Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motoryzacja


5239 odpowiedzi w tym temacie

#3626 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 22 listopad 2017 - 22:04

Nie miesci mi sie w glowie jak stary dziad (szczescie w nieszczesciu nikogo nie zabil) mogl w tym wieku usiąść za kierownice. Jest niestety zerowa kontrola nad kierowcami ktorzy powinni sobie juz dawno kółko odpuscic, a maja bezterminowe prawa jazdy... https://youtu.be/U5A0r6vsd6M

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#3627 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 listopad 2017 - 22:58

Dobrze widzę? To auto przejechało po tej kobiecie i ona wstała o własnych siłach i "tylko" lekko kulała?


Użytkownik ToJa edytował ten post 22 listopad 2017 - 23:00

  • Simon77 lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3628 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 22 listopad 2017 - 23:26

Były robione badania, że statystycznie liczba powodowanych wypadków nie rośnie z wiekiem więc to nie starzy ludzie są powodem kłopotów. Bardziej obawiałbym się najebanego 19 latka co ma prawko ok pół roku, jeździć nie umie i do tego kiełbie we łbie. To tacy są na prawdę niebezpieczni.

 

 

Edit: jasne, że tych niewinnych kobiet też żal ale nie wiemy jaka była przyczyna wypadku. Sam fakt, że dziadek ma 92 lata nie świadczy o tym, że automatycznie nadaje się do eutanazji co twierdzi MiRO. Wygląda na to, że pomylił dziadek gaz z hamulcem a potem stracił już całkiem panowanie nad sytuacją bo nie dość, że te biedne kobiciny skosił to potrącił inne auto i na koniec przygrzmocił z impetem w budynek.


Użytkownik Buziol edytował ten post 22 listopad 2017 - 23:55


#3629 tommywie

tommywie
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 listopad 2017 - 00:04

Były robione badania, że statystycznie liczba powodowanych wypadków nie rośnie z wiekiem więc to nie starzy ludzie są powodem kłopotów. Bardziej obawiałbym się najebanego 19 latka co ma prawko ok pół roku, jeździć nie umie i do tego kiełbie we łbie. To tacy są na prawdę niebezpieczni.

 

statystycznie, to facet na spacerze z psem mają po 3 nogi - nic dziwnego, że jest więcej wypadków z młodymi, bo też generalnie o wiele więcej ich jest za kierownicą, ale niestety stary człowiek nie ma sprawności, refleksu, podejmuje jakieś dziwne decyzje, zapomina, więc stanowi bardzo często równie duże zagrożenie, co najebany nastolatek 



#3630 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 23 listopad 2017 - 06:20

Były robione badania, że statystycznie liczba powodowanych wypadków nie rośnie z wiekiem więc to nie starzy ludzie są powodem kłopotów. Bardziej obawiałbym się najebanego 19 latka co ma prawko ok pół roku, jeździć nie umie i do tego kiełbie we łbie. To tacy są na prawdę niebezpieczni.


Edit: jasne, że tych niewinnych kobiet też żal ale nie wiemy jaka była przyczyna wypadku. Sam fakt, że dziadek ma 92 lata nie świadczy o tym, że automatycznie nadaje się do eutanazji co twierdzi MiRO. Wygląda na to, że pomylił dziadek gaz z hamulcem a potem stracił już całkiem panowanie nad sytuacją bo nie dość, że te biedne kobiciny skosił to potrącił inne auto i na koniec przygrzmocił z impetem w budynek.

oba przyklady to realne i duze zagrożenie. Eutanazja to duze wyolbrzymienie, wystarczą badania lekarskie co rok, a nawet pol roku u ludzi chcacych jezdzic po przekroczeniu granicy 80lat. Sam fakt ze gosciu dozyl wieku 92 jest osiagnieciem, powinien zdroworozsadkowo wybrac taxi lub alternatywe, nie powodujac zagrożenia nie tylko dla siebie, ale zwlaszcza dla innych; przypadkowych osob. Statystyki pokazuja ze wiecej wypadków powoduja mlodzi najebancy, moze to wynika z tego ze malo osob po 80tce zyje i siada za kolko...
  • Łysy lubi to

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#3631 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 listopad 2017 - 07:20

Duzo jezdze i najwiekszym zagrozeniem z jakim sie spotykam sa przewaznie panowie 60-70+. Przewaznie jest to wymuszenie pierwszenstwa, czy to z podporządkowanej czy debilna zmiana pasa (przewaznie z srodkowego na lewy). 

 

Fakt, 19 latkowie moga zrobic wiecej krzywdy przez brawure i o tym sie slyszy, bo sa to przewaznie "ciezkie" wypadki, ale ilosc zagrozenie, ktore powoduja seniorzy jest rowniez duza.


  • Toczmek89 i Krzyś lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3632 artek

artek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 listopad 2017 - 21:06

Dla mnie kazdy po ukończeniu 60 lat powinien powtarzać egzamin w wordzie co kilka lat. Sam miałem zdarzenie że dziad z prawego pasa wladowal sie we mnie( ja jechałem lewym) i mi gada że mial migacz a ja mam go po prawej stronie i to mój obowiązek ze mam go wpuścić i dziadowi nikt nie potrafił przetłumaczyć ze jest inaczej.

#3633 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 23 listopad 2017 - 21:58

statystycznie, to facet na spacerze z psem mają po 3 nogi - nic dziwnego, że jest więcej wypadków z młodymi, bo też generalnie o wiele więcej ich jest za kierownicą, ale niestety stary człowiek nie ma sprawności, refleksu, podejmuje jakieś dziwne decyzje, zapomina, więc stanowi bardzo często równie duże zagrożenie, co najebany nastolatek 

I co z tego, że mają po 3 nogi, skoro po pół ręki, więc liczba kończyn się wyrównuje. A to jest statystyka w przeliczeniu na 10 tys. osób w danej grupie wiekowej więc nie ma tu znaczenia ile jest realnie osób w danym wieku. My mode chopy też będziemy kiedyś starzy panowie i nie zamierzam z tego powodu mieć innego prawka niż reszta świata, bo teraz jak jesteście młodzi, to łatwo Wam w słowach dojebywać obowiązkowe badania innym. A problem ogólnie jest poważny bo i ludzkie zycie to poważna sprawa.


  • ToJa lubi to

#3634 tommywie

tommywie
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 listopad 2017 - 02:05

My mode chopy też będziemy kiedyś starzy panowie i nie zamierzam z tego powodu mieć innego prawka niż reszta świata, bo teraz jak jesteście młodzi, to łatwo Wam w słowach dojebywać obowiązkowe badania innym.

 

Na szczęście większość ludzi sobie zdaje sprawę z własnych ułomności na starość i nawet nie chce wsiadać za kółko, ale dla tych, którzy są nieodpowiedzialni i nadal czują się piękni i młodzi, takie badania by się przydały, i nie wiem czemu miałbym mieć problem, żeby na starość takie badania robić, jeśli będę chciał nadal jeździć... 


  • Łysy lubi to

#3635 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 24 listopad 2017 - 13:54

Choć by dlatego , że nie będziesz co roku wydawał 100zl na lekarza i drugie 100zl na plastik.
  • Buziol lubi to

#3636 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 24 listopad 2017 - 13:57

Nie wiem jak w telefonie edytować posta.

Oczywiście jestem za tym aby po 60 robić obowiązkowe badania. Tylko w Polsce pewnie będzie to tak wyglądać jak wyżej napisałem.

#3637 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 listopad 2017 - 15:07

Jaki wideorejestrator do 150zl

#3638 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 listopad 2017 - 19:38

Żaden! To konfidenckie urządzenie, wynalezione przez szatana.
  • Bouni_Ledziny i paulek lubią to

#3639 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 24 listopad 2017 - 19:52

@Budus. Potrzebuje zimówki - 235/40/ R15.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#3640 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 listopad 2017 - 20:22

Sprzedam pióra do wycieraczek 550 i 450 (na zatrzaski). Co do ceny się dogadamy, cała kasa idzie na zbiórkę dla forum

#3641 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 25 listopad 2017 - 13:59

@Budus. Potrzebuje zimówki - 235/40/ R15.

brak



#3642 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 25 listopad 2017 - 18:41

brak

Nie możliwe, poszukaj dobrze :)
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#3643 Szpiechu

Szpiechu
  • SK1964

Napisano 26 listopad 2017 - 11:50

Na szczęście większość ludzi sobie zdaje sprawę z własnych ułomności na starość i nawet nie chce wsiadać za kółko, ale dla tych, którzy są nieodpowiedzialni i nadal czują się piękni i młodzi, takie badania by się przydały, i nie wiem czemu miałbym mieć problem, żeby na starość takie badania robić, jeśli będę chciał nadal jeździć...

Teraz prawo jazdy jest terminowe na 10 i 15 lat, nie jestem pewny wieku, ale chyba po 55 roku życia dokument jest ważny 5 lat żeby go odnowić trzeba zrobić badania lekarskie w tej chwili to koszt 200zl plus plastik 100zl. „W przypadku osób posiadających ograniczenie czasowe prawa jazdy, które zmieniają adres zamieszkania (wiąże się to z wymianą dokumentów) zaleca się rozważenie, czy przed wymianą prawa jazdy nie udać się do lekarza w celu uzyskania orzeczenia braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Jeżeli do końca terminu ważności uprawnień zostaje np. 1 rok, wówczas wydział komunikacji wyda dokument z takim terminem ważności. Tymczasem lekarz może wydać orzeczenie na np. 5 lat.


W szczególnych przypadkach lekarze decydują, że dana osoba nie powinna już być kierowcą i nie wydają orzeczenia. Dla większości osób taka decyzja jest bardzo ciężka do przełknięcia. Można się od niej odwołać, ale najczęściej należy się wówczas pogodzić z tym, że stan zdrowia nie pozwala na bezpieczne kierowanie pojazdem.”
  • Toczmek89 lubi to

#3644 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 27 listopad 2017 - 11:54

Dzisiaj śmiertelny wypadek przed Silesia,najprawdopodobniej samobójca pod tira wskoczył...

#3645 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 27 listopad 2017 - 16:56

Dzisiaj śmiertelny wypadek przed Silesia,najprawdopodobniej samobójca pod tira wskoczył...

W sobote o 5 nad ranem gosc 30letni przechodzil przez barierki na A4 na wysokosci wezla murckowska, tez go zmiotlo.

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#3646 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 01 grudzień 2017 - 00:06

Do sprzedania Ford Galaxy

https://www.otomoto....y-ID6zmnWP.html



#3647 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 grudzień 2017 - 19:47

Spierdolił mi się pilot do alarmu. Jeden guzik się "zapadł". Alarm nie był fabryczny tylko dorabiany. Problem jeszcze jest w tym, że jedna śrubka z 3 się nie odkręca - zardzewiała czy coś - i już się też wyrobiła, nie ma za bardzo jak chycić.

Robi się jakieś zamienniki? Albo ma ktoś kogoś do polecenia od alarmów? Może to jeszcze do uratowania



#3648 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:54

Spierdolił mi się pilot do alarmu. Jeden guzik się "zapadł". Alarm nie był fabryczny tylko dorabiany. Problem jeszcze jest w tym, że jedna śrubka z 3 się nie odkręca - zardzewiała czy coś - i już się też wyrobiła, nie ma za bardzo jak chycić.

Robi się jakieś zamienniki? Albo ma ktoś kogoś do polecenia od alarmów? Może to jeszcze do uratowania

wyszukaj tu albo w google: https://allegro.pl/k...cp-aut-1-1-1003


  • butcher lubi to

#3649 GieKSik

GieKSik
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:42

Padł mi sterownik silnika w Fiat Stilo 1.6. Chciałbym uniknąć zakupu nówki bo ceny są kosmiczne, ktoś bawił się w regenerację i ma namiar na jakiegoś elektronika samochodowego?

#3650 Matt64

Matt64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 grudzień 2017 - 08:38

Ktoś tu kiedyś wrzucał numer telefonu do gościa od akumulatorów, ponoć dobierze, przyjedzie, wymieni i ceny nie z kosmosu. Poratuje ktoś ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych