkich urazów – otarć naskórka i stłuczeń.

:(



#11 mody18

mody18
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 wrzesień 2013 - 10:05

Jak to jest z wczasami pod gruszą na grubie? Muszę mieć 5 dni urlopu z rzędu?

 

Chce wziąć urlop w grudniu, pod koniec - 23, 24 (urlop), 25,26 (święta), 27 (urlop), 30, 31 (urlop), 1(święto), 2 i 3.01 (urlop).

 

Czy jeżeli tak wezmę urlop, mogę złożyć wniosek o wczasy pod gruszą? A co jeżeli wigilię albo sylwestra będziemy odrabiać w jakąś sobotę? To już chyba kapa?



#12 Kahan

Kahan
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 wrzesień 2013 - 12:01

Z tego co sie orientuję to musi to być właśnie ciągłość (czyli kolejne dni robocze), więc nawet jak się będzie odrabiało to masz 5 dni (23, 27, 30, 2 i 3).

Tylko Tobie to zaliczą jako Wczasy pod gruszą za rok 2014 chyba. Zdaje się, że wniosek możesz złożyć dopiero po odbytym urlopie i chyba do 20 dnia miesiąca, czyli będziesz miał to przy wypłacie w lutym dopiero.



#13 mody18

mody18
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 wrzesień 2013 - 13:41

Czyli jednym słowem - chujnia. Muszę złożyć wniosek do 20 listopada. Dzięki.



#14 Mara91

Mara91
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 wrzesień 2013 - 07:15

Jakim autobusem dojade na kopalnie "Śląsk" w Rudzie Śląskiej? 



#15 dawid1964

dawid1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:04

Jakim autobusem dojade na kopalnie "Śląsk" w Rudzie Śląskiej? 

 

177 na 100 %    sprawdz sobie na kzk , przystanek Kochłowice szyb radoszowy .



#16 ŻabaBogucice

ŻabaBogucice
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBastion

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:17

Jak to jest z wczasami pod gruszą na grubie? Muszę mieć 5 dni urlopu z rzędu?

 

Chce wziąć urlop w grudniu, pod koniec - 23, 24 (urlop), 25,26 (święta), 27 (urlop), 30, 31 (urlop), 1(święto), 2 i 3.01 (urlop).

 

Czy jeżeli tak wezmę urlop, mogę złożyć wniosek o wczasy pod gruszą? A co jeżeli wigilię albo sylwestra będziemy odrabiać w jakąś sobotę? To już chyba kapa?

za grudzien w lutym dostaniesz,o ile wniosek złozysz niezwłocznie po urlopie.Co innego jak mosz styczen urlop,kasa dopiero w czerwcu albo w lipcu.Co do ilosci dni to jest roznie.Na Mysło było 10 dni,na wujku juz 5,dlatego trza sie zorientowac w socjalnym.



#17 IGREK

IGREK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGzG

Napisano 20 wrzesień 2013 - 15:35

robi ktos na ptdo na staszicu?



#18 Kahan

Kahan
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 wrzesień 2013 - 14:07

Kilka miesięcy temu rozwaliłem sobie kolano na kopalni, wywieźli mnie na szpital i w ten sam dzień zrobioną miałem operacje (łąkotka).
Mam mieć jeszcze jedną operacje (wiązadła - ACL), ale termin z NFZ ustalili mi na kwiecień 2015 :)
Tak więc poważnie myślę nad prywatną operacją, tylko jest to koszt 9 tysięcy zł.

I tutaj moje pytanie czy mogę gdzieś sie ubiegać o zwrot jakiejś części pieniędzy za tą operacje? Jak tak to gdzie?

Bo chore to jest, że mając "wypadek w pracy" muszę tyle czekać na operację, a w tym czasie chyba wrócić na dół (o ile zdolność ktoś mi podpisze) i liczyć, że przez półtorej roku się nigdzie nie poślizgnę, bo mi zaś się to rozwali albo też chcąc wrócić normalnie do pracy muszę taką kwotę z własnej kieszeni wyłożyć.

#19 zboras

zboras
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaŻory

Napisano 26 wrzesień 2013 - 17:29

Kahan 8-11 tys. w Bielsku w klinice św. Łukasza, 16 tys. u nas w Żorach. Sam czekam na rekonstrukcję ACL, jebło mi przy grze w balę, ale ja nie mam nawet jeszcze wyznaczonego terminu, bo... w jastrzębiu mają zabiegi "w zawieszeniu". Jeżeli chcesz robić prywatnie, to te 2 kliniki, w Piekarach na wizytę w celu ustalenia terminu zabiegu, czeka się do października 2014 (a też robią dobrze). Czy to normalne? A czy kurwa ten kraj jest normalny...?

#20 zboras

zboras
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaŻory

Napisano 26 wrzesień 2013 - 17:29

Kahan 8-11 tys. w Bielsku w klinice św. Łukasza, 16 tys. u nas w Żorach. Sam czekam na rekonstrukcję ACL, jebło mi przy grze w balę, ale ja nie mam nawet jeszcze wyznaczonego terminu, bo... w jastrzębiu mają zabiegi "w zawieszeniu". Jeżeli chcesz robić prywatnie, to te 2 kliniki, w Piekarach na wizytę w celu ustalenia terminu zabiegu, czeka się do października 2014 (a też robią dobrze). Czy to normalne? A czy kurwa ten kraj jest normalny...?

#21 zboras

zboras
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaŻory

Napisano 26 wrzesień 2013 - 17:30

Kahan 8-11 tys. w Bielsku w klinice św. Łukasza, 16 tys. u nas w Żorach. Sam czekam na rekonstrukcję ACL, jebło mi przy grze w balę, ale ja nie mam nawet jeszcze wyznaczonego terminu, bo... w jastrzębiu mają zabiegi "w zawieszeniu". Jeżeli chcesz robić prywatnie, to te 2 kliniki, w Piekarach na wizytę w celu ustalenia terminu zabiegu, czeka się do października 2014 (a też robią dobrze). Czy to normalne? A czy kurwa ten kraj jest normalny...?

#22 zboras

zboras
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaŻory

Napisano 26 wrzesień 2013 - 17:30

Sorki, z komóry mi poszło 4x, proszę o wywalenie tych 3 niepotrzebnych postów.



#23 Mozz

Mozz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 wrzesień 2013 - 19:20

W Katowickim Holdingu Węglowym wskazują, że po dziewięciu miesiącach założenia co do poziomu wydobycia zostaną spełnione.

 

- Jeżeli chodzi o wynik holdingu, to na koniec września powinien być on o co najmniej 80 mln zł lepszy od tego założonego w Planie Techniczno-Ekonomicznym - mówi prezes Łój. - Nadal będzie to jednak minus. Na koniec 2013 roku powinniśmy osiągnąć 52-54 mln zł zysku netto.

 

http://gornictwo.wnp...7427_1_0_0.html



#24 mody18

mody18
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 październik 2013 - 13:04

Widziałem na Murckach, że wisi kartka z tematem premii za brak L4. 2x 1k netto. Niby to z holdingu, ale to jest tylko na Murckach i Staszicu, czy wszystkie kopalnie KHW?



#25 ŻabaBogucice

ŻabaBogucice
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBastion

Napisano 04 październik 2013 - 17:45

Widziałem na Murckach, że wisi kartka z tematem premii za brak L4. 2x 1k netto. Niby to z holdingu, ale to jest tylko na Murckach i Staszicu, czy wszystkie kopalnie KHW?

takie premie to kwestia indywidualna danej kopalni.w tamtym roku wesoła cos takiego płaciła.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych