Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motoryzacja


5253 odpowiedzi w tym temacie

#3376 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 lipiec 2017 - 16:22

https://anuluj-manda...anych-pojazdach

 

w zwiazku z tym, ze na DTS zaczeli jezdzic kiami ceed, mam pytanie odnosnie tego artykulu. Czy w realnym zyciu to tez tak wyglada jak opisuja? :)

 

Na podstawie tego mam zamiar przy ewentualnym zatrzymaniu odmowic przyjecia mandatu.

 

Co z laserami? Czym w ogole moga mierzyc predkosc, zeby to bylo zgodne z prawem?



#3377 TWL64

TWL64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 19:57

Ktoś stosuje jakieś "białe" H7 do reflektorów soczewkowych? Jeździłem kilka lat na "zenonach" ale rozjebałem przód i teraz dziwnie fura wygląda na zwykłych "żółtkach".



#3378 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 21 lipiec 2017 - 00:01

mocna przejazdzka po centrum i miniecie chlopakow w nastoletnik bmw trzepanym przez tajniakow uswiadomila mi, ze taka beka z tych chujowozow pokroju dacii, a nie przypominam sobie, zeby ktos takie auto trzepal :lol:



#3379 Jacek9193

Jacek9193
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGISZOWIEC

Napisano 21 lipiec 2017 - 17:45

Jezdzij autobusami i banami. Tego nigdy nie trzepia. 😁😁😁

#3380 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 lipiec 2017 - 18:05

Jezdzij autobusami i banami. Tego nigdy nie trzepia.

 

 

Zoboczymy jutro :rebacz:



#3381 Jacek9193

Jacek9193
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGISZOWIEC

Napisano 22 lipiec 2017 - 14:44

Kurde o tym nie pomslalem 😁😁😁😁😁😁😁 100% racji po Twojej stronie. JP

#3382 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:38

zostałem zatrzymany do 'rutynowej kontroli' podczas której było dmuchanko. Odmówiłem oczywiście pytając jakie ma podstawy do takiego badania, czy jechałem zygzakiem, czy czuje ode mnie alkohol lub czy wyglądam na pijanego? no ale ponoć 1 czerwca zmieniły się przepisy, pies się strasznie zagrzał i skończyło się na małej awanturze z groźbami, że zaraz zakuje mnie w kajdanki  :lol: i że mam wykonywać polecenia. Usłyszał, że polecenia to mi może co najwyżej żona wydawać, a on mnie może o coś poprosić. Ostatecznie poddałem się całej tej kontroli i badaniu bo czas leciał a z tyłu żona z dzieciokiem. 

 

czytam jakieś artykuły i chyba miał racje (cała awantura z tym psem z powodu tego, że był burakiem totalnym a nie, że ja chciałem strugać bohatera, zwłaszcza że jechałem z bajtlem)

 

http://bezpiecznapod...rola-trzezwosci

http://www.antyradio...kierowcow-15735

http://www.brd24.pl/...wisz-dmuchania/

 

tylko, że czytam to i dalej mi się coś z tym nie widzi bo 

 

Obecnie ten przepis uległ zmianie. Według art. 129ja kodeksu karnego

"W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może  poddać  kierującego  pojazdem  lub  inną  osobę,  w  stosunku do  której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia  w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.”

więc gdzie ta zmiania? dalej jak byk stoi, że zachodzi uzasadnione podejrzenie? czyli co? sam fakt, że żyję i prowadzę już uzasadnia podejrzenie? 


Użytkownik Sir Bobby edytował ten post 23 lipiec 2017 - 08:38


#3383 Tweety

Tweety
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 23 lipiec 2017 - 11:15

Ale to jest uzasadnione podejrzenie że ktoś prowadził pojazd, a nie że pił alkohol.

#3384 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 lipiec 2017 - 11:41

hehehe Bobby, wylozyles sie na jezyku polskim, a nie na prawie, poniewaz przepis ten na "chlopski rozum" oznacza:

 

W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może  poddać  kierującego  pojazdem  ( ZAWSZE) lub  inną  osobę,  w  stosunku do  której zachodzi uzasadnione podejrzenie (CHODZI O UZASADNIONE PODEJRZENIE W STOSUNKU DO INNEJ OSOBY, a nie kierujacego pojazdem), że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia  w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.”

 

 

Np. jak jechales autem, spierdoliles w boczna uliczke i sie przesiadles z pasazerem ;)



#3385 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 12:00

No i potem się dziwić że z rozumiem prawa jest marnie, a i papugi za byle poradę kasują krocie, a w wielu przypadkach zwykły człowiek sam by sobie poradził, specjalnie tak piszą te przepisy. Wystarczyło napisać tak: "policjant ma prawo zbadać trzeźwość kierowcy zawsze i bez podawania przyczyny. W przypadku podejrzenia może też skontrolować inną osobę ....bla bla"
Byłoby prosto i czytelnie.

#3386 Sir Bobby

Sir Bobby
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 12:02

Tak czy siak wygląda na to że od 1 czerwca trzeba dmuchać

#3387 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 23 lipiec 2017 - 13:51

chyba, że będzie poniżej -5 to wtedy nie trzeba ;) ta świeczka działa od -5 do iluś tam na plusie



#3388 adamooo

adamooo
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjatauzen

Napisano 23 lipiec 2017 - 21:23

Alufelgi , nowe , używki w dobrej cenie , ktoś ma jakies namiary? , lub doświadczenia gdzie najlepiej kupic?



#3389 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 lipiec 2017 - 22:44

chyba, że będzie poniżej -5 to wtedy nie trzeba ;) ta świeczka działa od -5 do iluś tam na plusie


Wystarczy przed kontrolą spryskiwacza użyć:)))))

#3390 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:51

jakie są szanse na otwarcie centralnego zamka innym pilotem ? :)

wczoraj na parkingu Galerii Katowickiej zamykając Merivę B otworzyłem VW Golfa :) i nikt nie robił mnie w ciula tylko jak używałem swojego pilota to VW reagował na sygnały - otwierał się i zamykał



#3391 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:56

Nie słyszałem jeszcze o takiej sytuacji, dość smieszne chociaz gdyby ktos otwierał moje auto swoim pilotem to juz by mi nie było do śmiechu. Ciekawe czy typ z Golfa otwierał równiez swoim pilotem Twoja Merive. Zostawiłbym gosciowi kartke z prośbą o kontakt i to sprawdził, a potem reklamował w Oplu / VW.


Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 24 lipiec 2017 - 10:57


#3392 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:57

jakies sa, bo znajomy otworzyl forda zaparkowanego 3 auta obok razem ze swoim. Takze nie jest to cos jak wygrana w totka ;)



#3393 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:00

Dziwne o tyle, że nawet inne marki. Ciekawe jak to bywa w japończykach.



#3394 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:01

Teściu miał auto od swojego pracownika, które na czas jego niobecności miał owieźć do mechanika. Ford Mondeo.

Termin miał na poniedziałek, a w sobotę pojechjał tym Mondeo do Lidla. Zrobił zakupy, wyszedł, otworzył bagarek, zapakował zakupy, wsiadł do środka i zaczął wyć alarm. Nie porafił go wyłączyć, więc dzwoni do tego swojego pracownika.

- Krzysiek, jak się wyłącza alarm w tym Twoim aucie, bo stoję pod Lidlem i mi wyje jak chuj...

- Darek, ale ja nie mam alarmu w aucie 

:szok:

Teściu wysiada i okazało się, że wlazł do czyjegoś Focusa  :szok:

 

Także kurwa mózg rozjebany  :hihi:


  • gniotek1102, lolo1989 i Tankofermentor lubią to

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#3395 onenine64

onenine64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:05

Też kiedyś miałem podobną sytuację z Hyundaiem.



#3396 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:06

jak mógł wykorzystać auto pracownika do celów prywatnych!!! Miał jego zgodę na to?


  • Mayek lubi to

#3397 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:09

Miał :)


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#3398 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:13

Nie słyszałem jeszcze o takiej sytuacji, dość smieszne chociaz gdyby ktos otwierał moje auto swoim pilotem to juz by mi nie było do śmiechu. Ciekawe czy typ z Golfa otwierał równiez swoim pilotem Twoja Merive. Zostawiłbym gosciowi kartke z prośbą o kontakt i to sprawdził, a potem reklamował w Oplu / VW.

raczej nie otwierał bo jak podjechałem to on już stał, a jak wyjeżdżałem to jeszcze stał :) 

zadbałem jedynie o to żeby jego auto było zamknięte ;)



#3399 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:28

Pewnie piloty były ustawione na te samą częstotliwość.
Dobrego i taniego gazownika polećcie :)

Użytkownik Bouni_Ledziny edytował ten post 24 lipiec 2017 - 11:29


#3400 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 lipiec 2017 - 05:57

Nie wiem czy tani, ale dobry:

 

1403862318499.cached.jpg


  • lolo1989 lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 1 anonimowych